ورود به جانویس

چه افرادی را در لینکدین دنبال کنیم؟

چه افرادی را در لینکدین دنبال کنیم
چه افرادی را در لینکدین دنبال کنیم

از آنجایی که بازار کار جهانی به سرعت در حال تحول است، دسترسی به دیدگاه‌ها و نظرات متخصصان ماهر، بیش از هر زمان دیگری ارزشمند می‌باشد. از تولیدکنندگان محتوا گرفته تا متخصصان عرصه کشاورزی، از رهبران فکری گرفته تا غول‌های کسب‌وکار؛ بسیاری هستند که از حرفه‌شان در لینکدین صحبت می‌کنند و نکات طلایی را به علاقه‌مندان می‌گویند. اگر شما هم می‌خواهید از نظرات متخصصان، آخرین تحولات زمینه کاری‌تان و توصیه‌های حرفه‌ای بیشتری آگاه شوید، ما یک راه حل ساده داریم؛ آن‌ها را در لینکدین دنبال کنید.

همانطور که می‌دانید، دنبال کردن افراد، این امکان را به شما می‌دهد که سریع‌تر و راحت‌تر به محتواهای آن‌ها دسترسی پیدا کنید. این موضوع در لینکدین هم صادق است؛ اما با رویکردی متفاوت! اینجا اگر به دنبال دانشی نوین هستید یا تمایل دارید از به روزترین اخبار زمینه کاری‌تان آگاه شوید و در نهایت، نکاتی برای رشد در حرفه‌تان بدست آورید؛ لازم است تا افراد خبره در زمینه کاری‌تان را دنبال کنید.

خب دنبال کردن با کانکشن لینکدین چه تفاوتی داشت؟!

توجه کنید؛ شما با کسانی در لینکدین ارتباط برقرار می‌کنید که در زمینه کاری‌تان با شما اشتراک دارند و با آن‌ها تا حدودی آشنا هستید. مثل: همکاران، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، هم‌کلاسی‌ها، هم‌رشته‌ای‌ها، شریکان تجاری و… . حال آنکه کسانی که دنبال می‌کنید، الزاما با شما آشنا نیستند، هدف شما از ارتباط با آن‌ها می‌تواند، کسب اطلاعات بیشتر، یادگیری و آگاهی باشد.

علاوه بر این؛ کانکشن یک ارتباط هم ردیف است، هردو می‌توانید از هم بیاموزید، ارتباط بگیرید و از حال و احوال هم با خبر شوید و در زمینه کاری‌تان بحث کنید، اما با دنبال کردن افراد در لینکدین، شما هستید که مایلید تا محتواهای تولیدی شخص را ببینید. (انگار که ارتباط شما با آن‌ها کمی جدی‌تر است؛ قرار است دوست متخصص محتوا تولید کند و ما از آن یاد بگیریم. مسلما کسانی که پست‌های‌شان حول محور مهاجرت‌شان می‌چرخد، یا مرتبا رزومه بارگذاری می‌کنند یا فقط از گلدان محل کارشان پست می‌گذارند؛ در لیست کسانی که قرار هست دنبال شوند نیستند. این دوستان می‌توانند در گروه کانکشن‌ها جای گیرند.)

چطور افراد را در لینکدین دنبال کنیم؟

اگر شما هم یکی از چندین هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستید که به دنبال شغل می‌گردند، یا شغلی دارید اما هنوز به جایگاهی که لایق‌اش هستید نرسیده‌اید و می‌خواهید در حرفه‌تان رشد کنید، یا حتی بسیار در زمینه کاری‌تان موفق‌اید اما تشنه یادگیری مطالب جدید هستید؛ احتمالا تجربه و دانش متخصصان و رهبران زمینه کاری‌تان می‌تواند کمک بزرگی به شما کند.

حالا که پیشنهاداتمان را دادیم که بهتر است تا چه کسانی را در لینکدین دنبال کنید؛ بیایید ببینیم چگونه این کار را انجام دهیم:

  • کسانی که در فید شما نمایش داده می‌شوند می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند: با توجه به بروز رسانی‌های لینکدین، در فید خود، محتوای سازندگانی را خواهید دید که با توجه به کانکشن‌های شما، احتمالا مورد علاقه‌تان خواهند بود. محتواهای آن‌ها را بررسی کنید و اگر به نظرتان آمد که حرفی برای گفتن دارند، پس آن‌ها را دنبال کنید.
  • از جست‌وجوی لینکدین استفاده کنید: اول که می‌توانید مستقیما اسم شخص مورد نظرتان را تایپ کنید تا او را دنبال کنید. اما اگر مایلید نظرات افراد مختلف درباره یک موضوع خاص را بدانید؛ کافی‌ست موضوع مورد نظرتان را سرچ کنید، سپس در نتایج نمایش داده شده کمی پایین بیایید، در قسمت …People who talk about می‌توانید کسانی که درباره این موضوع صحبت کرده‌اند را مشاهده کنید.
قسمت …People who talk about در نتایج جست‌وجوی شما به نمایش داده می‌شود که می‌توانید افرادی را که درباره موضوع مد نظرتان صحبت کرده‌اند ببینید.

همانطور که احتمالا می‌دانید، با دنبال کردن افراد، پست‌های آن‌ها در فید اصلی شما نمایش داده خواهد شد. اما اگر تعداد کانکشن‌ها و کسانی که دنبال می‌کنید زیاد باشد، ممکن است مقاله یا محتواهایی که بسیار برای‌تان مهم هستند را از دست بدهید؛ برای جلوگیری از این اتفاق، تنها کافی‌ست برای کسانی که مایلید تمام محتواهای آن‌ها را ببینید، زنگوله اطلاع‌رسانی که در تصویر زیر نشان داده شده را فعال کنید.

زنگوله اطلاع‌رسانی در پروفایل شخصی که دنبال‌اش کرده‌اید، قابل مشاهده می‌باشد.

هر حرکت شما در لینکدین باید حرفه‌ای و سنجیده باشد. ما هم تلاش کردیم در این مینی مقاله، درباره یک بخش کوچک از این شبکه اجتماعی محبوب صحبت کنیم تا بهتر بدانیم که چه افرادی را در لینکدین دنبال کنیم و به چه روش‌هایی آن‌ها را پیدا کنید. امیدواریم نکات خوبی از این مقاله برداشت کرده باشید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها