ورود به جانویس

۸ راه کسب درآمد از طریق توییچ

۸ راه کسب درآمد از طریق توییچ
۸ راه کسب درآمد از طریق توییچ

 تقریبا یک دهه پیش بود که استریم کردن به عنوان یک منبع درآمد خوب برای گیمرها تعریف شد و خیلی از گیمرها و علاقه‌مندان به این حوزه به سمت استریم کردن جذب شدن؛ چیزی نگذشت که Emmett Shear یک پلتفرم برای استریمرها با نام Twitch در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی و نام خودش را به عنوان موسس محبوب‌ترین پلتفرم استریم در تاریخ ثبت کرد. در ابتدای امر، از توییچ آن چنان که باید و شاید استقبال نشد و همین موضوع Emmett Shear متقاعد کرد که این پلتفرم را در سال ۲۰۱۴ به کمپانی ثروتمند آمازون بفروشد.
با پشتوانه قوی‌ای که آمازون داشت، حالا چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ نیروی کار و سخت‌افزارهای مورد نیاز، باعث شد تا توییچ به چیزی که امروز هست تبدیل شود. چند وقت پیش Emmett Shear در یکی از مصاحبه‌های خودش به صورت مستقیم اعلام کرد که از فروش توییچ به آمازون پشیمان است، البته امت شیر به این موضوع نیز اشاره کرد که اگر توییچ را جف بیزوس نمی‌خرید، هیچ گاه به جایگاه امروزی‌اش نمی‌رسید.

خب تا اینجا متوجه شدیم که توییچ یک پلتفرم فوق‌العاده برای استریمرها در سراسر دنیاست و استریم کردن نیز یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد به شمار می‌آید. حالا اگر شما هم می‌خواهید از این طریق پولی به جیب بزنید، با ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با ۸ راه کسب درامد از توییچ آشنا کنیم.

۱. به یکی از وابسته‌های توییچ (Twitch Affiliate) تبدیل شوید

یکی از بهترین و اصلی‌ترین راه‌های کسب درآمد در توییچ، تبدیل شدن به یک Twitch Affiliate یا همان واسبته توییچ است. برای دستیابی به این درجه باید هر هفت روز هفته استریم کنید و حداقل در طول این هفت روز سه دنبال‌کننده به صورت دائم داشته باشید. بعد از اینکه توانستید به این سطح برسید، می‌توانید درخواست دهید تا توییچ شما را به عنوان وابسته‌های خودش قبول کند.

بعد از تبدیل به یکی از Twitch Affiliateها، با استریم بعضی از بازی‌های خاص، درصدی از فروش آن‌ها به شما می‌رسد، علاوه بر این موضوع، خود توییچ نیز مبلغی به شما، به عنوان حقوق ماهیانه پرداخت می‌کند.

با این تفاسیر اگه می‌توانید هر روز به صورت دائم استریم کنید، این راه می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد باشد؛ در غیر این صورت باید قید Twitch Affiliate شدن رو بزنید.

۲. اسپانسر پیدا کنید

استفاده از اسپانسرهای یکی از رایج‌ترین راه‌های برای پول در آوردن است و این موضوع تنها به استریم کردن و توییچ منتهی نمی‌شود. شما در هر کاری که هستید، می‌توانید با جذب اسپانسر، مقداری کسب درآمد کنید.

بعد از جذب اسپانسر کافی است لوگو یا هر تبلیغی که طرف دیگر قرار داد به شما پیشنهاد می‌دهد را در صفحه استریم‌تان قرار دهید. یا اینکه از محصولات کمپانی که اسپانسر شما شده به صورتی در اتاق خود استفاده کنید که همه بیننده‌ها در طول استریم، آن را به راحتی ببینند. برای مثال اگر مثل خیلی از استریمرها، کمپانی Red Bull اسپانسر شما شد، می‌توانید یک مینی بار پر از نوشیدنی‌های رد بول را پشت سر خود قرار دهید تا همه آن را ببینند.

۳. پذیرش تبلیغ‌هایی توییچ

پخش تبلیغ در میان استریم‌ها، امکان جدیدی می‌باشد که به تازگی راه خودش را به توییچ پیدا کرده است. تولید‌کنندگان محتوایی که در یوتیوب فعالیت می‌کنند، حسابی با این سبک از تبلیغ‌ها و کسب درآمد از این راه آشنا هستند.

با پذیرش تبلیغ‌هایی توییچ، این پلتفرم به صورت خودکار، میان استریم‌های شما، برای بینندگان‌تان تبلیغ پخش می‌کند و بخشی از درآمد به دست آمده از طریق تبلیغات را به شما می‌پردازد. البته این سهم بسته به تعداد دنبال‌کنندگان شما، متغیر می‌باشد.

اگر نظر ما را می‌خواهید، استفاده از این راه پیشنهاد نمی‌شود چون پخش تبلیغ در بین استریم مخصوصا اگه بازی به جای حساس رسیده باشد، می‌تواند حسابی دنبال‌کنندگان شما را عصبانی کند.

۴. فروشگاه خود را تاسیس کنید

منظور از ایجاد فروشگاه به معنی خرید یا اجاره یک دهنه مغازه در پاساژ پالادیوم نیست، بلکه منظور ما این است که با تولید مرچ‌های اختصاصی و فروش آن‌ها از راه‌های مختلف مانند یک سایت یا حتی دایرکت اینستاگرام یا واتساپ، کسب درآمد کنید. این راه نیز یکی از بهترین روش‌ها برای پول در آوردن است.

البته توجه داشته باشید که برای داشتن فروش خوب از این طریق، باید از بهترین نوع پارچه برای لباس‌ها و همچنین جذاب‌ترین طرح‌ها استفاده کنید تا طرفداران شما به خرید این مرچ‌ها بیشتر ترغیب شوند؛ استفاده از طرح‌های جذاب ممکن است مردم عادی را نیز به خرید محصولات شما علاقه‌مند سازد.

۵. Twitch Bit دریافت کنید

Twitch Bit یک واحد ارز درون سازمانی توییچ است که شما می‌توانید از طرفداران و دنبال‌کنندگان خود بخواهید تا با خرید این ارزها و اهدا آن‌ها به شما، کمی حمایت‌تان کنند. بعد از دریافت این Twitch Bit‌ها و پس دادن آن‌ها می‌توانید به ازا هر توییچ بیتی که پس می‌دهید. ۰.۰۱ دلار از توییچ دریافت کنید.

البته به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که در حال حاضر علیه کشور ما وجود دارد؛ استفاده از این قابلیت برای استریمرها و دنبال‌کننده‌هایی که در داخل کشور حضور دارند کمی مشکل است.

۶. دونیت دریافت کنید

دریافت دونیت رایج‌ترین و راحت‌ترین راه کسب درآمد از طریق استریم است و معمولا کسانی که در اوایل راه استریمری هستند، از این راه درآمد به دست می‌آورند؛ زیرا دریافت دونیت نیازی به هیچ زیربنایی مانند تبدیل شدن به Twitch Affiliate ندارد و شما به راحتی می‌توانید یک لینک خاص که به حساب بانکی‌تان متصل است را در اختیار دنبال‌کنندگان قرار دهید و این افراد می‌توانند از طریق لینک مشخص شده هر مقداری که می‌خواهند به شما کمک مالی کنند.

۶. جذب سابسکرایبر

میرسم به یکی از بهترین و البته راحت‌ترین راه‌های کسب درآمد البته همین اول کار توجه داشته باشید این راه، در اوایل کار خیلی نمی‌تواند برای شما سود داشته باشد؛ اما اگر طرفداران نسبتا زیادی دارید، تبدیل دنبال‌کنندگان عادی به سابسکرایبر می‌تواند یک راه عالی برای کسب درآمد باشد.

در این راه دنبال‌کنندگان شما با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، به سابسکرایبرهای شما یا همان مشترکین ویژه تبدیل می‌شوند. البته شما می‌توانید برای ترغیب دنبال‌کنندگان، به سابسکرایب کردن کانال شما، امکانات اضافه‌ای مانند قابلیت دیدن استریم بدون تبلیغ و چت روم اختصاصی را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

استریمرهای بزرگ مانند Shroud که در برخی از بازی‌ها چارم‌های مخصوص به خودشان دارند، شما با سابسکرایب کردن به کانال‌‌ آن‌ها و لینک کردن حساب کاربری‌تان در بازی به حساب توییچ‌تان، می‌توانید این چارم‌ها را به عنوان هدیه دریافت کنید.

۸. Giveaway برگزار کنید

برگزاری قرعه‌کشی یا همان Giveaway علاوه بر جذب مخاطب، می‌تواند برای شما کسب درآمد نیز داشته باشد. برای اینکه از این طریق پول به دست بیاورید، کافی است یک کمپانی یا شرکت را به عنوان اسپانسر Giveaway پیدا کنید و در ازای دریافت مبلغی علاوه بر استفاده از کالا‌های این کمپانی، از آن در طول مراسم قرعه‌کشی تبلیغ کنید.

ختم کلام…

همانند خیلی از کارها، کسب درآمد از توییچ نیز نیاز به پشت کار و تلاش دارد؛ خبری از کسب درآمد آنی با ورود به این حوزه نیست و اگر فکر می‌کنید که فردا روزی که استریم کردن را شروع کردید، خیل کمپانی‌های برای اسپانسر شدن به سمت شما سرازیر می‌شود یا می‌توانید جای نینجا را بگیرید، سخت در اشتباه هستید. منظور ما را بد برداشت نکنید، گرفتن جای نینجا یا سف کشیدن کمپانی‌ها برای اسپانسر شدن دور از انتظار نیست، اما همان طور که گفتیم باید تلاش و پشت کار و البته کمی شانس داشته باشید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها