ورود به جانویس

چطور تعاملات در لینکدین را افزایش دهیم؟

چطور تعاملات در لینکدین را افزایش دهیم؟
چطور تعاملات در لینکدین را افزایش دهیم؟

آیا درگیر راهکارهایی برای افزایش تعاملات در لینکدین هستید؟ قصد دارید هرچه سریع‌تر به اهداف بازاریابی و کسب و کارتان در لینکدین برسید؟ نکات این مقاله برای شماست.

در این مقاله قصد داریم چند نکته موثر که می‌تواند عملکرد شما در این پلتفرم را بهبود بخشد بیان کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

لینکدین ابزار بسیار قدرتمندی برای شکار موقعیت‌های شغلی‌ست، اما میزان تاثیرگذاری آن به نحوه استفاده شما از این پلتفرم بستگی دارد. تا کنون آموزش‌ها و راهکارهای متفاوتی برای استفاده درست و موثر از لینکدین ارائه شده است. اما یکی از مواردی که اغلب توسط برخی کاربران این پلتفرم نادیده گرفته می‌شود، تشویق فالوورها به تعامل است.

قطعا تفاوت بسیار زیادی بین لایک کردن یک پست و دریافت یک پیشنهاد شغل وجود دارد! تعامل داشتن با سایر افراد، علاوه بر اینکه برای پیدا کردن یک شغل مناسب بسیار مفید است، این امکان را به شما می‌دهد تا بدون شروع مکالمه‌ها، قادر باشید شبکه‌ای از افراد برای خودتان درست کنید. تعاملات موثر در لینکدین، به شما کمک می‌کند اعتبار خود را نشان دهید، بازخوردهای موثری دریافت کنید و دریابید که چه مدل پست‌هایی برای افراد در حوزه کاری شما مناسب است و نظر افرادی که با آن‌ها در لینکدین ارتباط برقرار کرده‌اید را جلب می‌کند.

برویم سراغ ۱۰ نکته برای افزایش تعاملات در لینکدین

۱- پروفایل حرفه‌ای داشته باشید.

پروفایل حرفه‌ای در لینکدین بسازید.

قطعا تاکنون این جمله را بارها شنیده‌اید! بدون داشتن یک تصویر پروفایل، شاید بتوانید در لینکدین فعالیت سطحی داشته باشید، اما کسب اعتبار بدون پروفایل حرفه‌ای امکان پذیر نیست.

تصویر حرفه‌ای برای پروفایل‌تان انتخاب کنید و تمام نکات لازم درباره خود و کسب و کارتان را به طور کامل بیان کنید. و البته سعی کنید این اطلاعات را آپدیت نگه دارید. اگر با نوشتن بایو مشکل دارید، می‌توانید مقاله «۵ قدم برای نوشتن بیو حرفه‌ای» را مطالعه کنید.

باید بگوییم که تنها داشتن تعداد اتصالات بالا در لینکدین، شما را به شغلی که به دنبال‌اش هستید یا هدفی که از استفاده از لینکدین دارید نمی‌رساند. باید بتوانید تعامل برقرار کنید و اولین قدم برای داشتن تعامل موثر، ساخت یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین می‌باشد.


۲- مرتب پست بگذارید و اطلاعات‌تان را به روز کنید.

همانند سایر شبکه‌های اجتماعی، لینکدین هم به کاربرانی که به طور مرتب پست می‌گذارند و اطلاعات مربوط به خودشان را به روز می‌کنند، توجه بیشتری نشان می‌دهد. به روز رسانی اطلاعات، توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند و باعث می‌شود سایر کاربران تمایل به دیدن دوباره پروفایل شما داشته باشند. شما نیازی ندارید که هر روز در لینکدین پست بگذارید و تنها گذاشتن چند پست در هفته کافی‌ست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین زمان‌های پست گذاشتن در لینکدین، می‌توانید مقاله «بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین» را مطالعه کنید.


۳- از هشتگ‌ها استفاده کنید.

استفاده از هشتگ‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تعامل در لینکدین می‌باشد.

صرف نظر از اینکه چه پستی در لینکدین قرار می‌دهید، به افرادی نیاز دارید که دوست داشته باشند آن را بخوانند. بیشتر افراد، هشتگ‌هایی که دوست دارند را دنبال می‌کنند. با اضافه کردن هشتگ به محتوایی که به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید آن را به طور مستقیم در فید کاربری علاقه‌مندان نمایش دهید و چه بهتر از این!

اما توجه داشته باشید! برای به حداکثر رساندن تعاملات مناسب، هشتگ‌های مرتبط با صنعت خاص خود را استفاده کنید. هشتگ‌های غیر مرتبط و عمومی، ممکن است بازدید از محتوای شما را افزایش دهند، اما منجر به تعاملات موثر نخواهند شد.


۴- در رابطه با محتواهای جالب توجه پست بگذارید.

صحبت کردن درباره مسائل روز مرتبط با صنعت‌تان، بسیار می‌تواند به تعاملات شما کمک کند. همیشه قرار نیست پست آموزشی بگذارید یا افراد را از یک رویداد مطلع کنید؛ گاهی اوقات اظهار نظر شما درباره یک موضوع ترند شده مرتبط با کسب و کارتان، می‌تواند بسیار برای افزایش تعامل کاربران با شما مفید باشد.

اگر نمی‌دانید که درباره چه موضوعاتی صحبت کنید، نگاهی به جالب توجه‌ترین موضوعاتی که سایر افراد در حرفه شما به بحث درباره آن پرداخته‌اند بیندازید. قطعا می‌توانید از میان آن‌ها موضوع مناسبی را انتخاب کنید.

انجام این کار، زمان کمتری از شما می‌گیرد و علاوه بر این، نشان می‌دهد که شما از اتفاقاتی که در صنعت خودتان می‌افتد آگاه هستید و می‌توانید درباره آن‌ها اظهار نظر درستی داشته باشید.


۵- پست‌های آموزنده بگذارید.

مردم با پست‌هایی که مطلبی به آن‌ها آموزش دهد، بهتر ارتباط برقرار می‌کنند. اگر در رشته خود، صاحب دانش خوبی هستید، پس می‌توانید محتواهای آموزشی قرار دهید. این کار علاوه بر افزایش تعاملات، علم و تسلط شما را نیز به کارفرمایان نشان می‌دهد.

اما اگر دانش شما به قدری نیست که بتوانید محتوای آموزشی تولید کنید یا اصلا زمان کافی برای انجام این کار را ندارید، می‌توانید لینک‌هایی از محتواهای آموزنده سایر کاربران را به اشتراک بگذارید.


۶- سوال بپرسید.

سوال بپرسید و کاربران را تشویق به مشارکت کنید.

احتمال کامنت گذاشتن کاربران، در زیر پست‌هایی که از آن‌ها سوالی پرسیده شده بیشتر است. علاوه بر این، سوال پرسیدن کار چندان سختی نیست و طرح سوال برای هر مدل محتوایی با هر موضوعی امکان پذیر است. به عنوان نمونه، اگر محتوای شما یک لیست بود، می‌توانید از افراد بپرسید که کدام مورد از لیست را مفیدتر می‌دانند و چرا.

هم‌چنین می‌توانید در آخر پست‌های‌تان، درخواست لایک کردن و به اشتراک‌گذاشتن محتوای‌تان را داشته باشید. اینکار سبب ترغیب کاربران به تعامل می شود. فقط نکته اینجاست که درخواست‌تان را محترمانه مطرح کنید.


۷- محتواهای‌تان را در گروه‌ها به اشتراک بگذارید.

یکی از بهترین راه‌های اشتراک‌گذاری محتوا در لینکدین، گروه‌های مرتبط هستند. با اشتراک‌گذاشتن محتوای‌تان در گروه‌هایی که علاقه‌مند به آن موضوع هستند، می‌توانید تعامل افراد با مطالب‌تان را بالا ببرید.

گروه‌هایی را انتخاب کنید که اعضای بیشتری دارند و مشارکت در آن‌ها زیاد است. گروه‌های لینکدین هم‌چنین می‌توانند منبع الهامی برای موضوع محتوای بعدی شما باشند.


۸- به همه تعاملات پاسخ دهید.

منظورمان هر نوع مشارکتی‌ست که کاربران با شما داشته‌اند؛ اگر شخصی برای شما کامنت گذاشت، حتما پاسخ دهید، یا اگر پروفایل شما را دنبال کرد، محتوای شما را باز نشر داد و…، تلاش کنید که عکس‌العملی نشان دهید. اینکار نه تنها آن‌ها را به دوباره انجام دادن آن کار تشویق می‌کند، بلکه به سایر کاربران نشان می‌دهد که شما یک عضو فعال در لینکدین هستید.

علاوه براین، با پاسخ دادن به کامنت یا هر نوع تعامل دیگر کاربران، احتمال بازدیدهای بعدی آن‌ها از پروفایل و محتواهایی که تولید می‌کنید بیشتر می‌شود و بیشتر مایل خواهند بود که با شما صحبت کنند.


۹- از پروفایل سایرین دیدن کنید.

بیشتر افرادی که در لینکدین عضو شده‌اند، اهدافی مشابه با اهداف شما دارند. در نتیجه، تشویق افراد به تعامل برقرار کردن با شما، بسیار راحت‌تر می‌شود، زمانی که شما هم شروع به بازدید از پروفایل آن‌ها و مشارکت با محتوای‌شان کنید. زمانی که افراد متوجه می‌شوند که شما در حال مشارکت با آن‌ها هستید، ترغیب می‌شوند تا لطف شما را جبران کنند؛ و این یک راه خوب دیگر برای افزایش تعداد مخاطبان فعال است.


۱۰- غلط نداشته باشید!

اگر پست‌های شما، چه از نظر موضوع و چه دستور زبان و نگارش، اشتبا‌هات زیادی داشته باشد، می‌تواند آسیب زیادی به اعتبار شما و میزان ارتباطی که کاربران با محتواهای شما دارند وارد کند. پس، همیشه قبل از به اشتراک‌گذاری پست‌تان، بارها و بارها آن را بازبینی کنید تا مشکلات این چنینی نداشته باشد. اگر تا الان هم چنین کاری نمی‌کردید، حتما پست‌های گذشته‌تان را هم چک کنید و اشتباهات را اصلاح کنید.

لینکدین تنها برای فالوور جمع کردن و به نمایش گذاشتن توانایی‌ها نیست؛ این پلتفرم به شما این امکان را می‌دهد تا با افراد در حیطه کاری خودتان آشنا شوید و با آن‌ها ارتباطی موثر برقرار کنید. در نتیجه، داشتن یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین و فعالیت اصولی در آن، می‌تواند به رشد شما در کارتان کمک کند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها