ورود به جانویس

آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs

آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs
آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs

یکی از اهداف اینستاگرام افزایش تعامل کاربران در این شبکه‌ی اجتماعی می‌باشد. در همین راستا قابلیت جدید پست مشترک یا پست دو نفره را ارائه کرده است.

با گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs، دو کاربر می‌توانند یک پست را در فید یا ریلزهای خود به اشتراک بگذارند. این قابلیت به عنوان یک ویژگی آزمایشی در بازارهای منتخب در ژوئن ۲۰۲۱ راه اندازی شد. سپس در اکتبر ۲۰۲۱ برای عموم منتشر شد. پست‌ Collab ابزاری قدرتمند می‌باشد که همه افراد در بازاریابی اجتماعی باید درباره آن بدانند. این قابلیت به گونه‌ای طراحی شده است که نحوه تعامل سازندگان و کاربران با محتوا را نشان دهد.

در ادامه همراه ما باشید چرا که این مقاله شما را در مورد چیستی، چرایی و چگونگی پست‌های Collab راهنمایی می‌کند:


پست Collab اینستاگرام چیست؟

با توجه به آپدیت‌های اخیر می‌توان گفت اینستاگرام عاشق افزودن قابلیت‌های جدید می‌باشد و از طرفی دیگر کاربران هم عاشق این قابلیت‌ها می‌باشند.

به عبارت ساده، یک پست Collab Instagram پستی واحد است که در فید یا Reels دو کاربر مختلف ظاهر می‌شود. پست‌های مشترک در دو مکان به طور همزمان ظاهر می‌شوند. آن‌ها همچنین کامنت‌ها، لایک‌ها و تعداد اشتراک‌گذاری‌ها را به اشتراک می‌گذارند.

یکی از کاربران پستی را در نظر می‌گیرد و سپس از دیگری دعوت می‌کند تا به عنوان یک همکار در لیست قرار گیرد. هنگامی که اکانت مقابل قبول کرد، پست در پیج هر دو کاربر ظاهر می‌شود.

پست Collab اینستاگرام چیست؟

در حال حاضر، پست‌های Collab فقط در بخش Feed و Reels در دسترس هستند. این بدان معناست که نمی‌توانید یک اکانت را در استوری اینستاگرام یا استریم لایو تگ کنید. همچنین شما به یک شریک در هر پست محدود هستید. با این حال، Collabs هنوز به عنوان یک آزمایش توصیف می‌شود، بنابراین این ویژگی‌ها می‌توانند در آینده تغییر کنند.


چرا باید از پست Collab اینستاگرام استفاده کنیم؟

اینستاگرام در حال حاضر به کاربران این امکان را می‌دهد تا اکانت‌های دیگری را در پست‌های خود تگ کنند. چه چیزی Collabs را متفاوت می‌کند؟ دلیل اصلی کشف و تعامل است. وقتی یک پست Collabs منتشر می‌کنید، پیدا کردن محتوای شما و تعامل با آن را برای کاربران آسان‌تر کرده‌اید.

Collabs دسترسی کاربران را از پست همکار به پروفایل اینستاگرام شما آسان‌تر می‌کند. وقتی شخصی را در یک پست تگ می‌کنید، کاربر باید یک بار روی عکس بزند تا تگ‌ها را ببیند. سپس باید دوباره بزند تا به پروفایل کاربر تگ شده برسند. با Collabs، کاربر فقط باید یک بار نام پروفایل نشان داده شده در هدر را انتخاب کند.

اینستاگرام در حال ایجاد تغییراتی در نحوه سازماندهی فیدهای کاربران است. نمایش محتوای شما در دو پروفایل می‌تواند به برند شما کمک کند. با همکاری دو حساب روی یک پست، احتمال اینکه در فیدهای سفارشی کاربران قرار گیرد، بیشتر است.

پست‌های Collab اینستاگرام میزان محتوای تکراری که برند شما را تبلیغ می‌کند را کاهش می‌دهد. اگر همکاران شما همان محتوای حساب شما را بازنشر می‌کنند، شما برای بازدید و لایک با خودتان رقابت می‌کنید. به طور کلی با پست Collabs که انگار آن را از یک اکانت می‌بینید برای همه آسان‌تر و مفیدتر است.


نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs

ایجاد یک پست Collabs آسان است. اما ممکن است پیدا کردن گزینه‌ی آن آسان‌ترین کار نباشد! برای اینکه یک پست مشترک در اینستاگرام منتشر کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. به طور معمول یک پست فید یا ریلز ایجاد کنید.
  2. به منوی Tag people بروید.
  3. یک همکار دعوت کنید! در حال حاضر فقط یک همکار در هر پست.
نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs

هنگامی که محتوای خود را پست می‌کنید، شریک شما دعوت نامه‌ای در DM خود دریافت می‌کند. تا زمانی که قبول نکنند، پست شما مخفی می‌ماند. سپس، هنگامی که آن را تایید کرد، پست شما منتشر می‌شود.


نکاتی برای ایجاد پست‌های مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collab

در این بخش نمونه‌های مشخصی از نحوه انجام پست‌های Collab در اینستاگرام آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند بیشترین بهره را از Collabs برای برند خود ببرید:

با اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا همکاری کنید!

پست‌های Collabs یک راه عالی برای هماهنگ کردن حضور برند شما در اینستاگرام با اینفلوئنسرهایی است که شما را تبلیغ می‌کنند.

سهم بازاریابان رسانه‌های اجتماعی که از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند از سال ۲۰۱۹ به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. پست‌های اینستاگرام Collab به برجسته کردن این بخش مهم از فعالیت‌های مارکتینگ شما کمک می‌کند.

فقط به یاد داشته باشید که Instagram Collabs جای تگ محتوای برنددار را نمی‌گیرد. اگر اکانت کریتوری دارید که از ویژگی شرکای برنددار استفاده می‌کند، همچنان باید spon-con خود را تگ بزنید تا با مقررات تبلیغات مطابقت داشته باشید.


پست‌های مشترکی را با برندهای دیگر ایجاد کنید!

همکاری بین برندها برای پست‌های Collab اینستاگرام مناسب است. تبلیغات گروهی به دو برند اجازه می‌دهد منابع خود را جمع کنند. به این ترتیب آن‌ها نسبت به هر فشار بازاریابی فردی دسترسی بیشتری دارند.

همکاری‌های برند روی برند نیز می‌تواند جوایز و هدایای شما را جذاب‌تر کند. محصول خود را با یک برند مکمل ترکیب کنید و شاهد افزایش تعاملات خود باشید.

برای اطمینان از اینکه شما و شریک زندگیتان حداکثر قابل شناسایی هستید، از پست مشترک اینستاگرام استفاده کنید.

همچنین می‌توانید بین بخش‌های مختلف حضور آنلاین برند خود همکاری کنید. به عنوان مثال آدیداس از یک تگ Collab برای هماهنگ کردن پست‌ها بین حساب اصلی خود و خط بسکتبال خود استفاده می‌کند.


محتوای ایجاد شده توسط کاربر را فراموش نکنید!

محتوای تولید شده توسط کاربر در حال حاضر بخش مهمی از بازاریابی اجتماعی است. جلب اعتماد مخاطبان برای بازاریابی اجتماعی موفق بسیار مهم است و ارسال محتوای ایجاد شده توسط کاربر یک راه موثر برای جلب اعتماد است.

اعتبار بخشیدن به مخاطبان خود هنگام ایجاد محتوا برای شما، اعتبار آن را برای سایر کاربران برجسته می‌کند. همچنین باعث ایجاد تعامل می‌شود. از این گذشته، چه کسی نمی‌خواهد از برند مورد علاقه خود بگوید؟


برندگان مسابقه را با پست‌های Collabs تگ کنید!

با برجسته کردن برندگان مسابقه اینستاگرام در فید خود، تعامل کاربر را به محتوا تبدیل کنید. نشان دهید که افراد واقعی در مسابقات شما برنده می‌شوند و مشارکت را تشویق کنید. برندگان مسابقه را در یک پست Collabs تگ کنید تا با افرادی که محصول شما را می‌خواهند ارتباط برقرار کنید.


کولبریشن‌های هدفمند پست کنید!

هر پست Collab فقط می‌تواند یک همکار دیگر داشته باشد. آن‌ها همچنین باید به صورت دستی توسط طرف مقابل تایید شوند. این ویژگی همکاری‌های نزدیک و صمیمی را به بهترین شکل، ممکن می‌کند. اگر به دنبال جذب تعداد زیادی از افراد در یک پست هستید، بهتر است از ویژگی‌هایی مانند تگ‌های کاربر یا هشتگ استفاده کنید.


جمع‌بندی…

همانطور که گفتیم گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs باعث می‌شود محتوای شما بیشتر دیده شود و تعامل پیج‌تان افزایش پیدا می‌کند. اگر کسب‌و‌کاری دارید، پیشنهاد می‌کنیم این قابلیت را دریابید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها