ورود به جانویس

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟
چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟

مصرف اینترنت اینستاگرام بسیار اهمیت دارد چرا که اینستاگرام در دسته‌ی پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی قرار دارد و کاربران زمان زیادی در آن سپری می‌کنند. از مشکلات اینستاگرام که کاربران را بسیار آزار می‌دهد، مصرف زیاد و غیر قابل کنترل اینترنت می‌باشد. علت مصرف بیش از حد اینترنت می‌تواند ویدیو‌های منتشر شده در قسمت هوم اینستاگرام و یا در قسمت اکسپلور باشد.

از آنجایی این دسته از برنامه‌ها تهیه شده‌اند تا افراد بخش زیادی از وقت خود را در آن‌ها سپری کنند، هنگام دیدن پست و استوری، به صورت اتوماتیک پست‌ها و استوری‌های بعدی نیز دانلود می‌شوند تا شما تجربه‌ی روان و بدون توقفی داشته باشید، اما با این حال اینستاگرام چاره‌ای برای این مشکل پیش‌ رو گذاشته است. در این مقاله سعی کرده‌ایم راه کاهش مصرف اینستاگرام را در اختیار شما قرار دهیم:

محدود کردن مصرف اینترنت اینستاگرام در حالت دیتا

اگر دقت کرده‌‌ باشید، زمانی که وارد اینستاگرام و به ویژه قسمت اکسپلور می‌شوید، ویدیو‌ها به صورت خودکار برای شما به نمایش گذاشته می‌شوند که سبب می‌شوند تا حجم بسیار زیادی از اینترنت شما مصرف شود. اینستاگرام پس از فهمیدن این مشکل، راه‌حل آن را در قسمت تنظیمات خود اضافه کرد. بخش گفته شده ‌Celluar Data Use نام دارد که برای رسیدن به این گزینه باید مراحل زیر را طی کنید:

در ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و به بخش پروفایل بروید. در صفحه‌ی پروفایلتان، در قسمت بالا سمت راست، سه خط را می‌بینید. آن را لمس کنید و یا صفحه را به سمت چپ بکشید. پس از انجام این کار نیم صفحه‌ای برایتان باز می‌شود. برای اینکه وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شوید، کافی‌است آیکون چرخ دنده که برای بخش Settings انتخاب شده را لمس کنید.

مرحله‌ی اول کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

سپس گزینه Account‌ را لمس کنید. پس از این انتخاب اینستاگرام گزینه‌هایی را به شما نشان می‌دهد. با انتخاب گزینه‌ی ‌Celluar Data Use صفحه‌ای با عنوان Use Less Data برایتان باز می‌شود. برای فعال کردن ویژگی مربوط به کاهش اینترنت، گزینه‌‌‌ی Data Saver را فعال کنید.

مرحله‌ی دوم کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با تعیین کیفیت مدیاها

در پایین گزینه‌ی Data Saver گزینه‌ی دیگری با عنوان High Resolution Media قرار دارد. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام شما را با سه گزینه‌‌ی دیگر رو به رو می‌کند. معنای این گزینه‌ این است که چه زمانی می‌خواهید اینستاگرام مدیاها را با کیفیت بالا به شما نشان دهد. به عنوان مثال اگر شما WiFi Only را انتخاب کنید، فقط زمانی که به WiFi متصل باشید مدیاها را با کیفیت بالا به شما نشان می‌دهد.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با تعیین کیفیت مدیاها

در آخر باید بگوییم برخی راه‌های دیگری را برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام مانند غیر فعال کردن آپدیت اپلیکشن اینستاگرام و یا تنظیمات خود گوشی، ارائه داده‌اند که تاثیر چندانی در کاهش مصرف اینترنت ندارد. بهترین راه برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام، راه‌حل خود اینستاگرام یعنی فعال کردن گزینه‌ی Data Saver می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها