ورود به جانویس

راهنمای گام به گام ایجاد پست روی اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

راهنمای گام به گام ایجاد پست روی اینستاگرام در سال 2021
راهنمای گام به گام ایجاد پست روی اینستاگرام در سال 2021

باید گفت چنان‌چه کسب‌وکاری را دارید و آن را به پلتفرم اینستاگرام منتقل نکرده‌اید؛ اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اید زیرا در حال حاضر ۷۰ درصد از خریداران برای مشاهده‌ی محصولات جدید به اینستاگرام رجوع می‌کنند و حتی تمایل به خرید از این پلتفرم به مراتب بیشتر از خریدهای حضوری است به ویژه که بیشتر سیاست‌های اینستاگرام به منظور رشد و حمایت از کسب‌وکارهای کوچک برنامه‌ریزی شده است.

با این حال اکنون بهترین زمان برای افزایش بازدید سایت یا فروشگاه شما از طریق اینستاگرام است اما قبل از هر چیز باید نحوه‌ی ایجاد پست روی اینستاگرام را بدانید؛ بنابراین چند نمونه از اصول اولیه را آورده‌ایم: اینستاگرام در دو مکان خلاصه می‌شود که اولی صفحه‌ی نخست و دومی استوری است که در ادامه تفاوت این دو مکان را بیان می‌کنیم:

 اولی صفحه‌ی نخست و دومی استوری

پست‌های قرار گرفته در صفحه‌ی نخست همیشه فعال هستند و در اینستاگرام باقی می‌مانند مگر اینکه بخواهید آن‌ها را بایگاهی یا حذف نمایید؛ به زبانی ساده بودن یا نبودن این پست‌ها کاملا به سلیقه و نظر کاربر بستگی دارد. اما استوری‌ها در بالای صفحه‌ی نخست نمایش داده می‌شوند و تنها تا ۲۴ ساعت در پیج شما می‌مانند و پس از آن به صورت خودکار از بین می‌روند پس می‌توان نتیجه گرفت که از کنترل کاربر خارج است.

در این مقاله سعی داریم بیشتر نکاتی را راجع به پست‌های صفحه نخست بگوییم پس همراه ما باشید تا بتوانید به سادگی از طریق پست‌های اینستاگرام فروش خود را بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای افزایش دهید.

۱. پروفایل تجاری در اینستاگرام ایجاد کنید:

اولین قدم برای ایجاد پست در اینستاگرام این است که شما ابتدا اکانتی (پروفایل) را داشته باشید که در ادامه توضیحات کامل‌تری را آورده‌ایم.

در اینستاگرام سه نوع پروفایل شخصی، تجاری و Creator وجود دارد که ساخت یک پروفایل تجاری به برند شما اجازه می‌دهد تا به Insights( آمار و اطلاعات مخاطبان) و سایر اطلاعات کلیدی دسترسی کافی داشته باشید که سبب شده تا رفتار دنبال کنندگان خود یا سایر افراد دارای اکانت را تجزیه و تحلیل کنید و در نتیجه به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و محتواهای خود را بهینه نمایید.

پروفایل تجاری در اینستاگرام ایجاد کنید

برای ایجاد یک پروفایل تجاری ابتدا باید در اینستاگرام یک پروفایل شخصی را ثبت نام کنید سپس روی منو در گوشه‌ی سمت راست بالا کلیک نمایید تا تنظیمات برای شما باز شود در مرحله‌ی بعد روی پروفایل کلیک نمایید و سپس گزینه‌ی Switch to Professional Account را انتخاب کنید؛ در ادامه اینستاگرام از شما می‌خواهد که کسب‌وکار خود را توصیف کرده و فرم را پر نمایید؛ با این وجود چنان‌چه در هر مرحله با مشکلی مواجه شدید لینک‌های فراوانی هستند که آموزش‌های را برای شما تدارک دیده‌اند.

۲. گزینه‌ی ایجاد کننده‌ی پست اینستاگرام را باز کنید:

در بالای صفحه سه علامت را مشاهده خواهید کرد که از چپ به راست گزینه‌های ایجاد کننده‌ی پست، لایک و دایرکت می‌باشند سپس روی نمادی که یک به‌علاوه در مربع است و در واقع برای ایجاد پست می‌باشد، کلیک نمایید. بعد از طی کردن این مراحل پستی که آماده‌ی انتشار است در بالای صفحه‌ی نخست نمایش داده می‌شود و دیگر عکس‌های شما که در گالری ذخیره شده‌اند، در پایین این قسمت دیده می‌شود.

 گزینه‌ی ایجاد کننده‌ی پست اینستاگرام را باز کنید

۳. شروع به ایجاد پست خود کنید:

پست‌های اینستاگرام برند شما را از طریق رنگ‌ها، عکس‌ها و فیلم‌ها معرفی می‌کنند همچنین می‌توانید کارمندان و همکاران خود را از این طریق نشان دهید، به مخاطبین خود درباره‌ی محصولات جدید بگویید و حتی نظرات مشتریان را درباره‌ی برند خود به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید ۴ پست در ابعاد و اندازه‌ی متفاوت در اینستاگرام ایجاد کنید که در ادامه می‌خواهیم درباره‌ی نحوه‌ی ایجاد هر یک و ایده‌هایی برای انتشار انواع پست‌ها مطرح کنیم:

گام اول: پست تک عکسی که به شما این امکان را می‌دهد تا یک عکس را به صورت عمودی، افقی یا مربعی در صفحه‌ی نخست پست کنید.

نحوه‌ی ایجاد این عکس بدین صورت است که ابتدا از آلبوم خود یک عکس را انتخاب می‌کنید یا در صورت نیاز عکس جدیدی را ثبت می‌کنید؛ سپس روی دکمه‌ی<<بعدی>> در گوشه‌ی سمت راست بالای ایجاد کننده‌ی پست کلیک می‌کنید.

موارد استفاده از این قابلیت برای برجسته کردن یک شخص یا مورد خاص می‌باشد یا حتی برای اعلامیه‌ها و نمایش محصولات جدید مناسب است.

گام دوم: پست ویدیویی که به شما اجازه می‌دهد تا ویدیویی کمتر یا اندازه‌ی ۱۰ دقیقه به صورت عمودی، افقی یا مربعی در صفحه‌ی نخست خود ایجاد کنید.

نحوه‌ی ایجاد این مدل پست‌ها بدین صورت است؛ که باید یک ویدیوی کوتاه را از گالری خود انتخاب کنید یا حتی در صورت نیاز با نگه‌داشتن دست خود روی دوربین در وسط سمت راست صفحه، یک ویدیوی جدید ایجاد کنید.

موارد استفاده از این قابلیت برای ویدیوهای فرآیندی کوتاه، آموزش‌های کوتاه، اعلام کردن با همراهی انیمیشن‌ها، توصیفات مشتری، تبلیغات یا پست‌های حمایت شده می‌باشد.

گام سوم: پست‌‌های چند اسلایدی مجموعه‌ای از عکس و فیلم‌هایی کمتر از یک دقیقه است که با کشیدن روی صفحه می‌توانید بین اسلایدها جابه جا شوید.

نحوه‌ی ایجاد پست‌های چند اسلایدی بدین صورت است به شما این امکان را می‌دهد تا حداکثر ۱۰ عکس و ویدیو از گالری خود انتخاب کنید و سپس روی دکمه‌ی <<بعدی>>در سمت راست بالای صفحه کلیک نمایید.

این قابلیت برای استفاده به هنگام نمایش چند محصول، مجموعه‌ای از نکات و آموزش‌ها و نمایش زوایای مختلف یک محصول مناسب است.

۴. عکس یا ویدیوی خود را ویرایش کنید:

پس از انتخاب یا ایجاد عکس‌ها و ویدیوها برای صفحه‌ی نخست اینستاگرام، می‌توانید با تغییر رنگ، آن‌ها را ویرایش کنید. این ویرایش به شما اجازه می‌دهد تا یک عکس را به صورت کلی تغییر دهید یا جزئیات موجود در آن را به صورت جداگانه ویرایش کنید.

عکس یا ویدیوی خود را ویرایش کنید

۵. کپشن بنویسید:

کپشن در واقع متنی است که در پایین عکس نشان داده می‌شود و ممکن است با عکس مرتبط یا بی‌ربط باشد. در ادامه چند نکته درباره‌ی بهتر نوشتن کپشن را خواهیم گفت:

سعی کنید ابتدای کپشن را به یک خلاصه‌ی مرتبط با پست و یا توضیحی که قصد گفتن آن را دارید، اختصاص دهید؛ زیرا در ابتدا ۱۲۵ کلمه‌ی اول دیده می‌شود و مابقی متن شما پس از کلیک روی <<More>>نمایان می‌شود.

در مرحله‌ی بعد بهتر است افراد مرتبط با پست خود را به واسطه‌ی <<@>> تگ کنید؛ زیرا به تعاملات بیشتر کمک می‌کند.

در ادامه از هشتگ‌های مرتبط با پست و برند خود استفاده کنید؛ زیرا طبق الگوریتم اینستاگرام کاربران از این طریق پست شما را پیدا می‎‌کنند و حتی به کاربران مرتبط با کسب‌وکار شما نشان می‌دهد.

در آخر کپشن را با CTA(Call to Action) تمام کنید؛ زیرا در افزایش تعاملات با کاربران تاثیرگذار است

لازم به ذکر است که شما به کپشن خود نمی‌توانید لینک اضافه کنید؛ بنابراین در صورت نیاز می‌توانید لینک را در قسمت بایو و استیکر لینک را در استوری اضافه کنید.

۶. افراد مختلف را در هر پست تگ کنید:

می‌توانید در پست خود افراد مختلفی را تگ کنید تا هم به آن‌ اطلاع داده شود و هم کاربران شما با یک کلیک روی عکس اسم آن‌ها را ببنند که در واقع می‌توان گفت یک راه عالی برای افزایش تعامل است.

افراد مختلف را در هر پست تگ کنید

۷. لوکیش خود را نمایش دهید:

نمایش لوکیشن شما سبب افزایش بازدید کاربران به ویژه آن دسته از کاربران که در لوکیشن شما قرار دارند، می‌شود. پس باتوجه به الگوریتم اینستاگرام بسیار اهمیت دارد که کاربران را از موقعیت خود مطلع سازید.

برای بهره‌مندی از این قابلیت تنها کافی است رو دکمه‌ی <<افزودن مکان>>کلیک کنید و آدرس خود را تایپ نمایید.

۸. پلتفرم موردنظر برای پست خود را انتخاب کنید:

چنان‌چه اکانت‌های متفاوتی روی دستگاه خود دارید، می توانید انتخاب کنید که پست روی تمامی پروفایل‌ها نمایش داده شود؛ همچنین می‌توانید در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز آن را منتشر کنید.

در پایین تنظیم لوکیشن لیستی از پروفایل‌های دیگر شما آورده شده که با انتخاب هرکدام می‌توانید محتوای خود را پست کنید.

۹. پست را به اشتراک بگذارید:

تا اینجا یاد گرفته‌اید که پست موردنظر خود را ایجاد کنید. پس از ساخت پست تنها کافی است آن را به اشتراک بگذارید.

در نهایت لازم است بدانید که مدیریت زمان و زمان‌بندی درست برای ارسال پست‌ها نکته‌ی بسیار حائز اهمیتی است؛ بنابراین زمان‌بندی پست به شما این امکان را می‌دهد تا محتوای کل ماه را در یک یا دو روز برنامه‌ریزی کنید. این کار از اتلاف وقت شما جلوگیری می‌کند و همچنین باعث می‌شود تا در زمانی که اکثریت کاربران آنلاین هستند، پست شما دیده شود؛ از این رو بازدید خوبی را خواهید داشت.

به منظور بهره‌مندی از یک زمان‌بندی درست برخی شرکت‌ها قابلیتی تحت عنوان پست اتوماتیک را ارائه کرده‌اند که در ادامه می‌خواهیم درباره‌ی یکی از بهترین ابزارهای فعال در این حوزه صحبت کنیم.

بافر درواقع ابزاری است که به شما این امکان را می‌دهد تا برای انتشار پست‌های خود برنامه‌ریزی کنید. این ابزار روی سیستم عامل‌های اندروید، ویندوز و iOS قابل اجراست. برای کار با آن ابتدا باید به وب‌سایت بافر مراجعه کنید و پروفایل خود را در آن تکمیل کنید. سپس باید پروفایل اینستاگرام خود را به بافر متصل کنید بعد به برگه‌ی انتشار بافر رفته و تاریخ و زمان برنامه‌ریزی را تعیین نمایید و پس از آن عکس، عنوان، هشتگ و لوکیشن را به پست خود اضافه نمایید و در نهایت روی «زمان‌بندی پست» کلیک کنید. تبریک می‌گویم شما موفق شده‌اید.

ابزار بافر

برای انتشار عکس‌های منظره، پرتره و پست‌های چند اسلایدی ساعت تنظیم کنید تا در زمان مشخص تنها با یک کلیک آن را منتشر کنید. ابزار بافر به شما این امکان را می‌دهد تا از اینستاگرام خود، حداکثر استفاده را داشته باشید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها