ورود به جانویس

همه چیز درباره کسب درآمد از یوتیوب

همه چیز درباره مانی‌تایز یا کسب درآمد از یوتیوب
همه چیز درباره مانی‌تایز یا کسب درآمد از یوتیوب

ممکن است شما هم این روزها با موضوع کسب درآمد از یوتیوب روبه‌رو شده باشید و اگر علاقه‌ای به کسب اطلاعاتی درباره این موضوع و یا حتی قصد شروع این کار را دارید بهتر است تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

بسیاری از کسانی که در حال حاضر در یوتیوب فعالیت می‌کنند سال‌هاست که در این پلتفرم حضور دارند یا قبل از یوتیوب، توانسته‌اند طرفداران زیادی را برای خود از طریق دیگر پلتفرم‌ها مانند اینستاگرام یا فیس‌بوک به دست آورده‌اند. اما اگر شما بخواهید یک کانال یوتیوب را از هیچ به درآمدزایی برسانید یا به اصطلاح کانال خود را مانی‌تایز کنید باید چکار کنید؟

حداقل ۴۰۰۰ ساعت تماشای ویدیو در یک سال و ۱۰۰۰ سابسکرایبر (سابسکرایبرها چیزی شبیه به فالوورهای اینستاگرام هستند) اصلی‌ترین مواردی هستند که شما برای مانی‌تایز کردن کانال خود به آن‌ها نیاز دارید و موارد دیگه مانند نوع محتوا تولید شده توسط شما می‌تواند در کنار این دو اصل به درآمدزایی شما از یوتیوب کمک کند.

از خانواده و دوستان خود شروع کنید

برای اینکه الگوریتم یوتیوب متوجه حضور شما و ویدیو‌هایتان شود نیاز دارید که حداقل چندین سایبسکرایبر داشته باشید و برای شروع می‌توانید از خانواده، اقوام و دوستان خود استفاده کنید.

هنگامی که تعداد سابسکرایبرهای شما به نزدیک ۱۰۰ نفر برسد کمی راه پیش روی شما برای جذب سابسکرایبر هموارتر می‌شود.

از ابزارهایی مانند Tubebuddy و VidIQ استفاده کنید

بعد از جذب چند سابسکرایبر نیاز دارید که تولید محتوا را شروع کنید. برای شروع کار بهتر است از موضوعاتی که طرفداران خوبی دارند اما اشباع نشده‌اند استفاده کنید. برای مثال تولید محتوا در رابطه با بازی‌های روز دنیا نمی‌تواند یک نقطه شروع مناسب برای شما باشد و اگر می‌خواهید در دنیایی گیم فعالیت کنید بازی‌هایی مانند می‌تواند یک گزینه‌ مناسب برای شما باشد. زیرا این بازی محبوبیت نسبتا زیادی دارد اما کمتر کسی درباره آن محتوا تولید کرده است. این دو ابزار می‌توانند موضوعات و کلمات کلیدی مناسبی را به شما معرفی کنند.

از دیگر شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

بعد از شروع تولید محتوا بهتر است از دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند ردیت، اینستاگرام و فیس‌بوک برای تبلیغ و جذب مخاطب استفاده کنید.

گروه‌های کوچک در فیس‌بوک می‌توانند یک نقطه آغاز مناسب برای شما باشد. البته که اینستاگرام نیز به دلیل محبوبیت زیادی که امروزه به دست آورده است، می‌تواند یک انتخاب خوب برای شما به شمار برود. البته تبلیغ و حتی تولید محتوا در اینستاگرام نیز راه‌ و روش خودش را دارد.

روی موضوعات ترند و بدون تاریخ انقضا تمرکز کنید

خیلی‌ها بر این باور هستند که شما باید روی یکی از بخش‌های موضوع‌های ترند یا بدون تاریخ انقضا تمرکز کنید اما اگر بخواهید به محبوبیت زیادی میان مخاطبان پیدا کنید باید هر دو سمت را راضی نگه دارید. برای مثال تولید محتوا در بخش‌های گیمینگ یا نقد و بررسی وسایلی مانند گوشی‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها یک بخش بدون تاریخ انقضا است. زیرا هر روز یک گوشی، تبلت یا لپ‌تاپ با تکنولوژی جدیدتری نسبت به گذشته وارد بازار می‌شود که شما می‌توانید به نقد و بررسی آن بپردازید. همین موضوع در رابطه با بازی‌های رایانه‌ای نیز صدق می‌کند. این دو بخش در اصطلاح، موضوعات بدون تاریخ انقضا هستند و شما می‌توانید از آن‌ها برای تولید محتوا در بازه‌های طولانی مدت استفاده کنید. ولی باید همیشه محصولات و بازی‌های بروز را بررسی کنید زیرا هیچ کس به محصولات منسوخ شده یا قدیمی علاقه‌ای ندارد.

اما در طرف دیگر این بحث، موضوعات ترند هستند که می‌توانند در زمان کمی، افراد زیادی را به سمت کانال شما جذب کنند. این موضوع‌ها مانند چالش‌ مانکن یا ساخت ویدیو‌های اسلو در پارک برای مدت کوتاهی به محبوبیت زیادی میان کاربران داشتند اما در حال حاضر کمتر کسی علاقه‌ای به دیدن آن‌ها دارد. شما می‌توانید با پیدا کردن موضوعات این چنینی در بازه زمانی کوتاهی، طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کنید.

هر ۱۰۰۰ بازدید چقدر درآمد دارد

هیج الگوریتم یا فرمول خاصی برای میزان درآمد در ۱۰۰۰ بازدید وجود ندارد اما عوامل زیادی هستند که شما کمک می‌کنند این عدد را به صورت حدودی به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در میزان درآمد شما از بازدید‌های یوتیوب ریجن یا کشور مخاطبات شما می‌باشد. در میان ریجن‌ها و کشورهای مختلف، مخطبان آمریکایی باارزش‌ترین مخاطب‌ها هستند. برای مثال اگر یک ویدیو منتشر شده توسط یک یوتیوبر هندی توسط ۱۰۰۰ نفر از هم‌ وطنانش دیده شود تنها ۴۰ سنت درآمدزدایی می‌کند اما اگر همان ویدیو توسط یک یوتیوبر آمریکایی منتشر شود و ۱۰۰۰ بازدید از سوی مردم آن کشور داشته باشد می‌تواند تا ۱۵ دلار برای آن شخص کسب درآمد کند.

تبلیغ‌ها در یوتیوب

علاوه بر میزان بازدید ویدیوها، شما می‌توانید از طریق تبلیغ‌هایی که اول و وسط ویدیو خود قرار می‌دهید نیز درآمد کسب کنید. به طور متوسط ۵۵ درصد از درآمد تبلیغ‌ها به شما و ۴۵ درصد آن به یوتیوب می‌رسد.

برای قرار دادن تبلیغ در میان ویدیو، باید ویدیو شما طول ویدیو شما حداقل ۱۰ دقیقه باشد. البته به این موضوع نیز توجه کنید که قرار دادن تبلیغ‌های زیاد میان ویدیوها باعث نارضایتی مخاطبان و در نتیجه کم شدن بازدید‌ کانال شما می‌شود.

آزمایش کنید

یکی از مزیت‌های کسب و کارهای کوچک، باز بودن دست شما در تجربه و آزمایش کردن موضوعات مختلف است. برای مثال شما می‌توانید مبلغ کمی را صرف تبلیغ در کانال‌ها یا شبکه‌های اجتماعی دیگر بکنید. اگر این کار برای شما جواب خوبی داشت می‌توانید روی این موضوع سرمایه‌گذاری بیشتری کنید. در غیر این صورت می‌توانید از دیگر گزینه‌های موجود برای جذب مخاطب یا تولید محتوای بهتر بهره ببرید.

 از کاورهای جذاب استفاده کنید

همان طور که در اینستاگرام کاورهای جذاب می‌توانند شما را به سمت یک ویدیو جذب کنند، یک کاور جذاب می‌تواند شما را به سمت یک ویدیو در یوتیوب نیز جذب کند، حتی اگر قصد دیدن آن را نداشته باشید. برای ساخت کاورهای جذاب می‌توانید از کانال‌های محبوب و معروف الهام بگیرید.

پاسخ همه کامنت‌ها را بدهید

پاسخ داد به همه کامنت‌هایی که زیر ویدیو‌های شما گذاشته می‌شوند اهمیت زیادی دارد زیرا این کار زمان کمی از شما می‌گیرد و در عین حال مزیت‌های زیادی هم برای شما دارد.

درگیر کردن و تشویق کردن مخاطبان، ایجاد یک کامینیوتی و نشان دادن پشت‌‌کار شما، از نکات مثبت و مزیت‌های پاسخ دادن به همه کامنت‌‌ها در ابتدای کار می‌باشد.

کیفیت یا کمیت؟

برای اینکه اندک مخاطبان خود را همیشه راضی نگه دارید و وارد الگوریتم یوتیوب شوید تا ویدیو‌های شما را افراد بیشتری ببینند نیاز دارید به صورت منظم در کانال خود ویدیو‌های جدیدی را قرار دهید حالا اگر شما از گذشته به ساخت و ادیت ویدیو مسلط هستید، می‌توانید در مدت زمان کمی ویدیوهای خود را تدوین کنید، همین موضوع به شما کمک می‌کند تا هم کیفیت و هم کمیت ویدیوهای خود را حفظ کنید.

اما اگر تازه وارد عرصه تدوین ویدیو شده‌اید و مجبور هستید ساعت‌های زیادی را صرف ادیت کردن ویدیو‌های خود بکنید بهتر است در ابتدای کار کمیت ویدیوها را به کیفیت آن‌ها ترجیح دهید.

کلام آخر

بهتر است که داشتن یک کانال یوتیوب را به عنوان یک کاره پاره‌وقت و جانبی در نظر بگیرد و به دید یک ماجراجویی به آن نگاه کنید.

2 دیدگاه

  1. از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با دوتا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها