ورود به جانویس

بهترین زمان برای پست‌ گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای پست‌ گذاشتن در اینستاگرام
بهترین زمان برای پست‌ گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای پست‌ گذاشتن در اینستاگرام کدام است؟ اگر کسب‌وکاری در این پلتفرم دارید این مسئله بسیار مهم است. تعداد دفعاتی که در اینستاگرام پست می‌گذارید، می‌تواند بر موفقیت شما در اینستاگرام تاثیر بگذارد.

اگر بیش از حد محتوا آپلود کنید، مخاطبان خود را بیش از حد اشباع کرده‌اید و اگر خیلی کم پست بگذارید ممکن است فالوورهای خود را از دست بدهید. به گفته‌ی بازاریابان این اولین دلیلی است که تولیدکنندگان محتوا، فالوورهای خود را از دست می‌دهند.

با توجه به اینکه مخاطبان‌تان می‌خواهند از شما در پلتفرم بشنوند، ایجاد یک برنامه زمان‌بندی پست که این خواسته را برآورده کند، بسیار مهم است. اگر می‌خواهید بدانید در اینستاگرام چه زمانی و چند پست آپلود کنید ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید:


یک کسب‌وکار چند وقت یک بار باید در اینستاگرام پست بگذارد؟

از آدام مسیری (رئیس اینستاگرام) در مورد تعداد پست‌های ایده‌آل برای کسب‌وکارها برای موفقیت در اپلیکیشن اینستاگرام پرسیده شد: او گفت که هیچ فرمول مشخصی وجود ندارد، اما یک استراتژی ایده آل این است که چند پست در هفته و چند استوری در روز به اشتراک گذاشته شود.

یک نظرسنجی اخیر وبلاگ HubSpot همین سوال را مطرح کرده است،و در اینجا پاسخ‌های جمع آوری شده از ۵۰۰+ بازاریاب B2B و B2C اینستاگرام در سراسر جهان آمده است.

به طور کلی، تقریبا ۸۰٪ از بازاریابان این استراتژی ایده‌آل را رعایت می‌کنند:

  • ۴۵% چندین بار در هفته پست می‌گذارند!
  • ۲۳٪ چندین بار در روز پست می‌گذارند!
  • ۲۳٪ یک بار در روز پست می‌‌گذارند!
یک کسب‌وکار چند وقت یک بار باید در اینستاگرام پست بگذارد؟

در این نظرسنجی همچنین از بازاریابان پرسیده شد که هر چند وقت یکبار استوری ارسال می‌کنند، ۴۳% چندین بار در هفته، ۲۳% چندین بار در روز و ۲۳% روزانه استوری می‌گذارند. بازاریابان همچنین می‌گویند که تعداد ایده‌آل استوری‌هایی که می‌توان به صورت هم‌ زمان ارائه کرد، ۴ تا ۹ است.


چگونه بهترین زمان برای پست‌ گذاشتن در اینستاگرام را بشناسیم؟

یافتن بهترین فرکانس برای پست کردن در اینستاگرام شامل استفاده از بینش‌های موجود در بالا و آزمایش است، چرا که در اینستاگرام فالوورهای‌تان به شما اطلاع می‌دهند که چه چیزی کارآمد است. به عنوان مثال، اگر تعامل پس از تعداد مشخصی پست در هفته کاهش یابد، این بدان معناست که فالوورهای شما می‌گویند که دارید بیش از حد پست می‌گذارید.

همچنین باید به زمان فعال بودن فالوورهایتان توجه داشته باشید. اگر زمانی پست می‌گذارید که درگیرترین و فعال‌ترین مخاطب شما در خواب هستند، مهم نیست که ده بار در هفته پست می‌گذارید زیرا زمانی که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، آنلاین نیستند و در نتیجه تعاملی صورت نمی‌گیرد.

با یک برنامه زمان‌بندی پست، آزمایش کنید و از بینش و تجزیه و تحلیل خود استفاده کنید تا ببینید چه چیزی عملکرد بهتری دارد و چه چیزی خوب نیست. هنگامی که تعداد کامل پست‌ها را مشخص کردید، می‌توانید هفته به هفته با برنامه‌ریزی محتوای خود به آن پایبند باشید.


جمع‌بندی…

شما باید مخاطبان هدف خود را دریابید و به آن‌ها توجه کنید. دقت کنید که این افراد هستند که آینده‌ی کسب‌‌وکار شما را تعیین می‌کنند. در این مقاله توضیح دادیم که بهترین زمان برای پست کردن محتوا در اینستاگرام، زمانی است که مخاطبان شما بیدار هستند و فعالیت می‌کنند. برای فهمیدن اینکه چه زمانی کاربران‌تان بیشترین فعالیت را دارند، کافیست به بخش Insights اینستاگرام مراجعه کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها