ورود به جانویس

آموزش استفاده از سرچ اینستاگرام

آموزش استفاده از سرچ اینستاگرام
آموزش استفاده از سرچ اینستاگرام

سرچ اینستاگرام قابلیت دیگری است که این اپلیکیشن در اختیار کاربران خود قرار داده است تا نیاز‌های مختلف کاربران را بر طرف کند. به عنوان مثال اگر کسب‌ و کاری در اینستاگرام دارید و می‌خواهید در بالای سرچ‌های یک فرد قرار بگیرید باید نکاتی را رعایت کنید یا برای پیدا کردن محتواهای مورد نظرتان باید بتوانید به خوبی سرچ کنید. در هر صورت، دانستن نحوه عملکرد جستجوی اینستاگرام می‌تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند.

در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به قابلیت جستجوی اینستاگرام و نحوه عملکرد آن می‌اندازیم:


سرچ اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

اینستاگرام با معرفی ویژگی‌های جدید و به‌روزرسانی‌های جدید برای ویژگی‌های موجود، دائما در حال تحول است. به عنوان مثال، ویژگی سرچ در طول سال‌ها دستخوش پیشرفت‌های قابل توجهی شده است. پیش از این، جستجو بر اساس کلمات کلیدی تنها نتایجی را برای نام‌های کاربری و هشتگ‌هایی که حاوی همان کلمات کلیدی بودند به ارمغان می‌آورد. اکنون این ویژگی تکامل یافته است تا محتوای مرتبط با موضوع مورد سرچ را نیز به شما نشان دهد.

برای مثال، اگر کلمه کلیدی «قلاب بافی» را جستجو کنید، عکس‌ها و ویدیوهای مرتبط با قلاب بافی را مشاهده خواهید کرد، حتی اگر پست لزوما دارای هشتگ #قلاب بافی نباشد. اگر به دنبال کشف محتوای مرتبط با موضوعی هستید، حتی اگر هشتگ یا نام کاربری خاصی در ذهن ندارید، این آپدیت فوق العاده برایتان مفید خواهد بود.

سرچ اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

به طور مشابه، این آپدیت باعث می‌شود که محتوای شما در نتایج جستجوی مرتبط راحت‌تر کشف شود. حتی اگر از هشتگ‌های دقیق استفاده نمی‌کنید، اینستاگرام همچنان می‌تواند پست‌های شما را به کاربرانی که در جستجوی موضوعات مرتبط با حوزه تخصصی شما هستند نشان دهد.

اینستاگرام همچنین به روزرسانی‌های بیشتری انجام داده است تا کاربران بتوانند نتایج جستجوی خود را بر اساس دسته‌بندی مرتب کنند. صفحه اصلی نتایج جستجو، پست‌های برتر مرتبط با کلمه کلیدی را به شما نشان می‌دهد. همچنین می توانید نتایج را مرتب کنید تا فقط به دنبال حساب های مرتبط با کلمه کلیدی بگردید. بنابراین، در مثال بالا، اینها می توانند حساب هایی با “قلاب بافی” در آیدی یا نام کاربری در بیو خود باشند.

سرچ اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

علاوه بر این، شما می‌توانید “Audio” مرتبط با کلمه کلیدی را سرچ کنید. اگر به دنبال آهنگ‌های محبوب یا آهنگ‌هایی برای اضافه کردن به ریلزهای خود هستید، این یک ویژگی بسیار مفید است. به خصوص که مردم می‌توانند روی هر آهنگ بزنند و با استفاده از صدا، ریلزهای برتر را کشف کنند. این بدان معناست که اگر از صداهای بسیار محبوب در ریلزهای خود استفاده کنید، شانس کشف را از طریق جستجوهای صوتی مرتبط خواهید داشت.

مثال برای سرچ اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که به بخش “تگ‌ها” بروید، تعدادی از هشتگ‌های برتر را که حاوی کلمه کلیدی هستند، مشاهده خواهید کرد. برای هر هشتگ، اینستاگرام تعداد پست‌هایی که از تگ استفاده می‌کنند را نمایش می‌دهد. همچنین اگر به دنبال هشتگ‌های محبوب برای قرار دادن در پست‌های خود هستید، این ویژگی به کارتان می‌آید.

استفاده از هشتگ در سرچ اینستاگرام

تب «لوکیشن» به شما امکان می‌دهد مکان‌های مرتبط با کلمه کلیدی را که وارد کرده‌اید جستجو کنید. با کلیک بر روی هر تگ مکان، می‌توانید پست‌های برتری را که در آن لوکیشن تگ شده‌اند، کشف کنید.

به همین دلیل است که به اضافه کردن تگ‌های لوکیشن مکانی به پست‌های خود در زمان مناسب کمک می‌کند زیرا می‌توانند شانس شما را برای کشف شدن توسط افراد مناسب افزایش دهند.

استفاده از لوکیشن برای در سرچ اینستاگرام

اینستاگرام چگونه نتایج جستجو را رتبه‌بندی می‌کند؟

اکنون ممکن است از خود بپرسید: اصلا اینستاگرام چگونه نتایج جستجو را رتبه‌بندی می‌کند؟ اگر قصد دارید بر سئوی اینستاگرام تسلط داشته باشید و به بالای نتایج جستجوی مرتبط در این پلتفرم برسید، این یک سوال عالی است.

هدف اصلی جستجوی اینستاگرام این است که به شما کمک کند حساب‌ها و محتوایی را پیدا کنید که مورد علاقه شما باشد. به این ترتیب، الگوریتم سعی می‌کند نتایج جستجو را بر اساس آن چه که بیشتر به شما مرتبط است ترتیب دهد. این بدان معناست که سیگنال‌ها را بر اساس فعالیت شما بررسی می‌کند و سپس محتوا و حساب‌های مرتبط با آن سیگنال‌ها را اولویت‌بندی می‌کند. برای مثال، به احتمال زیاد حساب‌هایی را که دنبال می‌کنید مرتبط با کلمه کلیدی در مقایسه با حساب‌هایی که اصلا با آن‌ها تعامل نداشته‌اید، نمایش داده می‌شود.

برای مثال، به احتمال زیاد حساب‌هایی را که دنبال می‌کنید مرتبط با کلمه کلیدی در مقایسه با حساب‌هایی که اصلا با آن‌ها تعامل نداشته‌اید، نمایش داده می‌شود.

بنابراین، علاوه بر کلمات کلیدی که سرچ می‌کنید، این سیگنال‌ها نقش مهمی در سئو اینستاگرام دارند. در اینجا مهمترین سیگنال‌هایی که اینستاگرام برای رتبه‌بندی جستجو استفاده می‌کند آورده شده است:


متن جستجو

مهمترین سیگنال، متنی است که سرچ می‌کنید. اینستاگرام به متن نگاه می‌کند تا آن را با نام‌های کاربری، کپشن‌ها، بیو، هشتگ‌ها و مکان‌ها مطابقت دهد. به این ترتیب، می‌تواند نتایجی را به شما نشان دهد که بیشترین ارتباط را با آن چه جستجو می‌کنید دارند.

به عنوان مثال، اگر به دنبال چیزی مرتبط با «صنایع دستی» هستید، حساب‌های حاوی «صنایع ‌دستی» را در یوزرنیم یا آیدی به شما نشان می‌دهد. یا در مورد پست‌ها، محتوایی را نمایش می‌دهد که کلمه کلیدی در کپشن یا هشتگ دارد.


فعالیت شما

سپس، سیگنال‌های مرتبط با فعالیت شما را بررسی می‌کند تا نتایج را با علایق و ترجیحات شما شخصی‌تر کند. اینستاگرام اکانت‌هایی را که دنبال می‌کنید، پست‌هایی که مشاهده کرده‌اید و همچنین نحوه تعامل شما با حساب‌ها در گذشته را در نظر می‌گیرد. به این ترتیب، معمولا حساب‌ها و هشتگ‌هایی را که دنبال می‌کنید یا با آن‌ها تعامل داشته‌اید، در مقایسه با مواردی که انجام نمی‌دهید، اولویت‌بندی می‌کند.

در مثال بالا، اکانت‌های مرتبط با صنایع دستی را که دنبال می‌کنید در بالای نتایج جستجو نمایش می‌دهد. یا اگر هیچ کدام را دنبال نکنید، حساب‌هایی را به شما نشان می‌دهد که توسط افرادی که فالو دارید، دنبال می‌شوند.

اینستاگرام چگونه نتایج جستجو را رتبه‌بندی می‌کند؟

محبوبیت

در نهایت، سیگنال‌های محبوبیت را برای رتبه‌بندی جستجوها در زمانی که نتایج بالقوه زیادی وجود دارد، بررسی می‌کند. سیگنال‌های محبوبیت شامل تعداد لایک‌ها، بازدیدها، کلیک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و فالوورهایی است که یک اکانت، لوکیشن یا هشتگ خاص دارد.

حساب‌های تایید شده و اکانت‌های مرتبط با میلیون‌ها فالوور را نیز در اولویت قرار می‌گیریند. این به این دلیل است که اینستاگرام آن اکانت‌ها را بر اساس تعداد فالوورها و تعامل آن‌ها محبوب می‌داند.


چگونگی بهبود رتبه در جستجوی اینستاگرام

اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را رشد دهید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که دید خود را گستره کنید. این بدان معناست که شما همچنین باید در جهت بهبود رتبه خود در جستجوهای مرتبط اینستاگرام تلاش کنید. در ادامه چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند در نتایج جستجوی مناسب در اینستاگرام رتبه بالاتری داشته باشید:


۱)  پروفایل خود را بهینه کنید:

با تطبیق عبارات جستجوی اینستاگرام با نام کاربری و بیو، این اولین جایی است که باید شروع کنید. به پروفایل فعلی خود نگاه کنید تا ببینید آیا فرصتی برای بهینه سازی آن با کلمات کلیدی مرتبط وجود دارد یا خیر.

با یوزرنیم و آیدی خود شروع کنید؛ آیا راهی وجود دارد که بتوانید کلمات کلیدی مرتبط را در نام خود بگنجانید؟ این ممکن است برای سازندگان کمی ساده‌تر باشد ولی شما هم آزادی زیادی دارید تا تست کنید.

برای برندها، داستان متفاوت است زیرا باید یوزرنیم و آیدی خود را با نام تجاری واقعی خود هماهنگ کنید. با این حال، بسته به کاری که انجام می‌دهید و محصولاتی که می‌فروشید، ممکن است همچنان بتوانید آن کلمات کلیدی را وارد کنید.

یا به عنوان مثال، CeraVe یوزرنیم خود را فقط با نام تجاری ساده نگه می‌دارد. اما اگر به آیدی آن‌ها نگاه کنید، «مراقبت از پوست» را برای هدف قرار دادن کلمه کلیدی در نظر گرفته‌اند و در عین حال آن را روی برند نگه می‌دارند.

حتی اگر امکان گنجاندن کلمات کلیدی در نام کاربری و نام پروفایل خود وجود نداشته باشد، باز هم می توانید با بیوگرافی اینستاگرام خود خلاق باشید. این جایی است که می توانید چندین کلمه کلیدی را در حین توصیف کاری که انجام می‌دهید یا محصولات و خدماتی را که می فروشید اضافه کنید.


۲) کپشن‌های بهینه بنویسید:

به یاد داشته باشید که اینستاگرام عبارات جستجو را با پست ها بر اساس آن چه در کپشن نوشته شده است مطابقت می‌دهد. این بدان معناست که شما باید کپشن‌‌هایی ایجاد کنید که با کلمات کلیدی مورد نظر شما هماهنگ باشد. به این ترتیب، اطمینان حاصل کنید که کپشن‌های شما به اندازه کافی توصیفی هستند و در عین حال حاوی کلمات کلیدی هستند که می‌خواهید برای آن‌ها رتبه‌بندی کنید؛ چه در خود کپی عنوان یا به عنوان هشتگ.

از قابلیت جستجوی هشتگ اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید تا تعدادی از محبوب‌ترین هشتگ‌های مرتبط با محتوای خود را پیدا کنید.

کلمات کلیدی را انتخاب کنید که به بهترین شکل با عکسی که می‌خواهید پست کنید مطابقت داشته باشد. سپس ابزار ما هشتگ‌های محبوب مرتبط با کلمه کلیدی را پیشنهاد می کند. همچنین میزان محبوبیت را بر اساس استفاده از هر یک از هشتگ‌ها به شما نشان می‌دهد.


۳) در زمان مناسب پست کنید:

به یاد دارید که اینستاگرام چگونه به سیگنال‌های محبوبیت برای رتبه بندی محتوا برای جستجو نگاه می‌کند؟ یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت این سیگنال‌ها این است که تعداد زیادی تعامل برای پست‌های خود ایجاد کنید. اما برای این کار، باید زمان بندی خود را درست انجام دهید.

بنابراین، نکته کلیدی این است که بلافاصله به محض اینکه پست شما منتشر شد، تعاملات را افزایش دهید. به این ترتیب، شما باید زمانی که مخاطبان شما فعال هستند و به احتمال زیاد درگیر هستند، پست‌های خود را منتشر کنید.

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام برای هر حساب متفاوت است. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که پنج‌شنبه بهترین روز برای ارسال پست به طور کلی است و زمان ایده‌آل بین ۲ بعد از ظهر تا ۳ بعد از ظهر است. از طرف دیگر، ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه و ۱۰ صبح جمعه، روزهای خوب دیگری برای ارسال پست هستند، اگر می‌خواهید تعامل بیشتری ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید که هر مخاطبی متفاوت است. بنابراین، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که زمان بندی‌های مختلف پست را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای جذب مخاطبان شما بهتر کار می‌کند. همچنین می‌توانید Insights اینستاگرام خود را بررسی کنید و فعال‌ترین زمان‌ها را برای مخاطبان خود مشاهده کنید. استفاده از این قابلیت به شما ایده می‌دهد که هنگام انتشار یک پست جدید چه روزها و زمان‌هایی را هدف قرار دهید. اگر نمی‌دانید چگونه باید از این ویژگی استفاده کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌‌ی «هر آن چیزی که درباره ابزار آنالیز Insights اینستاگرام باید بدانید!» و «تجزیه و تحلیل اینستاگرام: نحوه‌ی استفاده از داده‌ها» بخوانید!

در زمان مناسب پست کنید:

۴) به دنبال راه‌هایی برای ایجاد تعامل باشید:

علاوه بر زمان بندی پست خود، باید به دنبال راه‌های دیگری برای افزایش تعامل اینستاگرام و افزایش سیگنال های محبوبیت خود باشید. این ممکن است شامل تعامل با دنبال کنندگان شما از طریق پاسخ دادن به نظرات آن‌ها در پست‌های شما باشد. همچنین ممکن است شامل گنجاندن یک CTA یا درخواستی در کپشن شما باشد تا افراد بیشتری را تشویق کند نظر بگذارند.

یکی دیگر از راه‌های موثر برای افزایش نرخ تعامل، ایجاد پست اینستاگرام Collabs است. این شامل افزودن حساب دیگری (مانند یک نام تجاری، تأثیرگذار، یا ایجاد کننده محتوای مرتبط) به عنوان یک همکار در پست شما است. با استفاده از این ویژگی، پست جدید در فیدهای هر دو مخاطب نمایش داده می‌شود و به شما امکان می‌دهد دسترسی خود را به حداکثر برسانید و شانس جذب افراد بیشتری را افزایش دهید.

این یک راه عالی برای برندها برای همکاری با اینفلوئنسرها در جایگاه خود است. از طرف دیگر، این فرصتی را برای سازندگان فراهم می‌کند تا با یکدیگر همکاری کنند و از پایگاه مخاطبان یکدیگر استفاده کنند.


ابزارهای رایگان برای یافتن پروفایل در اینستاگرام

اگر در حال راه‌اندازی یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ هستید یا می‌خواهید با دیگر سازندگان در اینستاگرام همکاری کنید، می‌خواهید تا حد ممکن جستجوی خود را مشخص کنید؛ شما به یک ابزار جستجوی جامع اینستاگرام نیاز دارید که به شما امکان می‌دهد جستجوهای خود را بهتر از عملکرد جستجوی بومی فیلتر کنید. ابزارهایی مانند Toolzu و Inflact چند ابزار جستجوی رایگان اینستاگرام برای یافتن پروفایل‌ها در پلتفرم هستند. این به شما امکان می‌دهد با استفاده از کلمات کلیدی جستجوی پروفایل را انجام دهید و می‌توانید نتایج را با معیارهایی مانند تعداد فالوور، دسته‌ها، جنسیت و غیره فیلتر کنید.


جستجوی اینستاگرام خود را دقیق تنظیم کنید.

اکنون که می‌دانید سرچ اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ چگونه کار می‌کند، باید ایده‌ای در مورد چگونگی بهبود دید جستجوی خود در این پلتفرم داشته باشید. به علاوه، می‌توانید از برخی از ابزارهای رایگان بالا برای انجام جستجوهای پیشرفته‌تر و محدود کردن مرتبط‌ترین حساب‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی پیدا و استفاده کنید.

سوالات متداول

چگونه یک کاربر اینستاگرام را جستجو کنم؟

شما می‌توانید با وارد کردن آیدی یا یوزرنیم در قسمت جستجو، یک کاربر اینستاگرام را جستجو کنید.

آیا قابلیت جستجو در اینستاگرام وجود دارد؟

بله، اینستاگرام یک ویژگی جستجو دارد که به افراد امکان می‌دهد محتوا، لوکیشن‌ها، هشتگ‌ها، فایل‌های صوتی و حساب‌های مرتبط با کلمات کلیدی خاص را جستجو کنند.

چگونه شخصی را بدون یوزرنیم در اینستاگرام پیدا کنم؟

اگر یوزرنیم شخصی را نمی‌دانید، می‌توانید با استفاده از نام کامل، او در پلتفرم اینستاگرام جستجو کنید. از طرف دیگر، از یک ابزار شخص ثالث مانند Inflact برای پیدا کردن شخصی در اینستاگرام با استفاده از شماره تلفن خود استفاده کنید.

چگونه با شماره تلفن، شخصی را در اینستاگرام پیدا کنید؟

ابزارهای شخص ثالث مانند Inflact به شما این امکان را می‌دهد که فردی را در اینستاگرام با شماره تلفن پیدا کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها