ورود به جانویس

۱۷ داده ‌آماری در مورد TikTok که باید آن‌ها را بدانید

۱۷ داده ‌آماری در مورد TikTok که باید آن‌ها را بدانید
۱۷ داده ‌آماری در مورد TikTok که باید آن‌ها را بدانید

TikTok یکی از جدید‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ در دسترس قرار گرفت، اما این موضوع دلیلی بر ناشناس بودن آن نمی‌باشد؛ تیک‌تاک در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که افراد زیادی توانسته‌اند از راه این اپلیکیشن، به درآمدهای فوق‌العاده‌ای دست پیدا کنند.

حالا اگر شما هم به شروع کار با TikTok علاقه دارید یا می‌خواهید از طریق این اپ افراد بیشتری را با کسب و کار خود آشنا کنید بهتر است چند داده آماری در رابطه با تیک‌تاک بدانید تا بتوانید بهترین استفاده را از این اپلیکیشن ببرید.

در ادامه این مطلب با ۱۷ داده آماری کاربردی در رابطه با شبکه‌ اجتماعی معروف TikTok همراه شما خواهیم بود.

۱. TikTok بیش از ۶۸۹ میلیون کاربر فعال به صورت ماهیانه دارد

تعداد کاربرهای این اپ به اندازه غول‌های بخش شبکه اجتماعی مانند Instagram و Facebook نمی‌باشد، اما در حد و اندازه خودش می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

تیک‌تاک بیش از ۶۸۹ میلیون کاربر به صورت ماهیانه دارد که بخشی از آن‌ها به این اپ به عنوان یک سرگرمی نگاه می‌کنند و بخشی دیگر به عنوان یک منبع درآمد.

اما این مقدار شامل کاربر‌های چینی نمی‌شود، مردم ساکن در چین، از نسخه اختصاصی TikTok با نام Douyin استفاده می‌کنند که ساخت کمپانی همکار تیک‌تاک یعنی ByteDance می‌باشد.

Douyin نیز نزدیک به ۶۰۰ میلیون کاربر به صورت روزانه دارد که با توجه به این اعداد و ارقام، مجموع کاربرهای این دو اپ در سراسر دنیا به بیش از ۱.۲۹ میلیارد می‌رسد.

۲. ۶۲ درصد از کاربران تیک‌تاک بین ۱۰ تا ۲۹ سال سن دارند

بیش از نیمی از کاربران TikTok افراد بین ۱۰ تا ۲۹ سال هستند. این بخش از جامعه تقریبا به دلیل شرایطی سنی که دارند، بیشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی را تشکیل داده‌اند.

حالا اگر کسب و کار شما مربوط به این سنین است، می‌توانید روی تیک‌تاک حساب باز کنید؛ در غیر این صورت، استفاده از TikTok شاید نتیجه مطلوبی برای شما نداشته باشد.

۳. ۶۵.۹ میلیون نفر از کاربران TikTok در ایالات متحده حضور دارند

بیشتر کاربران تیک‌تاک مربوط به افراد خارج از آمریکا می‌باشد با این حال تقریبا ۱۵ درصد از کل کاربران فعال این اپ در ایالات متحده حضور دارند؛ این موضوع نشان می‌دهد که TikTok هم برای کسب‌ و کار‌ها بین‌المللی و هم برای کسب‌ و کار‌های داخل خاک ایالات متحده بسیار مناسب است.

۴. محبوب‌ترین کاربر تیک‌تاک بیش از ۱۱۱ میلیون دنبال‌کننده دارد

Charli D’Amelio عنوان محبوب‌ترین کاربر این اپ را به خودش اختصاص داده است. او در حال حاضر بیش از ۱۱۱ میلیون دنبال‌کننده دارد. Charli D’Amelio یکی از محبوب‌ترین و بهترین رقاص‌های دنیاست و اکثر چالش‌های رقصی که در TikTok می‌بینید، ساخته او هستند. این رقاص به قدری معروف است که با انجام چالش روی یک آهنگ معمولی، می‌توان آن را به یکی از محبوب‌ترین آهنگ‌ تاریخ تبدیل کند. جایگاه دومین کاربر محبوب تیک‌تاک به Addison Rae تعلق دارد؛ او هم مانند چارلی رقاص ماهری است.

محبوبیت این افراد در تیک‌تاک نشان می‌دهد که اگر تبلیغات همراه با آهنگ و حرکات موزون مناسب باشد، می‌تواند حسابی سر و صدا به پا کند.

۵. کاربران TikTok در ماه به طور متوسط، ۸۵۸ دقیقه با این اپ کار می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهد که کاربران فعال تیک‌تاک به صورت روزانه ۴۶ دقیقه و در ماه مجموعاً ۸۵۸ دقیقه را صرف کار کردن با این اپ می‌کنند. به کمک این اعداد و ارقام می‌توان متوجه شد که TikTok یک بستر مناسب برای شروع کسب و کار یا تبلیغات مربوط به آن می‌باشد.

۶. در ژانویه ۲۰۲۱، تیک‌تاک به دومین اپ محبوب‌ دنیا تبدیل شد

اوایل سال جاری میلادی بود که لیست اپ‌هایی که بیشترین دانلود را داشتند، منتشر شد و TikTok توانست رتبه دوم این لیست را با ۶۲ میلیون بار دانلود، به خود اختصاص دهد. تیک‌تاک در ژانویه ۲۰۲۱ به پربازدیدترین اپ، App Store تبدیل شد.

۱۰ درصد از کل دانلو‌د‌های این اپ مربوط به ایالات متحده بود که باز هم نشان از محبوبیت TikTok در این کشور دارد.

۷. کاربران ۴ تا ۱۵ ساله تیک‌تاک به صورت روزانه بیش از ۸۰ دقیقه مشغول تماشا‌های ویدیو‌های این اپ هستند

شاید برای شما باور کردن این موضوع سخت باشد اما TikTok کاربرهای ۴ ساله‌ نیز دارد. گروه سنی ۴ تا ۱۵ سال که به نسل Z نیز معروف هستند، به صورت روزانه بیش از ۸۰ دقیقه را صرف دیدن ویدیو‌های تیک‌تاک می‌کنند که این مقدار معادل ۸۰ تا ۱۶۰ ویدیو است. این موضوع نشان می‌دهد که اگر شما این گروه را هدف قرار دهید می‌توانید درآمد قابل توجهی به دست بیاورید.

۸. TikTok بیش از ۱ میلیارد درآمد در سال ۲۰۲۰ کسب کرده است

این اپ به دلیل محبوبیت و کاربران زیادی که دارد می‌تواند مبلغ زیادی را از طریق تبلیغات به دست بیارود و همین اتفاق نیز تا الان افتاده است. تیک‌تاک در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱ میلیارد درآمد از راه تبلیغات به دست آورده. ارزش کلی این اپ در حال حاضر به بیش از ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد.

۹. ۶۹ درصد از نوجوانان آمریکایی در تیک‌تاک حضور دارند

با توجه به آمار‌هایی که چندی پیش مطرح کردیم، به راحتی متوجه می‌شویم که بیشتر مخاطبین و کاربران TikTok، نوجوانان هستند. اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم، بیش از دو سوم، نوجوانان آمریکایی در تیک‌تاک حضور دارند؛ حالا این حضور می‌تواند برای کسب درآمد یا تنها برای گذراندن وقت باشد.

۱۰. تیک‌تاک، شبکه اجتماعی محبوب ۲۹ درصد از نوجوانان آمریکایی است

قبل‌تر گفتیم که بیش از دو سوم نوجوانان آمریکایی در TikTok حضور دارند، حالا یک سوم از این تعداد می‌گویند که تیک‌تاک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی برای آن‌ها است. این مقدار در پایان بهار ۲۰۲۰ تنها ۱۳ درصد بود؛ اما در پایان پاییز همان سال، تحقیقات نشان داد که محبوبیت TikTok در میان این دسته از نوجوانان به بیش از ۲۹ درصد رسیده است.

۱۱. TikTok در بیش از ۱۵۰ کشور در دسترس است

مردم بیش از ۱۵۰ کشور می‌توانند بدون هیچ مشکلی از این شبکه اجتماعی محبوب استفاده کنند؛ البته که استفاده از تیک‌تاک در برخی از کشورها، مانند کشور خودمان به دلیل تحریم‌ها، با محدودیت‌هایی روبه‌رو است. با این حال شما می‌توانید با یک سری از راه‌ کارها، این محدودیت‌ها را دور بزنید.

۱۲. کاربران تیک‌تاک بیشترین همکاری را دارند

طبق اطلاعات منتشر شدن، نرخ engagement یا همکاری در تیک‌تاک به بیش از ۱۸ درصد می‌رسد که بیشتر از هر شبکه اجتماعی دیگری می‌باشد. این در حالی است که نرخ همکاری در اینستاگرام ۳.۸۶ درصد و در یوتیوب ۱.۶۳ درصد اعلام شده.

 به دلیل نرخ بالای engagement، تیک‌تاک می‌تواند یک گزینه مناسب برای اینفلوئنسرها باشد.

۱۳. ۶۸ درصد از کاربران TikTok، ویدیو‌های کاربران دیگر را مشاهده می‌کنند

همان طور که گفتیم، همه کاربران تیک‌تاک برای تولید محتوا یا کسب درآمد در این اپ حضور ندارد؛ بیش از دو سوم کاربران TikTok، به فکر هیچ یک از این دو مورد نیستند و صرفاً برای گذراندن وقت، ویدیو‌های دیگر کاربران را تماشا می‌کنند و در بعضی مواقع ویدیو‌هایی از خودشان نیز منتشر می‌کنند.

۱۴. ۵۵ درصد از کاربران تیک‌تاک، ویدیو‌هایی خودشان را نگاه منتشر می‌کنند

 آمار‌ها نشان می‌دهند که بیش از نیمی از کاربران TikTok، ویدیو‌های خودشان را بارگذاری می‌کنند. حالا این ویدیوهای می‌توانند برای کسب درآمد یا فقط برای سرگرمی باشند. با این حال هنوز‌ هم بسیاری از این تعداد بیشتر زمان خود را صرف تماشای ویدیو‌های دیگر افراد می‌کنند.

۱۵. ۳۷ درصد از کاربران TikTok بیش از ۱۰۰ هزار دلار در سال درآمد دارند

در این مطلب بارها اشاره کردیم که بسیار تیک‌تاک را به عنوان یک منبع درآمد در نظر گرفته‌اند و الان وقت این است که نگاهی به درآمد تقریبی این افراد بیاندازیم. طبق داده‌های منتشر شده، تقریبا یک سوم از کاربران TikTok، بیش از ۱۰۰ هزار دلار درآمد در سال از طریق این اپ به دست میاورند. این مبلغ بسته به دنبال‌کنندگان شما می‌تواند تا چند برابر افزایش پیدا کند. همچنین ۱۸ درصد از کاربران این اپ نیز درآمدی زیر ۲۵ هزار دلار در سال دارند؛ این افراد اغلب تازه‌ وارد‌های تیک‌تاک هستند.

۱۶. ۵۸.۸ درصد از کاربران تیک‌تاک خانم هستند

اگر شما هم به دلیل کسب و کاری که دارید به دنبال یک شبکه اجتماعی محبوب میان خانم‌ها هستید، TikTok یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. بیش از نیمی از کاربران این اپ، جنس مونث می‌باشد.  

۱۷. ۹۰ درصد از کاربران TikTok به صورت روزانه از این اپ استفاده می‌کنند

از هر ۱۰ کاربر تیک‌تاک، ۹ کاربر  به صورت روزانه بارها و بارها وارد اپ این شبکه اجتماعی می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که در حال حاضر تیک‌تاک یکی از محبوب‌ترین و بهترین پلتفرم‌ها برای شروع کسب و کار یا کسب درآمد است.

حالا با توجه به ۱۷ داده آماری که برای شما توضیح دادیم، می‌توانید شروع بهتری در تیک‌تاک داشته باشید؛ یا اگر قبلا وارد این شبکه اجتماعی شده‌اید، می‌توانید راحت‌تر به کسب درآمد برسید یا برای کسب و کار خود مخاطب جذب کنید.

منبع: sproutsocial.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها