ورود به جانویس

چگونه از هشتگ‌های اینستاگرام بیشترین استفاده را ببریم؟

کشف کردن، بخش بزرگی از چیزی است که به سازندگان و کسب و کارهای کوچک در شبکه‌های اجتماعی فرصت رشد کردن می‌دهد و یکی از قدیمی‌ترین راه‌های کشف محتوا، استفاده از هشتگ‌هاست. هشتگ‌ها به کاربران کمک می‌کنند که به راحتی محتوای مرتبط با موضوعات خاص را پیدا کنند و با آن‌ها درگیر شوند.

آیا به دنبال مدل لباس خاصی هستید؟ کافیست هشتگ #OOTD را بررسی کنید. به ایده‌ای برای دکور خانه‌تان نیاز دارید؟ هشتگ #Interiordesign هر آنچه می‌خواهید را در اختیارتان می‌گذارد.

هشتگ‌ها ابزاری قدرتمند برای حساب‌های شخصی و تجاری هستند و درک نحوه استفاده موثر از آن‌ها می‌تواند تلاش‌های بازاریابی اینستاگرام شما را تا حد زیادی افزایش دهد. در این مقاله به اهمیت هشتگ‌ها برای استراتژی اینستاگرام شما می‌پردازیم و نکاتی در مورد نحوه ایجاد و استفاده از هشتگ‌های مرتبط، بهترین روش‌ها برای استفاده از هشتگ‌ها و نحوه پیگیری عملکرد آن‌ها را ارائه می‌دهیم.

هشتگ‌های اینستاگرامی چه هستند؟

هشتگ‌ها ترکیبی از حروف، اعداد و یا ایموجی‌ها هستند که قبل از آن‌ها علامت # به عنوان مثال: (#Buffroo) قرار می‌گیرد. از هشتگ‌ها برای طبقه‌بندی و بازدید بیشتر محتواها استفاده می‌شود. هشتگ‌ها در اینستاگرام قابلیت کلیک و جستجو را دارند.

هشتگ‌ها اصولا در زیر کپشن‌های صفحات اینستاگرامی گروه بندی می‌شوند که حتی می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید تا از آخرین مطالب تحت آن هشتگ مطلع شوید. هشتگ‌ها به بهبود قابلیت کشف پست‌های تک تصویر، پست‌های چند تصویره و ریلزهای شما در اینستاگرام توسط مخاطبان جدید کمک می‌کنند.

هشتگ‌ها در اینستاگرام به ۹ دسته تقسیم می‌شوند:

  • هشتگ‌هایی که محصول یا خدماتی را توصیف می‌کنند: این نوع هشتگ‌ها کلمات کلیدی گسترده‌ای هستند که یک محصول یا خدماتی را توصیف می‌کنند، مانند: #ژاکت یا #مبلمان سازی
  • هشتگ‌های درون سازمانی: این نوع هشتگ‌ها مشخص‌تر هستند و نشان می‌دهند که یک پست در چه زمینه‌ای با صنعت آن مطابقت دارد. برای سبک‌های طراحی، هشتگ‌هایی مانند  #Nordicdesignیا #midcenturymodern به ذهن می‌رسند.
  • هشتگ‌هایی که جوامع را شناسایی می‌کنند: این نوع هشتگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا با انجمن‌های مختلف آشنا شوید. مثلا #Authorsofinstagram
  • هشتگ‌های مربوط به فصل‌ها یا تعطیلات خاص: این هشتگ‌ها یا به فصل‌هایی مانند #زمستان و یا عجایب یا رویدادهای شناخته شده مانند #تاریخ زنان اشاره می‌کنند.
  • هشتگ‌های مربوط به مکان‌ها: این نوع هشتگ‌ها به افراد کمک می‌کنند که مکان‌های مختلف را مشاهده کنند و متوجه شوند دیگران در کجای دنیا هستند و تشخیص دهند که آیا محتوای‌شان از نظر موقعیت مکانی مرتبط است یا خیر؟
  • هشتگ برای روزهای مختلف هفته: هر روزی از هفته هشتگ‌های خاص خودش را دارد. برای مثال هشتگ #TGIF محبوب، به معنای (خدا را شکر که جمعه است) و یا هشتگ کمتر شناخته شده #Thursday Thoughts هر کدام برای یک روز خاص استفاده می‌شوند.
  • هشتگ‌های مخفف: این هشتگ‌ها معمولا با هشتگ‌های محبوب از جمله #OOTD برای لباس و یا #YOLO مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • هشتگ‌های مرتبط به عبارات: این هشتگ‌ها عناصر هشتگ محصول، هشتگ‌های خاص و هشتگ‌های جامعه را ترکیب می‌کنند. آن‌ها در اصل عباراتی هستند که مردم در اینستاگرام برای اتصال منظم به جوامع موجود مانند #۵amwritersclub استفاده می‌کنند.
  • هشتگ با ایموجی: اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد تا هشتگ‌هایی را جستجو کنید که فقط دارای یک ایموجی یا متنی با ایموجی هستند. برخی از محبوب‌ترین ایموجی‌ها عبارتند از: #خورشید که برای نمایش تابستان یا یک روز آفتابی به کار می‌رود.

آنچه باید درباره هشتگ‌های اینستاگرام بدانید

استفاده از هشتگ‌های مرتبط گام مهمی در افزایش دید و تعامل پست‌های اینستاگرامی شماست. کلید استفاده موثر از هشتگ‌ها این است که مطمئن شوید با محتوای پست شما مرتبط هستند. برای مثال اگر عکس جدیدی از حیوان خانگی خود که توله سگ است پست می‌کنید، استفاده از هشتگ‌هایی مانند #puppylove یا #Newpuppy مناسب است.

این درحالی است که، استفاده از هشتگ‌هایی مانند #مد یا #غذا چندان مرتبط نخواهند بود. در اینستاگرام هر هشتگ صفحه مخصوص به خود را دارد. بنابراین می‌توانید هر پستی را که تا به حال از آن هشتگ استفاده کرده است، به صورت مرتب سازی شده براساس «برترین»، «اخیرا» و «ریلزها» ببینید.

صفحات هشتگ‌ها روشی عالی برای هدایت مخاطبان جدید به سمت محتواهای مرتبط هستند. به خصوص اگر پست در بخش «برترین‌ها» باشد. هرچه یک هشتگ بیشتر استفاده شود، احتمال بیشتری وجود دارد که پست شما جدیدترین یا حتی برترین پست شود.

هنگام ایجاد هشتگ مهم است که از ترکیبی از هشتگ‌های خاص و محبوب استفاده کنید. هشتگ‌های پر طرفداری مانند #Instagood یا #TBT (به معنای برگشت به پنجشنبه)، میلیون‌ها پست مرتبط با آن‌ها وجود دارد و می‌توان از آن‌ها برای افزایش دید و دستیابی به مخاطبان گسترده استفاده کرد. هشتگ‌هایی مانند #Dogsofinstagram یا #Coffeeholic، پست‌های کمتری دارند و می‌توان از آن‌ها برای دستیابی به مخاطبان هدفمندتر استفاده کرد.

همچنین بسیار مهم است که از استفاده بیش از حد هشتگ‌ها خودداری کنید. اینستاگرام حداکثر ۳۰ هشتگ را در هر پست مجاز می‌داند، اما استفاده از این اندازه هشتگ‌ها می تواند به عنوان هرزنامه شناخته شود و در واقع تعامل را کاهش دهد. در عوض بهتر است سعی کنید از ۵ تا ۱۰ هشتگ در هر پست استفاده کنید.

ردیابی عملکرد هشتگ‌های شما نیز گام مهمی برای درک اینکه کدام هشتگ برای محتوای شما موثرتر است می‌باشد. اینستاگرام Insight هایی را ارائه می‌دهد که به کاربران اجازه می‌دهد تا میزان دسترسی و تعامل پست‌های خود را مشاهده کنند. با تجزیه و تحلیل این داده‌ها می‌توانید درک بهتری از اینکه کدام هشتگ برای شما کار می‌کند به دست آورید و استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

سوالات متداول

استفاده از هشتگ چه فایده‌ای دارد؟

هشتگ‌ها ابزار جدید و محبوبی هستند که به وسیله آن‌ها می‌توان به مطالب مرتبط سریع‌تر دسترسی پیدا کرد و از آنجا که هر هشتگ صفحه مخصوص به خود را دارد، کار با آن‌ها بسیار آسان‌تر می‌شود.

الهه مصطفی زاده

سلام!
من الهه هستم...
دختری که عاشق share کردن اطلاعاتشه.
به دنیای پر محتوای من خوش‌آمدید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها