ورود به جانویس

اینستاگرام قابلیت لایک کردن استوری را اضافه کرد!

اینستاگرام قابلیت لایک کردن استوری را اضافه کرد!
اینستاگرام قابلیت لایک کردن استوری را اضافه کرد!

اینستاگرام روشی جدید و ساده‌ای را برای کاربران اضافه کرده است تا بتوانند با لایک کردن استوری‌ها با محتوای آن‌ها درگیر شوند. به طور کلی این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد بدون استفاده از DM (Direct Message)، هر استوری را در فید خود لایک کنید و به تولید کننده‌ی محتوا اطلاع دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این قابلیت آشنا شوید:

لایک خصوصی استوری! این قابلیت از دیروز در دسترس همه‌ی کاربران قرار گرفته است و اکنون آن‌ها می‌توانند بدون ارسال محتوایی در دایرکت استوری‌ها را لایک کنند. با توجه به گفته‌های آدام موسری، مدیر عامل اینستاگرام، اکنون، در پایین استوری‌های خود در اپلیکیشن اینستاگرام، آیکون قلب جدیدی را مشاهده خواهید کرد که با ضربه زدن روی آن، برای سازنده‌ی آن استوری، لایک ارسال می‌کنید.

قابلیت لایک کردن استوری‌ها

لایک کردن استوری چه چیزی‌هایی به همراه دارد؟

لایک استوری‌ها عمومی نیستند و فقط سازنده می‌تواند آن‌ها را ببیند. تولید کنندگان محتوا می‌توانند لایک‌های استوری خود را در اطلاعات آماری استوری خود مشاهده کنند که با یک نماد قلب کوچک در کنار نام بینندگان در فهرست مشاهده اضافه شده است.

همانطور که اشاره شد، لایک‌های Stories به DM ارسال نمی‌شوند، بنابراین به‌طور ناگهانی هجوم پیام‌هایی در دایرکت را دریافت نمی‌کنید و کاربران تنها از این قابلیت برای واکنش به استوری‌های شما استفاده می‌کنند.

این روشی آسان و خوب است! زیرا بسیار آزاردهنده است که مجبور شوید برای کسی دایرکت بفرستید تا بداند که استوری او را دوست دارید. این می‌تواند راهی مفید برای افزایش تعامل در استوری‌ها باشد. همچنین ممکن است سیگنال دیگری در اینستاگرام برای رتبه‌بندی استوری‌ها در فید هر کاربر اضافه شود و مواردی را که به احتمال زیاد مورد علاقه هستند را برجسته کند.

اینستاگرام نشان نداده است که این یک فاکتور رتبه‌بندی می‌باشد یا در آینده جز فاکتور‌های رتبه‌بندی قرار خواهد گرفت. اما شما فرض کنید اینستاگرام به این موضوع فکر می‌کند که چگونه می‌تواند از آن برای بهبود تجربه هر یک از کاربران استفاده کند. به عبارتی دیگر اینستاگرام بررسی می‌کند که کاربران چگونه دوست دارند در این پلتفرم فعالیت داشته باشند.

می‌تواند راه خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاسخ کاربران باشد، در حالی که مکانیسم بازخورد ساده‌ای را برای سازندگان ارائه می‌دهد. همیشه با دیدن اینکه مردم چگونه پاسخ می‌دهند احساس بهتری می‌کنید، و کاهش فشار پیرامون پاسخ‌های DM برای استوری‌ها گام مثبتی به نظر می‌رسد.

همچنین استوری‌ها را با کلیپ‌های ویدیویی کوتاه به سبک TikTok که برای رتبه‌بندی و تعامل به سیگنال‌های تعامل کاربر متکی هستند، بیشتر مطابقت می‌دهد. اینستاگرام قبلا این مورد را در Reels ممکن کرده و اکنون بینندگان استوری‌ها با استفاده از این قابلیت می‌توانند راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این امر می‌تواند تغییری ارزشمند اما معمولی باشد.

جمع‌بندی

در نهایت اگر چه از نظر فنی ممکن است به‌ ‌آپدیتی نسبتا جزئی به نظر برسد، اما می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. جالب است ببینیم اینستاگرام چگونه از اطلاعاتی که از این قابلیت به‌دست می‌آورد استفاده می‌کند.

آیا قابلیت لایک کردن استوری‌ها به افزایش تعامل کاربر کمک می‌کند یا خیر؟ نظر شما درباره‌ی این قابلیت چیست؟ بنظر شما آپدیت بعدی اینستاگرام چه خواهد بود؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها