ورود به جانویس

۳۹ ایده استوری اینستاگرام برای برندینگ

ایده استوری اینستاگرام
ایده استوری اینستاگرام

امروزه استوری‌ها پابه‌پای «لینک در بایو» کمک به بازدید از سایتتان می‌کنند. اگر به این فکر می‌کنید که چه ایده‌هایی برای  استوری اینستاگرامتان بسازید، این مقاله جانویس را از دست ندهید.

استوری‌های اینستاگرام یک ویژگی قدرتمند برای تعامل بیشتر با مخاطبان خود هستند. شما می‌توانید برخلاف پست‌های درون فید،  استوری‌ها را در طول روز به‌راحتی بارگذاری کنید تا فالوورهایتان را به خود عادت دهید. همچنین فرصتی برای نشان‌دادن خلاقیتتان به فالوورهایتان است.


۳۹ ایده جذاب برای استوری اینستاگرام

وقتی نوبت به این می رسد که چه نوع استوری هایی می توانید بسازید، ایده ها بی پایان هستند. نتیجه این ایده ها هم در استوریها، تعامل بیشتر مخاطبان است. درست مانند پست‌های درون فید، تعامل در رتبه‌بندی استوری‌ها نیز اهمیت دارد.

وادار کردن مخاطبان به درگیر شدن با استوری شما می تواند به معنای تفاوت بین هایلایت شدن در بالای فید فالوورها باشد.

نکات و ترفندهایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای افزایش تعامل استفاده کنید، مانند استفاده از هشتگ‌ها و ارسال تا پنج بار در روز. اما در نهایت، نکته کلیدی ایجاد محتوایی است که مخاطبان شما بخواهند با آن درگیر شوند. بیایید به چند ایده برای استوری بپردازیم که این کار را به خوبی انجام می‌دهند.


ایده‌های استوری اینستاگرام برای تجارت

۱. ایجاد این یا آن

این روش یک راه آسان برای تعامل است. این نوع سؤال پرسیدن، مردم را نگه می‌دارد تا ببینند بقیه افراد به چه چیزی رأی داده‌اند. معمولاً، این داستان‌ها دارای برچسب نظرسنجی هستند تا بینندگان بتوانند به «این» یا «آن» رأی دهند .

حتی می‌توانید از آنها برای تحقیق در مورد محصول استفاده کنید. شرکت پوشاک Rawson از این نوع سؤال پرسیدن برای درک بهتر نظر مشتریان خود استفاده کرده است.

استوری اینستاگرام

۲. در استوری، کدهای تخفیفتان را تبلیغ کنید

استوری‌ها یکی از بهترین مکان‌ها برای تبلیغ و تخفیف‌ها است. تبلیغات خود را در طول هفته پست کنید، همچنین برای قراردادن لینکی که دنبال‌کنندگانتان را مستقیماً به محصولات شما در سایت ببرد بسیار مناسب است.

یک کد تخفیف و دعوت به  اقدام را به همراه یک برچسب لینک در استوری خود وارد کنید تا کاربران بتوانند با این کد شما مستقیماً از استوری‌تان خرید کنند.

استوری اینستاگرام چیست

راهنمایی: از کدهای UTMs در لینک‌های خود برای استیکرهای استوری‌تان در جهت ردیابی فروش‌هایی که از طریق استوری خود انجام می‌دهید استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های خود را به اهداف تجاری مرتبط کنید و بازگشت سرمایه را ثابت کنید.

۳. شمارش معکوس برای عرضه محصول

ایجاد یک شمارش معکوس یک روش عالی در استوری‌ها است. استیکرهای شمارش معکوس اینستاگرام به بینندگان این امکان را می‌دهد که پس از پایان شمارش معکوس، یادآوری را فعال کنند تا بدانند چه زمانی باید خرید کنند، دوباره مراجعه کنند و موارد دیگر.

به طور مثال در عکس زیر، برند Lost Girls Vintage در شیکاگو شمارش معکوس را برای تبلیغ فروشگاه لباس خود ایجاد کرد.

ایده استوری اینستاگرام

۴. محتوای وبلاگ یا مقاله خود را به اشتراک بگذارید

حتی اگر یک لینک قوی در بایو خود دارید، هدایت افراد از یک پست به نمایه شما مرحله‌ای  است که می‌تواند برای کاربر هزینه زیادی داشته باشد.

از برچسب لینکی که ذکر کردیم برای لینک به پست‌های وبلاگ، مقالات، گزارش‌های داده و موارد دیگر از استوری خود استفاده کنید. این روش همچنین برای به‌اشتراک‌گذاری اخبار مربوط به شرکت شما از سایر وب‌سایت‌ها و رسانه‌ها نیز صدق می‌کند.

شرکت بیمه حیوانات خانگی میگو به استوری‌ها با لینک‌های منتهی به وبلاگ آنها اختصاص داده است. این روش به‌ویژه برای کسب‌وکارهایی مفید است که به محتوای طولانی‌مدت متکی هستند، مانند شرکت‌های رسانه‌ای بسیار مؤثر است.

راهنمایی: استوری بسازید که یک سال جذاب را مطرح کند. وقتی بینندگان برای دیدن موارد بیشتر ضربه می‌زنند، آنها را به پست وبلاگ پیوند دهید تا پاسخ را بیابید.

استوری اینستاگرام چگونه بسازیم؟

۵. از استیکرها برای دیده‌شدن بیشتر محتوای خود استفاده کنید

اصطلاح «استیکر» می‌تواند به معنای چیزهای مختلفی در اینستاگرام باشد، از نظرسنجی‌های تعاملی، آزمون‌ها و باکس‌های سؤال گرفته تا استیکرهای پرطرف‌دار برای مراسم‌های خاصی مثل کریسمس.

استوری اینستاگرام

۶. نظرات مشتریان از محصول خود را به اشتراک بگذارید

نظرات واقعی مشتریان همیشه برای موفقیت در هر بیزینسی مهم است. در واقع، ۳۹ درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که دوست دارند توصیفات مشتری از برندها را ببینند.

اشتراک‌گذاری نظرات در استوری‌های نه‌تنها باعث ایجاد اعتماد در بین خریداران بالقوه می‌شود، بلکه از مشتریان شما نیز برای وقتی که گذاشته‌اند تجلیل می‌کند.

ایده برای استوری اینستاگرام

۷. برنامه‌های کاری خود را به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاشتن برنامه‌های کاری یا روتین روزانه خود، می‌تواند دیگران را ترغیب کند تا نکات مدیریت زمان شما را امتحان کنند یا نحوه سازماندهی روز خود را بر اساس برنامه‌های شما تغییر دهند.

۸. استوری‌های قابل‌خرید بسازید

چه راه بهتری برای استفاده از اینستاگرام برای کسب‌وکار از فروش از طریق استوری‌های خود چیست؟

دوراه اصلی برای فروش مستقیم اقلام از استوری شما وجود دارد:

از برچسب لینک استفاده کنید: همان‌طور که اشاره کردیم، این کار بینندگان را مستقیماً به وب‌سایت شما پیوند می‌دهد.

از استیکر خرید استفاده کنید: درحالی‌که استیکر لینک بینندگان را از پلتفرم خارج می‌کند، استیکرهای خرید به آنها اجازه می‌دهد مستقیماً از اینستاگرام خرید کنند.

چگونه استوری اینستاگرام بسازیم؟

۹. از پشت‌صحنه استوری بسازید

در دنیای دیجیتالی که همه افراد خواهان دانستن حقیقت هستند، آوردن مخاطبان به پشت‌صحنه می‌تواند موجی از اعتماد ایجاد کند.

این روش یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انسانی کردن برندتان و جذب مخاطبانتان به زندگی روزمره‌تان است.

ما عاشق این عکس‌برداری پشت‌صحنه برند لباس آلیس اند واندر هستیم. این استوری علاوه بر همراهی مشتریان در سفر عکاسی، محصولات آینده را به روشی غیر تبلیغاتی برجسته می‌کند.

استوری اینستاگرام

۱۰. تیم خود را معرفی کنید

مردم می‌خواهند چهره‌های پشت یک برند را ببینند. در واقع، ۷۶ درصد از کاربران فعال رسانه‌های اجتماعی می‌گویند که شرکت‌ها باید درباره کارمندان خود پست کنند.

با مجموعه استوری‌هایی که در مرکز توجه کارمندان قرار دارد، داستان‌هایی درباره فرهنگ شرکت خود بگیرید و به اشتراک بگذارید. اینها می‌توانند نقل‌قول‌ها، یک مجموعه ویدئویی معمولی پرسش‌وپاسخ، صحبت‌های کارمندان باشند که بی‌پایان هستند.


ایده‌های زیبا برای استوری اینستاگرام

۱۱. یک بازی ایجاد کنید

همان‌طور که اشاره کردیم، الگوریتم اینستاگرام استوری‌هایی را که محبوب هستند و بر اساس تاریخچه تعامل، اولویت‌بندی می‌کند.

ایجاد بازی‌های سرگرم‌کننده باعث می‌شود افراد برگردند و آنها را تشویق می‌کند تا با استوری شما تعامل داشته باشند.

بازی Crumbl Cookies یک بازی مهیج است که کاربران را مجبور می‌کند تا روی صفحه باقی بمانند یا برای مشاهده دقیق‌تر به عقب ضربه بزنند و آن‌ها این موضوع را با استیکری طراحی کرده‌اند که بینندگان می‌توانند روی آن ضربه بزنند تا حدس خود را ارسال کنند.

استوری اینستاگرام

۱۲. برای فالوورهایتان یک تشکر بنویسید

درگیرکردن مخاطبان اقداماتی هستند که باید به‌درستی انجام شوند وگرنه حساب و کسب‌وکار شما بدون مخاطبانتان هرگز به‌جای بالایی نخواهد رسید.

وقتی به یک نقطه عطف در فروش رسیدید، فراموش نکنید که از فالوورهای جدید و قدیمی‌تان تشکر ویژه‌ای کنید.

استوری اینستاگرام

۱۳. محتوای الهام‌بخش به اشتراک بگذارید

با اشتراک‌گذاری محتوای الهام‌بخش در استوری، لحظات احساسی و نشاط‌آوری ایجاد کنید. محتوای الهام‌بخش می‌تواند به‌سادگی به‌اشتراک‌گذاری نقل‌قول‌های تشویقی باشد. اما شما همچنین می‌توانید کمی پا را فراتر از این گذاشته و داستان‌های پیروزی از خودتان و افراد دیگر را به اشتراک بگذارید.

عکس زیر از بیمارستان کودکان لوری یک بیمار سابق را نشان می‌دهد که برای جمع‌آوری پول برای بیمارستان گرفته شده است.

ایده استوری اینستاگرام

۱۴. حیوانات خانگی را فراموش نکنید

قدرت حیوانات بامزه را نمی‌توان نادیده گرفت. حضور حیوانات خانگی عامل جذابیت استوری‌های  شما خواهد شد.

راهنمایی: یک‌لحظه تعامل ایجاد کنید و از محتوای تولید شده توسط کاربر با نمایش حیوانات خانگی مخاطبان خود در استوری خود استفاده کنید. فیگو یک الگوی داستان تعاملی ایجاد کرد که طرف‌داران را تشویق می‌کند که حیوانات خانگی خود را به اشتراک بگذارند و اطلاعاتی در مورد آنها داشته باشند.

ایده استوری اینستاگرام

۱۵. پنج شنبه‌های بازگشتی

پنج‌شنبه‌های بازگشتی از روزهای اولیه شبکه‌های اجتماعی وجود داشته است و بااین‌حال، آنها همیشه سبز هستند.

#TBT Stories به شما یک سریال معمولی می‌دهد تا هر هفته پست کنید. در اینجا چند راه برای گذاشتن استوری بهتر وجود دارد:

  • اولین‌بار که آن را دریافت کردید، ویترین فروشگاه خود را نشان دهید
  • قبل از شروع کار، اولین دفتر خود را برجسته کنید
  • اولین نسخه یا طرح اولیه محصول خود را به اشتراک بگذارید
  • هنر خود را از چند سال پیش تا امروز به نمایش بگذارید
  • حیوان خانگی خود را در زمانی که برای اولین‌بار آنها را دریافت کردید، در مقایسه با حالا به اشتراک بگذارید
  • فضای خود را برجسته کنید. چه دکوراسیون خانه، چه چیدمان میز یا محل کارتان از چند سال پیش تا اکنون
  • محتوای اولیه برند را نشان دهید، مانند بازگشت به محصولات اصلی یا کمپین‌های قدیمی و سبک‌های پست
  • اگر تا به حال یک پست ویروسی داشته اید، پنجشنبه های بازگشتی بهترین زمان برای اشتراک گذاری مجدد آن و تقویت آنها است.

۱۶. عکس لباس خود را به اشتراک بگذارید

نوع خاصی از محتوا برای برندهای مد، اینفلوئنسرها، تیم‌های ورزشی است که عکس لباسهای خود را به اشتراک می گذارند.

اما این نیز یک راه آسان برای تکیه بر محتوای تولید شده توسط کاربر است. یک لباس از طرف‌دارانی که شما را در پست‌ها و استوری‌هایشان تگ می‌کنند به اشتراک بگذارید و اگر آن محتوا دارای محصول شماست، به یاد داشته باشید که از یک لینک یا برچسب خرید استفاده کنید.

۱۷. سؤالات متداول مخاطبان را به اشتراک بگذارید

مخاطبان شما به شما می‌گویند که چه نوع محتوایی را می‌خواهند  و این دقیقاً با سؤالاتی است که می‌پرسند.

وقتی استوری‌هایی را پیرامون پرسش‌های متداول مخاطبان می‌سازید با حل مشکلات آن‌ها و ارائه پاسخ‌ها، ارزش ایجاد می‌کنید. بهتر است این استوری‌های پرسش‌های متداول را در یک های‌لایت ذخیره کنید.

ایده استوری اینستاگرام

ایده‌های سؤال استوری اینستاگرام

۱۸. نظر فالوورها را در مورد موضوعی بپرسید

یکی از بهترین راه‌ها برای تبدیل‌شدن به یک برند واقعی این است که نشان دهید، برای فالوورهای خود ارزش قائل هستید. در واقع شما با این روش آنها را در کانون توجه خود  قرار می‌دهید.

ایده استوری اینستاگرام بسازیم

۱۹. با هر چیزی دوست داری از من بپرس، سوال کنید

«AMA»  یا ask me a question یک معدن طلایی برای تعامل با مخاطبان شما و ایجاد ایده‌های محتوای استوری‌ها است

به‌عنوان‌مثال، یک شبکه‌ اجتماعی را برای آکواریوم  در نظر بگیرید، مخاطبان همیشه سؤالاتی در مورد حیوانات داشتند، کار با آکواریوم چگونه است و سؤالات این‌چنینی و پاسخ‌دادن به سؤالات آنها با عکس‌های پشت‌صحنه یا مراقبانی که مستقیماً با آنها صحبت می‌کردند لحظات شگفت‌انگیز و لذت بخشی را ایجاد می‌کند.

از برچسب سوال برای جمع‌آوری سؤالات مخاطبان استفاده کنید. سپس آنها را در استوری دیگر به اشتراک بگذارید که در آن به سؤالات آنها پاسخ دهید.

ایده استوری اینستاگرام

۲۰. شروع یک نظرسنجی

نظرسنجی‌ها به هرکسی که به آنها پاسخ می‌دهد اجازه می‌دهد تا نتایج آن را هم ببیند؛ اما فقط پس از نظر ‌دادن. این کار باعث برانگیختن کنجکاوی می‌شود و همچنین منجر به تعامل بیشتر می‌شود.

نظرسنجی‌های می‌تواند عمیق باشد و هدف نهایی آن به‌دست‌آوردن بینش مخاطبان باشد. آنها همچنین می‌توانند به‌عنوان یک مسابقه استفاده شوند: حدس بزنید، «درست یا غلط» را انتخاب کنید.

زمانی که آلبوم Midnights تیلور سوئیفت منتشر شد، آلیس و واندر یک نظرسنجی ایجاد کردند که از این موضوع در استوری بهره بردند.

۲۱. یک درخواست را شروع کنید

پیام‌های اینستاگرام اساساً مجموعه‌ای از استوری‌ها هستند که این به شما این امکان را می‌دهد که مانند تصویر زیر، یک درخواست در استوری خودتنظیم کنید. سپس، هرکسی که از درخواست شما استفاده می‌کند، عکسی را به اشتراک می‌گذارد، درخواست را مجدداً به اشتراک می‌گذارد و به نوبه خود به دنبال‌کنندگان خود برای ادامه این کار انگیزه می‌دهد.

برای شروع یک درخواست، داستان خود را با یک عکس یا ویدئوی مربوط به درخواستی که می‌خواهید شروع کنید را انتخاب کنید. سپس، استیکر «Add Yours» را انتخاب کنید، درخواست خود را بنویسید و به اشتراک بگذارید. وقتی دیگران به درخواست شما اضافه شوند به شما اطلاع داده می‌شود.

ایده استوری اینستاگرام

۲۲. مسابقه‌ای را شروع کنید

آزمون‌ها روشی سرگرم‌کننده برای جذب دانش مخاطبان و درگیرکردن آنها هستند. استیکر مسابقه اینستاگرام ایجاد یک مسابقه را آسان می‌کند. حتی زمانی که کسی حدس بزند، پاسخ درست را نشان می‌دهد.

در عکس زیر مسابقه توسط Unbounce، نه‌تنها مسابقه خود را با فراخوانی برای اقدام دنبال می‌کنند، بلکه یک تحلیل نتایج مسابقه به سبک مجله را نیز در پایان به‌عنوان یک تماس سرگرم‌کننده دارند.

ایده استوری اینستاگرام

۲۳. کولاژ هنری خود را به اشتراک بگذارید

به کلاژها به‌عنوان کاتالوگ‌های بصری برای استوری خود فکر کنید. آنها یک راه آسان برای نمایش چندین تصویر به طور هم‌زمان هستند.

با استفاده از گزینه Layout می‌توانید این موارد را در اینستاگرام ایجاد کنید. این به شما امکان می‌دهد حداکثر شش تصویر را در یک داستان در یک الگوی شبکه قرار دهید.

راهنمایی: برای خلاقیت بیشتر، از برنامه‌ای مانند Canva برای ایجاد کلاژهای سفارشی بسازید تا برند شما را زنده کند.

ایده استوری اینستاگرام

۲۴. از ابزار ویرایش عکس برای ایجاد یک طرح‌بندی سفارشی استفاده کنید

ایجاد طرح‌بندی‌ها و قالب‌های سفارشی می‌تواند استوری‌های شما را برجسته کند و به برندینگ شما کمک کند.

با تیم طراحی خود برای ایجاد الگوهای استوری منحصربه‌فرد کار کنید. یا با استفاده از اپلیکیشنی مانند Canva، هنر خود را در طراحی امتحان کنید.

ایده استوری اینستاگرام

۲۵. یک عکس را روی عکس دیگر قرار دهید

یک تگ منحصربه‌فرد وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا عکس کوچک‌تری را در بالای پس‌زمینه استوری بزرگ‌تر خود پست کنید.

ایده استوری اینستاگرام با هشتگ

روی این عکس کوچک‌تر ضربه بزنید تا از میان انواع شکل‌های قاب، دایره‌ها، ستاره‌ها و مستطیل‌های BeReal  را انتخاب کنید.

ایده استوری اینستاگرام

۲۶. یک راهنما ایجاد کنید

ایجاد یک راهنما، «استوری» را در «استوری‌های اینستاگرام» قرار می‌دهد.

یک راهنمای گام‌به‌گام، توضیح یا فهرستی ایجاد کنید که بینندگان بخواهند به آن ادامه دهند. برند تشک و رختخواب Tuft and Needle تعدادی نکات در مورد خواب و سلامتی را در نکات های‌لایت استوری خود ذخیره کرده است.

راهنمایی: محتوای طولانی‌تر خود، مانند پست‌های وبلاگ، را به یک استوری راهنما یا راهنمای گام‌به‌گام تبدیل کنید. این کار با استفاده مجدد از محتوا کار اضافی را کاهش می‌دهد و هنگامی که لینکی به مقاله کامل یا صفحه لندینگ اضافه می‌کنید، ترافیک را به سایت شما هدایت می‌کند.

ایده استوری اینستاگرام

ایده‌های جالب استوری اینستاگرام

۲۷. نحوه تولید محصول را بررسی کنید

مشابه ایجاد استوری‌های پشت‌صحنه، نشان‌دادن نحوه ساخت محصول شما به مخاطبان به آن‌ها جذاب خواهد بود.

نشان‌دادن نحوه نقاشی یک اثر هنری، نحوه ساخت لباس، نحوه تزئین کیک و موارد دیگر، بینندگان را برای همراهی با استوری‌های شما ترغیب می‌کند و بیشتر از یک استوری در مورد کسب‌وکار شما می‌گوید.

۲۸. از اسلایدرهای ایموجی استفاده کنید

اسلایدرهای ایموجی منحصربه‌فردترین استیکرهای موجود در اینستاگرام هستند،  اگرچه بسیار ساده هستند، اما آنها به‌شدت سرگرم‌کننده هستند.

این استیکرها روشی تعاملی را برای کاربران فراهم می‌کند تا به سؤالی که می‌پرسید یا موضوعی که مطرح می‌کنید با کشیدن شکلک به بالا و پایین یک نوار لغزنده واکنش نشان دهند.

ایده استوری اینستاگرام

۲۹. جمع‌آوری کمک مالی را به اشتراک بگذارید

راه‌اندازی یک کمپین کمک مالی در اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا با جمع‌آوری پول برای سازمان یا کسب‌وکاری که به آن اهمیت می‌دهید، ارزش‌های برند خود را بیان کنید. همچنین یک راه عالی برای مشارکت در روزهایی مانند Giving Tuesday است.

وقتی استوری خود را ایجاد می‌کنید، به استیکرها بروید و روی برچسب «Donation» ضربه بزنید. از آنجا، سازمان موردنظر خود را انتخاب کنید. پس از ارسال پست، می‌توانید ببینید که چقدر جمع‌آوری کرده‌اید و چه کسی کمک مالی کرده است.

راهنمایی: اگر برای یک کسب‌وکار کوچک پول جمع‌آوری می‌کنید، برچسب «پشتیبانی از یک کسب‌وکار کوچک» را نیز اضافه کنید.

۳۰. متا آواتار خود را اضافه کنید

متا آواتارها روشی هوشمندانه برای افزودن برخی احساسات به استوری های شما هستند و اینستاگرام راه جدیدی برای استفاده از آنها در اختیار شما قرار می دهد.

استیکر «Add your Meta Avatar» را برای صفحه کاملی از واکنش ها و عبارات آواتار خود انتخاب کنید.

ایده استوری اینستاگرام با متاآواتار
متا

۳۱. یک میم پرطرف‌دار را به اشتراک بگذارید

یکی از جذابیت‌های محتواهای شبکه‌های اجتماعی، میم‌ها هستند. اشتراک‌گذاری میم‌های پرطرف‌دار یا مانور دادن روی آن‌ها همیشه یک راه سرگرم‌کننده برای افزایش تعامل است.

اگر یک پیج عمومی دارید، میم‌های پرطرف‌دار را در استوری‌هایتان به اشتراک بگذارید، این کار می‌تواند آگاهی از برندتان را از طریق اشتراک‌گذاری مخاطبان افزایش دهد.

۳۲. قبل و بعد را نشان دهید

استوری اینستاگرام مکان مناسبی برای این نوع محتوا است. با ضربه‌زدن یک انگشت، مخاطبان شما مانند جادو، قبل از شما را به تصویر پس از آن تبدیل می‌کنند.

طراحی داخلی، آثار هنری، تغییرات در خانه، آرایش و بسیاری موارد دیگر تنها چند موضوعی هستند که برای استوری‌های قبل و بعد از آن بسیار خوب عمل می‌کنند. خلاق باشید و مخاطبان خود را با خود همراه کنید.


ایده‌های تولد در استوری اینستاگرام

۳۳. یک شمارش معکوس برای تولد راه بیندازید

چه تولد شخصی در پیش داشته باشید و چه تولد برندتان باشد، طرف‌داران شما دوست دارند که با شما جشن بگیرند.

برای برانگیختن هیجان از یک برچسب شمارش معکوس برای تولد خود استفاده کنید. به‌علاوه، بینندگان می‌توانند پس از تکمیل تایمر، یادآوری را انتخاب کنند که می‌تواند منجر به افزایش تعامل شود.

البته، همیشه داشتن یک انگیزه اضافی در پایان شمارش معکوس برای شروع خوب است. کاهش یا تخفیف محصولی را برای تولدتان را در نظر بگیرید تا به کسانی که فالوورتان هستند، هدیه دهید.

۳۴. یک کارت تولد دیجیتال بسازید

تولدتان را با دوستانت جشن می‌گیرید. چرا از فالوورهای خود دعوت نمی‌کنید که همین کار را در اینستاگرام برای برند شما انجام دهند.

این تاکتیک به‌ویژه در زمانی مؤثر است که آن کارت شامل دعوت به اقدام یا فروش باشد. یک استوری کارت تولد برای تولد آنها ایجاد کنید تا مراسم جشن خود را برای طرف‌دارانتان تبلیغ کنید.

۳۵. هشتگ تولد سفارشی را اضافه کنید

ایجاد یک هشتگ برای برند شما به فالوورهایتان این امکان را می‌دهد تا محتوای تولید شده توسط کاربر خود را به اشتراک بگذارند. همین امر در مورد هشتگ تولد نیز صدق می‌کند.

یک هشتگ جشن ایجاد کنید. سپس، کاربرانتان را تشویق کنید تا محتوایتان را با استفاده از هشتگ به اشتراک بگذارند. این به‌ویژه در صورتی مفید است که رویدادی را برگزار می‌کنید که می‌خواهید مردم در آن شرکت کنند و درباره آن پست ارسال کنند.

۳۶. موسیقی تولدت مبارک را اضافه کنید

به لطف TikTok، افزودن موسیقی به محتوا، جان تازه‌ای پیدا کرده است. این تکنیک جذاب را در استوری‌هایتان به کار ببرید تا حال و هوای جشن را به آن اضافه کنید.

برای افزودن موسیقی تولد به استوری خود، به استیکرهای خود بروید و استیکر Music را انتخاب کنید.


ایده‌های سلفی استوری اینستاگرام

۳۷. از فیلتری برای تبلیغ نمایش یا فیلم جدید استفاده کنید

AR  یا واقعیت افزوده در بین نسل جوان بسیار محبوب است. به گفته اسنپ چت، ۹۲ درصد از نوجوانان می‌خواهند از AR برای تجربه خرید همه‌جانبه استفاده کنند.

استفاده از واقعیت افزوده با دسترسی آسان، مانند فیلترها، راهی عالی برای تبلیغ یک نمایش یا فیلم جدید است.

اگر در رسانه‌ای تبلیغ می‌کنید یا اگر فقط می‌خواهید یک نمایش یا فیلم آینده را که فکر می‌کنید مخاطبانتان از آن لذت خواهند برد به اشتراک بگذارید، این روش بسیار مفید است.

۳۸. سلفی با فیلتر سفارشی

نیازی نیست تنها به فیلترهای اینستاگرام موجود و افکت‌های واقعیت افزوده تکیه کنید. شما می‌توانید خودتان این فیلترها را ایجاد کنید.

شما می‌توانید فیلترهای خود را برای رویدادهایی خاصی ایجاد کنید. سپس، شرکت‌کنندگان را تشویق کنید که از آن فیلتر در استوری‌های خود استفاده کنند.

۳۹. با آهنگ‌های پرطرف‌دار برقصید و سلفی بگیرید

چالش‌های رقص به جز تیک تاک در شبکه‌های اجتماعی دیگر هم مؤثر هستند. اما رقصیدن با یک آهنگ پرطرف‌دار در حالت سلفی ممکن است دشوار باشد، مگر اینکه شخص دیگری در حال فیلم‌برداری از شما باشد.

خوشبختانه، حالت «بدون دست» اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از شروع فیلم‌برداری با دوربین جلویی که دارای یک تایمر شمارش معکوس است، از خود فیلم بگیرید.


کلام آخر

لیست ایده‌های جذاب برای استوری اینستاگرام به اینجا ختم نمی‌شود. راه‌های بی‌نهایتی برای ایجاد استوری‌های جذاب وجود دارد که تعامل و آگاهی شما را افزایش می‌دهد.

افزایش تعامل با مخاطب و حتی فروش  زیادی در پس استوری‌های اینستاگرام نهفته است. پس سعی کنید از این مزیت به نحو احسن استفاده کنید.

امیدواریم که از این مقاله جانویس برای ساخت استوری‌های جذاب در پیج اینستاگرام خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای یافتن ایده‌های بیشتر در مورد استوری اینستاگرام با کلیک بر روی «۲۵ ایده برای استوری اینستاگرام» اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها