ورود به جانویس

آزمایش: استیکر لینک اینستاگرام بازدید و تعامل استوری‌ها را کاهش می‌دهد؟

آزمایش: استیکر لینک اینستاگرام بازدید و تعامل استوری‌ها را کاهش می‌دهد؟
آزمایش: استیکر لینک اینستاگرام بازدید و تعامل استوری‌ها را کاهش می‌دهد؟

به محض اینکه اینستاگرام در دسترس بودن استیکر لینک را اعلام کرد، شایعاتی مبنی بر کاهش تعامل با استوری‌ها شروع شد.

خب خیلی وقته که اینستاگرام استیکرهای لینک را در دسترس همه‌ی کاربران قرار داده است! بازاریابان شبکه‌های اجتماعی، کاربران و تولیدکنندگان محتوا سال‌ها برای یافتن راه‌حل‌هایی به منظور حل مشکل عدم امکان گذاشتن لینک در اینستاگرام تلاش کرده‌اند.

با توجه به مشکلاتی مانند هدایت کاربران به «لینک در بیو» تا هک‌های پیچیده IGTV، فهمیدن اینکه چگونه آدرس‌های اینترنتی را در محتوای اینستاگرام قرار گیرند، تمرینی برای خلاقیت بوده است.

اکنون، در حالی که ممکن است استیکرهای جدید از نظر زیبایی شناسی مورد علاقه همه نباشند، همه‌ی کاربران جدای از این که چه نوع پیجی دارند، می‌توانند به راحتی لینک‌های مورد نظرشان را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند.

استیکر لینک در اینستاگرام

در حالی که این رویداد اینستاگرام باید باعث شادی همه باشد، مانند هر تغییری که در یک پلتفرم شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌شود، موجی از شکایات و نگرانی‌ها را برانگیخته است:

برخی از کارشناسان اجتماعی ادعا می‌کنند که استیکر لینک تاثیر منفی بر روی تعاملات کاربران دارند.

اما آیا این حقیقت دارد؟ آیا استیکرهای لینک در استوری‌های اینستاگرام واقعا بیشتر از اینکه کمک کنند آسیب می‌رسانند؟ مثل همیشه، تنها یک راه برای فهمیدن وجود دارد: سو استفاده شدید از اکانت شخصی اینستاگرامم برای بدست آوردن اطلاعات! در ادامه با من همراه باشید تا به پاسخ این سوالات برسیم:

فرضیه: افزودن لینک به استوری‌های اینستاگرام نرخ تعامل شما را کاهش می‌دهد!

به محض اینکه اینستاگرام در دسترس بودن استیکر لینک ‌ها را اعلام کرد، شایعاتی مبنی بر کاهش تعامل با استوری ها شروع شد.

این نظریه بسیار منطقی است. از این گذشته، وقتی لینکی را به اشتراک می‌گذارید، از کاربران می‌خواهید به جای پاسخ دادن، واکنش نشان دادن یا اشتراک گذاری خود استوری، روی وب سایتی خارج از اینستاگرام کلیک کنند.

در ادامه من قصد دارم این فرضیه را با خرد کردن برخی از اعداد در دنیای واقعی مورد آزمایش قرار دهم.:

روند آزمایش: عملکرد استور‌ی‌های من با استیکر لینک‌ها در مقایسه با محتوای بدون استیکر چگونه می‌باشد؟

در طی چند ماه گذشته در اکانت شخصی اینستاگرامم، برخی از استوری‌ها را با استیکر لینک و برخی استوری‌ها را بدون استفاده از آن منتشر کرده‌ام. اکنون می‌خواهم ۲۰ پست برتر را برای پاسخ‌ها، دسترسی و اشتراک‌گذاری مقایسه کنم و ببینم چند درصد شامل لینک‌ها بوده و چند درصد نه.

در حالی که برخی از استوری‌ها دارای استیکر لینک بودند اما در بین ۲۰ استوری برتر من بیشترین پاسخ‌دهی، بیشترین اشتراک‌گذاری و جذاب‌کننده‌ترین استوری‌ها آن‌هایی بودند که در آن‌ها از استیکر لینک استفاده نشده بود.

اگر برای تعیین میزان مشارکت خود به کمک نیاز دارید؟ نتایج نرخ تعامل ما را در این جا بررسی کنید:

بررسی استوری هایی که استیکر لینک دارند و استوری‌ هایی که استیکر لینک ندارند

این نتایج چه معنی‌ای می دهد؟

بله، استفاده‌ی استیکر لینک در استوری اینستاگرام باعث کاهش تعاملات کاربران می‌شود!

آن‌ها منجر به کاهش پاسخ‌ها، واکنش‌ها و اشتراک گذاری‌ها می‌شوند … زیرا از فالوورهای شما می‌خواهند اینستاگرام را ترک کنند. اما اشکالی ندارد! نگران نشوید! همه پست‌ها که نیازی به این نوع از تعامل بالا را ندارند. احتمالا شما یک لینک را وارد کرده‌اید زیرا می‌خواهید افراد روی چیز دیگری بزنند. بنابراین اگر آن‌ها این کار را کردند: تبریک شما به هدف و آن چه می خواستید رسیدید!

به یاد داشته باشید: موفقیت همیشه به معنای تعداد زیادی کامنت یا لایک نیست.

هیچ دلیلی برای ترس از استیکر لینک‌ها وجود ندارد مگر اینکه تنها هدفی که دنبال می‌کنید تعامل باشد. اگر تعامل تنها هدف شماست پس چرا در وهله اول از استیکر لینک‌ها استفاده می‌کنید؟ راه‌های متعددی برای افزایش تعاملات در اینستاگرام وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را با یک دیگر بررسی می‌کنیم:

افزایش نرخ تعامل از طریق استوری‌!

راه‌های موثر زیادی برای خوشحال و سرگرم کردن مخاطبان در اینستاگرام وجود دارد که شامل استیکر لینک نمی‌شوند:

از استیکر سوال استفاده کنید

استیکر سوال یک ابزار تعاملی عالی برای درخواست مشاوره، پیشنهادات و نظرات از مخاطبان می‌باشد. با استفاده از آن چه که قابل منتشر کردن است می‌توانید تعاملات پیج خود را افزایش دهید. اساسا، این یک دستور العمل برای تعامل فوری است. به علاوه، همیشه می‌توانید از پاسخ‌ یا پاسخ‌هایی که بدست می‌آورید، محتوای بیشتری ایجاد کنید.

این یک چرخه معیوب، به بهترین شکل ممکن است!

از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده کنید!

ویدیوهای زنده بسیار محبوب هستند. در واقع، ۸۲ درصد از مردم ترجیح می‌دهند یک پخش زنده را به جای یک پست معمولی ببینند، بنابراین خجالتی نباشید و استریم را کنار بگذارید!

کاربران با کامنت گذاشتن در چت یا ارسال قلب، به شدت درگیر می‌شوند. شما می‌توانید insights لایو اینستاگرام را بعد از برگذاری بررسی کنید تا در آینده به عملکرد بهتری برسید. همچنین می‌توانید بعدا ویدیوی لایویی که برگذار کرده‌اید برای کسانی که لایو را از دست داده‌اند منتشر کنید تا به تعاملات بیشتری برسید.

در استوری اینستاگرام نظر سنجی انجام دهید!

نظرسنجی استوری اینستاگرام یک دعوت به عمل برای نظرات است و باور کنید که فالوورهای شما واقعا‌ می‌خواهند نظر خود را به اشتراک بگذارند.

این نظرسنجی می‌تواند چیزی احمقانه یا یک سوال واقعی در مورد محصولات بالقوه آینده یا راهی برای سنجش احساسات در مورد یک رویداد اخیر در صنعت باشد. به طور کلی نظرسنجی استوری اینستاگرام راهی است که باعث می‌شود فالوورها به جای صرف نظر و گذر کردن از استوری‌ها لحظه‌ای مکث کنند و پاسخی دهند.

جمع‌بندی

هدف خود را پیدا کنید! با توجه به هدفی که دارید سعی کنید از ابزار درست بهره بگیرید. به عنوان مثال همانطور که گفته شد اگر می‌خواهید کاربران خود را به وب‌سایتی هدایت کنید استفاده از استیکر لینک کار عاقلانه‌ای می‌باشد، در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم برای ایجاد تعامل با فالوورها از دیگر راه‌ها کمک بگیرید!

نظر شما در مورد استیکر لینک اینستاگرام چیست؟ اگر از این قابلیت استفاده کرده‌اید آیا به بهبود روند پیج‌تان کمک کرده است یا خیر؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها