ورود به جانویس

۷ ایده تولید محتوا در لینکدین

۷ ایده تولید محتوا در لینکدین
۷ ایده تولید محتوا در لینکدین

استفاده از یک استراتژی خوب برای تولید محتوا در لینکدین، این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید مشارکت در صفحه خود را افزایش دهید و در نهایت با افراد تاثیرگذار حرفه خود، سرمایه‌گذاران و حتی مدیران شرکت‌ها ارتباط برقرار کنید. لینکدین برای رشد کسب و کار شما ساخته شده؛ تنها کافی‌ست که بدانید چطور از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

اولین قدم برای حرکت به سوی موفقیت چیست؟ دانش اولین قدم می‌باشد و شما می‌توانید از مقاله‌های ما برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استفاده موثر از لینکدین بهره ببرید.

در این مقاله نیز سعی داریم تا راهکارهایی برای تولید محتوای خفن در لینکدین به شما معرفی کنیم، اما قبل از آن، یک نکته را در نظر بگیرید:

از همان اول کار اهداف خود را مشخص کنید:

ساختن یک استراتژی کارآمد در تولید محتوا و برقراری ارتباط موثر با افراد در لینکدین، در ابتدا نیازمند آن است که بدانید چه می‌خواهید و هدف شما در این بازاریابی چیست؟ هرچه شفاف‌تر، بهتر! زمانی که می‌دانید دقیقا چه می‌خواهید، تلاش شما هدفمند و قابل اندازه‌گیری خواهد شد؛ علاوه بر این می‌توانید جامعه هدف خود را در لینکدین یا هر شبکه اجتماعی دیگر شناسایی کنید و تمرکز بیشتری بر روی آن‌ها داشته باشید.

حال که اهداف را مشخص کردید، به سراغ گام بعدی برای افزایش تعاملات می‌رویم؛ قدم بعدی تولید محتوای مرتبط با اهداف است؛ اینکه بدانید چه مطالبی پست کنید که افراد بیشتری را جذب کند در گسترش کسب و کار شما موثر می‌باشد.

چه مطالبی پست کنیم؟

الان که اهداف شما برای برقراری ارتباط با افراد در لینکدین مشخص شده، می‌توانید از این ایده‌ها برای تولید محتوا در لینکدین استفاده کنید:

۱- داستان‌های الهام بخش

شاید برایتان سوال پیش بیاید که لینکدین کجا داستان الهام بخش کجا! اصلا این دو هیچ ارتباطی به هم ندارند! اما اینطور نیست! لینکدین ممکن است خانه‌ی مکالمات حرفه‌ای و کاری باشد، اما حضور مردم در این پلتفرم حرف اول را می‌زند.

پس محتوای شما باید به دل مخاطبان بنشیند! محتواهای انگیزشی و داستان‌های الهام بخش که برگرفته از زندگی‌های واقعی هستند، موضوعات عالی برای پست‌های لینکدین می‌باشند.

برای مثال: گفتن داستان برندتان، از سختی‌ها گرفته تا رشد شخصی و تاثیراتی که بر زندگی شما گذاشته، همه می‌توانند موضوعاتی جالب برای افراد باشند.

۲- اشتراک گذاشتن محتوای تعاملی

خب تشخیص این که چه مطلبی باعث افزایش تعامل با کاربران می‌شود کمی سخت خواهد بود، اما نکته مثبت این مدل پست‌ها این است که ممکن است در صفحه اصلی به کاربرانی که با کسب و کار شما ارتباط دارند نمایش داده شود.

لینکدین برای افزایش تعاملات بین کاربران ویژگی‌های جدیدی اضافه کرده است که آن‌ها را تشویق به برقراری ارتباط می‌کنند.

برای مثال نظرسنجی‌ها و ایموجی‌های لینکدین، راهی موثر در افزایش تعاملات می‌باشند.

۳- توجه به کارمندان

اگر یکی از اهداف شما در لینکدین، شناسایی استعدادهایی‌ست که در شرکت خودتان کار می‌کنند، توجه و تشویق کارمندان می‌تواند شروع خوبی باشد.

قدردانی از تلاش‌های افرادی که برای شرکت شما کار می‌کنند اما کمتر دیده می‌شوند، حس نوع دوستی و انسانیتی که در سیستم کاری شرکت شما وجود دارد را نشان می‌دهد؛ و علاوه بر آن باعث تشویق تمام کارکنان برای انجام هرچه بهتر کارشان می‌شود که بسیار تا بسیار نکته حائز اهمیتی می‌باشد.

پس از سخت‌کوشان در شرکت خود غافل نباشید!

۴-نقاط عطف شرکت

شما به عنوان یک شرکت برای نشان دادن نقاط قوت خود احتیاج به اشتراک‌گذاری موفقیت‌ها دارید. با اشتراک‌گذاری پیروزی‌ها وجهه قوی‌تری از شرکت خود به دیگران نشان می‌دهید و هم‌چنین می‌توانید احساس موفقیت را به کارمندان خود منتقل کنید تا آن‌ها نیز در این شادی سهیم باشند و برای پیش‌بردن بهتر کارهای خود از آن انگیزه بگیرند.

نشان دادن موفقیت گروهی راهی برای تولید محتوا در لینکدین

عالی می‌شود اگر همه افرادی که در این موفقیت نقش داشتند را در زیر پست خود تگ کنید.

۵- پست‌های ویدیویی

لینکدین نیز همانند سایر پلتفرم‌ها قابلیتی برای بارگذاری پست‌های ویدیویی دارد. اما چرا این را به عنوان یک مورد مجزا در استراتژی تولید محتوا در لینکدین مطرح کردیم؟

هیچ کس منکر اهمیت ویژه پست‌های ویدیویی نمی‌شود! گاهی اوقات یک فیلم کوتاه چند ثانیه‌ای بسیار بیشتر از چندین عکس می‌تواند مفهوم را منتقل کند. درواقع فیلم‌های کوتاه و مفید مخاطبان بیشتری دارند و بهتر درک می‌شوند.

حال که لینکدین چنین قابلیتی دارد چرا استفاده نکنیم!

۶- جلسات مشاوره، فرصت‌های شغلی، رویدادهای مهم

مخاطبان معمولا برای پیشرفت در کسب و کار خود از لینکدین استفاده می‌کنند، پس گذاشتن مطالبی متناسب با این هدف بازخوردهای خوبی خواهد داشت.

اگر اطلاعات کافی درباره یک سری از مشاغل، مصاحبه‌ها و فرصت‌های شغلی دارید یا در اثر تجربه نکات آموزنده و مفیدی کسب کرده‌اید، آن‌ها را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

۷- تیر آخر

درنهایت اگر برای مدتی نتوانستید هیچ یک از موضوعات بالا را برای پست‌های لینکدین خود استفاده کنید، می‌توانید از تخصص خود صحبت کنید و مخاطبان را با پرسیدن سوال یا دعوت به اشتراک ‌گذاشتن دانش و تجربیاتشان در بحث‌های خود شریک کنید.

این هم هفت ایده برای پست گذاشتن در لینکدین

در میان روش‌های متنوعی که برای معرفی کسب‌وکار وجود دارد، اغلب اوقات لینکدین به عنوان یک شیوه موثر در بازاریابی کمتر دیده می‌شود، چرا که اکثر افراد روش اصولی استفاده از آن را نمی‌دانند! اما با داشتن هدف مشخص و استراتژی محتوای مناسب، می‌توانید نتایج خیلی خوبی از این پلتفرم کارآمد برای کسب‌و‌کار خود بگیرید.

منبع: later.com

2 دیدگاه

  1. سلام
    واسه دیده شدن در فضای بین المللی مرتبط با رشته های فنی مهندسی، فعالیت تو لینکدین به تنهایی کافی هسش یا بهتره که تو فیسبوک و تویتر و … هم وقت بزاریم؟
    مرسی

    1. سلام
      پلتفرم‌هایی مثل توییتر و اینستاگرام چون مسیر متفاوتی رو دنبال می‌کنند، انتخاب اول برای دیده شدن در فضای کاری و آکادمیک نیستند. پیشنهاد اول ما لینکدین هست، چرا که جامعه آن عموما به هدف اشتراک گذاشتن تجربیات حرفه‌ای، شغل‌یابی و مطرح شدن در زمینه کاری خودشون در این شبکه عضو می‌شوند. فیس‌بوک هم محیط مناسبی برای فعالیت در زمینه مورد نظرتون هست؛ درسته که همانند لینکدین مختص به فعالیت‌های کاری و درسی نیست، اما با داشتن بزرگترین جامعه آماری در میان پلتفرم‌ها، می‌تواند به گسترش تعاملات شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها