ورود به جانویس

اهمیت محتوا در رتبه‌بندی اینستاگرام

اینستاگرام
اینستاگرام

اخیراً آدام موسری، رئیس اینستاگرام اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد الگوریتم رتبه‌بندی خود را تغییر دهد تا محتوای اصلی را بیشتر، در پلتفرم خود برجسته کند. پس از اعلام این خبر، سخنگوی این غول رسانه‌های اجتماعی در ایمیلی به TechCrunch گفت که اینستاگرام در حال ایجاد تغییراتی در الگوریتم رتبه‌بندی خود است تا توزیع محتوای اصلی را به جای محتوای بازنشر شده در مکان‌هایی مانند فید و ریلزها (Reels) در اولویت قرار دهد.

موسری در ویدئویی که در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذاشت، گفت: «این کار به طور خاص بر ایده محتوای یونیک متمرکز است. «اگر چیزی را از ابتدا ایجاد کنید، باید اعتبار بیشتری دریافت کنید تا زمانی که چیزی را که از شخص دیگری پیدا کرده‌اید و دوباره به اشتراک بگذارید. ما بیشتر تلاش خواهیم کرد تا محتوای اصلی را ارزیابی کنیم، تا محتوای کپی شده.»

📣 ویژگی های جدید اینستاگرام 📣

راه‌های جدیدی برای برچسب‌گذاری و بهبود رتبه‌بندی:

  • برچسب‌های محصول
  • برچسب‌های پیشرفته
  • رتبه‌بندی برای اصالت

تولید محتوا برای آینده اینستاگرام بسیار مهم هستند و باید برای موفقیت به الگوریتم‌های جدید اینستاگرام تسلط پیدا کنید تا بتوانید به موفقیتی که لایق آن هستید برسید.


مدیر اینستاگرام بیان داشته است که این پلتفرم اکنون کمتر ریلزها که قبلاً در این برنامه مهم بودند را توصیه کند. همچنین احتمال کمتری وجود دارد که این شرکت حساب‌هایی را توصیه کند که محتوای سایر کاربران را جمع‌آوری کرده و مجدداً به اشتراک می‌گذارند.

همچنین اینستاگرام خاطرنشان کرده که ازآنجایی‌که محتوای بیشتری را در برنامه توصیه می‌کند، معتقد است که اعتبار، توزیع، رشد و درآمدزایی باید به سازنده اصلی تعلق بگیرد.

Instagram

موسری در پاسخ به توییتی از مشاور رسانه‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد که اینستاگرام در حال حاضر برای برجسته‌کردن محتوای اصلی کار می‌کند، اما بیشتر به این سمت گرایش دارد و به این کار ادامه خواهد داد.

همچنین موسری در توییتی گفت: ازآنجایی‌که ما بیشتر به توصیه‌هایی مبنی بر محتوای یونیک متمایل هستیم، این موضوع  برای کسانی که کپی می‌کنند، بسیار بد است.

زمانی که از وی پرسیده شد که اینستاگرام چگونه می‌تواند سازنده اصلی یک تصویر یا یک ویدئو را مشخص کند، موسری توضیح داد که این برنامه «نمی‌تواند با اطمینان بداند». همچنین او بیان کرد که این شرکت برای اینکه بفهمد چقدر احتمال دارد چیزی اصلی باشد، الگوریتم‌هایی را می‌سازد و علاوه بر این به مواردی مانند افرادی که در یک ویدئو حضور دارند و اینکه آیا برنامه اینستاگرام قبلاً این ویدئو را دیده است توجه می‌کند.

اینستاگرام مملو از حساب‌های میم محبوب است که ریلزهای دیگر کاربران را بازنشر می‌کنند و اغلب تعداد زیادی تعامل و میلیون‌ها بازدید دریافت می‌کنند. تغییر جدید به این معنی است که این حساب‌ها ممکن است دیگر دسترسی مشابهی را نداشته باشند که در حال حاضر دارند، زیرا پلتفرم اینستاگرام برای تقویت سازنده اصلی کار می‌کند.

اینستاگرام

موسری در کنار اعلام اولویت‌بندی محتوای اصلی، به دو راه‌اندازی اخیر نیز اشاره کرد: برچسب‌گذاری محصول و برچسب‌گذاری پیشرفته.

برچسب‌گذاری محصول، که قبلاً فقط برای سازندگان و برندها در دسترس بود، اکنون برای همه کاربران آمریکایی با حساب‌های عمومی در دسترس است. اکنون، همه کاربران ایالات متحده می‌توانند محصولات کسب‌وکارهایی که برای خرید اینستاگرام راه‌اندازی شده‌اند را برچسب‌گذاری کنند. این شرکت می‌گوید این روش باعث می‌شود افراد بتوانند محصولات افرادی را که دنبال می‌کنند راحت‌تر کشف کنند و کسب‌وکارها بتوانند مخاطبان خود را در این پلتفرم افزایش دهند.

در مورد برچسب‌های پیشرفته که اینستاگرام آن‌ها را راه‌اندازی کرد؛ هدف آنها این است که دریافت اعتبار برای کار خود را برای سازندگان آسان‌تر کنند.

اینستاگرام می‌گوید که تگ‌های بهبودیافته به کاربران اجازه می‌دهند سهم خاص سازنده را در یک عکس یا پست ویدئویی به اشتراک بگذارند و مشاهده کنند. همچنین سازنده آن را که در برچسب نمایش داده می‌شود، نشان می‌دهد. با این تگ‌های جدید، سازندگان می‌توانند خلاقیت‌های دیگر را در پست‌های خود برچسب‌گذاری کنند تا به آنها در معرض دید بیشتری برای کارشان قرار دهند.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها