ورود به جانویس

چگونه در اینستاگرام وایرال شویم؟! + ۱۱ نکته‌ی کاربردی

چگونه در اینستاگرام وایرال شویم؟! + ۱۱ نکته‌ی کاربردی
چگونه در اینستاگرام وایرال شویم؟! + ۱۱ نکته‌ی کاربردی

شما می‌خواهید بدانید که چگونه در اینستاگرام وایرال شوید؟ همانطور که می‌دانید ماهانه ۲ میلیارد کاربر فعال اینستاگرام به دنبال محتوای منحصر به فرد و جذاب در این اپلیکیشن هستند. اما وایرال شدن در اینستاگرام کار ساده‌ای نیست. خوشبختانه، اگر از برخی نکات و بهترین شیوه‌های اثبات شده استفاده کنید، امکان وایرال شدن در این اپلیکیشن محبوب وجود دارد. در ادامه‌ی این مقاله، ۱۱ نکته برای وایرال شدن در اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم:


۱) مخاطب خود را بشناسید!

درک مخاطبان هدف خود در اینستاگرام به شما کمک می‌کند محتوای مرتبط‌تری ایجاد کنید که این مسئله احتمال وایرال شدن را افزایش می‌دهد.

در ادامه چند راه برای شناسایی مخاطبان اینستاگرام آورده‌ایم:

خریدارهای خود را بشناسید: اگر برند شما داده‌هایی در مورد پروفایل‌های مشتریان ایده‌آل (ICP) و شخصیت‌های خریدار شما دارد، از آن جا شروع کنید. همچنین مخاطبانی در اینستاگرام پیدا کنید که ویژگی‌های مشترکی با مشتریان برندتان به اشتراک می‌گذارند.

به تجزیه و تحلیل اینستاگرام‌تان نگاه کنید: اگر در حال حاضر از اینستاگرام برای بیزینس استفاده می‌کنید، به تجزیه و تحلیل خود بروید و به جمعیت‌شناسی مخاطبان نگاه کنید. این بخش به شما نشان می‌دهد که چه نوع افرادی شما را دنبال می‌کنند و با پست‌های شما درگیر هستند. همچنین می‌توانید از ابزارهای گزارش‌دهی Sprout Social برای بررسی عمیق‌تر داده‌های مخاطبان اینستاگرام خود استفاده کنید.

مخاطب خود را بشناسید تا در اینستاگرام وایرال شوید!

مخاطبان رقبای خود را پیدا کنید: مطمئن نیستید که چه کسی را هدف قرار دهید؟ به اکانت‌های اینستاگرام رقیب سر بزنید و فالوورهای آن‌ها را مطالعه کنید. به احتمال زیاد این افراد مخاطب هدف شما نیز هستند.

از ابزارهای شنیداری اجتماعی استفاده کنید: با استفاده از ابزار گوش دادن اجتماعی مانند Sprout Social، مکالمات آنلاین را در اطراف برند و جایگاه خود دنبال کنید. این به شما کمک می‌کند نه تنها مخاطبان خود را شناسایی کنید، بلکه هر اینفلوئنسر را که می‌توانید برای تقویت محتوای خود با آن‌ها شریک شوید، شناسایی کنید.

هنگامی که مخاطبان اینستاگرام خود را محدود کردید، علایق، اهداف و عادات آن‌ها را درک کنید. حساب‌هایی را که دنبال می‌کنند و پست‌هایی که با آن‌ها تعامل دارند بررسی کنید. همه این‌ها به شما یک ایده محکم از اینکه چه نوع محتوایی مطمئنا موفق خواهد بود، می‌دهد.


۲) مراقبت محتواهای ترند باشید!

ترندها در شبکه‌های اجتماعی به سرعت تغییر می‌کند و اینستاگرام نیز تفاوتی ندارد. بازاریابان برای ایجاد محتوایی برای وایرال شدن باید به سرعت به ترندهای جدید بپردازند.

خواه ویدیوهای بیشتری را پست کنید، از قالب‌های محتوای جدید استفاده کنید یا موسیقی‌های پرطرفدار را به ریلزهای خود اضافه کنید؛ اگر ویدیویی این چنین وایرال می‌شود، باید از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال، یک ترند اخیر اینستاگرام، افزایش استفاده از ریلزهای اینستاگرام است. فرمت ویدیویی عمودی و با اندازه با الهام از TikTok.

مراقبت محتواهای ترند باشید!

ریلزها نسبت به ویدیوهای معمولی روی پلتفرم تعامل بیشتری ایجاد می‌کنند، که آن‌ها را برای وایرال شدن عالی می‌کند. ترندهای دیگری که امسال مشاهده کردیم شامل استفاده از استیکر لینک در استوری‌ها، استفاده از تبلیغات در استوری و تبلیغ متقابل پست‌های توییتر است.


۳) یک برند منحصربه فرد ایجاد کنید!

کلید برجسته شدن در اینستاگرام این است که خلاق و معتبر باشید. برای کسب‌و‌کارها، این به معنای یافتن صدای خود است که شبیه هیچ برند دیگری نیست. موردی که با مخاطبان هدف شما نیز طنین انداز می‌شود و آن‌ها را با محتوای شما درگیر می‌کند.

BBC Earth یک مثال عالی از آنچه ایجاد یک صدای برند منحصر به فرد و خلاق می‌تواند برای شما در اینستاگرام انجام دهد، ارائه می‌دهد. آن‌ها به طور مداوم تصاویری خیره کننده را با زیرنویس‌های آموزنده به اشتراک می‌گذارند که در عین حال طنزآمیز و مرتبط هستند. در مورد محتوای آموزشی مفید و جذاب صحبت کنید!

نتیجه؟ پست‌های وایرال شده با هزاران لایک، نظر و اشتراک گذاری.


۴) پست‌های خود را حسابرسی کنید!

بررسی محتواهایتان در اینستاگرام بسیار مهم است تا استراتژی جدید شما برای وایرال شدن با پست‌ها و برند فعلی شما در تضاد نباشد. همچنین به شما کمک می‌کند قبل از ارسال محتوای جدید، شکاف‌هایی را که باید روی آن‌ها کار کنید، شناسایی کنید. شاید زیرنویس شما نیاز به کار داشته باشد، یا شاید لازم باشد بیوگرافی و عکس پروفایل خود را با برند خود هماهنگ کنید تا معتبر و حرفه‌ای به نظر برسید. رفع هر گونه مشکل در زیبایی شناسی، صدای برند و محتوای فعلی شما، شانس موفقیت پست‌های آینده شما را افزایش می‌دهد.


۵) رقابت‌ها و مسابقات را بررسی و مطالعه کنید!

اگر برای ارائه ایده‌هایی برای محتوای ویروسی به کمک نیاز دارید، به رقبای خود مراجعه کنید. پست‌های آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چه چیزی برایشان کارآمد بوده است.

  • پست‌های برتر و بدترین آن‌ها کدام است؟
  • صدای برند آن‌ها چگونه است؟
  • از چه نوع فرمت‌هایی استفاده می‌کنند؟
  • چگونه با مخاطبان خود درگیر می‌شوند؟
  • چه روزها یا زمان هایی بیشتر پست می‌گذارند؟

گزارش رقبای اینستاگرام از Sprout می‌تواند به شما در جمع‌آوری، تجسم و تجزیه و تحلیل این داده‌ها از یک داشبورد کمک کند.

رقابت‌ها و مسابقات را بررسی و مطالعه کنید!

از این روش برای تقویت خلاقیت خود استفاده کنید. البته، این بدان معنا نیست که شما شروع به کپی برداری از رقبای خود کنید. حتی ممکن است تا زمانی که شخصیت خود را اضافه کنید، برخی از ایده‌ها را قرض بگیرید. مراقب نقض کپی رایت باشید و به صدای برند خود وفادار بمانید.


۶) با اکانت‌های دیگر درگیر شوید!

با درگیر شدن فعالانه با مخاطبان خود در اینستاگرام مورد توجه قرار بگیرید. هرچه بیشتر در فیدها و نوتیفیکیشن افراد نشان داده شوید، پروفایل و پست‌های شما بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند. به علاوه، مشتریان برندهایی را دوست دارند با آن‌ها به عنوان یک فرد رفتار می‌کنند.

با اکانت‌های دیگر درگیر شوید!

فراموش نکنیم که الگوریتم اینستاگرام به پست‌ها با تعامل بالا پاداش می‌دهد و آن‌ها را بیشتر در صفحه اکسپلور نشان می‌دهد.


۷) از تجزیه و تحلیل برای یادگیری آنچه قبلا کار می‌کرد، استفاده کنید!

تجزیه و تحلیل به شما کمک می‌کند تا در مورد همه چیز از جمله توسعه محتوای وایرال شده تصمیم‌گیری مبتنی بر داده بگیرید. نتیجه؟ شانس موفقیت بیشتر!

از تجزیه و تحلیل داخلی اینستاگرام برای ردیابی معیارهای کلیدی مربوط به تعامل و رشد فالوور استفاده کنید. در مورد آن چه در گذشته کار می‌کرد، آنچه که به خوبی انجام نمی‌شد و نوع پست‌ها و استورهایی که معمولا مورد توجه مخاطبان شما هستند، بیاموزید. پیشنهاد می‌کنم از ابزار تجزیه و تحلیل شخص ثالث مانند Sprout Social استفاده کنید.

رد، استفاده کنید!

۸) محتوای وایرال شده را دوباره ایجاد کنید!

این احتمالا ساده‌ترین راه برای وایرال شدن در اینستاگرام است. اما از این حرکت با احتیاط استفاده کنید. فقط محتوای وایرال را کپی و جایگذاری نکنید، کمی خلاقیت به خرج دهید.

در فید و اکسپلور خود بگردید محتواهای وایرال مانند هشتگ‌های محبوب را پیدا تا محتوایی را برای بازآفرینی پیدا کنید.

بهتر از این، به دنبال محتوای وایرال شده در سایر اپلیکیشن‌ها باشید. به عنوان مثال، TikTok مکانی عالی به منظور الهام گرفتن برای ریلزهای اینستاگرام است. از آن جایی که این محتوا قبلا در گذشته عملکرد خوبی داشته است، احتمالا برای شما نیز کار می‌کند. فقط مطمئن شوید که آن را طوری تنظیم کرده‌اید که برای مخاطب خاص خود جذاب باشد.


۹) با اینفلوئنسرها همکاری کنید!

وایرال شدن به تنهایی می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر در این پلتفرم تازه کار هستید یا طرفداران کمی دارید. اینجاست که بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند.

مشارکت با سازندگان محبوب در جایگاه شما می‌تواند محتوای شما را در معرض دید زیادی قرار دهد. شما می‌توانید برای ارسال مجدد و منشن درخواست کنید یا با آن‌ها محتوا ایجاد کنید. هر چه بیشتر به محتوای خود توجه کنید، شانس بیشتری برای ویروسی شدن خواهید داشت.

به عنوان مثال، Kapten & Son با اینفلوئنسرهای سفر برای ایجاد محتوای وایرال برای تبلیغ کوله پشتی خود شریک می‌شود.

بهترین اینفلوئنسرها معمولا فالوورهایی دارند که به آن‌ها اعتماد دارند. اینکه این سازندگان برند یا محصول شما را تایید کنند، می‌تواند برای اعتبار شما شگفتی ایجاد کند.


۱۰) بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را تعیین کنید!

فالوورهای شما همیشه در اینستاگرام نیستند. آن‌ها هم کار می‌کنند و هم می‌خوابند. نکته کلیدی این است که بدانید چه زمانی آن‌ها بیشتر فعال هستند و سپس برای حداکثر تعامل روی پست کلیک کنید. داده‌های Sprout Social میانگین زمان اوج تعامل جهانی را نشان می‌دهد.

 بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را تعیین کنید!

در حالی که حفظ این میانگین‌ها خوب است، بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام برای برند شما بر اساس ویژگی‌های منحصر به فرد مخاطبان شما متفاوت است.

عواملی مانند لوکیشن، منطقه زمانی، علایق، سرگرمی‌ها، برنامه‌ها، سن و جنسیت همگی بر رفتار شبکه‌های اجتماعی تاثیر می‌گذارند. از تجزیه و تحلیل اینستاگرام برای اطلاع از ساعات اوج فعالیت دنبال کنندگان خود استفاده کنید و از آن برای برنامه ریزی پست‌ها استفاده کنید.


۱۱) به طور مداوم پست بگذارید!

علاوه بر ارسال پست در بهترین زمان، باید به طور مداوم پست بگذارید تا فالوورهای بیشتری جذب کنید و حضوری قوی در پلتفرم داشته باشید.

ارسال به صورت تصادفی یا استراحت‌های طولانی در این بین باعث می‌شود فالوورهای جدید به آرامی برند شما را فراموش کنند. با پست کردن منظم محتوای عالی به راحتی می‌توانید در ذهن کاربران خود ماندگار شوید. از اتوماسیون اینستاگرام استفاده کنید تا به شما کمک کند به یک برنامه پست ثابت پایبند باشید. به عنوان مثال، ویژگی‌های زمان‌بندی Sprout به شما امکان می‌دهد یک تقویم محتوا برای اینستاگرام تنظیم کنید و در زمان‌های بهینه پست کنید.

فالوورهایتان از برند شما انتظار سرگرمی یا خلاقیت خواهند داشت که همیشه برای تصویر برند و تعامل شما خوب است.

به طور مداوم پست بگذارید!

جمع‌بندی…

در این مطلب ۱۱ روش کاربردی برای وایرال شدن در اینستاگرام گفتیم. شما برای وایرال شدن در اینستاگرام چه کاری انجام می‌دهید؟!

سوالات متداول

چند لایک در محتواهای وایرال شده است؟

به طور کلی، پست‌هایی با بیش از ۱۰۰۰۰۰ لایک یا بازدید و بیش از ۱۰۰۰ کامنت وایرال شده در نظر گرفته می‌شوند. توصیه می‌کنیم بر اساس تجزیه و تحلیل‌ها و داده‌های رقیب خود را معیار قرار دهید و با رشد، نرخ تعامل بالاتر (اما واقعی) را هدف قرار دهید. یک استراتژی مبتنی بر داده برای وایرال شدن در اینستاگرام در نظر بگیرید. وایرال شدن در اینستاگرام می‌تواند مشکل باشد، اما غیرممکن نیست. ترفند این است که از داده‌ها برای تقویت تلاش‌های خلاقانه خود بهره بگیرید، به موقع و به طور مداوم پست کنید و از ترندهای جدید استفاده کنید. مهم‌تر از همه، به صدای برند خود وفادار بمانید و همیشه اعتبار خود را حفظ کنید. شما فقط با محتوای تکراری و ادعایی مشتریان را از خود دور خواهید کرد. اگر می‌خواهید از نویز متمایز شوید، باید منحصر به فرد باشید.

چند بازدید یک ویدیو را در اینستاگرام وایرال می‌کند؟

ویدیوهای اینستاگرام با بیش از ۱۰۰۰۰۰ بازدید، وایرال شده، محسوب می‌شوند. با این حال، این تعداد تا حد زیادی بسته به اهداف خاص، مخاطبان و معیارهای صنعت شما متفاوت است.

چند لایک لازم است تا در اینستاگرام وایرال شود؟

پست های اینستاگرام با بیش از ۱۰۰۰۰۰ لایک به عنوان ویروسی در نظر گرفته می‌شوند. اما تعریف شما از "وایرال" می‌تواند بر اساس صنعت، اهداف و تعداد فالوورهایتان متفاوت باشد.

چگونه می‌توانم ریلز خود را در اینستاگرام وایرال کنم؟

با استفاده از موسیقی‌های ترند، زیرنویس‌های متنی، هشتگ‌ها و کاورهای Reel سفارشی، می‌توانید محتوای وایرال شده درست کنید. علاوه بر این، ریلز اینستاگرام خود را در ساعات اوج فعالیت منتشر کنید، آن را در فید و استوری‌های خود به اشتراک بگذارید و در چند ثانیه اول با یک قلاب فریبنده توجه مخاطب را به خود جلب کنید.

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام چه زمانی است؟

پیشنهاد می‌کنم مقاله "بهترین زمان برای پست‌ گذاشتن در اینستاگرام" را بخوانید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها