ورود به جانویس

۵ روش برای افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی

افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی
افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی

اگر اخیراً احساس می‌کنید که از محتوای شبکه‌های اجتماعی خود نتیجه‌ای نمی‌گیرید، چه از نظر مالی و چه در افزایش مخاطبان، در این مقاله ما قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید به نتایج بالا دست یابید.

با افزایش رقابت در بین تولیدکنندگان محتوا، ایده‌های جدید و منحصربه‌فرد برای همه افراد چالش‌برانگیز است. برای کمک به رهایی از رکود در خلاقیتتان، پنج روش رشد برای محتوای شبکه‌های اجتماعی را بررسی کرده‌ایم که به طور کامل به تبلیغات شما کمک می‌کند تا پست‌های باکیفیت‌تری درست کنید و درآمد مالیتان را افزایش دهید.


روش اول: از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید.

محتوای تولید شده توسط کاربر «UGC یا User Generate Content» دقیقاً همان چیزی است که کاربران برند شما تولید می‌‌کنند. به طور واضح‌تر، محتوایی مانند تصاویر ارسال شده کاربران، نظرات و سؤالات متداولشان را محتوای تولید شده توسط کاربران می‌گویند.

UGC، سختی تولید ایده‌های محتوا هر روزه را کاهش می‌دهد و به عنوان یک ویژگی ضروری برای رشد شبکه‌های اجتماعیتان عمل می‌کند. با توجه به قدرت بازاریابی دهان به دهان، محتوای تولید شده توسط کاربران ۴۲ درصد بیشتر از پست‌هایی است که خودتان ایجاد می‌کنید و آمارها نشان می‌دهد که محتوای کاربران منجر به ترافیک، لیدها و فروش بیشتر می‌شود.


گنجاندن UGC در استراتژی محتوا

دقیقاً مانند هر محتوایی، شما باید یک برنامه استراتژیک داشته باشید تا از قدرت محتوای تولید شده توسط کاربر خود استفاده کنید.

برای کمک به افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی از نکات زیر استفاده کنید.

نکته ۱: از سایت Cohley استفاده کنید.

Cohley به عنوان یک پلتفرم تولید و آزمایش محتوا، کاربران را قادر می‌سازد تا محتوای تولید شده توسط کاربر، از طریق یک پلتفرم با کاربری آسان را بررسی کنند.

به عنوان مثال، سایت Cohley، یک شرکت پوشاک مستقر در یوتا به نام Rhone را قادر ساخت تا کتابخانه محتوای خود را بسازد و تبلیغاتی را که در حال اجرا داشتند را افزایش دهد. همانطور که Adam Bridegan، مدیر ارشد امور مالی در Rhone، عنوان کرد:

«ما حدود ۱۰ تا ۱۵ مورد را در هفته آزمایش می کردیم و با اشاره به تبلیغات دیجیتال گفت. اما اکنون ما این کتابخانه گسترده محتوا را داریم و تیم ما اکنون در حال آزمایش ۵۰ مورد در روز است. بنابراین، ما مقدار محتوایی را که باید با آن کار کنیم، به شدت افزایش داده‌ایم و از آنجا به داده‌ها اجازه داده‌ایم تا عملکرد فروش را افزایش دهند.»

Adam Bridegan این روش را اینگونه خلاصه کرد:

من در مورد افزایش ROAS بین ۳ و ۴ برابری نسبت به محتوای داخلی صحبت می‌کنم و وقتی به رشد ۳ تا ۴ برابری ROAS فکر می‌کنید و آنچه به ما اجازه می‌دهد به‌عنوان یک برند انجام دهیم، این روش به ما این امکان را می‌دهد تا برای تبلیغات در فیس‌بوک برنامه‌ریزی کنیم. هرچند که اکثر افراد می‌گویند: «اوه، هزینه‌های تبلیغات در فیس‌بوک بسیار زیاد است.

افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی

نکته ۲: بررسی‌های اهرمی

با بررسی‌هایی از ۹۳ درصد خریدهای آنلاین از پاسخ‌های کاربران به محصولات خود استفاده کنید.

بررسی‌ها نه تنها باعث فروش می‌شوند، بلکه می‌توانند ترافیک وب‌سایت و اعتماد کاربر را افزایش دهند.

مشتریان را تشویق کنید تا در هر زمان و مکان، از جمله سایت‌های شخص ثالث مانند Yelp ،Google ،TripAdvisor و موارد دیگر، درباره برند یا محصولات شما نظر بدهند. بررسی‌های داخل و خارج از سایت برای ایجاد تعامل با کاربران بسیار مهم هستند (علاوه براین، محتوای عالی را به همراه دارند).

همچنین می‌توانید از Cohley، پلتفرمی که قبلاً به آن اشاره کردیم، برای ایجاد ۲۵۰، بررسی رایگان برای محصولتان استفاده کنید.

نکته ۳: یک مسابقه هشتگ ایجاد کنید.

برای تشویق کاربران خود به اشتراک‌گذاری محتوایتان، یک مسابقه هشتگ‌گذاری انجام دهید. کاربران می‌توانند عکس‌ها یا ویدئوهای هم سو با هشتگ مورد نظرتان را به اشتراک بگذارند. در حالت ایده آل، این تعامل می‌تواند هشتگ شما را به سمت ترندشدن سوق دهد که می‌تواند به افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی و درخشش برندتان کمک کند.

نگاهی به این ابتکار هشتگ از موزه هنر دنور بیندازیم:

افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی

بازدیدکنندگان موزه عکس‌هایی را در کانال‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذاشتند و موزه آن‌ها را به‌عنوان UGC در کانال‌های برندشان به اشتراک گذاشت.


روش دوم: از ویژگی‌های لایو گرفتن برای نمایش نام تجاری خود در پشت صحنه استفاده کنید.


تقریباً کاربران به صورت روزانه به طور متوسط ​​۹۲ دقیقه ویدئو دیجیتال تماشا می‌کنند.

آیا این عدد برایتان تعجب‌آور است؟

چگونه برند شما می‌تواند در این حجم تولید محتواهای دیجیتالی سری بین سرها درآورد؟

جواب این سؤالها ساده است، با لایو گذاشتن. زوم، فیس‌بوک، اینستاگرام و تیک‌تاک (در میان سایر پلتفرم‌ها) به عملکرد آسان ویدئوی زنده مجهز شده‌اند.

محتوای ویدئویی یک امتیاز برای ساخت محتوا در شبکه‌های اجتماعی است، پخش زنده یا لایو به کاربرانتان اجازه می‌دهد تا در زمان واقعی با شما تعامل داشته باشند، مزیتی که ویدئوی از قبل فیلمبرداری شده ارائه نمی‌کند.


نکاتی برای ویدئوهای لایو موفق

مانند هر کمپین بازاریابی دیگری، شما باید استراتژی ویدیوی زنده خود را به طور کامل برنامه ریزی کنید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند Go-Live بعدی خود را به خوبی اجرا کنید.

نکته ۱: پخش زنده خود را از قبل تبلیغ کنید.

اگر مخاطبان شما ندانند که شما در حال پخش زنده هستید، چگونه می‌توانند آن را تماشا کنند؟

مطمئن شوید که جزئیات پخش زنده خود را قبل از شروع برای کاربرانتان به اشتراک بگذارید. تاریخ و زمان، لایو را درج کنید و همچنین جزئیات جذاب دیگری را در مورد ارزشی که پخش زنده به مخاطبان ارائه می‌دهد، منتشر کنید.

شما می‌توانید این اطلاعات را از طریق کانال‌های مختلف از جمله ایمیل و شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

نکته ۲: یک برنامه برای تعامل بیشتر با کاربران بسازید.

مردم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع خاص در لایوهای زنده شرکت می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند با برند شما تعامل داشته باشند و به سؤالات خاصی پاسخ دهند.

برای اطمینان از برقراری این تعامل، زمانی را برای سؤالات اختصاص دهید و پاسخ‌هایی را برای سؤالاتی که ممکن است مخاطبان شما بپرسند آماده کنید. همچنین می‌توانید با احوالپرسی با نام شرکت‌کنندگان در هنگام ورود به فید، حس اجتماعی بودن و مشارکت را در خود تقویت کنید. فقط به لایو خود فکر نکنید و فراموش نکنید که برای خدمت به چه کسانی اینجا هستید.

نکته ۳: دعوت به اقدام

لایو خود را با در نظر گرفتن یک اقدام خاص از سوی مخاطبان همراه کنید که می‌تواند شامل خرید یا اشتراک‌گذاری در کانال شما باشد، حتماً CTA مورد نظر خود را چندین بار در طول ویدئوی زنده خود ذکر کنید.

نکته ۴: پلتفرم مناسب را برای پخش لایوهای خود انتخاب کنید.

مخاطبان مختلف پلتفرم‌های مختلف را ترجیح می‌دهند. قبل از اینکه حتی به فکر کردن در مورد لایو در یکی از شبکه‌های اجتماعی خود بیفتید، باید بدانید که کاربران در کدام پلتفرم‌ها هستند.

گزینه‌های پلتفرم برای لایو عبارتند از:

 • فیسبوک
 • اینستاگرام
 • یوتیوب
 • تیک‌تاک
 • پریسکوپ

نکته ۵: ابزار مناسب را انتخاب کنید.

وقتی نوبت به راه‌اندازی لایو می‌شود، تعدادی ابزار وجود دارد که می‌تواند به کسب و کار شما در رسیدن به اهدافتان که افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی است، کمک کند.

چند ابزار مفید عبارتند از:

 • vMix: این نرم افزار تولید ویدئوی زنده به شما این امکان را می‌دهد تا موسیقی، ارائه‌ها، ویدئوها، استریم‌ها و موارد دیگر را در برنامه زنده خود وارد کنید. به طور خلاصه، این ابزار راه حل همه چیز را انجام می‌دهد.
 • Facebook Live Media: این ابزار به شما کمک می‌کند تا مکالمه، عملکرد، پرسش و پاسخ یا رویداد مجازی را در فیس بوک پخش کنید. با این ابزار می‌توانید در یک صفحه، در یک گروه یا در یک رویداد رسمی به صورت زنده لایو خود را پخش کنید.
 • ManyCam: این ابزار یک برنامه عالی است که کاربران را قادر می‌سازد تا از وب‌کم خود با چندین برنامه چت ویدئویی و پخش لایو استفاده کنند.

این ابزارها همگی عملکردها و قابلیت‌های رابط متفاوتی دارند. بعد از اینکه مشخص کردید مخاطبان شما در کدام پلتفرم بیشتر فعال هستند، می‌توانید ابزارهایی را بررسی کنید که بهترین مکمل برای آن پلتفرم هستند.


روش سوم: محتوای خود را متنوع کنید.

در حالی که مخاطب مورد نظر شما ممکن است یک نیاز مشترک داشته باشد، اما همچنین مجموعه‌ای از افراد منحصر به فرد با سبک‌های سلیقه‌ای منحصر به فرد هستند.

هنگامی که محتوای خود را متنوع می‌کنید، این احتمال را افزایش می‌دهید که محتوای شبکه‌های اجتماعی شما با تعداد بیشتری از مخاطبان هماهنگ شود.

برای این منظور، یک کتابخانه از محتواها، از جمله اینفوگرافیک، داستان‌های موفقیت، وبلاگ‌ها، ویدئوها و بسیاری دیگر از اشکال محتوای مصرفی شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید.


نکاتی برای تنوع بخشیدن به محتواها

تولید محتوای جدید فرآیندی زمان‌بر است. از ایده پردازی تا ایجاد، برای سازمان‌های بزرگ یا بخش‌های بازاریابی کوچک، طراحی یک کتابخانه برای محتوای شبکه‌های اجتماعی ممکن است کمی سخت باشد، اما با استفاده از نکات زیر می‌توانید این کار را آسان کنید.

نکته ۱: از ابزارهایی برای کمک استفاده کنید.

لازم نیست تمام کارهای سنگین را خودتان انجام دهید. ابزارهایی می‌توانند به شما کمک کنند که عکس‌ها، ویدئوها و سایر نکات بصری مورد نیاز خود را در مقیاس کوچک‌تر و با هزینه‌ کمتر دریافت کنید.

هنگام استفاده از ابزارهای مورد نیاز، گزینه‌‌ای دارید که به شما این امکان را می‌دهند تا هزینه‌های مورد نیاز برای استفاده از این ابزارها را از قبل معین کنید.

افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی

نکته ۲: محتوای خود را آپدیت کنید.

اگر در وب‌سایت خود بخشی دارید که حجم زیادی برای دانلود می‌گیرد، آن مورد را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. با این کار شما به نحوی محتوای خود را آپدیت کرده‌اید.

وقتی محتوای خود را آپدیت می‌کنید، همه چیز قدیمی دوباره جدید می‌شود.

نکته ۳: ابزارهای جدید را امتحان کنید.

اگر در طول تاریخ از سه نوع محتوا استفاده کرده‌اید، استراتژی خود را با ترکیب مدل‌های جدید همراه کنید. نظرسنجی‌ها، اینفوگرافیک‌ها، ویدئوها، وبلاگ‌های ویدئویی و موارد دیگر را نیز استفاده کنید.

شاید مخاطبان شما به شدت منتظر محتوای منحصربه‌فرد برند شما بوده‌اند و زمانی مانند اکنون برای پیدا کردن آن وجود ندارد.


روش چهارم: ایجاد کمپین‌های یکپارچه در شبکه‌های اجتماعی

در حالی که شاید فکر کنید محتوای یکسان در شبکه‌های اجتماعی، موفقیت یکسانی داشته باشد، اما معمولاً اینطور نیست. همانطور که قبلاً گفتیم، شبکه‌های اجتماعی مختلف مخاطبان متفاوتی دارند و نیازها و انتظارات متفاوتی دارند.

بنابراین، زمانی‌که کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی خود را ایجاد می‌کنید، داستانی یکپارچه بگویید که خواننده را خسته نکند. محتوا باید از نظر موضوعی تراز باشد اما در هر پلتفرم مربوطه بسیار متفاوت باشد.


نکاتی برای کمپین‌های اجتماعی یکپارچه

در حالی که گفتن یک روایت چند پلتفرمی ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد، در اینجا سه ​​نکته برای کمک به موفقیت شما وجود دارد.

نکته ۱: از ابزارهایی برای کمک استفاده کنید.

 • Canva: با Canva، می‌توانید بدون توجه به سطح مهارت طراحی خود، گرافیک‌های زیبایی بسازید. با یک نسخه رایگان قوی که در دسترس عموم است، می‌توانید تصاویری متناسب با پارامترهای پلتفرم خاص خود ایجاد کنید.
 • Buffer: یکی از برترین جنبه‌های کمپین اجتماعی بین پلتفرمی، زمان ارسال پست است. Baffer با ابزار زمان‌بندی آسان برای استفاده، سختی این کار را از روی برنامه‌های شما برمی‌دارد.
 • Meet Edgar: این پلتفرم RPA که برای بازاریابان پرمشغله ایده‌آل است و با ایجاد امکانات محتوا برای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، کار را برای شما انجام می‌دهد.

نکته ۲: شاخص های عملکرد مناسب را شناسایی کنید.

هر کانال دارای معیارهای متفاوتی است. برای اینکه بدانید به اهداف کمپین خود می‌رسید یا خیر، معیارهایی را که به هر کانال نسبت داده‌اید ارزیابی کنید تا تعیین کنید که آیا آنها معیارهای واقعی موفقیت هستند یا خیر.

نکته ۳: تست کردن

معمولاً بازاریابان عاشق آزمایش هستند. این در مورد شبکه‌های اجتماعی نیز صادق است. برای محاسبه اینکه چه چیزی در پلتفرم‌های خاص به بهترین وجه با مخاطبان شما هماهنگ می‌شود، آزمایش A/B را در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید و سپس از آن نتایج برای تنظیم رویکرد خود در هر شبکه استفاده کنید.


روش پنجم: کاهش هزینه‌های داخلی و خارجی برای تولید محتوا

نکاتی برای کاهش هزینه‌های تولید محتوا

ما قبلاً در مورد صرفه‌جویی زمانی برای ایجاد محتوا در شبکه‌های اجتماعی بحث کرده‌ایم. اکنون زمان آن است که در مورد هزینه مالی آن هم صحبت کنیم. ایجاد محتواهای جدید می‌تواند هزینه بر باشد که لازم نیست اینچنین باشد.

نکته ۱: برای تولید محتوا ازسایت‌هایی استفاده کنید یا با آنها شریک شوید.

وقتی با سایتی شریک می‌شوید، نه تنها به یک پلتفرم فوق‌العاده دسترسی پیدا می‌کنید، بلکه می‌توانید به میزان قابل توجهی در تولید محتوا صرفه‌جویی کنید. با قابلیت‌های آزمایشی آن‌ها، می‌توانید تعیین کنید که کجا از بودجه خود به بهترین شکل استفاده کنید، بودجه خود را بهینه کنید و در نهایت بازگشت سرمایه (ROI) خود را افزایش دهید.

مزایای مالی استفاده از این سایت‌ها به همین جا ختم نمی‌شود. همچنین می‌توانید در تبلیغات نیز صرفه‌جویی کنید. به عنوان مثال، T3 پس از انتخاب پلتفرم Cohley، با استفاده از محتوای کاربران، به جای تأمین بودجه برای عکاسی خود، بیش از ۴۵۰ هزار دلار در هزینه‌های محتوا صرفه‌جویی کرد.

افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی

نکته ۲: به همه به عنوان یک نویسنده نگاه کنید.

اگر سازمان شما نویسنده اختصاصی ندارد و به فریلنسرها متکی است، فرصتی برای کاهش هزینه‌های تولید محتوا وجود دارد. با کارشناسان موضوع خود در مورد بزرگترین مشکلات پیش روی جامعه و نحوه حل آنها صحبت کنید. وقتی آن مکالمه را به یک وبلاگ یا پرسش‌های متداول تبدیل می‌کنید، محتوای جدیدی ایجاد کرده‌اید که می‌توانید آن را کاهش دهید تا از آن به‌عنوان انواع محتوای شبکه‌های اجتماعی بدون هزینه زیادی برای نویسندگی استفاده کنید.


کلام آخر

امروزه بیشتر کسب و کارها در فضای مجازی و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مختلف فعالیت می‌کنند. توجه به افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما در رشد کسب و کار و همچنین درخشش برندتان کمک زیادی کند.

شما برای افزایش فروش در شبکه‌های اجتماعی چه پیشنهادی دارید؟ لطفاً نظراتتان را برای ما ارسال کنید.

سوالات متداول

برخی از ایده‌های محتوا برای شبکه‌های اجتماعی چیست؟

محتوای عالی شبکه‌های اجتماعی را می‌توان از مواد بازاریابی قدیمی (مانند آگهی‌ها یا فایل‌های PDF قابل دانلود) یا الهام از محتوای تولید شده توسط کاربر (مانند نظرات) و یا از ابتدا از طریق محتوای ویدئویی ایجاد کرد. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا برای تولید محتوای منحصربه‌فرد سختی زیادی را احساس می‌کنند، اما گاهی اوقات اشکالی ندارد که از دنیای اطراف خود الهام بگیرید.

چگونه محتوای شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنم؟

طراحی محتوای شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطبان هدف و ایجاد ارزش برای آنها است. توصیه می‌کنیم از ابزارهایی مانند Cohley برای طراحی گرافیک های جذاب بصری به راحتی استفاده کنید.

چگونه محتوای شبکه‌های اجتماعی منحصر به فرد بسازم؟

قطعا با گنجاندن محتوای تولید شده توسط کاربر! این محتوایی است که کاربران برند شما برای شما ایجاد کرده‌اند. چه این که نظر خود را بنویسید یا یک عکس سلفی در محل کسب و کارتان بگیرید. هیچ برند دیگری نمی‌تواند از این محتوا استفاده کند، و کاملاً برای شما منحصر به فرد است (و ساخت آن بسیار آسان است.)

چگونه محتوای شبکه‌های اجتماعی خود را سریعتر کنم؟

برای به حداکثر رساندن کارایی خود در ایجاد محتوای شبکه‌های اجتماعی، قطعاً روی ابزارها سرمایه گذاری کنید. Canva Pro یا Cohley ابزارهای عالی برای هر بازاریاب محتوا هستند و به شما کمک می‌کنند با استفاده از قالب‌های از پیش ساخته شده، فرآیندهای طولانی‌مدت ایجاد محتوا را تسریع کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها