ورود به جانویس

نظرات هایلایت در یوتیوب به چه معناست؟

نظر هایلایت در یوتیوب
نظر هایلایت در یوتیوب

نظرات هایلایت شده در یوتیوب ممکن است به معنای آن چیزی که شما فکر می‌کنید، نباشد. بیایید با هم به این موضوع بپردازیم که چرا دومین پلتفرم محبوب دنیا از این روش استفاده می‌کند و چگونه به آنها دسترسی پیدا می‌کند.

ممکن است شما نظری را در یوتیوب دیده باشید که با عنوان «Highlighted comment» برچسب‌گذاری شده است. نظر هایلایت، واقعاً به چه معناست و چرا این اتفاق برای بعضی از کامنت‌ها می‌افتد؟

به نظر می‌رسد که این ویژگی برای بسیار از افراد اشتباه جا افتاده باشد و اصلاً آن چیزی که قبل از خواندن این مقاله فکر می‌کردید، نیست.

در این نوشتار به نکاتی پرداخته‌ایم که باید در مورد ویژگی نظرات هایلایت یوتیوب بدانید.


نظر هایلایت چگونه است؟

در ابتدا، باید توضیح دهیم که در مورد چه چیزی می‌خواهیم صحبت کنیم. در بخش نظرات زیر یک ویدئوی یوتیوب، ممکن است نظری را ببینید که با عنوان نظر هایلایت، نوشته شده است و با برچسبی به رنگ خاکستری روشن در بالای نام نظردهنده ظاهر می‌شود.

نظر برجسته در یوتیوب

یوتیوب همچنین پاسخ‌های نظرات را نیز می‌تواند برجسته کند، با عنوان: «Highlighted reply».

اخیراً یوتیوب بخش کامنت‌گذاری خود را ارتقا بخشیده است؛ نظرات هایلایت این تغییرات را نشان می‌دهد.

یک نظر هایلایت به چه معناست؟

برای توضیح نظر هایلایت باید برخی از رایج‌ترین سوء تفاهم‌ها را رد کنیم؛ نظرات هایلایت شده، نشانه تأیید سازنده ویدئو نیست و همچنین توسط سایر کاربران رأی داده نمی‌شود.

نظرات هایلایت کمی بیشتر از یک ویژگی نشانه‌گذاری هستند. به این ۲ یو آر ال دقت کنید.

  1. youtube.com/watch?v=kf1hv40kTUY
  2. youtube.com/watch?v=kf1hv40kTUY&lc=Ugx4KSYkdZbmCwpOdpt4AaABAg

اگرچه ظاهر متفاوتی دارند، اما هر دو URL یک ویدئو را نشان می‌دهند. اما در یکی از آن‌ها کامنت هایلایت شده، قرار گرفته است و یکی دیگر اینطور نیست. واقعاً موضوع این تفاوت چیست؟

اگر می‌دانید چگونه یک URL را بخوانید، ممکن است تشخیص دهید که یک پارامتر اضافی در مثال دوم وجود دارد. نام آن lc است که احتمالاً مخفف «linked comment» است. مقدار آن به‌طور منحصربه‌فرد یکی از نظرات زیر ویدئو را مشخص می‌کند که این نظر هایلایت شده است.

هنگامی که یک صفحه یوتیوب شامل چنین پارامتری می‌شود، آن نظر خاص را به بالای لیست نظرات می‌رساند. همچنین برچسب نظر هایلایت شده را اضافه می‌کند. اگر نظر یک پاسخ باشد، یوتیوب نظر سازنده محتوا را با پاسخ در زیر آن به بالاترن قسمت کامنت‌ها می‌برد.

چگونه می‌توانید درقسمت نظرات هایلایت قرار بگیرید؟

اگر ویدئویی را در یوتیوب قرار می‌دهید، می‌توانید زمانی که کاربر برای آن کامنتی قرار می‌دهد، اعلان‌هایی دریافت کنید. این اعلان‌ها حاوی یک پیوند نظر هایلایت خواهد بود.

برای مشاهده نظر، کافی است که روی لینک کلیک کنید تا صفحه را به وضوح هایلایت کند و شما بتوانید به راحتی آن را تشخیص دهید.

نحوه هایلایت کردن یک کامنت در یوتیوب

به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید نظری را در یوتیوب برجسته کنید؛ تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک URL ایجاد کنید تا زمانی که شخصی از آن بازدید می‌کند، این نظر هایلایت را ببیند. شما می‌توانید این URL را مستقیماً برای شخص ارسال کنید یا آن را در رسانه‌های اجتماعی پست کنید. اگر هم وب‌سایتی دارید، می‌توانید لینکی به آن اضافه کنید تا هر کسی که روی آن کلیک می‌کند، نظر هایلایت شده را ببیند.

برای ایجاد لینک با نظر هایلایت:

  1. به قسمت کامنت‌ها در زیر ویدئوی یوتیوب بروید.
  2. برای مشاهده نظرات در زیر ویدئو نگاه کنید و موردی را که می‌خواهید هایلایت کنید را انتخاب کنید.
  3. روی زمان (مثلاً ۳ روز پیش) در کنار نام کاربری نظردهنده کلیک کنید.
  4. صفحه بازخوانی می‌شود، اما با URL متفاوت. این بار شامل پارامتر lc می‌شود.
  5. URL جدید را در نوار آدرس مرورگر خود انتخاب کرده و آن را کپی کنید.

اکنون می‌توانید URL جدید را در یک چت WhatsApp، یک ایمیل یا هر جای دیگری که ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید، جای‌گذاری کنید.

نظرات هایلایت شده یک ایده عالی هستند.

در قسمت نظرات یوتیوب، معنای «هایلایت» به «نشانه گذاری» نزدیکتر است تا «برجسته». شما می‌توانید از یک نظر هایلایت شده برای شناسایی یک نظر خاص استفاده کنید. همچنین آنها می‌توانند برای نشانه‌گذاری نیز مفید باشند، به خصوص اگر بخواهید بعداً نظری را دنبال کنید.

همچنین ممکن است بخواهید توجه شخص دیگری را به این نظر جلب کنید. فقط فراموش نکنید، ارسال یک URL برای آن‌ها یک راه عالی برای انجام این کار است.

نظر شما دراین‌باره چیست؟ آیا تا به‌حال در یوتیوب، نظرات شما هم هایلایت شده است؟

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

5 دیدگاه

  1. به نظرم از بین دویدن و نوشتن یکی رو انتخاب کنید چون اینجوری درهیچکدومش موفق نیستی

  2. سلام… حاجی منم زیر پست یوتیوب پوتک کامنت گذاشته بودم،امروز دیدم ریپلایی هایلایت زده.فک کردم خود پوتک باشه اما بعدش فهمیدم یکی دیگه س.فقط هدفشو نفهمیدم.نوشته بود بیا واتساپ پیام بده تا راه های کسب درآمد بالا آشناتون کنم…

  3. من یہ موضوعی برام عجیبہ ۔ تقریبا نود درصد ویدیوھای مختلف کہ کامنت میذارم کامنتم ھایلایت میشہ و برام سوالہ آیا خود یوتیوب بہ صورت خودکار دارہ اینکارو انجام میدہ؟یا کسانی کہ ویدیو میذارن دارن کامتھای منو ھایلایت میکنن ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها