ورود به جانویس

چگونه یک پست کاروسل (آلبومی) اینستاگرام بسازیم؟

کاروسل اینستاگرام
کاروسل اینستاگرام

در حال حاضر ریلزها ممکن است داغ ترین محتوا در اینستاگرام باشند. اما کاروسل‌های اینستاگرام همچنان در این پلتفرم پررونق هستند. در واقع، آن‌ها می‌توانند کلید حفظ تعامل باشند، زیرا مردم را وادار می‌کنند متوقف شوند و انگشت خود را روی پست‌ها و استوری‌ها بکشند.

در این مقاله، ما به شما توضیح می‌دهیم که چرا پست کردن کاروسل اینستاگرام یک ایده عالی برای استراتژی رسانه‌های اجتماعی است. همچنین نکات، مثال‌ها و ایده‌های زیادی را برای کمک به شما در شروع کار می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

کاروسل (آلبومی) اینستاگرام (Carousel) چیست؟

کاروسل اینستاگرام پستی است که حاوی بیش از یک عکس یا ویدئو است که کاربران می‌توانند با کشیدن انگشت به سمت چپ روی یک پست از طریق اپلیکیشن گوشی آن را مشاهده کنند. کاربران دسکتاپ نیز می‌توانند با کلیک بر روی دکمه فلش در سمت راست یک پست، یک پست کاروسل را مشاهده کنند. کاروسل اینستاگرام را به عنوان نمایش اسلایدی از پست‌ها در نظر بگیرید که کاربران می‌توانند به صورت دستی تنظیم کنند.

پست‌های کاروسل راهی عالی برای وادار کردن مردم به مکث و تعامل با محتوای شما است، به خصوص اگر اسلاید اول به اندازه کافی فریبنده باشد. بنابراین جای تعجب نیست که کاروسل‌های اینستاگرام از نظر تعامل هم از پست‌های عکس و هم ویدئو بهتر عمل می‌کنند.

Socialinsider.io دریافت که پست‌های کاروسل نرخ تعامل بالاتری نسبت به عکس‌ها و ویدئوها دارند. بسته به اندازه فالوورها، کاروسل‌ها نرخ تعاملی بین ۱.۶۵٪ تا ۵.۴۰٪ دارند. این عدد بالاتر از میانگین نرخ تعامل این پلتفرم است که طبق آخرین آمار اینستاگرام ۱.۲۲٪ است.

چه زمانی از کاروسل اینستاگرام استفاده کنیم؟

ماهیت منحصر به فرد کاروسل‌های اینستاگرام آنها را به گزینه‌ای عالی برای محتوای استراتژیک اینستاگرام تبدیل می‌کند. برخی از بهترین راه‌ها برای استفاده از پست کاروسل اینستاگرام عبارتند از:

 • محتوای آموزشی
 • داده‌ها و اینفوگرافیک‌ها
 • آموزش‌ها
 • داستان سرایی برند
 • محتواهای قبل و بعد
 • عکس سلفی
 • نشان دادن محصول
 • به روز رسانی محصول/برند
 • محتوای ایجاد شده توسط کاربر
 • نکات برجسته رویداد
 • فیلم‌های پشت صحنه

الزامات اندازه کاروسل اینستاگرام

هنگام ایجاد یک پست کاروسل در اینستاگرام، باید مطمئن شوید که در این پلتفرم عالی به نظر برسید. بنابراین مهم است که الزامات اندازه و مشخصات آن را بدانید. با در نظر گرفتن سه گزینه نسبت ابعاد، پست‌های خود را طراحی و بهینه کنید:

 • مربع (۱:۱)
 • افقی (۱.۹۱:۱)
 • عمودی (۴:۵)

برای تصاویر، اینستاگرام رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را توصیه می‌کند. ویدئوها می‌توانند حداقل وضوح ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل و حداکثر وضوح ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل داشته باشند.


نحوه ایجاد پست کاروسل در اینستاگرام

هنگامی که تصاویر یا ویدئوهای عالی را ردیف کردید، می‌توانید با استفاده از مراحل زیر شروع به ایجاد یک پست کاروسل اینستاگرام کنید:

 • مرحله ۱. روی دکمه «+» از نوار پیمایش در بالای صفحه خود کلیک کنید.
 • مرحله ۲. گزینه ایجاد یک «پست» جدید را انتخاب کنید.
 • مرحله ۳. روی گزینه «انتخاب چندگانه» ضربه بزنید.
کاروسل چیست
 • مرحله ۴. عکس‌ها یا ویدئوهایی را که می‌خواهید به عنوان پست کاروسل آپلود کنید انتخاب کنید. می‌توانید حداکثر ۱۰ عکس یا ویدئو را برای کاروسل خود انتخاب کنید. سپس روی «بعدی» ضربه بزنید.
 • مرحله ۵. درست مانند ایجاد یک پست تک تصویری، می‌توانید با اعمال فیلترها، عکس‌ها و ویدئوهای خود را ویرایش کنید. برای ایجاد یک ظاهر منسجم، می‌توانید انتخاب کنید که فیلتر یکسانی در تمام تصاویر و ویدئوها اعمال شود. پس از اتمام کار، روی دکمه «بعدی» ضربه بزنید.
کاروسل اینستاگرام
 • مرحله ۶. اکنون جزئیات را به پست کاروسل خود اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که کپشن مناسب و فریبنده‌ای را وارد کرده‌اید که می‌تواند باعث تعامل شود. حتی می‌توانید هشتگ‌های محبوب و مرتبط اینستاگرام را برای بهبود دید پست خود قرار دهید. این همچنین بخشی است که در آن می توانید افراد را برچسب گذاری کنید، یک مکان اضافه کنید یا یک یادآوری مشابه یک پست معمولی اضافه کنید.
 • مرحله ۷. هنگامی که همه چیز را مرتب کردید، روی دکمه «اشتراک گذاری» ضربه بزنید و تمام. به همین راحتی شما یک پست کاروسل اینستاگرام ایجاد کرده‌اید و به اشتراک گذاشته‌اید.
پست کاروسل اینستاگرام

نحوه برنامه ریزی پست کاروسل اینستاگرام

فرآیند انتشار دستی ممکن است ساده باشد، اما می‌تواند زمان‌بر باشد. به عنوان یک مدیر رسانه‌های اجتماعی، یکی از اهداف اصلی شما این است که کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. این بدان معناست که محتوا را از قبل برنامه ریزی کنید تا بتوانید برنامه انتشار ثابتی داشته باشید.

و همین امر برای پست‌های کاروسل اینستاگرام شما نیز صادق است. خوشبختانه، شما این امکان را دارید که پست‌های اینستاگرام خود را زمان بندی کنید.

در اینجا مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای این کار دنبال کنید:

 • مرحله ۱. وارد حساب کاربری Creator Studio خود شوید و دکمه اینستاگرام را در بالا انتخاب کنید.
 • مرحله ۲. روی دکمه «ایجاد پست» از پنل سمت چپ کلیک کنید و گزینه ایجاد پست برای «فید اینستاگرام» خود را انتخاب کنید. این گزینه برای ایجاد پست‌های چرخ فلک تصویری و اشتراک‌گذاری ویدئوهای کمتر از ۶۰ ثانیه مناسب است.
کاروسل اینستاگرام چیست؟
 • مرحله ۳. روی دکمه «افزودن محتوا» در زیر پنجره عنوان کلیک کنید و اولین تصویر یا ویدئویی را که می‌خواهید آپلود کنید انتخاب کنید. پس از انتخاب اولین محتوا، دکمه «افزودن محتوا» به بالای پنجره عنوان حرکت می‌کند. روی این دکمه کلیک کنید تا همه عکس‌ها و یا ویدئوهایی را که می‌خواهید در پست قرار دهید اضافه کنید.
چگونه پست کاروسل بسازیم؟
 • مرحله ۴. پس از ایجاد پست و افزودن تمام اطلاعاتی که می‌خواهید شامل شود، روی فلش کشویی در کنار دکمه «انتشار» کلیک کنید. «زمان‌بندی» را انتخاب کنید و تاریخ و ساعتی را که می‌خواهید پست چرخ فلک منتشر شود انتخاب کنید و روی دکمه «زمان‌بندی» کلیک کنید. و تمام – پست چرخ فلک اینستاگرام شما اکنون آماده انتشار است.
اینستاگرام

در حالی که این ابزار مفیدی است، به خاطر داشته باشید که فقط در دسکتاپ قابل دسترسی است. اگر عادت دارید همه چیز را از طریق تلفن خود مدیریت کنید یا اگر می‌خواهید یک پست کاروسل را در حین حرکت برنامه‌ریزی کنید، ممکن است کمی چالش برانگیز باشد.

اگر از ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی یکپارچه مانند Sprout Social استفاده می‌کنید، می‌توانید مستقیماً پست‌های کاروسل اینستاگرام را در حساب‌های خود منتشر کرده و زمان‌بندی کنید. Sprout اخیراً قابلیت خود را به‌روزرسانی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد کاروسل‌های اینستاگرام را مستقیماً از برنامه دسکتاپ منتشر کنند.


نحوه ایجاد پست کاروسل اینستاگرام در Sprout:

 • مرحله ۱. برنامه Sprout را در برنامه دسکتاپ یا تلفن همراه باز کنید.
 • مرحله ۲. نمایه کسب و کار اینستاگرام خود را از گزینه Profile Picker انتخاب کنید.
 • مرحله ۳. محتوای خود را برای پست اینستاگرام اضافه کنید.
 • مرحله ۴. حداکثر ۱۰ تصویر را برای درج در پست خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در حال حاضر نمی‌توان تصاویر و ویدئوها را در پست‌های کاروسل اینستاگرام منتشر شده از طریق برنامه Sprout ترکیب کرد.
 • مرحله ۵. پست خود را شخصی‌سازی کنید، چه برچسب، هشتگ، اولین نظر اینستاگرام یا حتی لینک پست باشد.
 • مرحله ۶. زمانی که می‌خواهید پست خود را منتشر کنید، برنامه‌ریزی کنید.
کاروسل چیست ؟
 • مرحله ۷. روی ارسال کلیک کنید.

نمونه هایی از کاروسل اینستاگرام برای الهام بخشیدن به شما

روش‌های خلاقانه برای استفاده از پست‌های کاروسل به مقداری الهام نیاز است. در اینجا چند نمونه کاروسل اینستاگرام برای الهام بخشیدن به شما آورده شده است:

۱. Sprout Social: پاسخ دادن به موضوعات داغ

Sprout از کاروسل‌های اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن پاسخ به سؤالات فوری استفاده کرد. این به اطلاع رسانی به مخاطبان و نشان دادن قابلیت‌های گوش دادن اجتماعی پلتفرم کمک کرد.

۲. Canva: راهنمای بصری به اندازه‌های کوچک

Canva از کاروسل نهایت استفاده را برد تا راهنماهای تصویری کوتاه و کاربردی را برای کاربران خود به اشتراک بگذارد.

۳. لوازم آرایشی ColourPop: معرفی مجموعه/خط محصول جدید

ColourPop Cosmetics از یک پست کاروسل برای نشان دادن همه محصولات در مجموعه جدید خود در Limelight استفاده کرد.

۴. NotionHQ: رویدادهای برجسته

NotionHQ مجموعه ای از عکس‌ها را به اشتراک گذاشت که خبر از یک کنفرانس مجازی می‌دهد.

۵. Frank Body: مواد تشکیل دهنده برجسته

این برند استرالیایی مراقبت از پوست از کاروسل استفاده کرد تا مواد اصلی و فواید آنها را مورد توجه قرار دهد.

Exist Green .6: گشت و گذار در فروشگاه مینی

Exist Green عکس‌هایی از بخش بوتیک طراحی شده خود به اشتراک گذاشت و به دنبال‌کنندگان یک تور کوچک در فروشگاه خود داد تا ترافیک پیاده را دعوت کند.


ساخت قالب های کاروسل اینستاگرام

یکی از بهترین روش‌ها برای دنبال کردن در اینستاگرام، حفظ یک فید ثابت حاوی تصاویر با کیفیت بالا است. این بدان معناست که شما باید تصاویر بصری پست‌های کاروسل خود را با دقت انتخاب کنید تا مطمئن شوید که فید شما منسجم به نظر می‌رسد. قالب‌های کاروسل اینستاگرام می‌توانند در این مورد کمک کنند.

قالب‌های کاروسل اینستاگرام به عنوان چارچوبی برای پست‌های کاروسل شما عمل می‌کنند. آنها از سبک ثابتی از طرح‌های رنگی، فونت‌ها و دیگر عناصر طراحی استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که هر تصویر در کنار هم قرار می‌گیرد و ظاهری یکپارچه را تشکیل می‌دهد. این الگوها را با متن، گرافیک و عکس سفارشی کنید تا یک پست کاروسل جدید ایجاد کنید.

شما می‌توانید الگوهای سهام زیادی را در وب‌سایت‌هایی مانند Canva ،PicMonkey و Adobe Stock پیدا کنید. این قالب‌ها برای سفارشی سازی و دانلود به صورت رایگان و با هزینه اندک در دسترس هستند. اگر می‌خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید، قالب‌های استوک گزینه‌ای عالی هستند. همچنین اگر مهارتی در طراحی ندارید اما همچنان می‌خواهید قالب‌هایی با ظاهر حرفه‌ای داشته باشید، عالی هستند.

همچنین می‌توانید قالب‌های کاروسل اینستاگرام خود را از ابتدا طراحی کنید. اگر هویت بصری برند شما قوی است و می‌خواهید از طریق کاروسل اینستاگرام خود به نمایش بگذارید، این انتخاب خوبی است. زیرا به شما انعطاف‌پذیری بیشتری می‌دهد تا الگویی بسازید که دقیقاً متناسب با نیازهای شما باشد.


کاروسل اینستاگرام را شروع کنید.

داده‌ها دروغ نمی‌گویند، شکی نیست که پست‌های کاروسل اینستاگرام بسیار جذاب هستند. بنابراین اگر قبلاً از آنها استفاده نمی‌کردید، این فرصت جذب مخاطب را از دست می‌دهید. از نکات،ایده‌ها و منابع الگوی بالا برای طراحی کاروسل چشم نواز که افراد را وادار به کشیدن انگشت به چپ می‌کند، نهایت استفاده را ببرید.

در واقع، به گفته ۴۶ درصد از مصرف‌کنندگان، درگیر کردن مخاطبان کلید اصلی تبدیل شدن به «بهترین بودن» در رسانه‌های اجتماعی است و کاروسل این فرصت را به شما می‌دهد.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها