ورود به جانویس

۲۵ ایده برای استوری اینستاگرام (سال ۲۰۲۲)

استوری اینستاگرام
استوری اینستاگرام

استوری‌ها یک ابزار اصلی فروش و جذب مخاطب در اینستاگرام است. بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام هر روز آنها را تماشا می‌کنند، استوری‌ها مکان مناسبی برای خلاقیت و اشتراک‌گذاری محتوا با مخاطبان هستند.

آنها به‌راحتی درست می‌شوند و برای ارتقای تعامل مخاطب عالی هستند. شما می‌توانید از استوری‌ها برای پرسش و پاسخ، نظرسنجی از مخاطبان، هدایت ترافیک به وب‌سایت خود، بردن کاربران به پشت صحنه و موارد دیگر استفاده کنید. اما فراموش نکنید که کاربرد آنها خیلی بیشتر از این موارد هستند.


۲۵ ایده برای استوری اینستاگرام که باید آنها را امتحان کنید

در ادامه ۲۵ ایده جذاب برای استوری اینستاگرام وجود دارد که باید حتماً در حساب خود امتحان کنید:

۱. هر چیزی دوست داری از من بپرس (AMA).

با مجموعه پرسش و پاسخ دراستوری‌هایتان (با استفاده از برچسب سؤال) به مخاطبان خود اجازه دهید شما را بهتر بشناسند. برای تجربه‌ای جذاب‌تر، پاسخ‌های خود را در کنار تصاویر یا ویدئوهای مرتبط به اشتراک بگذارید.

ایده استوری با AMA

۲. از مخاطبان خود بپرسید که آنها چه چیزی را ترجیح می‌دهند.

با استیکر نظرسنجی جزئیات را بررسی کنید. از مخاطبان خود بپرسید که آیا در یک سری استوری «این» را انتخاب می‌کنند یا «آن» را؟ چای یا قهوه، بهار یا پاییز، ساحل یا کوه… گزینه‌ها برای این نوع استوری بی‌پایان هستند!

۳. با کلیپ‌های سبک ولاگ (Vlog)، جامعه خود را پشت صحنه ببرید.

یک صبح، بعدازظهر یا یک روز کامل را انتخاب کنید و کلیپ‌هایی بگیرید که به دنبال‌کنندگانتان نشان می‌دهد که یک روز در زندگی شما چگونه می‌گذرد.

۴. پست‌هایی که در آنها تگ شده‌اید را به اشتراک بگذارید.

استوری‌های برچسب‌گذاری شده، منشن‌ها و عکس‌های خود را مرور کنید و پست‌ها را جمع آوری کنید. سپس، مجموعه‌ای از پست‌هایی که تگ شده‌اید را در استوری‌های خود در کنار زیرنویس‌ها و برچسب‌های مرتبط به اشتراک بگذارید.

استوری اینستاگرام با تگ کردن

۵. مخاطبان خود را تشویق کنید تا با ایموجی به داستان‌های شما پاسخ دهند.

این تاکتیک، یک روش عالی برای تعامل با کاربران است. در مورد هر چیزی که دوست دارید محتوا را در استوری‌های خود به اشتراک بگذارید و از فالوورهایتان بخواهید که اگر می‌خواهند محتوای بیشتری از شما ببینند، یک ایموجی خاص را برای شما ارسال کنند. در این روش خواهید فهمید که مخاطبان شما بیشتر از چه چیزی خوششان می‌آید. با این روش شما تعامل را افزایش خواهید داد و مطمئن باشید که با این روش شما برنده هستی

۶. کد تبلیغاتی را منحصراً در استوری منتشر کنید.

یک فروش ۲۴ ساعته ارائه دهید و آن را منحصراً در استوری‌های خود اجرا کنید. فروش را در فید و ریلزهایتان تبلیغ کنید و سپس، فقط کد تبلیغاتی و جزئیات فروش را در استوری‌هایتان ارائه دهید.

۷. فهرست محصولات خود را تبلیغ کنید.

اگر یک فروشگاه اینستاگرام دارید، استیکر فروشگاه راهی عالی برای فروش محصولات در استوری است. خلاصه‌ای از آخرین نسخه‌های خود را به مخاطبانتان ارائه دهید، آنها را از طریق سبک‌های خاص راهنمایی کنید، یا همان‌طور که در بالا ذکر شد، میزبان فروش در استوری‌ها باشید.

فروش در استوری اینستاگرام

۸. هیجان برای یک رویداد در آینده ایجاد کنید.

از برچسب شمارش معکوس یا برنامه‌ریزی‌شده برای تبلیغ رویدادهای آینده یا لایو استفاده کنید. شما می‌توانید از برچسب شمارش معکوس برای هر چیزی استفاده کنید، درحالی‌که برچسب زمان‌بندی‌شده به پست های «Add Reminder» شما پیوند داده شده است.

۹. یک تیزر از یک پست اخیر وبلاگ را به اشتراک بگذارید.

از برچسب لینک برای ایجاد کلیک روی وب‌سایت خود استفاده کنید. از CTA مانند «مقاله کامل را اینجا بخوانید» یا «برای خواندن بیشتر کلیک کنید» استفاده کنید.

CTA در استوری اینستاگرام

۱۰. از مخاطبان خود پیشنهادات و بازخورد بخواهید.

مشابه AMA، می‌توانید از تگ سؤال برای درخواست بازخورد کسب‌وکار، محصول یا رسانه‌های اجتماعی از مخاطبان خود استفاده کنید. پاسخ‌های آنها را جمع آوری کنید و از آنها برای بهبود استراتژی خود استفاده کنید.

۱۱. ایجاد هیجان برای راه‌اندازی آینده.

از برچسب شمارش معکوس استفاده کنید و فالوورهای خود را تشویق کنید تا در شمارش معکوس شما مشترک شوند تا اعلان‌ها و یادآوری‌های درون‌برنامه را تا فرا رسیدن یک روز بزرگ دریافت کنند.

ایده برای استوری اینستاگرام

۱۲. از شخصی بخواهید تا استوری از خودش بگیرید.

اجازه دهید یک مربی، رهبر یا عضوی از جامعه شما، استوری‌های اینستاگرام شما را در آن روز مدیریت کند. برای این تاکتیک، توصیه می‌کنیم از آن شخص بخواهید محتوای استوری را برای شما ارسال کند تا آن را آپلود کنید، این بدان منظور نیست که کنترل اکانت اینستاگرامتان را به‌دست بگیرد.

۱۳. محتوای انحصاری را با لیست دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید.

این تاکتیک که بسیار دست کم گرفته شده است؛ راهی محکم برای ایجاد روابط عمیق‌تر با طرف‌داران شماست. به دنبال‌کنندگانی که به طور مداوم در دایرکت‌های شما هستند و با محتوای شما درگیر هستند، توجه داشته باشید. این طرف‌داران را به لیست دوستان نزدیک خود «close friend» اضافه کنید و دسترسی اولیه و محتوای انحصاری را برای آنها فراهم کنید.

۱۴. استوری‌هایتان را به کارمندان بسپارید.

برای ایجاد شفاف‌سازی در مورد کارتان، استوری‌های یک روز خود را به یکی از کارمندانتان بسپارید تا از محل کار و شما استوری بگیرید.

۱۵. با اشتراک‌گذاری مجدد ریلزهای اینستاگرام خود، محتوای ویدئویی خود را برجسته کنید.

طول عمر ریلز اینستاگرام می‌تواند فراتر از تاریخ اشتراک‌گذاری اصلی آن باشد. ریلزهای قبلی را در استوری‌های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید تا به آنها جان تازه‌ای ببخشید. به یاد داشته باشید؛ هر نمای ریلز در استوری شما به عنوان یک نمای کلی و تمام صفحه به نظر می‌آید.

ایده اینستاگرام

۱۶. با استفاده از استیکرها یا ابزار Draw به مخاطبان خود نگاهی کوتاه بیندازید.

با استفاده از استیکرها یا ابزار Draw به مخاطبان خود نگاهی بیندازید.
آیا محصول جدیدی در راه است؟ یک مصاحبه هیجان انگیز؟ یک عکس یا ویدئو را به اشتراک بگذارید، یک رنگ را انتخاب کنید، صفحه را نگه‌دارید و سپس از پاک‌کن برای نشان دادن قسمت‌های خاصی از صفحه استفاده کنید. یک برچسب سؤال اضافه کنید و از مخاطبان خود بخواهید که عکس زیرین یا پست جدید را حدس بزنند.

ایده استوری اینستاگرام با استیکر

۱۷. مخاطبان خود را با مسابقه و دادن جایزه، هیجان زده کنید.

دانش مخاطبان خود را از محصول خود در یک سری استوری آزمایش کنید. می‌توانید از آن‌ها سؤال کنید که چه زمانی کسب‌وکارتان را شروع کردید، کدام لباس را انتخاب کردید، کدام محصول برای موقعیت‌های خاص بهترین است و … مطمئن باشید که با این کار بسیار لذت می‌برید!

ایده استوری اینستاگرام با مسابقه

۱۸. با دوربین صحبت کنید و با فالوورهایتان صادق باشید.

این روش یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد ارتباط انسانی با مخاطبان است. به استوری‌های خود بروید و با دوربین گوشی‌تان با آنها صحبت کنید! هنگام انجام این کار، به یاد داشته باشید که از استیکر استوری‌های اینستاگرام استفاده کنید.

۱۹. با استفاده از استیکر Add Yours، یک روند یا چالش وایرال را شروع کنید.

اجازه دهید واکنش زنجیره‌ای با چالش استیکر خود اضافه کنید. از فالوورهای خود بخواهید چیزی مرتبط با برند شما را به نمایش بگذارند. به عنوان مثال، اگر شما یک عکاس هستید، از آنها بخواهید که عکس مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند.

۲۰. خلاصه‌ای از واکنش‌های میم را به اشتراک بگذارید.

در اینستاگرام اسکرول کنید، چند میم و توییت را ذخیره کنید و آنها را با متن مرتبط در استوری خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید این را با یک نظرسنجی یا یک نوار اسکرول ایموجی برای برنده شدن در تعامل بیشتر جفت و جور کنید.

ایده برای استوری اینستاگرام

۲۱. یک فیلم آموزشی را به اشتراک بگذارید.

برای آموزش موضوعی به مخاطبان خود به استوری‌ها بروید و از افکت Green Screen» اینستاگرام برای بهبود آموزش‌های خود استفاده کنید.

۲۲. با اشتراک گذاری پست‌های فید اینستاگرام خود، تعامل داشتن با دیگران را تشویق کنید.

یک راه آسان برای استفاده از استوری‌ها استفاده از آنها به عنوان وسیله‌ای برای ترویج و تشویق برای تعامل در پست فید است. پست فید خود را با یک GIF و یک CTA جذاب به استوری‌های خود اضافه کنید تا مخاطبانتان را تشویق کنید روی پست کلیک کنند.

۲۳. افزایش آگاهی در مورد یک هدف اجتماعی.

از برچسب Donation استفاده کنید و یک سازمان غیرانتفاعی را از کاتالوگ سازمان‌های اینستاگرام انتخاب کنید، هدفی تعیین کنید و مخاطبان خود را تشویق کنید تا با برچسب اهدای آسان کمک کنند.

۲۴. به سؤالات متداول پاسخ دهید و آنها را به عنوان هایلایت استوری اینستاگرام ذخیره کنید.

اطلاعات را به‌راحتی برای فالوورهای خود در دسترس قرار دهید و تمام سؤالات متداول خود را مستقیماً در نمایه خود به عنوان هایلایت استوری ذخیره کنید.

هایلایت در استوری اینستاگرام

۲۵. خلاصه‌ای از حساب‌های ضروری را به اشتراک بگذارید.

آیا حساب‌هایی وجود دارد که فکر می‌کنید مخاطبان شما باید آنها را هم دنبال کنند، آنها را مشخص کنید و در استوری‌های خود تگ کنید. به علاوه، آن حساب‌ها ممکن است استوری شما را در صفحه خود بازنشر دهند.


استیکرهای استوری اینستاگرام که باید در سال ۲۰۲۲ بدانید!

اکنون که ایده‌های اینستاگرام را برایتان گفتیم، در اینجا خلاصه‌ای سریع از استیکرهای جذاب استوری اینستاگرام که باید در سال ۲۰۲۲ بدانید را برایتان آورده‌ایم.

شماره ۱: برچسب لینک

استیکر لینک استوری‌ها تنها مکانی در اینستاگرام است، به غیر از لینک در بیو، که می‌توانید ترافیک را از اینستاگرام به سمت وب‌سایتتان هدایت کنید.

استیکر لینک استوری اینستاگرام

استیکرهای لینک را می‌توان در هر جایی از استوری‌ها را اضافه کرد، حداکثر با یک استیکر در هر استوری. شما می‌توانید برای تغییر اندازه استیکر از یک حرکت کوچک استفاده کنید یا برای تغییر ترکیب رنگ برای کنتراست بیشتر، روی آنها ضربه بزنید.

همچنین می‌توانید متنی را که روی برچسب لینک خود ظاهر می‌شود را ویرایش کنید. برای انجام این کار، لینک خود را در فضای URL قرار دهید و «Customize sticker text» را انتخاب کنید.

استیکر لینک

نکته: از یک فراخوان برای اقدام (CTA) واضح در متن برچسب لینک خود استفاده کنید تا کاربران در حد امکان کلیک کنند.


شماره ۲: استیکر نظرسنجی

استیکرهای نظرسنجی دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهند که می‌گویند: آنها به شما اجازه می‌دهند از مخاطبان خود نظرسنجی کنید.

استیکرهای نظرسنجی یک ویژگی تعاملی سریع و راهی برای جمع آوری بازخورد فوری از جامعه کاربران شما هستند.

استیکر برای استوری اینستاگرام

اگر شما بخواهید درباره محصولات خود بازخورد جمع‌آوری کنید و همچنین بخواهید «این یا آن» را بپرسید، استیکرهای نظرسنجی روشی سرگرم‌کننده برای تعامل بیشتر با مخاطبانتان است.

هنگامی که استوری اینستاگرام شما زمانش تمام شد، می‌توانید با کشیدن انگشت روی استوری منتشر شده و انتخاب نماد چشم، نتایج نظرسنجی خود را بررسی کنید.


شماره ۳: برچسب مسابقه

استیکر مسابقه به شما این امکان را می‌دهد تا سؤالات چند گزینه‌ای را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید و نتایج را بررسی کنید.

به آزمون خود یک نام بدهید، سؤال خود را بنویسید و گزینه‌های پاسخ را سفارشی‌سازی کنید. شما می‌توانید تا چهار (یا حداقل دو) پاسخ ممکن اضافه کنید. پاسخ «درست» با رنگ سبز برجسته خواهد شد.

استوری اینستاگرام با نظرسنجی

همچنین می‌توانید رنگ مسابقه خود را با ضربه زدن روی چرخ رنگ در بالای صفحه سفارشی کنید.


شماره ۴: Add Yours را اضافه کنید

استیکر «Add Yours» برای ایجاد زنجیره‌های ویروسی از محتوا در استوری‌ها عالی است و آن یک فرصتی بزرگ برای ایجاد تعامل در جامعه به حساب می‌آید.

stories for Instagram

آن را از ردیف برچسب انتخاب کنید، یک درخواست بنویسید و آن را به اشتراک بگذارید. سپس، واکنش زنجیره‌ای را تماشا کنید. برخی استیکرهای Add Yours صدها هزار شرکت‌کننده دارند.


شماره ۵: برچسب سؤال

استیکر سؤال استوری اینستاگرام مورد علاقه همه طرف‌داران شما است. این یکی از بهترین راه‌ها برای برقراری ارتباط مستقیم با فالوورهایتان است.

می‌توانید در استیکر سؤال از فالوورهای خود هر چیزی را که می‌خواهید، بپرسید یا حتی از آنها بپرسید که چه چیزی در مورد شما می‌خواهند بدانند.

استیکر سوال و جواب

بسیاری از سازندگان و اینفلوئنسرها مرتباً با استفاده از برچسب سؤال، از پرسش‌های «از من هر چیزی بپرس» میزبانی می‌کنند و دستاورد بزرگ در مورد آن، این است که می‌توانید سؤالاتی را که دریافت می‌کنید در استوری‌های جدیدی که به آن‌ها پاسخ می‌دهند، دوباره به اشتراک بگذارید. این یک راه عالی برای ایجاد محتوای جذاب است که نشان می‌دهد شما در حال گوش دادن و پاسخ به مخاطبان خود هستید.


شماره ۶: برچسب اسلایدر Emoji

اسلایدر ایموجی روشی بصری برای نظرسنجی از مخاطبان شما است.

این روش برای نظرسنجی از مخاطبان اینستاگرام در مورد علایق، لایک‌ها، انتقادها و موارد دیگر بسیار عالی است.

برای استفاده از آن، یک سؤال بپرسید، نوار اسکرول ایموجی را در استوری خود قرار دهید و فالوورهای خود را تشویق کنید که نوار اسکرول را به چپ یا راست بکشند.

استیکر ایموجی برای استوری اینستاگرام

در پایان ۲۴ ساعت، می‌توانید تفکیک مکان فرود هر بیننده و همچنین میانگین کلی را مشاهده کنید.


شماره ۷: برچسب شمارش معکوس

اگر در حال اشتراک‌گذاری داستانی در مورد یک مناسبت ویژه در آینده هستید (مانند فروش، عرضه محصول یا رویداد)، می‌توانید برچسبی اضافه کنید که برای تاریخ و زمان معکوس شمارش می‌کند.

شمارش معکوس در استوری اینستاگرام

پس از آن فالوورهای شما می‌توانند در رویداد شمارش معکوستان مشترک شوند و پس از پایان زمان و تکمیل شمارش معکوس، یک یادآوری درون برنامه‌ای برای آنها ارسال می‌شود.


۸: برچسب زیرنویس

استیکر کپشن به طور خودکار برای استوری‌های اینستاگرام شما کپشن‌هایی ایجاد می‌کند. هر زمان که در استوری‌های خود دیالوگ یا صحبتی دارید، باید این برچسب مفید را قرار دهید.

کافی است روی «Captions» در صفحه استیکر ضربه بزنید و تمام، خیالتان راحت باشد چون اینستاگرام این کار را برای شما انجام می‌دهد. همچنین می‌توانید متن را تنظیم کنید، فونت، رنگ و اندازه زیرنویس‌های خود را هم تغییر دهید.


شماره ۹: استیکر زمان‌بندی شده

استیکر زمان‌بندی شده، افزونه‌ای از ویژگی‌های یادآوری و برنامه‌ریزی لایو اینستاگرام دارد و راه دیگری برای تبلیغ رویدادها یا پخش‌های زنده را در اختیار شما قرار می‌دهد.

استیکر زمان‌بندی شده در استوری اینستاگرام

بینندگان می توانند برای تنظیم یادآوری برای رویداد آینده، روی برچسب ضربه بزنند. حتی با وجود تمام ویژگی‌های جدید در اینستاگرام در طول سال‌ها، استوری‌های اینستاگرام همچنان برتر هستند.

آنها هنوز هم یکی از بهترین ویژگی‌های اینستاگرام برای ارتباط و تعامل با مخاطبان به روشی بدون فیلتر و شفاف هستند. با اینکه استوری‌ها پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند، می‌توانید با ذخیره آن‌ها در هایلایت اینستاگرام، آن‌ها را برجسته نگه دارید.

هایلایت دارای قسمت مشخصی در اینستاگرام است. پس سعی کنید از آنها هم استفاده کنید و به‌عنوان راهی برای ارائه سریع اطلاعات به کاربران خود استفاده کنید تا متوجه شوند شما چه کسی هستید و چه چیزی ارائه می‌دهید.


کلام آخر:

در این مقاله همه استیکرهای استوری اینستاگرام که باید در سال ۲۰۲۲ بدانید. به علاوه، ۲۵ ایده برای استوری اینستاگرام که می‌توانید برای ارتقای استراتژی اجتماعی خود استفاده کنید را بیان کردیم.

امیدواریم تا با کمک مطالب بالا بتوانید بهترین استوری‌ها را برای صفحه اینستاگرام خود بنویسید. لطفاً نظراتتان را در مورد این مقاله جانویس برایمان ارسال کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها