ورود به جانویس

کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس چیست؟
کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس چیست؟ سوالی که این روزها خیلی شنیده می‌شود. بعد از اپلیکیشن تیک تاک حالا نوبت به یک اپلیکیشن جدید با کاربردی جدید یعنی کلاب هاوس می‌رسد. با کمی گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی حتما با نام این اپلیکیشن جدید رو به رو خواهید شد. کلاب هاوس یک پلتفرم مبتنی بر صدا می‌باشد، به این معنا که افراد در این اپلیکیشن می‌توانند به صورت زنده با یک‌دیگر صحبت کنند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. ویژگی‌ای که سبب شده است تا به سرعت این اپلیکیشن در بین شبکه‌های اجتماعی پر رنگ شود، جنبه‌ی اجتماعی آن است که نسبت به دیگر اپلیکیشن‌ها بیشتر است. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را بیشتر با کلاب هاوس آشنا کنیم:

کلاب هاوس چه زمانی راه‌ اندازی شد؟

کلاب هاوس در ماه مارس سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده راه اندازی شد. در ابتدا، کار این اپلیکیشن چندان امیدوار کننده نبود چرا که تنها ۱۵۰۰ کاربر داشت و ارزش آن ۱۰۰ هزار دلار بود. اما به سرعت سرمایه‌گذاران و استارتاپ‌ها شروع به ساختن روم‌های مختلف کردند و درباره‌ی موضوعات متفاوت به بحث پرداختند. همچنین استفاده‌ی افراد مشهوری مانند بیل گیتس و ایلان ماسک از کلاب هاوس بسیار به شهرت این اپلیکیشن کمک کرد.

نحوه‌ی استفاده از کلاب هاوس چگونه است؟

برای ورود به کلاب هاوس در حال حاضر نیاز به دعوت‌نامه از طرف کاربران کلاب هاوس دارید و یا می‌توانید نام خود را در لیست انتظار قرار دهید. استفاده از دعوت‌نامه به این صورت است که شخصی که شما را دعوت می‌کند نیاز به شماره تلفن شما دارد و  پس از آن لینکی برای شما ارسال می‌شود و می‌توانید از طریق آن وارد کلاب هاوس شوید. پس از دسترسی پیدا کردن به این شبکه‌ی مجازی با یک صفحه پر از اتاق که هر کدام درباره‌ی موضوعات متفاوتی می‌باشد، روبه‌رو می‌شوید.

در کلاب هاوس هر موضوعی را که بخواهید می‌توانید پیدا کنید. از ورزش گرفته‌ تا شخصی‌سازی کسب‌وکارها، کلاس‌ زبان‌های مختلف، فناوری و… . هر مبحثی را که بیشتر سرچ و دنبال کنید احتمالا پس از گذشت زمانی خود کلاب هاوس پیشنهادهایی با توجه به علایقتان به شما می‌دهد. کلاب هاوس امکانات زیادی را در اختیار کاربر خود قرار داده است. به عنوان مثال شما می‌توانید حساب کاربری خود را در توییتر به کلاب هاوس پیوند دهید.

امنیت در کلاب هاوس چگونه است؟

بدانید که مکالمات توسط خود کلاب هاوس ضبط نمی‌شوند. به این معنا، پس از اتمام مکالمات، کسی که اتاق را راه‌ اندازی کرده‌است یا به اصطلاح مدیر اتاق، با بستن اتاق به مکالمات پایان می‌دهد و چیزی در کلاب هاوس ثبت و ذخیره نمی‌شود. با توجه به راه‌های مختلفی که وجود دارد نمی‌توان ضمانت کرد که اعضای گروه مکالمات را ضبط نمی‌کنند.

محدودیت‌های کلاب هاوس

محدودیت‌های کلاب هاوس

کلاب هاوس در ابتدا برای اتاق‌ها محدودیتی به اندازه‌ی ۵ هزار نفر در نظر گرفت، اما در حال حاضر این محدودیت برداشته شده است. همچنین کلاب هاوس هم اکنون تنها برای iOS در دسترس می‌باشد. علت این امر می‌تواند این باشد که استفاده کنندگان از اندروید نسبت به‌ iOS بیشتر می‌باشد و با عرضه این شبکه اجتماعی برای اندرویدی‌ها ممکن است سرور دچار مشکل شود. توسعه دهندگان در صدد هستند تا به آرامی مقیاس خود را بزرگ‌تر کنند. البته از تاریخ ۱۹ اردیبهشت، به صورت رسمی نسخه اندروید کلاب هاوس نیز در دسترس قرار گرفته است.

جمع‌بندی

کلاب ‌هاوس مانند پادکست نیست که شما فقط در آن شنونده باشید، زمانی که مدیر روم به شما اجازه دهد، می‌توانید در بحثی که وجود دارد شرکت کنید. در آخر فراموش نکنید پس از ورود به کلاب هاوس ایمیل خود را تایید کنید تا در صورت بروز مشکل راهی برای بازگشت از طریق ایمیل داشته باشید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها