ورود به جانویس

آموزش ساخت کاور برای ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام
ریلز اینستاگرام

برای درست کردن یک کاور زیبا برای ریلز اینستاگرام نیازی نیست که یک طراح حرفه‌ای باشید زیرا ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله جانویس یک کاور مناسب برای ریلز، به شما آموزش بدهیم. یک کاور خوب برای جلب نظر کاربران و درگیر نگه داشتن آنها با محتوای شما ضروری است.

یک کاور عالی نه تنها به برجسته شدن ریلز شما کمک می‌کند، بلکه به فالوورهایتان قبل از دیدن محتوا، نشان می‌دهد که چه ویدئوی می‌خواهند ببینند.


نحوه اضافه کردن کاور ریلز اینستاگرام

اینستاگرام به‌طور پیش‌فرض، اولین فریم ریلز شما را به‌عنوان تصویر جلد نمایش می‌دهد. اما، اگر قصد دارید ریلزهای خود را در پیج اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، باید کاوری را اضافه کنید که جذاب و مرتبط با ویدئو باشد. در واقع چیزی که با حال و هوای کلی محتوای شما مطابقت داشته باشد.

مراحل درست کردن کاور ریلز اینستاگرام

  1. . روی علامت + ضربه بزنید و ریلز را برای شروع انتخاب کنید.

۲ . ویدئویی را که می‌خواهید آپلود کنید یا ویدئوی جدیدی که ضبط کرده‌ایدرا انتخاب کنید.

۳. به دلخواه صدا، افکت‌ها و فیلترها را اضافه کنید.

۴. وقتی آماده اضافه کردن کاور هستید، روی دکمه ویرایش جلد، که در پیش‌نمایش ریلز جدیدتان نشان داده شده است، ضربه بزنید.

۵. . تصویری را که می‌خواهید به عنوان کاور استفاده کنید را انتخاب کنید. می‌توانید از یک عکس موجود از ریلز استفاده کنید یا یک کاور دلخواه اینستاگرام را از رول دوربین خود انتخاب کنید.

۶. پس از اتمام بر روی Done ضربه بزنید تا ریلز خود را آپلود کنید.


مراحل ویرایش عکس کاور

۱. ریلز مورد نظر برای ویرایش را از نمایه خود انتخاب کنید. سپس، روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای ریلز کلیک کنید و روی Edit کلیک کنید.

۲. دکمه Cover نشان داده شده در پیش نمایش ریلز خود را انتخاب کنید.

۳. در اینجا، می‌توانید انتخاب کنید که از یک عکس موجود از ریلز استفاده کنید یا یک کاور ریلز جدید اینستاگرام را از رول دوربین خود انتخاب کنید.

۴. دوبار روی Done ضربه بزنید و ریلز را در فید اینستاگرام خود مرور کنید.

حتماً عکس‌های روی کاور مختلف را آزمایش کنید تا زمانی که عکس مناسب برای ریلز و فید خود پیدا کنید.


چگونه کاور ریلز اینستاگرام بسازید؟

سعی کنید یک عکس کاور ریلز سفارشی درست کنید تا کمی شخصیت به ریلزهای اینستاگرام خود اضافه کنید. عکس‌های کاور سفارشی ریلز به مخاطبانتان نشان می‌دهد که شما خلاق هستید و مایلید تلاش بیشتری برای برجسته کردن محتوای خود انجام دهید.

اگر می‌خواهید کاور ریلز اینستاگرام خود را طراحی کنید، می‌توانید از یک قالب مانند مواردی که ما  در ادامه آموزش می‌دهیم را یاد بگیرید.

Canva یک گزینه عالی برای ایجاد کاورهای سفارشی ریلز اینستاگرام است. با Canva، می توانید از بین قالب‌های مختلف انتخاب کنید یا طرح خود را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از ابزارهایی مانند Adobe Express ،Storyluxe یا Easil برای ایجاد پوشش‌های ریلز خود استفاده کنید.

هنگام ایجاد کاور سفارشی ریلز اینستاگرام، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • عکس روی کاور شما باید نشان دهنده برند، شخصیت و محتوای ریلزتان باشد.
  • از رنگ‌های روشن و فونت‌های پررنگ استفاده کنید تا عکس روی کاور خود را برجسته کنید.
  • اگر از متن در عکس روی کاور خود استفاده می‌کنید، از یک فونت خوانا استفاده کنید و آن را به اندازه‌ای بزرگ کنید که به راحتی دیده شود.
  • از استفاده بیش از حد متن یا گرافیک‌های پیچیده خودداری کنید.

مطمئن شوید که از تصاویر و ویدئوهای با کیفیت بالا در عکس کاور اینستاگرام خود استفاده می‌کنید. به یاد داشته باشید، این اولین چیزی است که مردم وقتی با ریلز شما روبرو می‌شوند، می‌بینند.


اندازه و ابعاد جلد ریلز های اینستاگرام

همه ریلزهای اینستاگرام با نسبت تصویر ۹:۱۶ (یا ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل) نشان داده می‌شوند. از طرف دیگر، عکس‌های روی کاور اینستاگرام، بسته به نحوه مشاهده آن‌ها متفاوت است.

  • در شبکه نمایه شما، عکس‌های کاور Reel به ۱:۱ بریده می‌شوند.
  • در فید اصلی اینستاگرام یا در نمایه شخص دیگری، عکس کاور ریلز شما ۴:۵ خواهد بود.
  • در تب اختصاصی ریلزهای اینستاگرام، عکس کاور شما به طور کامل ۹:۱۶ نشان داده می‌شود.

این بدان معنی است که شما باید عکس روی کاور خود را مطابق با آن طراحی کنید، در نظر داشته باشید که بسته به جایی که نشان داده می‌شود، به روش‌های مختلفی برش داده می‌شود.

نکته اصلی که باید به خاطر داشته باشید این است که عکس روی کاور شما باید قابل تشخیص و جلب توجه باشد حتی زمانی که برش داده شده است. مطمئن شوید که مهم‌ترین عناصر طراحی شما در مرکز تصویر قرار می‌گیرند، جایی که بریده نمی‌شوند.

در ادامه چند قالب از پیش ساخته شده را به اشتراک می‌گذاریم تا کاور ریلزهای اینستاگرام شما متمایز شود.

امیدواریم این مقاله به شما برای یک طراحی عالی برای کاور ریلز اینستاگرامتان کمک زیادی کند. همچنین برای آشنایی با دیگر ترفندهای ریلز اینستاگرام مقاله هک ریلز اینستاگرام: ۱۵ ترفند و قابلیت مخفی ریلز را مطالعه نمایید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها