ورود به جانویس

چرا استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام مهم است؟ + ۷ قدم برای تهیه آن

استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام + اهمیت آن برای کسب‌وکارها
استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام + اهمیت آن برای کسب‌وکارها

چرا تولید محتوا در اینستاگرام اهمیت دارد؟ امروزه شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار بزرگی در رشد و توسعه‌ی بیزینس‌ها دارند. اینستاگرام بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی محتوا محور است که در ایران بسیار طرفدار دارد. از این رو اگر بیزینسی دارید و می‌خواهید بخش از آن را در این فضا اداره کنید، تولید محتوا برای آن بسیار مهم است.

در هیچ شبکه‌ی اجتماعی دیگری فروش محصولات و حتی راه اندازی بیزینسی جدید به خوبی اینستاگرام امکان پذیر نمی‌باشد. چراا؟ اینستاگرام محتوا محور است، تنها دلیل این مسئله!

با یک تولید محتوای قوی و برنامه‌ریزی شده می‌توانید به هدف خود در این شبکه‌ی اجتماعی برسید. جذب کاربران بیشتر، سرگرم‌ کردن آن‌ها و ارائه خدمات موثر در این مسیر ارزشمند است. در نتیجه می‌توانید با یک محتوای باکیفیت پادشاهی در اینستاگرام را از آن خود کنید و از این اپلیکیشن پول پارو کنید!

در این مقاله با جانویس همراه شوید تا راهنمای شما برای جذب و تبدیل فالوورهایتان به مشتری باشد:

تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام همان متن، عکس و ویدیو می‌باشد که به صورت هدفمند تولید شده‌اند. به طور کلی تولید محتوا باید به گونه‌ای باشد علاوه بر علاقه‌مندی کاربران به پیج، سبب گسترش بیزینس‌ هم شود.

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

برای انجام هر کاری باید برنامه‌ریزی داشته باشیم که فعالیت در اینستاگرام از این مسئله مستثنی نمی‌باشد. به طور کلی استراتژی دقیقا همان چیزی است که به صاحبان کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به کارها و هدف‌های خود برسند. به عنوان مثال باید بدانیم در چه زمانی، چه محتوایی را منتشر کنیم. استراتژی در اینستاگرام به معنی برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی تمامی فعالیت‌ها در این اپلیکیشن می‌باشد. استراتژی راهنمای کسب‌وکارهاست. با داشتن استراتژی کسب‌وکارها از قبل می‌دانند در هر زمان و شرایطی چه محتوایی را تولید و منتشر کنند.

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

مدیریت استراتژی محتوا در اینستاگرام

برای اینکه یک استراتژی درست و موفق داشته باشیم در ابتدا باید مدیریت استراتژی محتوا را بدانیم. برای این‌ کار باید عوامل اصلی در استراتژی محتوا را بشناسیم:

۱) موضوع تعیین کنید

برای تولید محتوا در اینستاگرام قبل از شروع باید بدانید در چه مسیری می‌خواهید قرار بگیرید. دنبال موضوعات پرطرفدار باشید و سپس بر اساس محبوبیت آن‌ها در اینستاگرام آن‌ها را رتبه‌بندی کنید. برخی از موضوعات انتخابی پرطرفدار هستند و بعضی نه. سعی کنید تولید محتوا در موضوعات پرطرفدار بیشتر باشد.

۲) اهمیت زمان مناسب انتشار پست‌ها در استراتژی محتوا

بیشتر افرادی که در اینستاگرام هستند هدفی غیر از وقت گذراندن ندارند. یکی از استراتژی‌های محتوا این است که بدانید در چه زمانی محتوای خود را منتشر کنید تا بیشترین بازخورد را از سمت کاربران داشته‌باشد. برای اینکه بدانید در چه زمانی پست خود را منتشر کنید، از ابزار Instagram Insights استفاده کنید. اگر نمی‌دانید چگونه با این ابزار محتوای خود را آنالیز کنید از مقاله‌ی هر آنچه درباره‌ی ابزار آنالیز Insights اینستاگرام باید بدانید! کمک بگیرید.

۳) پرسونای مخاطب و تولید محتوا برای آن

برای تولید محتوا در اینستاگرام شناخت مخاطبان یکی دیگر از عناصر استراتژی محتوا می‌باشد. باید مخاطبان صفحه‌ی خود را بشناسید، علاقه‌مندی‌های آن‌ها را پیدا کنید و برایشان تولید محتوا کنید. همانطور که مخاطبان کسب‌وکارها متفاوت‌اند، مخاطبان صفحات اینستاگرامی نیز متفاوت هستند.

شناخت مخاطب  تا حد زیادی به شما کمک می‌کند تا ویدیو، تصویر و متن متناسب با شخصیت آن‌ها را منتشر کنید. به عنوان مثال رده‌ی سنی مخاطبان شما بین ۱۵ تا ۲۵ می‌باشد، استفاده از ویدیو انیمیشنی می‌تواند برایشان جذاب باشد اما اگر مخاطب شما بزرگسالان می‌باشند باید ویدیویی مربوط به ژانر بزرگسالان منتشر کنید تا مخاطبان به خوبی جذب صفحه‌ی شما شوند.

۴) با مخاطبان ارتباط برقرار کنید!

ارتباط با مخاطب باعث توسعه و پیشرفت بیزینس‌تان می‌شود. باید به گونه تولید محتوا کنید که مخاطب وادار به تعامل با شما یا دیگر کاربران شود. هر چه مشارکت در پیج بیشتر باشد سرعت رشد آن نیز بیشتر است. حال اگر افزایش تعاملات در صفحه‌ای که مربوط به کسب‌وکار باشد به معنی افزایش فروش محصول و خدمات آن کسب‌وکار است.

۵) بنچ‌مارک تهیه کنید! (مقایسه و الگو برداری از رقیبان)

با رقیبان خود رقابت کنید. برای اینکه بدانید رقیبان چگونه تعاملات خود را افزایش می‌دهند از عملکرد آن‌ها بنچ‌مارک تهیه کنید. با استفاده از بنچ مارک می‌توانید فعالیت‌های مختلف و تاثیر آن‌ها را بررسی کنید. به عنوان مثال با کمی بالا و پایین کردن پیج رقیب می‌توانیم بفهمیم که کدام پست‌ها بیشتر لایک و کامنت را دریافت کرده‌اند. با بدست آوردن این اطلاعات می‌توانید بفهمید مخاطبان به چه نوع محتوایی علاقه دارند و در این مسیر تولید محتوا کنید.

یکی از مهم‌ترین انواع پست که با تعامل بیشتری همراه است، پاسخ‌گویی به سوالات در قالب ویدیو است! چرا که این نوع از محتواها به کاربر حس ارزشمندی از طرف شما را می‌دهد و در نتیجه بازخورد بهتری دریافت می‌کنید.

۶) تبلیغات را فراموش نکنید!

یکی از بخش‌های محتوای پیج، تبلیغاتی است که قبول می‌کنید. مخاطبان نباید حس کنند که با یک محتوای تبلیغاتی مواجه هستند. بهترین نوع تبلیغ کردن این است که ۸۰ درصد محتوای شما ارزشمند و آموزشی باشد و ۲۰ درصد باقی مانده تبلیغ. به عبارتی دیگر باید در تبلیغات خود حس نیاز در مخاطبان خود را بیدار کنید چرا که بازایابی اینترنتی وابسته به ارائه‌ی اطلاعات ارزشمندی است که در اختیار کاربران قرار می‌دهید و علت این مسئله وجود رقیبان فراوان در این حوزه است.

۷) کیفیت تولید محتوا در اینستاگرام مهم است!

کیفیت محتواهایی که تولید می‌کنید بسیار مهم است و تاثیر مستقیم بر روی کاربر دارد. به عنوان مثال اگر می‌خواهید عکسی را در اینستاگرام آپلود کنید بهتر است از سایز ۱۰۸۰*۱۰۸۰ استفاده کنید.

کلام آخر

برای تولید محتوایی موفق نیاز به استراتژی دارید. در ابتدای کار هدف خود را مشخص کنید و سپس به مخاطبان خود کمک توجه کنید.

در این مقاله سعی کردیم در این راه نوری برایتان باشیم. باز هم اگر سوالی داشتید با ما به اشتراک بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها