ورود به جانویس

۱۴ داده عجیب راجع به دیسکورد که هوش از سرتان می‌برد

۱۴ داده عجیب راجع به دیسکورد که شاید نمی‌دانستید
۱۴ داده عجیب راجع به دیسکورد که شاید نمی‌دانستید

گیمرها می‌دانند که اکثر بازی‌ها سیستم چت داخل بازی افتضاحی دارند و حتی در برخی از بازی‌های خیلی محبوب مانند League of Legends هنوز خبری از چت صوتی بین بازیکن‌ها نیست. در همین راستا وجود یک اپ برای داشتن ارتباط با دیگر پلیرها به خصوص دوستانتان واجب است؛ و قطعا دیسکورد انتخاب اول هر گیمری به شمار می‌آید.

این شبکه اجتماعی برای اولین بار سال ۲۰۱۵ در اختیار عموم قرار گرفت و بعد از گذشت مدت کوتاهی، به محبوب‌ترین شبکه اجتماعی میان گیمرها تبدیل شد. در همین راستا یک مقاله از ۱۴ داده عجیب راجع به این شبکه اجتماعی برای شما آمده کرده‌ایم که می‌تواند هوش از سرتان ببرد.

۱. دیسکورد بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر به صورت ماهیانه دارد

بله درست خواندید، این شبکه بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر به صورت ماهیانه دارد و این مقدار یک شبه به سمت دیکسورد جذب نشده‌اند. بیشترین رشد این شبکه در سال ۲۰۲۰ بود، تقریبا همان دورانی که ویروس کرونا همه را مجبور کرده بود که در خانه‌هایشان بمانند. در همان سال تعداد کاربرهای فعال ماهیانه دیسکورد از ۵۶ میلیون نفر به ۱۰۰ میلیون نفر رسید.

۲. کاربرهای دسیکورد در سال ۲۰۱۸ به صورت روزانه بیش از ۸۵۰ میلیون پیام ارسال می‌کردند

درست است که این اطلاعات مربوط به تقریبا ۴ سال پیش می‌باشد اما باز هم ارسال ۸۵۰ میلیون پیام، آن هم به صورت روزانه بسیار رقم عجیب و غریبی به شمار می‌آید.

اما داستان عجیب‌تر می‌شود وقتی بفهمید این عدد در سال ۲۰۲۰، به بیش از ۹۶۳ میلیون پیام در طول یک روز رسید.

۳. چهار میلیارد دقیقه گفتگو به صورت روزانه

عجیب نیست؟ در طول روز بیش از ۴ میلیارد دقیقه گفتگو بین کاربرهای دیسکورد صورت می‌گیرد که واقعا سرسام‌آور است. شاید خیلی‌ها فکر کنند این رقم ساختی یا لااقل توسط یک سازمان دیگر اعلام شده؛ اما برعکس این عدد، دقیقا همان چیزی است که خود دیسکورد به صورت رسمی به مردم اعلام کرده.

۴. ۱۰.۶ میلیون کاربر به صورت همزمان، بهترین رکورد دیسکورد

کمی پیش‌تر گفتیم که تعداد کاربرهای این شبکه اجتماعی در بازه‌های مختلف زمانی ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون نفر به صورت ماهیانه بوده. اما داستان از آنجایی جذاب می‌شود که صبحت از تعداد کاربرهای همزمان به میان می‌آید.

طبق اطلاعاتی که منتشر شده، بیشترین تعداد کاربرهای همزمان دیسکورد، ۱۰.۶ میلیون کاربر می‌باشد. این رکورد نیز در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسید.

۵. ۱۹ میلیون سرور فعال در دیسکورد وجود دارد

برای اینکه بتوانید در دیسکورد با دوستان خود صحبت یا پست‌های مختلف برای یک‌ دیگر ارسال کنید، نیاز به ساخت یک سرور دارید؛ در حال حاضر بیش از ۱۹ میلیون سرور فعال در این شبکه اجتماعی وجود دارد.

این مقدار خیلی بیشتر از دیگر اپ‌های گفتگو جمعی مانند TeamSpeak و Skype است و عملا هیچ شبکه‌ای در این زمینه توانایی مقابله با دیسکورد را ندارد.

۶. دیسکورد ۴۸۲.۶ میلیون سرمایه جذب کرده است

زمانی که یک اپ به این سرعت محبوب دل کاربران شود، تقاضا برای سرمایه‌گذاری در آن افزایش پیدا می‌کند و قطعا دیسکورد نیز از این قضیه مستثنی نیست.

ظاهرا این شبکه‌ اجتماعی تا تاریخ اول فوریه ۲۰۲۱ بیش از ۴۸۰ میلیون سرمایه جذب کرده است؛ در بین کمپانی‌هایی که در دیسکورد سرمایه‌گذاری کرده‌اند، سونی بیشترین سهم را داشته است.

۸. ارزش کلی دسکورد چقدر است؟

در سال ۲۰۲۰ ارزش کلی دیسکورد بیش از ۷ میلیارد دلار اعلام شد و گمان می‌رود این رقم در حال حاضر به بیش از ۱۵ میلیارد دلار رسیده باشد.

تقریبا یک سال پیش بود که صاحبان دیسکورد پیشنهاد ۱۲ میلیارد دلاری خرید این شبکه اجتماعی را رد کردن؛ مایکروسافت و ایپک گیمز هم مشتری دیسکورد بودند، اما آنها هم جواب رد شنیدند.

۹. درآمد ۱۳۰ میلیون دلاری دیسکورد در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۱۷ بود که دیسکورد یک اشتراک جدید و البته پولی را در اختیار علاقه‌مندان قرار داد. کسانی که دوست داشتند، می‌توانستند با پرداخت ۴.۹۹ دلار به صورت ماهیانه به یکی از مشترکین سرویس Discord Nitro تبدیل شوند. سرعت سرورها در این سرویس بیش از سرور‌های قبلی دیسکورد بود و علاقه بر سرعت بالا، مشترکین به امکانات جذاب دیگری هم دسترسی داشتند.

قیمت اشتراک ماهیانه Discord Nitro در سال ۲۰۱۹ به ۹.۹۹ دلار افزایش پیدا کرد و همین موضوع باعث شد تا درآمد دیسکورد در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۳۰ میلیون دلار برسد.

۱۰. کاربران آمریکایی دیسکورد به صورت ماهیانه ۲۸۰.۶ دقیقه را در این شبکه اجتماعی سپری می‌کنند

مجله The Wall Street Journal ادعا کرده کاربران آمریکایی دیسکورد بیش از ۲۸۰ دقیقه در ماه را صرف استفاده از دیسکورد می‌کنند؛ این عدد یعنی ۵ ساعت به صورت ماهیانه یا حداقل ۹ دقیقه به صورت روزانه.

۱۲. دیسکورد، شبکه اجتماعی محبوب ۳ درصد از نوجوانان آمریکایی

طبق نظرسنجی‌های انجام شده، در دنیای شبکه‌های اجتماعی محبوب مانند اینستاگرام، تیک‌تاک و اسنپ‌ چت، بیش از ۳ درصد از نوجوانان آمریکایی، دیسکورد به عنوان شبکه اجتماعی محبوبشان انتخاب کرده‌اند.

۱۳. ۱۴ درصد از گمیرهای آمریکایی، استریم‌ها را از طریق دیسکورد دنبال می‌کنند

ممکن است خیلی از شما درباره سرویس استریم دیسکورد چیزی نشنیده باشید، اما این شبکه اجتماعی به یک سرویس استریم نسبتا خوب مجهز شده؛ تا جایی که بیش از ۱۴ درصد از گیمرهای آمریکایی ترجیح می‌دهند به جای توییچ یا یوتیوب، مسابقات و استریم‌ها را از طریق دیسکورد دنبال کنند.

با این حال ۴۷ درصد از گیمرها توییچ، ۴۰ درصد یوتیوب و ۱۶ درصد فیسبوک را برای دیدن استریم‌ها برگزیده‌اند.

۱۴. محبوب‌ترین سرویس‌های دیسکورد

شاید تجعبی نداشته باشد که MrBeast، یوتیوبر معروف، صاحب محبوب‌ترین سرویس دیسکورد نیز باشد. سرویس این یوتیوبر با ۷۰۰۰۰۳ نفر دنبال‌کننده، محبوب‌ترین سرویس دیسکورد به حساب می‌آید.

لیست ۱۰ سرور محبوب دیسکورد را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

  • MrBeast Gaming – ۷۰۰۰۰۰۳ دنبال‌کننده
  • Roblox – ۶۴۴۵۷۴ دنبال‌کننده
  • Anime Soul Discord – ۵۹۸۱۵۶ دنبال‌کننده
  • Las Nevadas – ۵۳۶۰۳۷ دنبال‌کننده
  • Nookazon – ۵۱۵۵۰۹ دنبال‌کننده
  • Jet’s Dream World – ۴۹۷۲۸۸ دنبال‌کننده
  • E-Girl Paradise – ۴۹۳۵۰۰ دنبال‌کننده
  • Live Insaan – ۴۸۹۸۸۹ دنبال‌کننده
  • Chill Heaven – ۴۸۸۴۳۵ دنبال‌کننده
  • Pepe Server – ۴۷۵۸۸۱ دنبال‌کننده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها