ورود به جانویس

ریلز اینستاگرام راهی برای رشد کسب و کارها

ریلز اینستاگرام
ریلز اینستاگرام

اگر فکر می‌کنید که ریلز اینستاگرام برای ماندنتان در اینستاگرام به‌جای تیک تاک است، اشتباه نکرده‌اید. ریلز اینستاگرام ویدئوهایی هستند که بسیاری از ویژگی‌های مشابه ویدئوهای تیک تاک را ارائه می‌کنند. موسیقی، صداگذاری، فیلترها و افکت‌ها.

اینستاگرام سابقه تقلید از ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی را دارد و جالب است بدانید که توانسته عملکرد بهتری از بقیه را ارائه دهد. به یاد دارید زمانی که استوری‌های اینستاگرام با تقلید از اسنپ چت راه‌اندازی شد؟ در طی زمان کوتاهی بینندگان استوری‌های اسنپ چت ۴۰ درصد کاهش یافتند.

برای کسب‌وکارهای کوچک که یک اکانت تجاری اینستاگرام دارند، ریلز اینستاگرام راهی برای موفقیت افراد بدون نیاز به فالوور داشتن زیاد است. اینستاگرام همیشه ویژگی‌های خاص و جدیدی را برای جذب افراد ارائه می‌دهد، به این معنی که ریلز اینستاگرام در نتایج جستجو و صفحه اکسپلورر اینستاگرام قرار می‌گیرد و باعث دیده شدن بیشتر کسب و کارتان و جذب مخاطب می‌شود.

حالا که متوجه این نکته شدید، بیایید به نحوه استفاده از ریلز اینستاگرام برای تبلیغ کسب‌وکار خود بپردازیم:


طرز ساخت ریلز اینستاگرام:

از اینکه اینستاگرام می‌خواهد شما از ریلز اینستاگرام استفاده کنید جای تعجب نیست زیرا به‌روزرسانی‌های اخیر، ریلز اینستاگرام را در نوار منوی شما قرار داده است. با کلیک بر روی آیکون مشخص شده در عکس زیر، صفحه ریلز اینستاگرام باز می‌شود و از آنجا، می‌توانید روی نماد دوربین در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. همچنین می‌توانید با بازکردن استوری‌های اینستاگرام و انتخاب گزینه ریلز اینستاگرام، به‌سادگی ریلزهای جذابی ایجاد کنید.

ساخت ریلز اینستاگرام

هنگامی که ریلز اینستاگرام را باز کردید، گزینه‌های زیر را مشاهده خواهید کرد:

  • مدت زمان: ویدئوی ۱۵ یا ۶۰ ثانیه‌ای را انتخاب کنید.
  • صوتی: گالری موسیقی اینستاگرام را باز کنید.
  • سرعت ویدئو: سرعت ویدئوی خود را افزایش یا کاهش دهید.
  • افکت‌ها: از افکت‌های ویژه ایجاد شده توسط اینستاگرام یا برخی از سازندگان مستقل استفاده کنید.
  • تایمر: یک تایمر شمارش معکوس برای ضبط بدون دست را تنظیم کنید.
  • دکمه ضبط: برای شروع و توقف ضبط کلیپ‌های ویدئویی ضربه بزنید.

موسیقی:

فقط توجه داشته باشید که به دلیل قوانین کپی‌رایت، برخی از اکانت‌های تجاری اینستاگرام به گالری موسیقی اینستاگرام دسترسی نخواهند داشت و اگر دسترسی دارید، دقت کنید که فقط از موسیقی بدون کپی‌رایت در ریلز اینستاگرام استفاده کنید تا بتوانید به‌راحتی کسب‌وکارتان را تبلیغ کنید. همچنین می‌توانید از ابزارهای ویرایش به‌غیراز ریلز اینستاگرام برای افزودن موسیقی استفاده کنید، اما مراقب قوانین کپی‌رایت باشید.

صدا:

البته راه‌های دیگری نیز برای افزودن صدا به ویدئو وجود دارد. به طور مثال می‌توانید هنگام ساختن ویدیو خودتان صدا را ضبط کنید (درست مانند استوری‌های اینستاگرام) یا از صدای اصلی ریلز اینستاگرام دیگری استفاده کنید. معمولاً سازندگان خودشان تعیین کنند که آیا صدای اصلی آنها قابل‌استفاده مجدد است یا نه بنابراین اگر گزینه استفاده از صدا را مشاهده کردید، می‌توانید از آن صدا استفاده کنید. برای استفاده از صدای ریلز اینستاگرام دیگری، روی نام صدا ضربه بزنید و گزینه «use this audio» را انتخاب کنید.

استیکر:

هنگامی که ویدئوی خود را ضبط کردید، می‌توانید کلیپ‌های ویدئویی را کوتاه یا حذف کنید و در صورت تمایل استیکرهای اینستاگرام را اضافه کنید. همچنین می‌توانید ویدئوی خود را در صفحه سرچ ریلز اینستاگرام و پیج خود به اشتراک بگذارید.


چگونه مشاغل کوچک می‌توانند از ریلز اینستاگرام استفاده کنند؟

درحالی‌که هنوز اطلاعات زیادی در مورد عملکرد ریلز اینستاگرام وجود ندارد، اینستاگرام توصیه‌هایی در این زمینه کرده است که به طور مثال یکی از آنها اشتراک‌گذاری بین چهار تا هفت ریلز در هفته است. در اینجا چند راهکار وجود دارد که می‌تواند به خلاقیت شما برای ساخت ریلز اینستاگرام کمک کند.


فروش محصولات با ریلزهای Shoppable:

اگر هنوز اکانت اینستاگرام خود را راه‌اندازی نکرده‌اید، این مطالب را به‌عنوان راهنمایی در مورد ترفندهای فروش در اینستاگرام را بررسی کنید. هنگامی که کاتالوگ خود را در اینستاگرام راه‌اندازی کردید، می‌توانید از ریلز اینستاگرام برای نمایش محصولات استفاده کنید.

ریلزهای قابل‌خرید، دارای نماد خرید اینستاگرام و «مشاهده محصولات» در پایین هستند. هرکسی که ریلز را مشاهده می‌کند، می‌تواند برای بازکردن صفحه‌ای با محصولات برجسته در ریلز ضربه بزند.

ریلز قبل خرید

برای ایجاد یک ریلز قابل‌خرید، طبق معمول یک ریلز اینستاگرام ضبط کنید و سپس همه محصولات مربوطه را تگ کنید تا آنها را به کاتالوگ خرید خود پیوند دهید. افراد می‌توانند محصولات را مشاهده کنند و بدون خروج از برنامه خرید کنند.

ریلزهای قابل‌خرید ابزار مفیدی برای کسب‌وکارهای کوچک هستند، زیرا از یک پست که ویژگی محصول را نشان می‌دهد و یا یک آگهی ساده، بهتر هستند. به‌علاوه، ریلز اینستاگرام به شما فرصتی می‌دهد تا محصول را در هنگام استفاده کردن نشان دهید.


به فالوورهایتان فرصتی برای نگاه به پشت‌صحنه بدهید:

اصولاً مردم برندهایی را دنبال می‌کنند که احساس نزدیکی با آنها دارند؛ بنابراین به مخاطبان خود فرصت نگاه‌کردن به پشت‌صحنه را بدهید.

به طور مثال:

  1. دیدن گروه تولیدکنندگان محصولات
  2. فرایند ایجاد ویدئو، محصولات، خدمات، بسته‌بندی و غیره
  3. اینستاگرام در مقابل دنیای واقعی
  4. قبل و بعد درست‌کردن محصولات

اگر تیم کوچکی دارید و به خود افتخار می‌کنید، حتماً آن را نشان دهید! اگر عاشق جزئیات بسته‌بندی خود هستید، یک ریلز اینستاگرام بسازید که افراد را در مراحل مختلف راهنمایی کند.

ریلز اینستاگرام

ویکتوریا (پیج اینستاگرام) از ریلز اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن کلیپ‌های پشت‌صحنه فیلم‌برداری خود استفاده می‌کند. در همین حال، شرکت نوشیدنی GHIA، فالوورهای خود را برای دیدن نحوه پرشدن بطری‌ها به خط مونتاژ می‌برد.


سوار ترندها شوید.

وقتی تب ریلز اینستاگرام را باز می‌کنید، اکانت‌های پرطرف‌دار را می‌بینید. اگر ترندی توجه شما را جلب کرد، یک ریلز اینستاگرام متناسب با آن ترند بسازید.

کاربران اینستاگرام می‌توانند ریلزها را با هشتگ، افکت و صدا جستجو کنند، بنابراین مراقب محتوایی باشید که محبوب‌تر است. ترندهای صوتی اغلب از تیک تاک شروع می‌شوند و به اینستاگرام راه پیدا می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، صدای «oh no» روشی کوتاه و خنده‌دار برای به اشتراک گذاشتن یک اتفاق ناگوار یا اشتباه احمقانه است.

ریلز اینستاگرام

استفاده از یک کلیپ صوتی پرطرف‌دار راهی عالی برای افزایش فالوور است زمانی که به دنبال آن موسیقی در قسمت سرچ می‌گردند.


ریلز اینستاگرام را به بخشی از بازاریابی اینستاگرام برای خود تبدیل کنید.

اینستاگرام یک پلتفرم اجتماعی همه‌کاره است. در واقع، حتی از اعتراف به تقلید از ویژگی‌های پلتفرم‌های شبکه اجتماعی ترسی ندارد زیرا هدفش این است که افراد بدون خروج از اینستاگرام به هر چیزی که می‌خواهند برسند.

رابی استین، یکی از مدیران اینستاگرام، می‌گوید: من فکر می‌کنم موسیقی برای محبوبیت اینستاگرام بسیار مؤثر بوده است هر چند تیک تاک از این ابزار بیشتر استفاده کرد. اما بیشتر تمرکز ما بر این بوده که این پلتفرم را تبدیل به یک پلتفرم منحصربه‌فرد کنیم زیرا اگر دقت کنید، می‌فهمید که به دلیل قابلیت‌های اینستاگرام، دوستان شما در حال حاضر همه در این پلتفرم هستند.

ریلز اینستاگرام برای همکاری کسب‌وکارهای کوچک ایجاد شده است. اگر قبلاً از ریلز اینستاگرام استفاده نمی‌کردید، اکنون زمان شروع استفاده از این قابلیت خاص بازاریابی بهتر برای کسب‌وکارتان است.


تجربه شما برای استفاده از ریلز اینستاگرام چیست؟ آیا به نظرتان ویژگی خوبی برای بازاریابی در اینستاگرام است یا نه؟ لطفاً نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها