ورود به جانویس

فالوور فیک در اینستاگرام چیست؟ + راه‌های تشخیص آن

فالوور فیک در اینستاگرام چیست؟ + راه‌های تشحیص آن
فالوور فیک در اینستاگرام چیست؟ + راه‌های تشحیص آن

داشتن فالوور فیک در اینستاگرام به دغدغه‌ای برای کاربران تبدیل شده‌است! امروزه شبکه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی افراد را تشکیل می‌دهند و همانطور که می‌دانید در حال حاضر اینستاگرام محبوب‌ترین آن‌هاست. در این بین برخی افراد می‌خواهند سریع تعداد فالوورهایشان و در ادامه تعداد لایک و کامنتشان افزایش پیدا کند، پس به دنبال خرید فالوور فیک می‌روند. نتیجه‌ی این کار شاید در ابتدا رضایت بخش باشد اما اگر به جوانب مختلف آن فکر کنیم، متوجه خواهیم شد که ضرر آن از مزیتی که دارد بیشتر است. در ادامه‌ی این مقاله با من همراه شوید تا جوانب (مزیت‌ها و معایب) خرید فالوور را بررسی کنیم تا میل شما به خرید فالوور از بین برود:

فالوور فیک در اینستاگرام چیست؟

افزایش فالوور در اینستاگرام در وهله‌ی اول سبب افزایش تعاملات پیج شما و در ادامه افزایش فروش در کسب‌وکارتان خواهد شد. اما برخی افرادی که اصرار دارند سریع تعداد فالوورهایش زیاد شوند، از افرادی که با هزینه‌ی بسیار کم برایشان فالوور جمع می‌کنند، کمک می‌گیرند. بدانید این کار تنها به نفع چنین افرادی و به ضرر کسب‌وکار شما است. چرا که با اینکار تنها تعداد فالوورهای شما زیاد می‌شود وگرنه آن‌ها غیر واقعی هستند و هویتی ندارند. فراموش نکنید الگوریتم‌های اینستاگرام مرتب در حال آپدیت‌ هستند و تا حد زیادی پیشرفته و هوشمند شده‌اند. همین مسئله ممکن است بر روی صفحه شما تاثیر زیادی ‌بگذارد.


مزایا و معایب فالوور فیک در اینستاگرام

فالوور فیک در اینستاگرام یک مزیت را در ازای چندین عیب به شما ارائه می‌دهد. ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید، شاید از خرید فالوور فیک منصرف شدید!

تنها مزیت خرید فالوور فیک اینستاگرام

ایجاد حس خوب در کاربران تنها مزیت خرید فالوور فیک می‌باشد. زمانی که کاربر وارد صفحه‌ی شما می‌شود تعداد فالوورهایتان را می‌بیند و نظرش جلب می‌شود. در این زمان احتمال اینکه به سراغ مطالب شما رود بسیار زیاد خواهد بود. اگر محتوای پیج‌تان از کیفیت خوبی برخوردار باشد، صفحه شما را دنبال می‌کند و می‌توانید آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید اما اگر تعداد فالوورهای شما کم باشد ممکن است مطالب شما را مشاهده نکند یا حس خوبی به آ‌ن‌ها پیدا نکند. در بحث رقابت و مقایسه هم اگر بخواهیم بررسی کنیم، فرض کنید دو صفحه محصولات مشابه‌ای را می‌فروشند. طبیعی است که کاربر به پیجی که تعداد فالوورهایش بیشتر باشد راحت‌تر اعتماد می‌کند. پس خرید فالوور فیک در این زمان برای شما سودمند است. اما ممکن است هیج‌ کدام از حالت‌های گفته شده رخ ندهد. در این صورت شما تنها ضرر کرده‌اید.


۵ معایب خرید فالوور فیک اینستاگرام

۱) اعتماد کاربران را از دست می‌دهید!

درست است که اینستاگرام فضایی آنلاین می‌باشد اما افرادی که در آن فعالیت می‌کنند واقعی هستند در نتیجه باید بتوانید اعتماد آن‌ها را جلب کنید. دقت کنید که زمانی که شما فالوور فیک خریداری کنید، تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها با تعداد فالوورها هم‌خوانی ندارند و مشتریان این مسئله را سریع متوجه می‌شوند. این امر بی‌اعتمادی کاربران به همراه دارد. در این صورت حتی اگر محتوایی خوب و محصول کارآمدی را ارائه دهید، کاربران به آن‌ها اهمیت نمی‌دهند و از کسب‌وکار شما محصول یا خدماتی دریافت نمی‌کنند. به طور کلی فالوورهای پیج‌تان نباید احساس کنند که می‌خواهید آن‌ها را فریب دهید. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر در پیج‌تان فالوور فیک دارید، آن‌ها حذف کنید و با یک استراتژی درست به دنبال جذب فالوور واقعی باشید!

۲) خرید فالوور فیک، خرید لایک را به همراه دارد!

همانطور که گفتیم افزایش فالوور، افزایش لایک و کامنت را به همراه دارد. اما اگر شما فالوور فیک خریداری کنید، از آنجا که هویت آن‌ها جعلی می‌باشد لایک و کامنتی هم از طرفشان دریافت نمی‌کنید. در نتیجه برای واقعی نشان دادن فالوورهای‌تان باید لایک فیک هم بخرید و این مسئله هزینه‌ی اضافی دیگری است که خرید فالوور فیک به همراه دارد. فراموش نکنید هدف تنها افزایش لایک‌های یک پست نیست. اگر مدیریت پیج یک کسب‌وکار را برعهده دارید، هدف شما تبدیل کاربران به مشتری می‌باشد. در نهایت خرید فالوور فیک نه تنها سودآوری برای شما ندارد، بلکه این موارد هزینه‌های اضافی کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد.

۳) تعاملات فالوورهای فیک صفر است!

هدف تمامی کسب‌وکار‌ها افزایش نرخ تعاملات و افزایش مشتریان است. به عبارتی دیگر می‌خواهد کاربران خود را به مشتری تبدیل کنند. فالوورهای فیک نه تنها لایک یا کامنتی برای شما نمی‌گذارند بلکه هیج خریدی هم از شما نمی‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت فایده‌ی آن‌های برای پیج‌تان صفر درصد است و فالوورهای فیک هیچ سودی برای شما ندارند.

۴) اینستاگرام صفحات جعلی و دارای فالوور فیک را حذف می‌کند!

همانطور که گفتیم اینستاگرام در حال آپدیت الگوریتم‌هایش است و همواره به فکر کاربران می‌باشد. این الگوریتم دائما در حال بررسی پیج‌ها می‌باشد و اگر صفحه‌ای دارای کاربرانی باشد که مدتی فعالیت ندارند یا تعداد آن‌ها زیاد باشد، این صفحه را حذف یا بلاک می‌کند.

۵) غیر فعال کردن فالوورهای فیک توسط اینستاگرام!

اینستاگرام فالوورهایی که در پیج شما فعالیتی نداشته باشند را حذف می‌کند. به عبارت دیگر اینستاگرام کاربرانی را که هیچ عکس‌العملی در صفحه شما ندارند را به عنوان فالوور غیرفعال به حساب می‌آورد و آن‌ها را حذف می‌کند. در نتیجه حتی اگر صفحه شما شامل مورد ۴ بالا نشود، فالوورهای فیک شما حذف خواهند شد و هزینه‌ای که برای فالوور فیک کرده‌اید، هدر می‌رود.


چگونه در اینستاگرام فالوور واقعی جذب کنیم؟

در ادامه ۳ راه کارآمد را برای جذب و افزایش فالوور به شما معرفی می‌کنیم تا دیگر دغدغه‌ی این مسئله را در پیج‌تان نداشته باشید:

۱) اولین قدم، تولید محتوای مناسب، کاربردی و سرگرم‌کننده

فراموش نکنید هنگامی که هر کاربری در اینستاگرام وارد پیج‌تان می‌شود هدفش استفاده از محتوای صفحه و آشنا شدن با فعالیت‌های کسب‌وکار شما می‌باشد. در نتیجه اگر بتوانید محتوایی ارزشمند و کاربردی تولید و منتشر کنید، ممکن است علاوه بر اینکه کاربران از این محتوا استفاده کنند آن را برای دوستان خود نیز ارسال کنند. به عبارتی دیگر تولید محتوای خوب و مناسب می‌تواند بازاریابی خوبی نیز برایتان باشد.

۲) تبلیغات در اینستاگرام را نادیده نگیرید

یکی از  راه‌های بسیار عالی و آسان برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام، استفاده از تبلیغات اینستاگرام است. البته این روش نسبت به روش قبل هزینه‌ی بیشتری دارد. به این صورت که شما یک ویدئو یا عکس به همراه یک کپشن تبلیغاتی در پست یا استوری صفحات دیگر منتشر می‌کنید و فالوورهای آن صفحات ممکن است شما را فالو کنند. بهترین روش تبلیغات هدفمند در اینستاگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است که افراد مشهور اینستاگرام پست تبلیغاتی شما را در ازای دریافت هزینه در پیج‌شان منتشر می‌کنند. با استفاده از این روش به راحتی می‌توانید تعداد زیادی فالوور جذب کنید و در صورت بازاریابی درست، آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید.

۳) استفاده از ربات اینستاگرام

کم هزینه‌ترین و بهترین روش برای افرایش فالوور واقعی در اینستاگرام، استفاده از ربات این اپلیکیشن می‌باشد. برای استفاده از این روش کافیست صفحه‌ی خود را به ربات اینستاگرام متصل کنید، سپس ربات به صورت خودکار کاربران را فالو می‌کند، پست‌های آن‌ها را لایک و به شما در زمینه افزایش فالوور هدفمند کمک می‌کند.

این ۳ روش از بهترین و آسان‌ترین روش‌های افزایش فالوور می‌باشد. با بهره‌گیری از این ۳ روش می‌توانید کسب‌وکار خود را دگرگون کنید.


فالوور فیک را به راحتی شناسایی کنید!

اگر مدیریت پیج‌تان را به فردی دیگر سپرده‌اید و حال می‌خواهید از واقعی بودن آن‌ها مطمئن شوید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

۱) پست‌ها پیج را بررسی کنید

اگر پست‌های تکراری و غیرمرتبط در پیج زیاد است و تعداد لایک‌های آن‌ها هم زیاد است، شک نکنید که پیج فالوور فیک دارد. با بررسی و مقایسه فالوورهای صفحه و تعداد لایک هر پست می‌توانید به راحتی متوجه شوید که پیج‌تان فالوور فیک دارد یا نه؟

۲) بررسی ID فالوورها و پروفایل آن‌ها

ساختار آیدی‌ها را بررسی کنید؛ آیدی‌های فیک از نام یا فامیل تشکیل نشده‌اند و تنها حروف یا عدد دارند. همچنین از آن جا که این اکانت‌ها با استفاده از ربات‌ها یا سیستم‌های خودکار ایجاد شده‌اند، معمولا عکس پروفایل ندارند! البته ناگفته نماند برخی از سیستم‌ها حرفه‌ای هستند و در هنگام تولید این اکانت‌ها، عکس پروفایل هم برایشان قرار می‌دهند.

۳) بررسی کامنت‌ها

اگر کامنت‌های صفحاتی که دارای فالوور فیک هستند را نگاه کنید، متوجه می‌شوید که کاملا نامرتبط هستند. به عنوان مثال در یک پست تخصصی که درباره‌ی کتاب است، کامنت‌هایی حاوی ایموجی در آن مشاهده می‌شود. این دسته از کامنت‌ها اصولا از طرف اکانت‌های فیک می‌باشند.


نتیجه‌گیری…

استراتژی درست در اینستاگرام برای کسب‌وکارها یکی از مهم‌ترین مسائل می‌باشد. همانطور که دیدیم خرید فالوور فیک تنها یک مزیت و چندین عیب دارد. با خرید فالوور فیک تنها کسب‌وکارتان با شکست مواجه می‌شود! شما برای رونق کسب‌وکارتان از کدام روش استفاده کرده‌اید؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها