ورود به جانویس

علت باز نشدن اینستاگرام چیست؟

علت باز نشدن اینستاگرام چیست؟
علت باز نشدن اینستاگرام چیست؟

باز نشدن اینستاگرام چالش جدیدی است که کاربران این اپلیکیشن با آن مواجه شده‌اند. اما نگران نباشید! چرا که با دانستن راه‌حل‌های زیر می‌توانید به راحتی این مشکل را حل کنید.

در ادامه‌ی این مقاله جانویس علل باز نشدن اینستاگرام و راه‌حل‌های آن را به شما آموزش می‌دهد:

چرا اینستاگرام باز نمی‌شود؟

همانطور که گفته شد، به دنبال پاسخ این سوال بدون شک به عوامل متعددی می‌رسیم. بیشتر کاربرانی که با مشکل باز نشدن اینستاگرام مواجه‌اند، فراموش می‌کنند که این اپلیکیشن را آپدیت کنند.

دومین دلیلی که ممکن است باعث باز نشدن اینستاگرام شود، انباشته شدن کش اینستاگرام و پاک نکردن آن در دراز مدت است. معمولا اینستاگرام به این دو علت باز نمی‌شود و با حل این دو مشکل می‌توانید مسئله‌ی باز نشدن اینستاگرامتان را رفع کنید.

قدیمی بودن ورژن، علت باز نشدن اینستاگرام

اگر قدیمی بودن ورژن اینستاگرام مانع باز شدن این اپلیکیشن باشد، اینستاگرام خود را حذف کنید و دوباره آن را نصب کنید. بهترین، مطمئن‌ترین و کارامدترین مکانی که می‌توانید آخرین ورژن اینستاگرام را از آن دانلود کنید، Google Play Store و یا App Store می‌باشد.

با حذف ورژن قدیمی، دانلود و نصب آخرین ورژن به احتمال زیاد این مشکل اینستاگرام رفع می‌شود. اینستاگرام پس از هر آپدیتی که می‌دهد، معمولا نسخه‌های قدیمی را دچار مشکل می‌کند.

پیشنهاد ما به شما: آپدیت این اپلیکیشن را روی حالت خودکار قرار دهید.

انباشته شدن داده‌ها و حافظه‌ی پنهان داده‌ها

همانطور که که گفته شد عامل دیگری که باعث باز نشدن اینستاگرام می‌شود انباشته شدن و حافظه‌ی پنهان داده‌هاست.

حافظه‌ی پنهان به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کند اما جمع شدن اطلاعات و داده‌های غیر ضروری ممکن است باعث کند شدن این اپلیکیشن و در نهایت باز نشدن آن شود. با پاک کردن حافظه‌ی کش اینستاگرامتان به راحتی می‌توانید این مشکل را حل کنید.

منظور از حافظه‌ی کش همان اطلاعات غیرضروری مانند پست‌ها، استوری‌های لود شده و … می‌باشد.

چند راه‌حل دیگر برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام

پس از دو راه حل گفته شده در ادامه به ترتیب کارامد بودن، راه‌حل‌های دیگری را به شما معرفی می‌کنیم:

۱) استفاده از ابزارهای تغییر آی پی

بعضی اوقات باز نشدن اینستاگرام به علت مشکل در آی‌پی اینترنت است. استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی می‌تواند کمک خوبی برای رفع این مشکل باشد. به طور کلی زمانی که از یکی از ابزارهای تغییر آی‌پی استفاده می‌کنید، آدرس شما تغییر می‌کند. پس با کمک ابزارهای تغییر آی‌پی سرور‌های اینستاگرام شما را با آدرس جدید می‌شناسد. در نتیجه مشکل باز نشدن اینستاگرام رفع می‌شود.

۲) دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

راه‌حل‌های قبل اصولا مشکل باز نشدن اینستاگرام را رفع می‌کنند. اما اگر راه‌حل‌های بالا را تست کردید و هنوز اینستاگرامتان مشکل دارد برای مدت کوتاهی، مثلا دو ساعت اکانت خود را دی‌اکتیو کنید. دقت کنید در زمان دی‌اکتیو کردن اکانت خود حتما گزینه‌ی Just need a break را انتخاب کنید تا زمان بازگشت به مشکل جدیدی بر نخورید.

۳) بازگشت به تنظیمات کارخانه

آخرین راه‌حل برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام بازگشت به تنظیمات کارخانه موبایلتان است. همانطور که می‌دانید اگر موبایل خود را به حالت کارخانه برگردانید هر برنامه، عکس و به طور کلی هر سندی که روی سیستم‌تان است، پاک می‌شود. پس اگر با این مسئله مشکل ندارید برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام گوشی‌تان را به حالت کارخانه برگردانید.

همچنین می‌توان گفت علت تاخیر در عملکرد این برنامه هم با یکی از راه‌حل‌های بالا رفع می‌شود.

در این مقاله تمامی راه‌حل‌های رفع باز نشدن اینستاگرام را بیان کردیم. معمولا دو راه‌حل اول این مشکل را حل می‌کنند. اما اگر این دو راه پاسخ‌گو مشکل شما نبودند، راه‌حل‌های ارائه شده‌ی بعدی را تست کنید. اگر باز هم در روند حل این مسئله سوال و یا مشکلی داشتید با ما در میان بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها