ورود به جانویس

ترفندهایی برای فروش در اینستاگرام

همه ما اکانت‌های شگفت‌انگیزی را در اینستاگرام دیده‌ایم که به نظر می‌رسد اینستاگرامرها فقط با انتشار عکس‌های سلفی خود در حال سفر، غذاخوردن و یا حتی لباس پوشیدن، پول زیادی از آنها به دست می‌آورند و به همین دلیل فکر پول درآوردن از اینستاگرام به سرتان زده است.

متأسفانه، اگر به فکر فروش محصولی در اینستاگرام افتاده‌اید باید بگوییم که متقاعد کردن فالوورهای اینستاگرام به خرید آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد، آسان نیست. واقعیت این است که این کار یک‌فرایند تدریجی است و نیاز به زمان دارد.

اما فراموش نکنید که اینستاگرام، پلتفرمی عالی برای خریدوفروش و همچنین برای افزایش ترافیک سایت است، فقط فراموش نکنید که اینستاگرام هم ویژگی‌های خاص خود را دارد و مدتی طول می‌کشد تا پول فروش محصولی وارد جیب شما شود.

یکی از نکات مهم برای فروش در اینستاگرام این است که زمانی که تأثیر محتوایتان کم باشد، فروش به فالوورهایتان می‌تواند به یک چالش تبدیل شود یعنی منتظر درآمدی از فروش نباشید.

اما در میان برندهایی نیز هستند که می‌توانند با تولید محتوای بی‌کیفیت، باز هم فروش خوبی داشته باشند. در ادامه به بررسی ترفندهایی برای فروش در اینستاگرام که شامل ابزارهایی برای فروش در اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ هم می‌شود، می‌پردازیم.

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را به اشتراک بگذاریم که بتوانید برای تشویق فالوورهای خود به خرید و افزایش فروش در اینستاگرام به کار ببرید.


همه ما می‌دانیم که فروش، بازی اعداد است؛ اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم، تعداد فالوورهای اینستاگرام شما بر تعداد فروشتان تأثیر می‌گذارد.

بااین‌حال، فقط تعداد فالوورها کافی نیستند. وقتی صحبت از سودآوری به میان می‌آید، همه چیز در مورد قدرت تبدیل فالوور به مشتری می‌باشد.

پس با ما همراه باشید تا بفهمید که چگونه فالوورهای خود را متقاعد کنید تا محصول یا خدمات شما را بخرند؟


با استفاده از پیام‌های دایرکت اینستاگرام یک ارتباط دوستانه ایجاد کنید.

پیام‌های مستقیم اینستاگرام یا که عموماً به دایرکت شناخته شده‌اند، این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا شخصاً از طریق پیام‌های خصوصی با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

با کلیک بر روی نماد فلش در گوشه سمت راست‌بالای حساب اینستاگرام خود می‌توانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید که در عکس زیر نشان‌داده‌شده است.

فروش در اینستاگرام

این ویژگی به شما کمک می‌کند که پیام‌های متنی، صوتی و تصویری خود را برای مشتریانتان ارسال کنید. همچنین شما می‌توانید با این قابلیت برای ارسال پیام به ۱۵ دنبال‌کننده در یک‌زمان استفاده کنید.

همچنین می‌توانید در دایرکت اینستاگرام گروهی از فالوورهایتان را بسازید و نامی هم برای این گروه انتخاب کنید. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا موقع ارسال پیام نام گروه را سرچ کنید و به‌راحتی پیامتان را برای آن گروه بفرستید.به‌احتمال زیاد شما با دایرکت در اینستاگرام آشنا هستید اما شاید به استفاده از آن برای افزایش فروش در اینستاگرام فکر نکرده باشید.

در اینجا به ترفندهایی برای فروش در اینستاگرام که علاوه بر این موارد شامل ابزارهایی برای فروش در اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ است نیز اشاره می‌کنیم:


یک کد تبلیغاتی ارائه دهید.

تصویر یک محصول را برای فالوورهایتان ارسال کنید و یک کد تبلیغاتی را در پیام خود به اشتراک بگذارید. دایرکت اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد پیوندهای قابل کلیک را جاسازی کنید، بنابراین هر لینکی را به‌عنوان یک پیام شخصی به فالوورهایتان ارسال کنید.

همچنین می‌توانید به فالوورهایتان بگویید که این یک کد تبلیغاتی اختصاصی برای فالوورهای اینستاگرامتان است تا بتوانید آنها را تشویق به استفاده از آن و خرید کنید.

روش دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که یک محدودیت زمانی به تبلیغات محصول خود اضافه کنید تا پاسخ سریع‌تری از مشتریانتان بگیرید.


میزبان یک مسابقه اینستاگرامی شوید.

اگر به شما بلیط رایگان تماشای فیلمی جدید پیشنهاد کنند و تنها کاری که باید انجام دهید، این بود که در مورد عکسی نظر بدهید، آیا این کار را انجام می‌دادید؟ قطعاً جواب می‌دادید.

این یک روش جالب از جذابیت یک مسابقه اینستاگرامی است و یک ایده خوب که قبل از ارائه محصول یا خدمات خود میزبان یک مسابقه اینستاگرامی شوید.

استفاده از دایرکت اینستاگرام برای جذب بیشتر مشتری بسیار مهم است. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید یک عکس از مسابقه‌ای را ارسال کنید و بگویید که اگر ۱۵ نفر اول نظر بدهند، دایرکتی از شما در مورد نحوه شرکت در مسابقه دریافت می‌کنند.

جایزه باید محصولی باشد که می‌خواهید در اینستاگرام بفروشید زیرا با ارائه محصول‌تان در مسابقه، به طور غیر مستقیم شرکت‌کنندگان را تشویق به خرید آن محصول کرده‌اید زیرا زمانی‌که آنها با محصول‌تان آشنا شده‌اند،ممکن است بعدها پول خرج کنند و آن را از شما بخرند.

این ترفند یک روش خوب برای فروش در اینستاگرام است.


از ربات برای راحت کردن بسیاری از کارها در اینستاگرام استفاده کنید.

به‌جای تایپ کردن پیام برای هر کاربر، از ابزاری مانند Mobile Monkey برای ارسال پیام‌های جذاب استفاده کنید.

به‌عنوان‌مثال، از ربات برای خوشامدگویی به فالوورهای جدید و تشکر از آنها برای منشن کردن در استوری‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ربات برای ارسال یک سری پست، پیشنهاد محصول جدید که ممکن است فالوورهای شما دوست داشته باشند نیز استفاده کنید.


نحوه خرید را برای فالوورهایتان آسان کنید.

شاید برایتان تجارت الکترونیک در اینستاگرام شبیه یک رؤیا به نظر می‌رسد، با استفاده از ابزارهای مناسب در اینستاگرام، خرید کردن را برای فالوورهایتان آسان کنید.

ابزارهای مناسب می‌توانند پیج اینستاگرام شما را به یک مرکزخرید تبدیل کنند همچنین فالوورهای شما می‌توانند ویژگی‌های خاص محصولات شما را ببینند و پس از تصمیم‌گیری برای خرید تنها با چند کلیک ساده، خرید کنند.

ازآنجایی‌که شما فقط مجاز به تبلیغ یک لینک در بایو هستید، این ابزارها برای جلوگیری از ایجاد لینک‌های اضافی نیز بسیار مفید هستند. بنابراین از عملکرد قوی این ابزارها برای فروش در اینستاگرام استفاده کنید.


نتیجه‌گیری:

امروزه بسیاری از کسب و کارها با استفاده از اینستاگرام توانسته‌اند به درآمدهای بالایی برسند به طوری‌که بسیاری فروشگاه‌های فیزیکی از این درآمدها جامانده‌اند.

فروش در اینستاگرام مانند فروش در هر جایی نیازمند ترفندها و استراتژی‌های خاص خودش است. به طور مثال شما با استفاده از ابزارهای مناسب فروش در اینستاگرام و یا اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توانید به این ترفندها دست یابید و فروش‌تان را بالا ببرید.

حالا نوبت شماست که به ما بگویید؛

تجربه شما از فروش در اینستاگرام چیست؟ چگونه سعی می‌کنید فالوورهایتان را تشویق کنید تا پول‌هایشان را برای خرید از شما خرج کنند؟

سوالات متداول

چرا فالوورهای اینستاگرام من خرید نمی‌کنند؟

داشتن تعداد زیادی فالوور اینستاگرام برای تضمین موفقیت کافی نیست. مطمئن شوید که از استراتژی‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ و پست‌های خرید اینستاگرام استفاده می‌کنید تا نرخ تبدیل‌ها یا همان فروش در اینستاگرام را افزایش دهید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها