ورود به جانویس

۸ نکته برای خصوصی‌تر کردن اینستاگرام!

۸ نکته برای خصوصی‌تر کردن اینستاگرام!
۸ نکته برای خصوصی‌تر کردن اینستاگرام!

خصوصی‌تر کردن اینستاگرام کار سختی نیست! اگر نگران اشتراک‌گذاری بیش از حد در اینستاگرام هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند از یک تجربه خصوصی‌تر اینستاگرام لذت ببرید!

همانطور که شبکه‌های اجتماعی همچنان در حال رشد هستند، فعال بودن در آن‌ها می‌تواند حس خوبی به شما ندهد. به طور کلی اغلب افرادی که شما را دنبال می‌کنند، نمی‌شناسید. این احتمال به ویژه در پلتفرم‌های فقط رسانه‌ای مانند اینستاگرام وحشتناک است که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما و دیگران را تشویق می‌کنند تا با نمایش تصاویر و ویدیوهای خود از طریق تب اکسپلور، کاربران بیشتری را جذب کنید.

با این حال، می‌توان از یک تجربه خصوصی‌تر در اینستاگرام لذت برد. در ادامه‌ی این مطلب ۸ نکته‌ می‌گوییم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تجربه‌ی خصوصی‌تری داشته باشید:


۱) لینک اینستاگرام به فیسبوک خود را بردارید!

۱) لینک اینستاگرام به فیسبوک خود را بردارید!

ممکن است برای اهداف مختلفی در فیسبوک و اینستاگرام فعال باشید. اولی شما را قادر می‌سازد با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشید در حالی که در پلتفرم دومی احتمالا با افراد بیشتری در اتباط هستید که برخی از آن‌ها را نمی‌شناسید.

بنابراین، اولین قدم برای یک تجربه ایزوله‌تر از اینستاگرام، جدا کردن پروفایل فیسبوک از اینستاگرام است. به این ترتیب، فیسبوک نمی‌تواند داده‌های هر دو پروفایل شما را به اشتراک بگذارد تا به عنوان مثال به آشنایان خود در فیسبوک اطلاع دهید که در اینستاگرام هستید.

برای جدا کردن حساب فیسبوک خود از اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

 1. به Instagram profile page خود بروید.
 2. در آن جا، روی پروفایل hamburger icon واقع در گوشه بالا سمت راست بزنید و وارد تنظیمات شوید.
 3. روی Accounts Center، سپس Accounts and profiles بزنید و حساب فیسبوک لینک شده خود را انتخاب کنید.
 4. روی Remove from Accounts Center بزنید و در صفحه بعد Continue را لمس کنید.
 5. در نهایت، روی Remove [Facebook account account] بزنید تا لینک پروفایل فیسبوک خود را لغو کنید.

۲) اکانت اینستاگرام خود را روی حالت Private تنظیم کنید!

اکانت اینستاگرام خود را روی حالت Private تنظیم کنید!

گزینه نهایی برای دور کردن خود از پایگاه عظیم کاربران اینستاگرام این است که به سادگی حساب خود را پرایوت کنید. سپس می‌توانید افرادی را که می‌توانند شما را دنبال کنند و استوری‌ها یا پست‌های شما را مشاهده کنند، انتخاب کنید.

برای خصوصی کردن پروفایل اینستاگرام خود باید کارهای زیر را انجام دهید:

 1. به Settings بروید و Privacy را انتخاب کنید.
 2. در صفحه‌ی بعد گزینه Private account را روشن کنید.
 3. در پنجره پاپ آپ روی Switch to Private بزنید تا کار تمام شود. توجه داشته باشید که فالوورهای فعلی شما تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت. بنابراین ممکن است بخواهید لیست فالوورهای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید فقط افرادی که می‌شناسید به پیج شما دسترسی دارند.
 4. برای بررسی، روی Review followers بزنید.

۳) دوستان نزدیک خود را انتخاب کنید! (کلوز فرند)

دوستان نزدیک خود را انتخاب کنید! (کلوز فرند)

پروفایل‌های پرایوت جنبه‌های منفی هم دارند. تعداد فالوور زیادی نخواهید داشت یا کاربرانی مانند بستگان شما ممکن است دائما به شما ریکوئست دهند تا آن‌ها را اکسپت کنید.

برای مقابله با این مشکلات، توصیه می‌کنیم فهرستی از دوستان نزدیک تهیه کنید که از طریق آن می‌توانید استوری‌های خود را با مجموعه خاصی از کاربران بدون ناراحتی بقیه فالوورها به اشتراک بگذارید. مطمئن باشید با استفاده از این ویژگی‌ها می‌توانید لحظات پرایوت‌تری داشته باشید.

برای ایجاد لیست کلوز فرند مراحل زیر را انجام دهید:

 1. روی منو در پروفایل خود بزنید، Close Friends و بعد Get Started را انتخاب کنید.
 2. دوستان خود را از گزینه پیشنهادی انتخاب یا از نوار جستجو برای یافتن کاربر(های) خاص استفاده کنید.
 3. در نهایت روی Create List بزنید. بخش پیشنهادی شامل توصیه‌های اینستاگرام بر اساس تعداد دفعات تعامل شما با آن کاربران است.
 4. پس از انجام این کار، هر زمان قبل از انتشار استوری گزینه‌ی Close Friends را انتخاب کنید، محتوای استوری فقط برای لیستی که انتخاب کرده‌اید نمایش داده می‌شود.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید فردی را از لیست کلوز فرند حذف کنید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید زیرا اینستاگرام به او خبر نمی‌دهد.


۴) استوری‌های خود را کنترل کنید!

استوری‌های خود را کنترل کنید!

اگر می‌خواهید قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای افرادی که می‌توانند استوری‌های شما را تماشا کنند یا حتی به اشتراک بگذارند، وضع کنید، گزینه‌های زیادی برای این کار وجود دارد:

برای دسترسی به آن‌ها:

 1. به Settings > Privacy > Story بروید.
 2. برای بلاک کردن هر کاربری از مشاهده استوری‌های خود، آن‌ها را به Hide story from زیر Viewing اضافه کنید و روی Done بزنید.
 3. همچنین می‌توانید اشتراک‌گذاری را غیرفعال کنید که به هر کسی امکان می‌دهد استوری‌های شما را مجددا به اشتراک بگذارد یا آن‌ها را به‌ دایرکت ارسال کند. اگر پروفایل عمومی دارید، حتی می‌توانید پاسخ‌ها را از همه یا مجموعه خاصی از افراد ممنوع کنید. برای انجام این کار کمی پایین‌تر بروید و Allow sharing to story را خاموش کنید.

۵) وضعیت فعالیت خود را غیرفعال کنید!

وضعیت فعالیت خود را غیرفعال کنید!

برخلاف مسنجر یا واتس اپ، شما به احتمال زیاد از پیامک‌های اینستاگرام برای چیزی بیشتر از ارسال عکس و میم به دوستان خود استفاده نمی‌کنید. بنابراین، احتمالا نیازی به آخرین وضعیت مشاهده در اینستاگرام نیست و بهتر است آن را خاموش کنید.

گزینه غیرفعال کردن آخرین وضعیت مشاهده شده در اینستاگرام در Settings > Privacy > Activity Status قرار دارد. نمایش وضعیت فعالیت را غیرفعال کنید.


۶) کنترل‌های کامنت‌های خود را بهینه سازی کنید!

کنترل‌های کامنت‌های خود را بهینه سازی کنید

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر، گهگاه می‌تواند مانند هر شبکه اجتماعی دیگری منفی و اسپم باشد. اگر پروفایل شما اغلب با این مشکلات مواجه می‌شود، سعی کنید تنظیمات کامنت‌های خود را تغییر دهید.

اینستاگرام به شما امکان می‌دهد، تصمیم بگیرید که چه کسی می‌تواند و چه کسی نمی‌تواند روی پست‌های شما نظر دهد. می‌توانید انتخاب کنید؛ اگر فقط می‌خواهید چند نفر روی پست‌های شما کامنت بگذارند یا یک لیست سیاه برای ممنوع کردن برخی از کاربران و اجازه دادن به بقیه، یک لیست سفید ایجاد کنید.

برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. در Settings > Privacy > Comments قرار دارد.
 2. علاوه بر این، می توانید فیلترهایی را برای پنهان کردن خودکار نظرات توهین آمیز فعال کنید یا به صورت دستی مجموعه ای از کلمات و عباراتی را که می خواهید مسدود کنید اضافه کنید.
 3. برای فیلتر کردن نظرات بر اساس کلمات/عبارات خاص، به Settings > Privacy > Hidden words بروید.
 4. روی Manage list در زیر کلمات و عبارات سفارشی ضربه بزنید و لیست کلمات خود را اضافه کنید.
 5. پس از اتمام، به عقب برگردید و Hide comments را فعال کنید تا شروع به فیلتر کردن کلمات سفارشی شما شود.

۷) Automatic Posting را متوقف کنید!

برای خصوصی‌تر کردن اینستاگرام ارسال اتوماتیک پست را متوقف کنید!

پیش‌فرض اینستاگرام این است که به‌ طور خودکار تصاویر یا ویدیوهایی را که در آن‌ها تگ شده‌اید، به سمت راست‌ترین تب پروفایلتان اضافه می‌کند. با این حال، گاهی اوقات، این پست‌ها صرفا هرزنامه یا تصاویری هستند که شما آن‌ها را دوست ندارید.

برای بررسی این موارد مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به Settings > Posts بروید.
 2. حال انتخاب کنید چه کسی می‌تواند شما را تگ کند و برای غیرفعال کردن نمایش خودکار عکس‌ها و ویدیوهای تگ شده در پروفایل‌تان، تایید دستی تگ‌ها را فعال کنید. شما حتی می‌توانید تصاویر تگ شده موجود از خود را حذف کنید.

۸) لوکیشن خود را هاید کنید!

برای خصوصی‌تر کردن اینستاگرام لوکیشن خود را هاید کنید!

موقعیت مکانی شما یکی از حساس‌ترین اطلاعاتی است که اپلیکیشن‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و افراد حاضر در آن می‌توانند از آن سوء استفاده کنند. بنابراین، بهتر است از تگ جغرافیایی پست‌های خود و حتی اعطای مجوز GPS به اینستاگرام خودداری کنید.

در دستگاه‌های iOS:

تنظیمات را باز کنید، به قسمت برنامه بروید و Instagram را انتخاب کنید. سپس روی Location بزنید و هرگز در زیر اجازه دسترسی به موقعیت مکانی را انتخاب کنید.

در Android:

برنامه تنظیمات خود را باز کنید، سپس روی Privacy > Permission manager بزنید. برای مشاهده برنامه‌هایی که دسترسی دارند، روی لوکیشن بزنید. اگر اینستاگرام در دسترس است، آن را انتخاب کنید و در صفحه بعدی Never را لمس کنید.

مراحل در دستگاه‌های مختلف متفاوت است، اما می‌توانید مجوزهای Android خود را با استفاده از برنامه‌های شخص ثالث که کل فرآیند را استاندارد می‌کنند، مدیریت کنید.


جمع‌بندی…

از حریم خصوصی بیشتر در اینستاگرام لذت ببرید! با اعمال این اقدامات، می‌توانید از تجربه خصوصی‌تری در اینستاگرام لذت ببرید. اما هنوز چند راه دیگر وجود دارد که اینستاگرام از شما جاسوسی می‌کند. اگر با این کار راحت نیستید، تنها گزینه‌ای که برای شما باز مانده این است که به طور کلی پلتفرم را ترک کنید.

اگر روش دیگری برای خصوصی‌تر کردن اینستاگرام بلدید با ما به اشتراک بگذارید؟!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها