ورود به جانویس

 آموزش استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام

آموزش استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام
آموزش استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام

با استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام می‌توانید محتوای بهتر و سریع‌تر ایجاد کنید! تمپلیت‌های Reels اینستاگرام برخی از زمان‌برترین مراحل ایجاد ریلز‌ها مانند انتخاب موسیقی و ویرایش کلیپ‌ها را حذف می‌کنند.

بالاخره یک ویژگی جدید از اینستاگرام که زندگی ما را آسان‌تر می‌کند. اگر استفاده از قابلیت Reels شما را ترسانده‌ است، تمپلیت‌های جدید Reels اینستاگرام، bffهای جدید شما خواهند بود.

با تغییر قابل توجه اینستاگرام به سمت ویدیوهای کوتاه، ریلزها اکنون تمرکز اصلی بیشتر استراتژی‌های اینستاگرام بازاریابان هستند. یک نظرسنجی اینستاگرام نشان داد که ۹۱ درصد از کاربران به صورت هفتگی ویدیوها را تماشا می‌کنند، بنابراین تعجبی ندارد که شرکت‌های بیشتری تولید محتوای ویدیویی خود را افزایش دهند.

اصلی‌ترین چیزی که بسیاری از سازندگان و کسب‌وکارها را از ایجاد انبوهی ریلز باز می‌دارد، زمان لازم برای ایجاد هر یک است. خوشبختانه، اینستاگرام اخیرا چندین به‌روزرسانی Reels، از جمله ویژگی جدید Reels Templates را منتشر کرده است، که ساخت Reels را بسیار سریع‌تر می‌کند. در ادامه استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام را آموزش می‌دهیم:


تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام چیست؟

تمپلیت‌های ریلزهای اینستاگرام به شما امکان می‌دهند با استفاده از موسیقی از پیش تعیین‌شده و مدت ‌زمان کلیپ از ریلزهای موجود، یک ریلز ایجاد کنید. می‌توانید از تمپلیت هر ریلز که دارای موسیقی و حداقل سه کلیپ هستند، استفاده کنید. زیبایی تمپلیت‌های ریلزهای اینستاگرام این است که برخی از زمان‌ برترین مراحل ایجاد ریلز را حذف می‌کنند:

این بدان معنی است که شما می‌توانید زمان کمتری را صرف ادیت کنید و سریع‌تر به روندها بپردازید! بدون تمپلیت Reels، اگر می‌خواهید دوباره از موسیقی و زمان‌بندی Reel دیگری استفاده کنید، باید طول هر کلیپ را خودتان حدس بزنید و به صورت دستی آن‌ها را تنظیم کنید.


نحوه استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام

شروع کار با تمپلیت‌های Reels اینستاگرام بسیار آسان است. به صورت زیر می‌توانید از این قابلیت جدید اینستاگرام استفاده کنید:

۱) یک template پیدا کنید!

دو روش مختلف برای پیدا کردن تمپلیت برای ریلزهای اینستاگرام وجود دارد:

  1. به تب Reels مراجعه کنید، روی دوربین بزنید، سپس از Reel به Templates بروید.
  2. هنگام تماشای هر ریلز در فید خود، به دنبال مواردی باشید که دارای گزینه‌ی Use template هستند.
قدم اول برای استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام

نکته‌ی قابل توجه: همانطور که در فید اینستاگرام خود پیمایش می‌کنید، اگر با تمپلیتی برخورد کردید که دوست دارید، ریلز را ذخیره کنید تا بتوانید بعدا از آن به عنوان تمپلیت استفاده کنید.

نحوه‌ی سیو کردن تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام

۲) ویدیوها را به template اضافه کنید!

پس از انتخاب تمپلیت، روی Use template بزنید. صفحه‌ای برایتان نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید عکس‌ها یا ویدیوهای خود را از رول دوربین خود برای قرار دادن در لوکیشن‌های متفاوت انتخاب کنید.

روی Add media بزنید. سپس، عکس‌ها یا کلیپ‌ها را به ترتیبی که می‌خواهید در ریلز ظاهر شوند، انتخاب کنید. اگر می‌خواهید یک کلیپ را تغییر دهید، روی individual placeholder بزنید و کلیپ دیگری را انتخاب کنید. هنگامی که کلیپ‌های خود را انتخاب کردید، روی Next بزنید.


 ویدیوها را به template اضافه کنید!

۳) ویدیوها را تنظیم کنید!

هنگام استفاده از یک template، نمی‌توانید طول هر کلیپ را تغییر دهید.  با این حال، می‌توانید تعیین کنید که کدام قسمت از ویدیو نشان داده شود. این کار را انجام دهید، روی یک ویدیو بزنید و کادر سفید را به قسمت دلخواه خود از ویدیو منتقل کنید.


ویدیوها را تنظیم کنید!

وقتی از تراز هر ویدیو راضی هستید، روی Next بزنید.


۴) ادیت و آپلود کنید!

در این مرحله می‌توانید متن، تگ، فیلتر یا نقاشی را به ریلز خود اضافه کنید.

ادیت و آپلود کنید!

وقتی روی Next بزنید، گزینه‌های معمولی را قبل از انتشار یک ریلز خواهید داشت: افزودن جلد، عنوان، لوکیشن، تگ‌ها و تنظیمات دیگر. سپس برای انتشار، Next را بزنید!


۵ نکته برای ساخت ریلز بهتر!

از انتخاب صدای مناسب گرفته تا زمان مناسب برای پست کردن، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به موفقیت ریلزهای اینستاگرام خود انجام دهید. در ادامه ۵ نکته‌ی کلیدی را به این منظور آورده‌ایم:


۱) از موسیقی یا template پرطرفدار استفاده کنید!

مزیت استفاده از موسیقی‌های ترند این است که می‌تواند به ریلزهای اینستاگرام شما کمک کند تا از طریق صفحه آهنگ، تعامل و ویو بهتری داشته باشند. همین اصل را می‌توان برای template اینستاگرام Reels نیز اعمال کرد. با استفاده از موارد پرطرفدار، به احتمال زیاد بینندگان (که با template آشنا هستند) را جذب خواهید کرد.


۲) محتوای موجود را تغییر کاربری دهید!

تولید محتوا می‌تواند زمان زیادی ببرد. اما تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام استفاده مجدد از محتوای موجود، مانند ویدیوهای استوری اینستاگرام شما را آسان می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمپلیت مناسب را پیدا کنید و استوری‌های خود را به عنوان کلیپ‌های ویدیویی در تمپلیت قرار دهید.


۳) تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه چیزی کارایی بیشتری دارد!

می‌خواهید بدانید چرا برخی از ریلزهای شما بهتر از بقیه عمل می‌کنند؟ پاسخ در Insights Reels Instagram شما نهفته است. علاوه بر مشاهده تعداد لایک‌ها، نظرات، ذخیره‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها، می‌توانید میزان دسترسی و بازی‌ها را در ریلزهای جداگانه مقایسه کنید. توصیه می‌کنیم تمپلیت‌ها و گزینه‌های صوتی مختلف را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای مخاطبان شما مفید و جذاب است. هنگامی که ریلز با عملکرد برتر خود را شناسایی کردید، به تولید بیشتر از همان نوع ادامه دهید.


۴) بهترین زمان را برای آپلود ریلزها انتخاب کنید!

اگر ریلزهای خود را زودتر از موعد برنامه ریزی کنید، همیشه می‌توانید آن‌ها را در بهترین زمان برای مخاطبان خود پست کنید. اگر بهترین زمان برای پست کردن محتوا در اینستاگرام را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی “بهترین زمان برای پست‌ گذاشتن در اینستاگرام”  را بخوانید.


۵) هشتگ‌های Reel خود را بهینه کنید!

شما در انتخاب محتوا، تمپلیت، موسیقی و زمان مناسب برای پست کردن کار کرده‌اید. آخرین مرحله؟ بهینه سازی کپشن و هشتگ شما، این مسئله را دست کم نگیرید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی “۱۱ اصل برای نوشتن کپشن اینستاگرام” را بخوانید.


جمع‌بندی…

در این مقاله تمپلیت‌ ریلز اینستاگرام را معرفی کردیم و نحوه‌ی استفاده از آن را آموزش دادیم. با برنامه‌ریزی Reel فشار را از پست‌های real-time کم کنید. تجزیه و تحلیل به شما کمک می‌کند تا به آسانی حالت ویروسی را فعال، برنامه ریزی و  پست کنید و در نهایت ببینید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست.

نظرتون در مورد تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام چیه؟!

سوالات متداول

چرا برخی از ریلز‌ها گزینه "Use template" را ندارند؟

یک Reel باید موسیقی و حداقل سه کلیپ را با هم در برنامه اینستاگرام ویرایش کرده باشد تا به عنوان یک تمپلیت استفاده شود.

چگونه می‌توانم template اینستاگرام خود را ایجاد کنم؟

هنگامی که یک Reel را منتشر کردید، تا زمانی که Reel شما معیارهای بالا را داشته باشد (شامل موسیقی و سه یا چند کلیپ است که با هم در اینستاگرام ویرایش شده‌اند) به طور خودکار به یک الگوی Reels تبدیل می‌شود. اکانت شما نیز باید عمومی باشد.

چرا نمی‌توانم تب template را ببینم؟

همانند بسیاری از ویژگی های جدید، اینستاگرام آن را به تدریج در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اگر هنوز آن را نمی بینید، باید به زودی به آن دسترسی پیدا کنید! در عین حال، مطمئن شوید که برنامه اینستاگرام خود را به روز نگه دارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها