ورود به جانویس

اپلیکیشن Hallo App منتشر شد!

اپلیکیشن Hallo App منتشر شد!
اپلیکیشن Hallo App منتشر شد!

اپلیکیشن Hallo App یک شبکه‌ی اجتماعی جدید است که شباهت بسیار زیادی به واتس‌آپ دارد. علت این شباهت این است که دو نفر از کارمندان سابق واتس‌آپ این شبکه‌ی اجتماعی را طراحی کرده‌اند. جالب است بدانید Hallo App برخلاف فیسبوک و اینستاگرام بیشتر حالت خصوصی و دوستانه دارد.

در ادامه‌ی این مقاله اپلیکیشن Hallo App را بیشتر معرفی می‌کنیم:

اپلیکیشن Hallo App چیست و چگونه کار می‌کند؟

Hallo App بیش از آنکه یک شبکه‌ی اجتماعی باشد یک پیام‌رسان است و برای گفت‌وگوهای شخصی و گروهی با افرادی که آن‌ها را می‌‌شناسید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Neeraj Arora و Michael Donohue طراحان و توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن، Hallo App را به عنوان پیام‌رسانی که مشکلات واتس‌آپ را ندارد ارائه کرده‌اند. به عبارتی دیگر Hallo App رقیبی برای واتس‌آپ است.

پیام‌ها در Hallo App از دو طرف رمزنگاری شده‌اند پس می‌توان گفت این اپلیکیشن از ایمنی بالایی برخوردار است. کاربران در Hallo App بدون داشتن شماره تلفن نمی‌توانند یک‌دیگر را پیدا کنند. همچنین از مهم‌ترین نکات مثبتی که این اپلیکیشن دارد این است که هیچ‌گونه تبلیغاتی در آن وجود ندارد.

از Hallo App چه می‌دانیم؟

این اپلیکیشن به ۴ بخش اصلی تقسیم می‌شود. طراحی این برنامه به صورت مینیمال می‌باشد و الگوریتم خاصی برای مرتب‌سازی پست‌ها و یا چت‌های گروهی در نظر گرفته نشده‌است.

آرورا یکی از بنیان‌گذاران Hallo App درباره‌ی این اپلیکیشن می‌گوید:

تصور کنید که دوستان آنلاین شما، دوستان واقعی‌تان هستند و فید شما از افراد و پست‌هایی پر نشده‌است که شما اهمیتی برایشان قائل نیستید. فکر کنید در حال اسکرول کردن می‌باشید و لحظات و چیزهایی را می‌بینید که شما آن‌ها را انتخاب کرده‌اید نه الگوریتم‌ها.

اگر در این اپلیکیشن تبلیغی وجود ندارد و اطلاعات کاربران حفظ می‌شود پس درآمد این اپلیکیشن از کجاست؟

بنیان‌گذاران این سرویس می‌ خواهند حق و هزینه‌ی اشتراک در نظر بگیرند.

دو بنیان‌گذار این اپلیکیشن می‌گویند:

ما در Hallo App هیچ‌گونه تبلیغی نداریم. به جای تبلیغ در نظر داریم که برخی از امکانات این اپلیکیشن را با هزینه‌ی بسیار کمی در اختیار کاربران قرار دهیم. تمامی تلاشمان بر این است که محیطی ساده، امن و خصوصی برای ارتباط با افرادی که برایتان اهمیت دارند را فراهم کنیم.

همچنین می‌گویند این اپلیکیشن به هیچ اطلاعات اضافی در موبایل شما دسترسی نخواهد داشت. به عبارتی دیگر قصد و یا هدفی برای جمع‌آوری اطلاعات وجود ندارد.

آیا امید به رشد Hallo App وجود دارد؟

اگر هم اکنون این اپلیکیشن را نصب کنید کاربران بسیار کمی دارد. شاید از لیست مخاطبانتان کسی در این اپلیکیشن وجود نداشته باشد. همچنین Hallo App در حال حاضر ۱۲ کارمند دارد و مشخص نیست چقدر از آن استقبال شود.

اما همانطور که گفته شد Hallo App بوسیله‌ی دو نفر از کارمندان سابق واتس‌آپ طراحی شده‌است و اصل آن چیزی شبیه واتس‌آپ قبل خریداری آن توسط فیسبوک می‌باشد. به عبارتی دیگر این اپلیکیشن تمرکز بسیار زیادی بر روی حریم شخصی افراد دارد. با توجه به این ویژگی بزرگ می‌توان به روند رشد Hallo App امیدوار بود.

بخش‌های اپلیکیشن‌ Hallo App چگونه می‌باشند؟

این اپلیکیشن ۴ بخش دارد. این ۴ بخش شامل پست‌های دوستان، چت‌های گروهی، چت‌های شخصی و تنظیمات می‌باشد که در ادامه هر کدام را توضیح می‌دهیم:

بخش Home: این بخش شباهت بسیار زیادی به بخش Home در اینستاگرام دارد. می‌توان گفت در بخش Home هالو اپ از ساختار STATUS در واتس‌آپ کپی نکرده‌ و بیشتر شبیه نسخه‌ی ساده‌تر اینستاگرام می‌باشد.

در قسمت Home این اپلیکیشن با انتخاب گزینه‌ی + به راحتی می‌توانید هر محتوایی را که می‌خواهید با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. همچنین در این بخش می‌توانید به راحتی یک لینک را به اشتراک بگذارید. با کمی دقت متوجه خواهید شد که Hallo App با قرار دادن این ویژگی سعی به رقابت با اینستاگرام را دارد.

بخش Groups: این قسمت چت‌های گروهی‌تان را نمایش می‌دهد.

بخش Chats: این بخش نیز چت‌های خصوصی‌تان را نشان می‌دهد.

بخش Settings: همانطور که مشخص است در این بخش می‌توانید تنظیماتی را تغییر دهید.

بخش‌های اپلیکیشن‌ Hallo App چگونه می‌باشند؟

این اپلیکیشن را هم‌ اکنون می‌توانید از Play Store گوگل و App Store اپل دانلود کنید.

با توجه به ویژگی‌های گفته شده شما حاضرید از این اپلیکیشن استفاده کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها