ورود به جانویس

نحوه مدیریت کامنت‌های اینستاگرام (حذف، پین و موارد دیگر!)

مدیریت کامنت‌های اینستاگرام
مدیریت کامنت‌های اینستاگرام

از زمانی که اینستاگرام برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۰ وارد شبکه‌های اجتماعی شد، این برنامه تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته است: از عکس‌های مربعی گرفته تا معرفی استوری‌ها و ریلزها تا پنهان شدن لایک‌ها در سال ۲۰۱۹.

اما در تمام این موارد، مدیریت نظرات عمدتاً یکسان باقی مانده‌اند. برای بیش از یک دهه، آن‌ها زیر هر پست قرار داشتند. بنابراین ما زمان زیادی برای تسلط بر مدیریت کامنت‌های اینستاگرام داریم.

کامنت‌های اینستاگرام می‌توانند به شما در ارتباط با فالوورها و تعامل بیشتر با آن‌ها کمک کنند. در اینجا همه نکاتی که باید در مورد مدیریت کامنت‌های اینستاگرام برای کسب و کار خود بدانید، را جمع‌ آوری کرده‌ایم.

در ادامه نحوه انجام آن آمده است، پس با ما همراه باشید.


کامنت اینستاگرام چیست؟

کامنت اینستاگرام پاسخی است که کاربران می‌توانند درمورد عکس، ویدئو یا ریلز ارسال شده بگذارند. برخلاف پیام‌های مستقیم یا دایرکت که به صندوق ورودی کاربر می‌روند و فقط صاحبان اکانت می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند، نظرات اینستاگرام عمومی هستند. بنابراین وقتی کامنتی می‌گذارید، این نکته را در نظر داشته باشید.

برای کامنت گذاشتن، روی نماد حباب گفتار که در سمت چپ پایین عکس یا ویدئو و سمت راست پایین ریلز، ضربه بزنید.


چرا کامنت‌های اینستاگرام اینقدر مهم هستند؟

نظرات چیزی بیش از یک پاسخ ساده است: آنها بخش مهمی از اعتبار درک شده از برند شما هستند و می‌توانند بر تعداد دفعاتی که کاربران پست‌های شما را می‌بینند، تأثیر بگذارند.


کامنت‌های اینستاگرام، افراد جامعه را تشویق به نظر دادن می‌کنند.

نظرات تنها راهی است که فالوورهای شما می‌توانند با شما به صورت عمومی در اینستاگرام ارتباط برقرار کنند و می‌تواند به طور کلی تعامل بیشتری را ایجاد کند. این روش، مانند تفاوت بین ارسال نامه یا پست کردن در یک تابلوی اعلانات است: افراد جامعه تابلوی اعلانات را می‌بینند و این باعث می‌شود احتمال فروش در اینستاگرام بالاتر برود.


نظرات یک سیگنال رتبه‌بندی برای الگوریتم اینستاگرام است.

الگوریتم اینستاگرام یک هیولای پیچیده و تا حدی مرموز است اما ما خلاصه‌ای از همه چیزهایی را که باید بدانید جمع آوری کرده‌ایم.

به‌طور خلاصه، این الگوریتم تعیین می‌کند که کدام پست‌ها به بالای فید خبری کاربر می‌رسند، کدام پست‌ها در قسمت سرچ نشان داده می‌شود و ترتیب نمایش پست‌ها، داستان‌ها، ویدئوهای لایو و ریلزها در این پلتفرم چگونه است.

نظرات یکی از عوامل مهمی است که به تعداد دفعات مشاهده پست‌های شما کمک می‌کند. کامنت بیشتر به معنای توجه بیشتر به برند شما است.


نظرات یک ابزار عالی برای خدمات مشتری هستند.

در اینجا دوباره آن قیاس تابلوی اعلانات را به‌کار می‌بریم. نظراتی که سؤال می پرسند ابزاری عالی برای پشتیبانی مشتری هستند؛ پاسخ دادن به یک نظر و سایر کاربران می‌تواند پاسخ بسیاری از افراد دیگر جامعه نیز باشد.

به این ترتیب، اگر سؤالات متعددی دریافت نکرده‌اید، نگران نباشید، همین که تعدادی از آن‌ها را دریافت کنید برای شناخت خدمات بهتر به مشتری کافی است.


کامنت به فالوورهای شما نشان می‌دهد که قانونی هستید.

خرید فالوور اینستاگرام ممکن است راهی برای معتبرتر جلوه دادن برند شما به نظر برسد، هرچند که زیاد نباید اعتماد کنید زیرا در درازمدت کارساز نیست. فالوورهای ربات نمی‌توانند مانند افراد واقعی روی پست‌های شما نظر بگذارند.

کاربری که ۱۷ هزار فالوور دارد اما فقط ۲ یا ۳ نظر در هر پست خود دارد، به اندازه کاربری که هزار فالوور و ۲۰ تا ۲۵ نظر در هر پست دارد معتبر به نظر نمی‌رسد.

به عبارت دیگر، نظرات را نخرید. دریافت مداوم کامنت‌های با کیفیت بالا از کاربران واقعی اینستاگرام مفیدتر از هر تعداد کامنت از ربات‌ها برای حساب شما است.


نحوه حذف کامنت در اینستاگرام

برای حذف کامنت که روی پست اینستاگرام شخص دیگری گذاشته‌اید، کافی‌ است روی کامنتی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید و (بدون برداشتن انگشت از روی صفحه) صفحه را به سمت چپ بکشید.

دو گزینه ظاهر می شود: یک فلش خاکستری و یک سطل زباله قرمز. برای حذف نظر روی سطل زباله ضربه بزنید.

حذف کامنت‌های اینستاگرام

برای حذف کامنتی که شخص دیگری روی یکی از پست‌های اینستاگرام شما گذاشته است، مانند بالا عمل کنید، روی کامنت به سمت چپ بکشید. یک علامت خاکستری، حباب گفتار و یک سطل زباله قرمز رنگ ظاهر می‌شود.

روی سطل زباله ضربه بزنید.

حذف کردن کامنت‌ در اینستاگرام

نحوه پین کردن کامنت در اینستاگرام

در حساب اینستاگرام خود، می‌توانید حداکثر سه کامنت خود را در بالای فید نظرات پین کنید. به این ترتیب، آنها اولین نظری هستند که افراد هنگام مشاهده پست شما خواهند دید.

برای پین کردن کامنت اینستاگرام، انگشت خود را به سمت چپ روی آن بکشید، سپس روی نماد سوزنی خاکستری ضربه بزنید. وقتی اولین نظر خود را پین می‌کنید، این صفحه ظاهر می‌شود.

پین کردن کامنت‌ در اینستاگرام

وقتی نظرات را پین می‌کنید، شخصی که نظر او را پین کرده‌اید، اعلانی دریافت می‌کند.


نحوه ریستریک کردن ( محدود کردن) کامنت در اینستاگرام

این گزینه، فرد را رو ریستریک یا محدود می‌کند. ریستریک یعنی اینکه از این به بعد، آن شخص هر کامنتی که بگذارد، فقط خودش و صاحب پیج می‌تواند ببیند.

همچنین یک گزینه کنار آن کامنت قرار می‌گیرد که اگر ضربه بزنیم، آن کامنت برای بقیه هم به نمایش در می‌آید.

محدود کردن کامنت در اینستاگرام

نحوه ویرایش کامنت در اینستاگرام

از نظر فنی، شما نمی‌توانید یک کامنت اینستاگرام را پس از ارسال آن ویرایش کنید. ساده‌ترین راه برای «ویرایش» نظری که به اشتباه داده‌اید، حذف آن و تایپ یک نظر جدید است یعنی دوباره شروع کنید!.

شما همچنین می‌توانید برای ویرایش عبارت خود به نظر خود نیز پاسخ دهید، که کمی شبیه به گفتگوی عمومی با خودتان است. برای این کار روی کلمه Reply زیر نظر ضربه بزنید.

ویرایش کامنت‌های اینستاگرام

نحوه غیرفعال کردن نظرات در اینستاگرام

اگر نمی‌خواهید کسی بتواند روی یکی از پست‌های شما نظر بگذارد یا یکی از پست‌های شما کامنت‌های زیادی دریافت می‌کند که دوست ندارید و می‌خواهید آنها را پاک کنید، می‌توانید آن را تغییر دهید.

ابتدا سه نقطه افقی را در گوشه سمت راست بالای پست بزنید. از آنجا، یک منو باز می‌شود. برای توقف نظرات و نامرئی کردن نظرات اصلی، گزینه Turn off commenting را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن کامنت‌های اینستاگرام

نحوه محدود کردن نظرات در اینستاگرام

به جای اینکه کامنت گذاری را به طور کلی خاموش کنید، می‌توانید برای مدت معینی «نظرات را محدود کنید». اگر احساس می‌کنید که شما یا کسب‌وکارتان توسط چندین نفر در اینستاگرام مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، این یک ابزار مفید است.

برای محدود کردن نظرات در اینستاگرام، ابتدا به پروفایل خود بروید و روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. از آنجا روی تنظیمات ضربه بزنید. سپس روی Privacy ضربه بزنید. از آنجا به Limits بروید.

ریستریک کردن کامنت‌های اینستاگرام

از صفحه محدودیت‌ها، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا به طور موقت نظرات و پیام‌های ناخواسته را کنترل کنید. می‌توانید حساب‌هایی را که شما را دنبال نمی‌کنند و به گفته اینستاگرام «این حساب‌ها ممکن است هرزنامه، جعلی یا برای آزار شما ایجاد شده باشند» و همچنین حساب‌هایی که در هفته گذشته شروع به دنبال کردن شما کرده‌اند (آن‌ها را نمی‌شناسید) را محدود کنید.

محدود کردن نظرات در اینستاگرام

شما این امکان را دارید که محدودیت را برای یک روز یا تا چهار هفته تعیین کنید.


نحوه مسدود کردن نظرات در اینستاگرام

اگر مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرید یا حتی به طور کلی با برخی نظرات اذیت می‌شوید، می‌توانید کاربران خاصی را از نظر دادن روی پست‌های خود مسدود کنید. برای مسدود کردن نظرات افراد خاص، به تنظیمات و سپس حریم خصوصی بروید و روی نظرات ضربه بزنید.

کامنت‌های اینستاگرام

می‌توانید نام‌های کاربری را در اینجا وارد کنید، و این کار باعث می‌شود که آنها نتوانند روی عکس‌ها، ویدئوها یا ریلزهای شما نظر بگذارند.

بلاک کردن کامنت‌های اینستاگرام

چگونه کامنت‌های حاوی کلمات خاص را مخفی کنیم؟

این یکی دیگر از ابزارهای مفید برای مبارزه با آزار و اذیت است؛ اگر کامنت‌های زیادی دریافت می‌کنید که حاوی کلمات توهین‌آمیز یا آزاردهنده است، می‌توانید فهرستی از کلمات را به اینستاگرام بدهید که اجازه ورود به صفحه شما را ندهد. برای انجام این کار، به تنظیمات و سپس حریم خصوصی بروید. از آنجا روی Hidden Words ضربه بزنید.

یادگیری کامنت‌های اینستاگرام

با استفاده از ویژگی کلمات پنهان، می‌توانید لیستی از کلمات (و حتی ایموجی ها!) را مدیریت کنید که به طور خودکار مخفی می‌شوند.

مدیریت در کامنت‌های اینستاگرام

هنگامی که این لیست را ایجاد کردید، روی فلش «بازگشت» ضربه بزنید و Hide Comments را روشن کنید. اکنون، هر نظری که حاوی لیست کلمات شما باشد (یا املای اشتباه آن کلمات) پنهان خواهد شد.


چگونه کامنت‌های توهین آمیز در اینستاگرام را پنهان کنیم؟

اینستاگرام لیستی از نظرات توهین‌آمیز خود را دارد (که مطمئن هستم خواندن آن لذت‌بخش است و می‌توانید آن‌ها را به‌طور خودکار فیلتر کنید.

برای انجام این کار، مانند موارد بالا به Settings > Privacy > Hidden Words بروید. در زیر کلمات و عبارات توهین آمیز، کلید پنهان کردن نظرات و فیلتر پیشرفته نظرات را روشن کنید.

مدیریت کامنت‌های اینستاگرام

با استفاده از ویژگی کلمات پنهان، می‌توانید لیستی از کلمات (و حتی ایموجی ها!) را مدیریت کنید که به طور خودکار مخفی می‌شوند.

محدود کردن کامنت بد در اینستاگرام

هنگامی که این لیست را ایجاد کردید، روی فلش «بازگشت» ضربه بزنید و Hide Comments را روشن کنید. اکنون، هر نظری که حاوی لیست کلمات شما باشد (یا املای اشتباه آن کلمات) پنهان خواهد شد.


چگونه به نظرات اینستاگرام پاسخ دهیم؟

برای پاسخ به یک حساب کاربری اینستاگرام، کافیست در زیر نظر روی Reply ضربه بزنید. اگر نمی‌خواهید به صورت عمومی پاسخ دهید، می‌توانید با ارسال یک پیام خصوصی برای کاربر به نظر پاسخ دهید.

با این حال، پاسخ دادن به هر پیام به‌صورت جداگانه می‌تواند دشوار باشد. اگر اعلان‌های زیادی دریافت می‌کنید، به راحتی می‌توانید نظرات را از دست بدهید، یا فراموش کنید، مگر اینکه فوراً به آن‌ها رسیدگی کنید.


استفاده از Inbox Hootsuite برای پاسخ دادن به نظرات اینستاگرام

پلتفرم مدیریت رسانه‌های اجتماعی Hootsuite شامل یک صندوق ورودی رسانه‌های اجتماعی است که می‌توان از آن برای مدیریت کامنت‌های اینستاگرام و فراتر از آن استفاده کرد. این پلتفرم با نظرات و پاسخ‌های اینستاگرام، پیام‌های مستقیم و ذکر داستان، برای پیام‌ها و نظرات فیس‌بوک، پیام‌های مستقیم توییتر، منشن‌ها و پاسخ‌ها و برای نظرات و پاسخ‌ها در LinkedIn و Showcase کار می‌کند.


چگونه کامنت خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

از آنجایی که ما هر روز مطالب بسیار زیادی را دریافت می‌کنیم و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهیم، فراموش کردن نظری که داده‌اید آسان است. به جای اینکه فکر خود را به مشغول کنید (یا در کل برنامه را زیرورو کنید)، می‌توانید از این ترفند برای پیدا کردن نظراتی که اخیراً داده‌اید، استفاده کنید.

کافیست ابتدا به پروفایل خود بروید و روی آن سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. از آنجا روی Activity کلیک کنید.

سپس وارد Interactions شوید. سپس روی Comments ضربه بزنید.

از آنجا، می‌توانید تمام نظراتی را که اخیراً داده‌اید ببینید. برای فیلتر کردن به تاریخ یا زمان خاص‌تر، روی Sort & Filter در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

پیدا کردن کامنت‌ اینستاگرام

همچنین می‌توانید نظرات را از این صفحه به صورت انبوه حذف کنید، فقط روی «انتخاب» در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و می‌توانید نظراتی را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید.


نحوه دریافت نظرات بیشتر در اینستاگرام

مشارکت بیشتر در هر شبکه اجتماعی معمولاً به ایجاد محتوای معتبر و منحصربه‌فرد منجر می‌شود که مخاطبان شما آن را دوست دارند و برخی از ویرایش‌های عالی عکس ضرری ندارند. از جنبه فنی‌تر، می‌توانید از تجزیه و تحلیل اینستاگرام برای ردیابی پیشرفت خود استفاده کنید و سعی کنید با استفاده از یک حساب کاربری موفق که مشابه حساب شما است، تجزیه و تحلیل رقابتی انجام دهید.

از جنبه دیگر، در اینجا چند نکته فوق‌العاده سریع برای دریافت نظر برای پست‌های اینستاگرام شما وجود دارد:

سوال بپرسید.

این روش ساده است، و بسیار عالی کار می‌کند. پرسیدن یک سؤال در عنوان عکس، ویدئو یا ریلز، سایر کاربران را وادار می‌کند که در مورد آن نظر دهند. اگر از اینستاگرام خود کسب‌وکار استفاده می‌کنید، این روش می‌تواند یک سؤال مربوط به محصولتان یا فقط یک سؤال کلی باشد. به عنوان مثال، «چه هدفی در سال جدید شما را به زود بیدارشدن وا می‌دارد؟»

یک مسابقه یا جایزه برگزار کنید.

مسابقات یا هدایایی که توسط کاربرانی که دوستان خود را در نظرات تگ می‌کنند به دو صورت کار می کنند:

نظرات بسیار بیشتری دریافت خواهید کرد (مردم عاشق چیزهای رایگان هستند!) و هر یک از این نظرات در واقع یک اعلان برای کاربر دیگری ارسال می‌کند که ممکن است شما را دنبال نکنند به عبارت دیگر، درخواست از فالوورها برای تگ کردن دوستان، دوستانشان را در معرض برند شما نیز قرار می‌دهد.

اگر در هدایای خود با برندهای دیگر همکاری می‌کنید، می‌توانید دسترسی خود را بیشتر کنید، احتمالاً فالوورهای جدیدی از برندهایی که با آنها شریک هستید به دست خواهید آورد.

فالوورهای خود را وادار کنید تا یک دوست را تگ کنند.

یکی دیگر از راه‌های تشویق برچسب‌گذاری در کامنت‌ها، پست کردن چیزی است که مرتبط است و فالوورهای خود را تشویق کنید تا یک دوست را تگ کنند.

توصیه‌های مفید را ارسال کنید.

هر چیزی که به فالوورهای شما ارزش می‌افزاید، احتمالاً تعامل خوبی خواهد داشت، بنابراین توصیه‌هاو ترفندها اغلب به خوبی انجام می‌شوند و حتی اگر یک کسب‌وکار دارید، خوب است که هر چند وقت یک‌بار مقداری دانش در مورد صنعت خود را به صورت رایگان ارائه کنید. به عنوان مثال، اگر قناد هستید و با سفارش کیک درآمد کسب می‌کنید، برخی از اسرار پخت خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

خبر خوب را به اشتراک بگذارید.

اخبار مثبت را پخش کنید و فالوورهای خود را در مورد موفقیت‌های کوچک و بزرگ مطلع کنید. ازآنجایی‌که آنها به دلایلی شما را دنبال می‌کنند، مطمئن باشید که به شما تبریک می‌گویند چون شما شایسته آن هستید.💖


جمع‌بندی:

اینستاگرام یکی از قدرتمندترین پلتفرم‌های فروش در ایران است. استفاده از این ابزارهای اینستاگرام و دانستن ترفندهای آن، شما را به موفقیت‌های بالاتری در این پلتفرم می‌رساند.

پس با یادگیری نکات و روش‌های استفاده از آن، هرچه زودتر به موفقیت برسید.

لطفاً نظراتتان را در مورد این شبکه اجتماعی محبوب با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها