ورود به جانویس

برای رسیدن به اهداف‌تان بخوابید!

برای رسیدن به اهداف‌تان بخوابید!
برای رسیدن به اهداف‌تان بخوابید!

نه شوخی نمی‌کنم.. برای رسیدن به اهداف‌، اولین قدم یک خواب خوب و کافی‌ست! بین شلوغی‌ها و بدو بدوهای زندگی، خواب خوب همیشه مظلوم واقع می‌شود. از خواب شب میگذریم تا بیشتر درس بخوانیم، بیشتر کار کنیم، بیشتر فیلم ببینیم و هزار و یک کار دیگر! اما اگه خواب همان چیزی باشد که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز داریم چه؟

همواره به ما توصیه می‌شود که هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت بخوابیم. اما طبق آمارهای گرفته شده، یک سوم بزرگسالان کمتر از ۶ ساعت در شب می‌خوابند. خود من بارها در این دام افتاده‌ام و خواب شبم را فدای کارهای دیگر کرده‌ام!

مسئله این است که بیدار ماندن در واقع نتیجه‌ی معکوس خواهد داد. خواب ناکافی باعث خستگی می‌شود و توانایی شما را در انجام کارها مختل می‌کند. علاوه بر این، اثرات مخربی بر سلامت بدن می‌گذارد. افزایش هورمون استرس، چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته مغزی تکان‌دهنده نیستند؟ بدون خواب کافی، روز بعد را با عدم تمرکز و اختلال در عملکرد ذهن شروع خواهید کرد. همه‌ی این موارد به یک مانع بین شما و اهدافتان تبدیل می‌شوند.

راه حل؟ خواب را در الویت قرار دهید.

اجازه دهید ۴ دلیل برای شما بیاورم تا قانع شوید که خوابیدن کافی در شب چقدر می‌تواند مفید باشد..

۱- خواب خوب وضوح ذهنی شما را بالا می‌برد

آیا تا به حال پیش آمده در محل کار پاسخ سوالی را نتوانید بدهید؟ یا مثلا سر جلسه امتحان جواب آسان‌ترین سوالات را فراموش کنید؟ خواب ناکافی باعث می‌شود ذهن ناگهان خالی شود. بدون خواب خوب، قادر به ارائه‌ی بهترین عملکرد خود نخواهید بود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که خواب ناکافی حتی بر اقتصاد نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

۲- خوابیدن توانایی یادگیری و رشد را بهبود می‌بخشد

بدون خواب مناسب، سلول‌های عصبی مغز قادر به ارائه عملکرد صحیح نیستند. در نتیجه این موضوع باعث می‌شود نتوانید از اطلاعات خود به طور موثر استفاده کنید.

امروز از دنده‌ی چپ بیدار شده

۳- خواب خوب بر روی خلق و خوی شما تاثیر می‌گذارد

شنیده‌اید می‌گویند: «امروز از دنده‌ی چپ بلند شده؟» آنچه که این عبارت را بامعنی می‌کند این است که کمبود خواب باعث عصبانیت، ناراحتی و کم طاقتی شما می‌شود. خوابیدن هورمون‌های استرس را در مغز کاهش می‌دهد و روحیه‌ی ما را بهبود می‌بخشد.

۴- خواب به بدن زندگی دوباره می‌بخشد

تحقیقات نشان می‌دهد وقتی که ما خوابیم، هر قسمت از بدن عملکرد خود را تنظیم می‌کند. پس خواب خوب برای هر اندامی ضروری است و باعث افزایش سیستم ایمنی بدن، سلامت قلب و عروق و موارد دیگر می‌شود.

پس چی شد؟

یک خواب کافی به شما کمک می‌کند بهتر فکر کنید و قدرت یادگیری شما را افزایش می‌دهد. سلامت شما به خطر نمی‌افتد و ایمنی بدن افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر این خوش اخلاق‌تر هم می‌شوید! پس دفعه‌ی بعد که خواستید برای انجام کاری از خواب‌تان بزنید، به خاطر داشته باشید که تمام موفقیت‌ها از یک خواب کافی شروع می‌شوند! همین امروز قسمت ۴۸ پادکست بی‌پلاس به نام «چرا می‌خوابیم؟» را گوش دهید. مطمئن باشید بعد از تمام شدن آن، ارزش بیشتری برای خواب شبانه‌ی خود قائل می‌شوید.

منبع: michaelhyatt.com

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها