ورود به جانویس

با فعالیت در لینکدین، یک قدم به آرزوهای شغلی‌تان نزدیک‌تر شوید!

با فعالیت در لینکدین، یک قدم به آرزوهای شغلی‌تان نزدیک‌تر شوید!
با فعالیت در لینکدین، یک قدم به آرزوهای شغلی‌تان نزدیک‌تر شوید!

فعالیت در لینکدین، یک راه عالی برای نشان دادن مهارت‌ها و توانایی‌هایتان می‌باشد؛ اهمیت این کار را دست کم نگیرید! در حوزه کاری، لازم است که شما خودتان پیش قدم شوید و به بهترین شکل ممکن، کاری که انجام می‌دهید را به سایرین معرفی کنید.

خوشبختانه لینکدین این بستر را فراهم کرده است. فرقی نمی‌کند که در کارتان حرفه‌ای هستید یا تازه کار؛ در هر حالت لینکدین می‌تواند پله ترقی برای شما باشد و به رشد شما کمک کند. پس اگر می‌خواهید در حرفه و کارتان پیشرفت کنید، فعالیت و تولید محتوا در لینکدین می‌تواند یک را عالی باشد. اما چگونه؟ چطور باید فعالیت خوب و تاثیرگذاری داشته باشیم؟ این سوالی‌ست که قرار هست در این مقاله به آن پاسخ بدهیم؛ پس با ما همراه باشید.

نترسید! و با اعتماد به نفس خودتان را معرفی کنید.

با اعتماد به نفس خودتان را معرفی کنید.

خیلی وقت‌ها، کارها و فعالیت‌های حرفه‌ای که انجام داده‌ایم به نظرمان کوچک و کم اهمیت می‌آیند؛ اما برخلاف تصور ما، در دنیای کسب و کار هر کار کوچکی می‌تواند با اهمیت و ارزشمند باشد. مهم نیست کارتان چقدر کوچک بوده، آن را در رزومه لینکدین‌تان ارائه کنید.

زمانی در لینکدین، تنها افراد مشهوری مثل بیل گیتس، آریانا هافینگتون، ریچارد برانسون و … اجازه به اشتراک‌گذاری تجربیات و دیدگاه‌های‌شان درمورد شیوه‌های صحیح کسب و کار، تکنیک‌های استخدام، رمز موفقیت و… را داشتند.

ایده‌ها و تجربیات‌ آن‌ها با مخاطبان به اشتراک گذاشته می‌شد تا بقیه افراد نیز، رموز موفقیت را یاد بگیرند و مثل این افراد مشهور، به قله‌های خوشبختی نزدیک شوند! اما چندین سال هست که لینکدین سیاست‌های خود را تغییر داده. امروزه همه می‌توانند از تجربیات‌شان در لینکدین بنویسند و آن‌ها را با سایرین به اشتراک بگذارند؛ پس چرا شما نه؟!

چطور در لینکدین ارتباط موثر برقرار کنیم؟

ارتباط موثر در لینکدین

مثل همه کاربران دیگر در این پلتفرم، شما هم این فرصت را دارید تا با محتوای تولیدی‌تان همه را تحت تاثیر قراد دهید. لینکدین، تنها به دنبال پست‌های با کیفیت نیست؛ او دنبال افرادی‌ست که توصیه‌های اصولی، درست و ایده‌ها و نظرات حرفه‌ای دارند. پس تا می‌توانید محتواهای جون دار تولید کنید؛ مطالب مفیدی که مخاطب را به خود جذب می‌کند.

محتواهایی جذاب، چالش برانگیز، الهام بخش و پست‌های مرتبط با زمینه کاری‌تان را در بازه‌های زمانی مناسب بارگذاری کنید. می‌توانید از تجربیات زندگی‌تان تا جایی که ممکن هست بگویید و راه حل‌هایی که در شرایط سخت برای شما کمک کننده بودند را ارائه دهید. به هر حال، هرکسی داستانی دارد و به اشتراک گذاشتن داستان شما می‌تواند الهام بخش دیگران باشد تا در مسیرشان ثابت قدم بمانند و هرگز تسلیم نشوند.

می‌توانید از دستاوردها‌ی‌تان محتوا تولید کنید؛ قرار نیست صبر کنید تا پنج سال آینده، زمانی که به هدف بزرگ زندگی‌تان رسیدید، آن وقت پست‌اش کنید! همین موفقیت‌های کوچک هم قابل ستایش هستند؛ پروژه‌ای را زود تمام کرده‌اید؟ توسط مدیرتان تشویق شده‌اید؟ امروز توانستید بازاریابی خیلی خوبی داشته باشید؟ همه‌ی این‌ها می‌توانند به موضوعات جذابی برای مخاطبان تبدیل شوند.

البته تولید محتوا تنها راه ارتباط‌گیری با افراد نیست، شما می‌توانید با پیوستن به گروه‌های مرتبط حوزه کاری‌تان و مشارکت در فعالیت‌های آن‌ها، افراد فعال بیشتری را شناسایی کنید و با آن‌ها لینک شوید.

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره راهکارهای افزایش تعامل در لینکدین بدست آورید، مقاله‌ی «چطور تعاملات در لینکدین را افزایش دهیم؟» می‌تواند برای شما مفید باشد.

تولید محتوا، اساسی‌ترین فعالیت در لینکدین

تولید محتوا از اساسی‌ترین فعالیت‌ها در لینکدین

پروفایل لینکدین شما، هرآنچه که بدست آورد‌ه‌اید را به مخاطبان نشان می‌دهد؛ اما محتوای تولیدی شما، هر آنچه که می‌دانید را به آن‌ها می‌گوید. (اصطلاحا به دیگران ثابت می‌شود که چند مرده حلاجید!) به همین دلیل است که روی تولید محتوا در لینکدین تاکید داریم! قرار است نشان دهید که چه در چنته دارید؛ پروفایل لینکدین به تنهایی نمی‌تواند تمام آنچه هستید را نشان دهد.

همه می‌توانند چهار خط متن بنویسند و با چندتا عکس گل و بلبل پست‌اش کنند، اما این تولید محتوا نیست! تولید محتوا به زمان، تلاش و هدفمندی نیاز دارد. باید بدانید برای که و با چه هدفی دارید این محتوا را پست می‌کنید. همین نکات ساده‌است که می‌تواند تاثیرات بزرگی در کسب و کار شما داشته باشد.

خب، برای ایجاد یک پست خوب در لینکدین چه چیزهایی لازم است؟

اول از همه یک تصویر مناسب! اندازه توصیه شده برای تصاویر مربعی در لینکدین ۱۰۸۰ × ۱۰۸۰ می‌باشد و برای پرتره ۱۰۸۰×۱۹۲۰ و برای صفحه نخست یک مقاله، ۶۴۴×۱۲۰۰ مناسب است.

اگر مایلید که پست ویدیویی آپلود کنید، بهتر است ویدیوی شما بین حداقل اندازه ۱۴۴×۲۵۶ و حداکثر اندازه ۲۳۰۴×۴۰۹۶ باشد و حجم فایل ویدیویی‌تان دربازه ۷۵ کیلوبایت تا ۲۰۰ مگابایت باشد.

در مورد محتوای متنی، لینکدین محدودیت تعداد ۳۰۰۰ کاراکتر را در نظر گرفته است. البته در نگاه اول ۲۰۰ کاراکتر اول متن شما نمایش داده می‌شود و بقیه آن زمانی که کاربر روی آن کلیک کند قابل مشاهده است؛ پس حواس‌تان به این تعداد کاراکتر اساسی اول متن‌تان باشد.

مقالات در لینکدین دارای محدودیت ۱۱۰۰۰۰ کاراکتر برای متن اصلی و ۱۰۰ کاراکتر برای عنوان را دارند. همیشه مقاله‌تان را طوری شروع کنید که خواننده را به خود جذب کند و بتواند او را به خواندن ادامه مقاله ترغیب کند. در نهایت هم او را تشویق به مشارکت و ارائه نظر کنید. پس از پیان کار، هشتگ‌ها را فراموش نکنید! هشتگ‌ها کمک می‌کنند تا محتوای شما راحت‌تر جست‌وجو شود.

نکته ریز و مهم پایانی: امکان ویرایش پست بعد از بارگذاری آن در لینکدین وجود دارد، اما بهتر است که سعی کنید قبل از انتشار مطلب‌تان، یک دور آن را بازبینی کنید تا مشکلی نداشته باشد؛ چرا که ممکن است در بعضی موارد این موارد کمی غیر حرفه‌ای به نظر برسد.

امیدواریم که نکات این مقاله برای شما مفید بوده باشد، اگر شما هم نکته کلیدی دیگری می‌دانید که جای‌اش در مقاله خالی‌ست، حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها