ورود به جانویس

Idea Pins: راهی برای دیده شدن در پینترست

Idea Pins At Pinterest
Idea Pins At Pinterest

بیش از ۴۰۰ میلیون نفر هر ماه برای خرید به پینترست مراجعه می‌کنند و جالب است بدانید که بر اساس الگوریتم‌های پینترست، مشخص می‌شود که هر پینرز (کاربران پینترست) به چه چیزهایی در پینترست نگاه می‌کند. لذا بر همین اساس پینترست به آن‌ها پیشنهاداتی می‌دهد؛ بنابراین، Pinterest Idea Pins، که یک نسخه ارتقا یافته است بیشتر از Story Pins، مورد استقبال قرار گرفته است.

هدف Idea Pins این است که به صاحبان مشاغل در پینترست کمک کند تا باقدرت ویدئو بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند. با استفاده از Idea Pins می‌توانید به بینندگان خود آموزش دهید و سپس آنها را برای خرید از محصولاتتان و یا ثبت نام در کلاس‌های آموزشیتان، تشویق کنید.

از این راهنمای جامع برای ایجاد اولین Idea Pins خود استفاده کنید تا بتوانید خود را به دنبال‌کنندگانتان نشان دهید.


Idea Pins در پینترست چیست؟

یک آلبوم عکس دیجیتال را تصور کنید که در آن‌همه تصاویر و ویدئوها یک موضوع خاصی را بیان می‌کنند، به‌عنوان‌مثال، «چگونه یک مهمانی شیک برای شب تولدمان برگزار کنیم» این همان Idea Pin است. هدف هر Idea Pin، آموزش بینندگان و تشویق آنها برای عمل‌کردن به آن آموزش است.

شاید Idea Pins شبیه با «استوری» شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام باشد اما یک تفاوت بزرگی با این استوری‌ها دارد و ظرف ۲۴ ساعت ناپدید نمی‌شوند. در واقع، پینترست نظرات و مکالمات کاربران در مورد Idea Pins را ذخیره می‌کند.


انواع Idea Pins:

Idea Pins از ماه مه ۲۰۲۱ منتشر شد که در ادامه ما برخی از کاربردهای مهم در Idea Pins می‌پردازیم:

۱. Idea Pins برای آموزش:

Idea Pins، یک راهنمای جامع و گام‌به‌گام است که شما می‌توانید نحوه انجام کاری را به مخاطبانتان نشان دهید. Idea Pins یک محتوای سرگرم‌کننده است که می‌تواند افراد را به اکانت شما راهنمایی می‌کند و شناخته شدن برندتان را افزایش دهد.


۲. Idea Pins برای مسافرت

Idea Pins برای مسافرت معمولاً مجموعه‌ای از عکس‌های سفر هستند که جاذبه‌های مختلفی را نشان می‌دهند که می‌توانید در یک کشور، شهر یا منطقه پیدا کنید. کسب‌وکارهای کوچک و وبلاگ‌نویسان در صنعت سفر از این پین‌ها برای گفتن داستان و هدایت مردم به تورهای خود استفاده می‌کنند.


۳. Idea Pins برای مد و فشن

Idea Pins برای فشن شامل لباس‌ها، طراحی لاک‌های ناخن، کفش، کیف و لوازمی برای خرید پینرزهایی است که به دنبال کردن از مد هستند. صاحبان کسب و کارها از این پین‌ها برای نشان دادن برخی از محصولات استفاده می‌کنند.


۴.  Idea Pins برای انجام دادن کارها براساس لیست

همان‌طور که از نام این پین پیداست، لیستی از کارهایی است که افراد باید سعی کنند انجام دهند یا به آنها توجه کنند. تقریباً همه افراد از این پین‌ها استفاده می‌کنند، از بازاریابان و وبلاگ‌نویسان گرفته تا صاحبان مشاغل کوچک. در واقع به نوعی برنامه‌ریزی را به شما یاد می‌دهد.

اکنون که می‌دانید Idea Pins یک روش نشان‌دادن فعالیت‌هایتان در زمینه‌های مختلف به دیگران است، بیایید ساختن Idea Pins را یاد بگیریم.


روش درست کردن Idea Pins در پینترست + نکاتی برای صاحبان مشاغل

در ابتدا با دوبار کلیک کردن، چک کنید که Idea Pins در منطقه شما در دسترس است. ازآنجایی‌که پینترست Idea Pins را بر اساس منطقه زندگیتان منتشر می‌کند، ممکن است لازم باشد به‌صورت دستی درخواست دسترسی بدهید.

در اینجا هشت مرحله آسان برای درست کردن Idea Pins را برایتان شرح می‌دهیم:

مرحله ۱: ایجاد یا تبدیل به یک حساب تجاری در پینترست

با کلیک بر روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست‌ در بالای صفحه، مطمئن شوید که یک حساب تجاری پینترست دارید. در زیر نام خود، برای نشان‌دادن نوع حساب خود، باید «شخصی» یا «تجاری» را ببینید. اگر در حال حاضر یک حساب شخصی دارید، روی عکس نمایه خود کلیک کنید، سپس روی «تبدیل به بیزینس» در زیر «افزودن حساب» کلیک کنید.

نکته: مطمئن شوید که عکس نمایه، نام و بیوگرافی شما به کاری که انجام می‌دهید مرتبط است. آدرس وب‌سایت خود را بنویسید تا پیوندی به سایت شما در همه پین‌هایتان و درست زیر نامتان ظاهر شود.


مرحله ۲: درخواست دسترسی به Idea Pins (توجه: همه افراد نیازی به انجام این کار ندارند)

اگر یک حساب تجاری دارید و راهی برای ایجاد یک Idea Pin ندارید، ممکن است مجبور شوید درخواست برای دسترسی به پینترست ارسال کنید. کافی است به‌سادگی روی این پیوند «https://www.pinterest.com/idea-pin-invite/» کلیک کنید و روی «Start creating» بزنید. سپس در پنجره بعدی روی «Request access» کلیک کنید.

Request access درخواست دسترسی به Idea Pins در پینترست است.

نکته: اگر در منطقه‌ای هستید که Idea Pins پشتیبانی می‌شود، باید بدانید که پینترست هر روز Idea Pins را منتشر می‌کند و می‌توانید به‌زودی در لیست آن قرار بگیرید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به دنبال دسترسی به آن باشید.


مرحله ۳: روی «Create» بروید و سپس روی «Create Idea Pin» کلیک کنید، پس از آن روی «Create New» کلیک کنید.

اکنون که حساب شما کاملاً تنظیم شده است، می‌توانید شروع به ایجاد Idea Pin کنید. در نوار تسکبارتان (که همیشه در بالای صفحه شما قرار دارد)، چهار تب را مشاهده خواهید کرد:

  • Business
  • Create
  • Analytics
  • Ads

ماوس را روی «Create» نگه دارید، سپس روی «Create Idea Pin» کلیک کنید. اگر Create Idea Pin را نمی‌بینید، به این معنی است که یا باید به طور دستی درخواست دسترسی کنید یا در یک منطقه پشتیبانی نشده هستید (بهتر است سعی کنید به طور دستی درخواست دسترسی کنید).

با کلیک بر روی «Create Idea Pin» باید به پوشه پیش‌نویس‌های خود بروید، جایی که باید روی «Create new» کلیک کنید.

نکته: چه با دستگاه تلفن همراه یا دسکتاپ خود کار می‌کنید، قبل از زدن دکمه آپلود، عکس‌ها و ویدئوهای خود را در یک ردیف قرار دهید.


مرحله ۴: حداکثر ۲۰ عکس و ویدئو آپلود کنید.

وقتی که آپلود عکس‌هایتان تمام شد، روی فلش کوچک در مرکز صفحه کلیک کنید. در این مرحله باید پنجره‌ای باز شود که از شما می‌خواهد تا حداکثر ۲۰ ویدئو و تصویر را انتخاب کنید که می‌خواهید Idea Pin شما حاوی آنها باشد.

توجه داشته باشید، Idea Pinsها دارای نسبت تصویر ۹:۱۶ یا ارتفاع ۱۹۲۰ پیکسل و عرض ۱۰۸۰ پیکسل هستند.

نکته: ترکیبی از عکس‌ و ویدئو را آپلود کنید زیرا الگوریتم پینترست از محتوای ویدئویی بیشتر حمایت می‌کند. همچنین مطمئن شوید که همه عکس‌ها و ویدئوهای شما یک داستان یا یک هدف مشخص دارند. آخرین عکس شما می‌تواند یک فراخوان برای اقدام به عمل (CTA) باشد که بینندگان را به طور نامحسوس به فروشگاه آنلاینتان هدایت می‌کند.


مرحله ۵: Idea Pin خود را با تنظیم تصویر، افزودن متن یا تغییر رنگ پس‌زمینه ویرایش کنید.

بعد از اینکه عکس‌های خود را آپلود کردید، آنها را ویرایش کنید. اگر اولین عکس شما عنوان ندارد، متنی اضافه کنید تا مشخص شود که Idea Pin شما در مورد چیست. همچنین می‌توانید متن را به تصاویر دیگر خود نیز اضافه کنید، جهت عکس‌های خود را بچرخانید و آنها را برش دهید.

نکته: هدف نهایی شما در مورد Idea Pin تشویق کردن برای دعوت به اقدام است. مطمئن شوید که عکس‌ها و ویدئوهایتان درمورد کاری که می‌خواهید انجام دهید کاملاً مشخص باشد.


مرحله ۶: عنوان اضافه کنید، صفحه پینترست را انتخاب کنید و چند تگ را انتخاب کنید.

برای Idea Pin خود یک عنوان انتخاب کنید تا مردم بدانند که چه چیزی را می‌خواهند، ببینند. دقت کنید که حتماً عنوان شما جذاب باشد تا باعث کنجکاوی دیگران شود و همچنین با متن روی عکس بر کاورتان همخوانی داشته باشد.

در مثال زیر، یک Idea Pin ساختیم برای صاحبان مشاغل کوچکی که تازه در پینترست شروع به کارکرده‌اند.

ابتدا بوردی را انتخاب کنید که می‌خواهید Idea Pin شما در آن قرار گیرد. اگر یک Idea Pin در مورد رومیزی‌های قلاب‌بافی درست کرده‌اید، آن را در بوردی به نام «صنایع‌دستی قلاب‌بافی» یا «محصولات قلاب‌بافی آسان» قرار دهید.

سپس، چند تگ را انتخاب کنید. تگ‌ها راهی هستند که پینترست متوجه می‌شود محتوای شما واقعاً چیست. مانند این است که به الگوریتم پینترست بگویید: این Idea Pin درباره قلاب‌بافی است و لطفاً آن را به افرادی که به قلاب‌بافی علاقه دارند، نشان دهید.

نکته: عنوان و تگ‌های انتخابی شما به میزان سرچ پین شما در پینترست، گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می‌کنند. پس مطمئن شوید که برای همه افراد واضح باشد.


مرحله ۷: فهرستی را به Idea Pin خود اضافه کنید (اختیاری اما توصیه می‌شود)

افزودن لیست، آخرین مرحله قبل از انتشار است. این کار اختیاری است، اما انجام‌دادن آن به‌شدت توصیه می‌‌شود زیرا دسترسی به پین شما را افزایش می‌دهد و همچنین به پینترست موضوع Idea Pin را می‌دهد.

شما می‌توانید سه نوع فهرست ایجاد کنید: «مواد لازم» برای Idea Pin درباره آشپزی، «مواد» برای Idea Pin درباره صنایع‌دستی، و «یادداشت‌ها» برای  Idea Pin که در دودسته اول قرار نمی‌گیرند.

فیلدهای سفارشی برای «مواد تشکیل‌دهنده» و «مواد لازم» وجود دارد، برای مثال، می‌توانید «زمان پخت» و «اندازه سرو» را برای فهرست «مواد تشکیل‌دهنده» خود نشان دهید. به طور مشابه، می‌توانید «سطح دشواری» را در زیر منابع نشان دهید، زیرا پینترست فرض می‌کند که شما یک راهنمای برای نحوه ساخت کاردستی‌های DIY (Do It Yourself) ایجاد کرده‌اید.

نکته: این مورد دیگری است که به جستجو آسان پین شما کمک می‌کند. پین خود را با استفاده از کلمات کلیدی توصیف کنید که به موضوع پینتان اشاره می‌کند. همچنین، در صورت امکان، یک دعوت به اقدام نیز به‌عنوان خود اضافه کنید تا پس از اینکه کاربران Idea Pin شما را دیدند، آنها را به وب‌سایت یا وبلاگ خود هدایت کنید.


مرحله ۸: انتشار را فشار دهید.

حالا دیگر کار شما تمام شده است! تنها کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که دکمه «Publish» را در گوشه سمت راست پایین صفحه خود بزنید و منتظر بمانید تا آپلود تمام شود.

نکته: قبل از ضربه‌زدن به انتشار، مطمئن شوید که هیچ خطایی در پست شما وجود ندارد. بعد از اینکه Idea pin خود را آپلود کردید، دیگر نمی‌توانید آن را ویرایش کنید، اگرچه می‌توانید آن را به تابلوی دیگری منتقل کنید یا یادداشتی به آن اضافه کنید.


نتیجه گیری:

تجربه شما از کارکردن با پینترست چیست؟ به نظر شما این شبکه اجتماعی هم می‌تواند مانند اینستاگرام یک پلتفرم موفق برای فروش باشد؟

لطفاً نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

2 دیدگاه

  1. سلام
    من وقتی وارد سایت میشم برام گزینه get app رو میاره با اینکه برنامه رو دارم اکانتم هم بیزینسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها