ورود به جانویس

بهترین زمان برای انتشار ویدیو در یوتیوب

بهترین زمان برای انتشار ویدیو در یوتیوب
بهترین زمان برای انتشار ویدیو در یوتیوب

ساخت ویدیو برای یوتیوب یکی از مشکل‌ترین کار‌ها به شمار می‌آید؛ ایده‌پردازی، آماده کردن متن گفتگو، ضبط و ادیت ویدیو همگی مراحلی هستند که باید به بهترین شکل ممکن انجام شوند. اما از همه این مراحل که بگذریم به قسمت آپلود ویدیو می‌رسیم، جایی که خیلی‌ها گمان می‌کنند آسان‌ترین بخش کار همین است؛ اما اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، همانند همان گاو نه من شیر دهه، تمامی زحمات خود را در یک چشم به هم زدن نابود می‌کنید.

یکی از دلایلی که خیلی از یوتیوبرها نمی‌توانند برخلاف ویدیو‌های باکیفیتی که تولید می‌کنند، درآمد قابل قبولی داشته باشند، همین عدم آگاهی از زمان درست آپلود ویدیو‌هاست. وب‌سایت Hubspot در همین زمینه با بیش از ۳۰۰ یوتیوبر صبحت‌ کرده‌ تا بهترین زمان برای آپلود ویدیو در یوتیوب مشخص شود. اگر شما هم دوست‌ دارید تا به واسطه همین امر، بازدید ویدیو‌هایتان بیشتر شود، پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

برای شروع باید بگوییم تمامی این ۳۰۰ یوتیوبر تقریبا چهار الی شش ویدیو به صورت هفتگی در یوتیوب منتشر می‌کنند؛ این مقدار دقیقا برابر پست‌های منتشر شده در اینستاگرام، تیک‌تاک، ردیت و دیگر شبکه‌های اجتماعی این یوتیوبرهاست. تنها شبکه‌هایی که این افراد برای اشتراک‌گذاری اطلاعات به صورت روزمره از آن استفاده می‌کنند، فیسبوک و توییتر است.

خب بریم سر اصل مطلب؛ ۳۱ درصد از این یوتیوبرها ساعت ۶ الی ۹ عصر، ۲۳ درصد ۶ الی ۹ عصر و ۱۹ درصد ۱۲ الی ۳ عصر را بهترین زمان برای منتشر کردن ویدیو در یوتیوب اعلام کرده‌اند. توجه داشته باشید که این بازه‌های زمانی توسط یوتیوبرهای آمریکایی گفته شده است و انتظار می‌رود با توجه به روتین و سبک زندگی متفاوت ما ایرانی‌ها، این بازه‌های زمانی نیز کمی متفاوت باشند. با این حال می‌توانید در عکس زیر، به صورت کامل بهترین روزها و بازه‌های زمانی برای منتشر کردن ویدیو در یوتیوب را مشاهده کنید.

best-time-to-post-youtube-schedule

بدترین زمان برای انتشار ویدیو در یوتیوب

ندانستن بهترین زمان برای انتشار ویدیو در یوتیوب ممکن است تاثیر زیادی در گرفتن بازدید نداشته باشد؛ اما قطعا انتشار پست در بدترین بازه‌های زمانی، می‌تواند تمامی زحمات شما را به باد دهد. پس اگر نمی‌خواهید سر یک ساعت مشخص پست‌هایتان را منتشر کنید و فقط می‌خواهید از بدترین ساعت‌ها برای انتشار ویدیو دوری کنید باید بگیم که طبق گفته همان ۳۰۰ یوتیوبر آمریکایی، ساعت‌های ۶ تا ۹ صبح، ۹ عصر تا ۱۲ بامداد و ۹ صبح تا ۱۲ ظهر، بدترین بازه‌های زمانی باری انتشار ویدیو هستند.

همچنین تنها ۵ درصد از این ۳۰۰ نفر معتقدند که شنبه، بهترین روز برای انتشار ویدیوست، پس از این موضوع می‌تواند برداشت کرد که شنبه بدترین روز برای این کار است.

چگونه بهترین زمان برای انتشار ویدیو در کانالتان را پیدا کنید؟

همانطور که در طول مقاله گفتیم، این داده‌ها از گفتگو با ۳۰۰ یوتیوبر آمریکایی به دست آمده‌اند و به دلیل تفاوت در سبک زندگی ما و آن‌ها، ممکن است بهترین و بدترین زمان برای انتشار پست در کانال شما متفاوت با چیزی باشد که تا الان گفته‌ایم؛ حال راهکار چیست؟

بهترین راهکار استفاده از ابزارهای تحلیل و بررسی مانند Analytics dashboard است. اگر بازدیدهای کانال شما به یک حد نصاب مشخص شده رسیده باشد، این بخش داده‌های جذابی راجع به دنبال‌کنندگانتان در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای دسترسی به Analytics dashboard کافی است بعد از ورود به YouTube Studio، روی قسمت Analytics کلیک و از این بخش، تب Audience را انتخاب کنید.

کلام آخر…

دانستن بهترین بازه‌های زمانی برای انتشار ویدیو در یوتیوب به معنی پیروی کردن از این موضوع به عنوان یک قانون سخت‌گیرانه نیست بلکه شما باید از این جریان به عنوان یک راهنما برای بهینه‌سازی کانالتان برای به دست آوردن موفقیت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت استفاده کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها