ورود به جانویس

۱۰ نکته کاربردی برای ساخت ریلز اینستاگرام

آیا در ساخت ریلزهای اینستاگرام خود مشکل دارید؟ به شما تبریک می‌گوییم؛ چون جای درستی آمده‌اید.

درست است که ساخت ریلزهای اینستاگرام چه در برنامه اینستاگرام یا از طریق داشبورد مدیریت رسانه‌های اجتماعی بسیار آسان است، اما حقیقت این است که مشکلات زیادی در این راه وجود دارد. اگر تابه‌حال از فرایند ساخت ریلز ناامید شده‌اید: تنها نیستید.

 به همین دلیل ما این لیست فوق‌العاده از نکات مهم در عیب‌یابی برای فعال‌کردن ریلزهای اینستاگرام را گردآوری کرده‌ایم. همچنین برای یادگیری بیشتر می‌توانید مقاله «آموزش ساخت کاور برای ریلز اینستاگرام» را مطالعه کنید.


چرا نمی‌توانم ریلزهای خود را فعال کنم؟ ۱۰ پیام خطا و مشکل رایج

اگر با ویژگی جدید ریلز اینستاگرام مشکل دارید، ما به شما حق می‌دهیم. اما باید بدانید که برخی از روزها، فقط چند ضربه طول می‌کشد تا یک محتوای عالی را به مخاطبان هدف خود منتقل کنید. ولی خب در روزهای دیگر، به نظر می‌رسد هر چیزی که اشتباه باشد را انجام دهید.

چرا می‌توانم این ریلز را فعال کنم؛ اما آن‌یکی را نه؟ آیا ارسال متقابل در فیس‌بوک درست است؟ چرا امروز حتی نمی‌توانم دکمه تقویت را پیدا کنم؟

حقیقت این است که هیچ رابطه‌ای با رسانه‌های اجتماعی کامل نیست. اما با داشتن دانش می‌توانید از این محتوا به نفع خود استفاده کنید.


۱. ریلزهای به اشتراک گذاشته شده در فیس‌بوک را نمی‌توان استفاده کرد.

متأسفانه، اگر ریلز اینستاگرام خود را به فیس‌بوک ارسال کرده باشید، نمی‌توانید از عملکرد فعال‌سازی استفاده کنید.

ممکن است بدون اینکه بدانید ریلز خود را به فیس‌بوک ارسال کرده‌اید.

به آخرین مرحله در فرایند ایجاد و انتشار ریلز فکر کنید: صفحه‌ای وجود دارد که در آن یک عنوان و هر برچسبی اضافه می‌کنید، یادتان هست؟ خب، اینجاست که گزینه «اشتراک‌گذاری در فیس‌بوک» را نیز خواهید یافت. اگر Past You آن کلید را فعال کردید، متأسفانه اکنون برای این پست خاص شانسی ندارید.

ساخت ریلز اینستاگرام

چطوری می‌توان آن را برطرف کرد؟

شما یک گزینه دارید: می‌توانید ویدئو را در اینستاگرام بارگیری کرده و مجدداً به اشتراک بگذارید، این بار مطمئن شوید که در فیس‌بوک پست متقاطع نگذارید.

هنگامی که ریلز اینستاگرام به طور انحصاری در اینستاگرام پست شد، باید بتوانید آن را فعال کنید.


۲. ریلزهایی که از موسیقی دارای حق کپی رایت استفاده نمی‌کنند را نمی‌توان استفاده کرد.

اگر موسیقی دارای حق چاپ را در ریلز اینستاگرام خود قرار داده‌اید، متأسفانه نمی‌توانید عملکرد فعال‌سازی را اعمال کنید.

به این دلیل است که استفاده از محتوای ارگانیک و خلاقانه شما را به یک تبلیغ تبدیل می‌کند. تبلیغات مجاز به استفاده از کلیپ‌های موسیقی دارای حق نسخه‌برداری نیستند، حتی اگر ساعت‌ها صرف همگام‌سازی فیلم خود با آهنگ موردعلاقه Lizzo کرده باشید.

نحوه غیب یابی برای ریلز اینستاگرام

چطوری می‌توان آن را برطرف کرد؟

اگر با این مشکل مواجه شده‌اید، باید ویدئوی خود را از ابتدا شروع کنید، این بار با استفاده از موسیقی بدون حق نسخه‌برداری یا صدای اصلی.


۳. دکمه فعال‌سازی در ریلزهای اینستاگرام کجاست؟

فعال‌سازی ریلزهای اینستاگرام در حال حاضر تنها یک گزینه برای حساب‌های تجاری اینستاگرام است. اگر دکمه فعال‌سازی را در ریلزهای اینستاگرام خود نمی‌بینید، احتمالاً حساب تجاری ندارید.

خوشبختانه، هرکسی می‌تواند نمایه خود را از شخصی به تجاری تغییر دهد.

  • به نمایه خود بروید و روی نماد منوی تنظیمات در گوشه بالا سمت راست (سه خط افقی) ضربه بزنید.
  • روی تنظیمات و سپس حساب ضربه بزنید.
  • سپس به پایین اسکرول کنید تا روی تغییر نوع حساب ضربه بزنید.

در ادامه، دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا راه‌اندازی حساب تجاری اینستاگرام خود را به پایان برسانید.

ریلز اینستاگرام

هنگامی که خود را به‌عنوان یک حساب تجاری شناسایی کردید، باید بتوانید رضایت خود را افزایش دهید.

نکته حرفه‌ای: یکی دیگر از چیزهای عالی در مورد داشتن یک پروفایل تجاری در اینستاگرام؟ می‌توانید آن را به داشبوردهای رسانه‌های اجتماعی مانند Hootsuite متصل کنید و ریلزهای اینستاگرام و همچنین پست‌ها و استوری‌های خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید.


۴. شما اجازه تبلیغ این پست را ندارید

اگر این پیام را دریافت می‌کنید که مجوز فعال‌کردن ریلز اینستاگرام را ندارید، ممکن است مشکل در فیس‌بوک برطرف شده باشد.

همان‌طور که احتمالاً هنگام تنظیم نمایه تجاری خود متوجه شده‌اید، هر حساب اینستاگرام تجاری باید به یک صفحه فیس‌بوک متصل شود. اما اگر به نحوی از لیست مدیریت در آن صفحه فیس‌بوک حذف شده‌اید، ممکن است با تبلیغات در اینستاگرام با مشکلاتی روبرو شوید. برای اطمینان از داشتن مجوز مدیر برای صفحه متصل خود به فیس‌بوک بروید. حتی ممکن است بخواهید اکانت اینستاگرام خود را از آن صفحه جدا کرده و دوباره آن را وصل کنید.

عیب یابی ریلز اینستاگرام

برای جداکردن یک صفحه فیس‌بوک از حساب اینستاگرام خود، به تنظیمات پروفایل خود بروید و به مرکز حساب‌های متا بروید. روی حساب‌ها ضربه بزنید و صفحه فیس‌بوک که باگ است را حذف کنید. اکنون، می‌توانید دوباره شروع کنید و دوباره صفحه فیس‌بوک را اضافه کنید.


۵. ریلز‌های حاوی گیف یا افکت را نمی‌توان به‌عنوان تبلیغات استفاده کرد.

اگر یک گیف در Reel خود دارید، نمی‌توانید آن را فعال کنید. گیف‌ها محتوای هنری دارای حق نسخه‌برداری هستند، بنابراین متأسفانه مجاز به استفاده از آن‌ها در ویدئوهای تجاری نیستید.

ریلز اینستاگگرام

برای جلوگیری از این خطا، ریلز خود را بدون گیف و دوباره ارسال کنید. اکنون باید بتوانید ریلز اینستاگرام خود را تقویت کنید.


۶. ریلزهای حاوی عناصر قابل‌ضربه‌زدن را نمی‌توان استفاده کرد.

شما مجاز به تقویت ریلزها با برچسب‌های تعاملی نیستید، با یک استثنا.

برچسب‌هایی که ممنوع می‌شوند عبارت‌اند از: سؤالات، @ نام‌گذاری یا هر چیزی که دارای ایموجی است.

آنچه فقط مجاز است: برچسب نظرسنجی.

ما کلی وقت گذاشته‌ایم تا بفهمیم چرا این کار خلاف آیین‌نامه رفتار اینستاگرام است، اما گاهی اوقات اینستاگرام درست مثل یک والدین کنترل‌کننده رفتار می‌کند.

رفع مشکل ریلز اینستاگرام

چطوری می‌توان آن را برطرف کرد؟

اگر با این مشکل مواجه شده‌اید، راه‌حل کاملاً واضح است، اما ما به‌هرحال آن را می‌گوییم: ریلزخود را بدون آن عنصر برچسب قابل‌لمس بازسازی کنید. اگر می‌خواهید بینندگان خود را با سؤالی درگیر کنید، سعی کنید از متن یا ابزار صداگذاری برای پرسیدن سؤال استفاده کنید. همچنین می‌توانید از عنوان برای بیان سؤال جذاب خود استفاده کنید.


۷. وضوح این ویدئو خیلی پایین است

اینستاگرام فقط می‌خواهد محتوایی با ظاهر عالی را فعال کند. (بله، درست است، به نظر می‌رسد مهم است.) اگر ویدئوی شما با مشخصات ریلز اینستاگرام مطابقت ندارد و وضوح پایینی دارد یا در فرمت عمودی نیست، احتمالاً فعالسازی ریلز شما رد می‌شود. (ما همچنین در آزمایش‌های خود متوجه شدیم که ویدئوهایی که شامل بزرگ‌نمایی هستند باعث مشکل می‌شوند.)

مشکلات ریلز اینستاگرام

چطوری می‌توان آن را برطرف کرد؟

تمام ریلزهای اینستاگرام باید ۱۰۸۰ پیکسل عرض و ۱۹۲۰ پیکسل ارتفاع داشته باشند و نسبت تصویر ۹:۱۶ را رعایت کنند.


۸. این ویدئو خیلی طولانی است

درحالی‌که ریلزهای اینستاگرام می‌تواند تا ۹۰ ثانیه طول بکشد، شما فقط مجاز به فعال‌کردن ریلزهای اینستاگرام هستید که ۶۰ ثانیه یا کمتر هستند.

چطوری می‌توان آن را برطرف کرد؟

اگر فعال‌کردن ریلز شما به دلیل طولانی‌بودن رد می‌شود، وقت آن است که کلاه ویرایشگر خود را به سر بگذارید و به کات کردن بپردازید. به عقب برگردید و ریلز خود را تا ۶۰ ثانیه ویرایش کنید و دوباره سعی کنید آن را راه‌اندازی کنید.

چگونه مشکل ریلز اینستاگرام را برطرف کنیم

۹. ریلزهایی که از افکت استفاده می‌کنند را نمی‌توان استفاده کرد

زیبایی کتابخانه فیلتر و جلوه‌های اینستاگرام این است که هرکسی می‌تواند با AR خلاقیت داشته باشد و خودش اضافه کند. این‌گونه است که ما چنین انتخاب قوی ای را به دست می‌آوریم، از نورپردازی گرفته تا فیلترهایی با عینک‌آفتابی که به ما امکان می‌دهد خوش‌تیپ شویم.

استفاده از فیلترهای خود اینستاگرام در ریلزهای فعال شده خود مشکلی ندارد، اما اگر از افکتی استفاده می‌کنید که توسط شخص ثالث طراحی شده است، تلاش شما برای فعال‌کردن آن مسدود خواهد شد.

مشکل ریلز اینستاگرام

متأسفانه، هیچ راه‌حلی برای این مورد وجود ندارد – فقط باید ویدئوی خود را بدون افکت دوباره فیلم‌برداری کنید یا یک حلقه غیر فیلتر نشده را برای فعال‌کردن انتخاب کنید.


۱۰. چرا نمی‌توانم ریلزهای خود را در فیس‌بوک استفاده کنم؟

ما متوجه شدیم که شما می‌خواهید در هر پلتفرمی همه محتوای شما را ببینند، اما واقعیت این است که در حال حاضر نمی‌توانید ریلز خود را در فیس‌بوک فعال کنید.

البته این احتمال وجود دارد که فیس‌بوک در نهایت این ویژگی تبلیغاتی را اضافه کند، اما در حال حاضر، فعال‌سازی ریلز در فیس‌بوک امکان‌پذیر نیست.

بااین‌حال، کاری که می‌توانید انجام دهید، فعال‌سازی یک پست ویدئویی در فیس‌بوک است؛ بنابراین اگر یک ریلز شگفت‌انگیز دارید که به‌سادگی باید آن را با جهان به اشتراک بگذارید، فقط آن را در تلفن خود دانلود کنید و سپس به‌عنوان یک پست ویدئویی استاندارد در صفحه فیس‌بوک خود آپلود کنید. از آنجا، روی فعال‌سازی ضربه بزنید تا مخاطبان هدف، بودجه، نوع کمپین و غیره را تعیین کنید.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد که مشکلات خود را با راه‌اندازی ریلزهای اینستاگرام برطرف کنید. لطفاً نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها