ورود به جانویس

۹ روش برای رفع مشکل کار نکردن ریلزهای اینستاگرام

ریلز اینستاگرام
ریلز اینستاگرام

اینستاگرام، ریلزها (Reels) را در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی کرد و آنها خیلی زود به بهترین ویژگی این برنامه در سراسر جهان تبدیل شدند و تقریباً از هر ده کاربر، نه کاربر هر روز ریلزها را تماشا می‌کنند.

اما محبوبیت آن باعث نمی‌شود که این ویژگی بدون خطا هم باشد و ممکن است گاهی اوقات کار هم نکند.

اگر هنگام آپلود یا تماشای ریلزهای اینستاگرام با مشکل مواجه شده‌اید، ما راه‌حل‌های متعددی را در این مقاله جانویس فهرست کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا ریلزهای اینستاگرام دوباره کار کنند، پس با ما همراه باشید.


نحوه دسترسی و بررسی ریلزهای اینستاگرام

برای شروع، ابتدا از یک حساب کاربری دیگر در اینستاگرام دیدن کنید و بررسی کنید که آیا می‌توانید ریلزهای آن حساب را تماشا کنید. اگر می‌توانید این کار را انجام دهید، باید این ویژگی را نیز داشته باشید.

ممکن است نماد ریلزهای اینستاگرام از دید شما دور مانده باشد. در اینجا می‌توانید ریلزهای اینستاگرام را در داخل برنامه پیدا کنید:

 • در صفحه اصلی اینستاگرام، دکمه Reels باید در کنار نماد جستجو باشد.
 • در هر نقطه از فید اینستاگرام به سمت راست بکشید. ریلزها باید در کنار استوری در دسترس باشند.
 • روی نماد پلاس ضربه بزنید. شما باید ریلز را به عنوان یکی از گزینه‌های موجود ببینید.
ریلزهای اینستاگرام

نحوه دیدن ریلزها در نسخه مرورگر اینستاگرام

اگر دوست دارید اینستاگرام را در مرورگر خود پیمایش کنید، متوجه خواهید شد که دکمه‌های ریلز در صفحه اصلی وجود ندارد. با این حال، اینستاگرام همچنان ریلزها را در فید خبری شما نمایش می‌دهد.

اگر می‌خواهید ریلزهای اینستاگرام یک حساب کاربری را تماشا کنید، از آن حساب بازدید کنید و دکمه ریلز را انتخاب کنید. این روش به شما می‌گوید که هر ریلز ارسال شده توسط آن حساب را ببینید.


۱. بررسی کنید که آیا ریلزها در کشور شما فعال است یا خیر؟

قبل از انجام سایر مراحل عیب‌یابی، مطمئن شوید که این ویژگی در کشور شما موجود است یا خیر؟ به این ترتیب، لازم نیست شما مشکلی را که اصلاً وجود ندارد برطرف کنید.

اگر مطمئن نیستید که این ویژگی در جایی که زندگی می‌کنید در دسترس است، می‌توانید صفحه پشتیبانی اینستاگرام را برای لیست کشورهایی که ریلز در آنها پشتیبانی می‌شود را بررسی کنید. به عبارت دیگر، در جایی که این تبلیغات پشتیبانی می‌شوند، ریلزها در دسترس کاربران هستند.

اگر کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنید در این لیست نیست، می‌توانید از یک فیلترشکن (VPN) برای دریافت ریلزها برای حساب خود استفاده کنید.


۲. اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

اگر نمی‌توانید ریلزهای اینستاگرام را در تلفن خود تماشا کنید، ممکن است مشکلی در اتصال اینترنت شما وجود داشته باشد، به خصوص اگر پیام نمی‌توان فید را بازخوانی کرد (Couldn’t refresh feed) را دریافت می‌کنید.

شما می‌توانید سعی کنید دوباره به شبکه وصل شوید و بررسی کنید که آیا این مشکل را برطرف کرده است یا خیر. با این وجود، اگر تعداد زیادی دستگاه وجود دارند که از یک شبکه استفاده می‌کنند، ممکن است با سرعت پایین اینترنت روبرو شوید.

شاید ارزشش را داشته باشد که روتر خود را مجدداً تنظیم کنید و ببینید که آیا مشکلات اتصال شما برطرف می‌شود یا خیر؟


۳. داده‌های ذخیره شده برنامه را پاک کنید.

برنامه‌های مدرن از داده‌های cash برای اطمینان از تجربه کاربری (UI) استفاده می‌کنند اما اگر داده‌های ذخیره شده در حافظه پنهان شما خراب شوند، انواع مشکلات از جمله کار نکردن درست ریلزهای اینستاگرام را ایجاد می‌کنند.

برای اینکه این ویژگی دوباره کار کند، باید داده‌های کش آن را به صورت دستی پاک کنید.

 • منوی تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
 • روی Apps ضربه بزنید و Instagram را انتخاب کنید.
 • فضای ذخیره سازی و حافظه پنهان را باز کنید.
 • روی Clear cache > Clear Storage ضربه بزنید.
درست کردن ریلزهای اینستاگرام

۴. اینستاگرام را به آخرین نسخه به روز کنید.

استفاده از نسخه قدیمی اینستاگرام ممکن است دلیلی دیگر برای کار نکردن ریلز است. پس اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید.


۵. از سیستم خارج و دوباره وارد شوید.

اگر به‌روزرسانی برنامه ریلز را برای شما درست نکرد، خروج از سیستم و ورود مجدد به حساب اینستاگرام، راه حل سریع دیگری است که می‌توانید آن را امتحان کنید. پس اینستاگرام را راه‌اندازی کنید و روی نماد نمایه خود از گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. سپس، به تنظیمات بروید و روی Log Out ضربه بزنید.

اکنون با اطلاعات کاربری خود وارد شوید و بررسی کنید که آیا ریلزهای اینستاگرام موجود است یا خیر؟


۶. ذخیره داده اینستاگرام را خاموش کنید.

اینستاگرام دارای ویژگی ذخیره‌سازی داده است که جلوی بارگذاری محتوا را می‌گیرد. اگرچه ممکن است تأثیر مثبتی بر استفاده از داده‌های شما داشته باشد، پخش شدن ریلزهای اینستاگرام بیشتر طول می‌کشد.

اگر مشکوک هستید که این ویژگی با پخش ریلزهای شما تداخل دارد، در اینجا می‌توانید ذخیره‌کننده داده را در اندروید (Android) خاموش کنید:

 • روی نماد حساب خود ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.
 • به Account > Mobile data use بروید.
 • کلید کنار Data Saver را خاموش کنید.
روش کار کردن درست ریلزهای اینستاگرام

این روند برای iOS نیز مشابه است. روی نماد نمایه خود ضربه بزنید و به Settings > Mobile Data > Mobile Data Options بروید. در آنجا، Low Data Mode را غیرفعال کنید.


۷. به Instagram Lite بروید.

اگر دائماً مجبور هستید تلفن و داده‌های ذخیره شده اینستاگرام خود را پاک کنید، باید به Instagram Lite بروید.

Instagram Lite فضای زیادی را در تلفن شما اشغال نمی‌کند و از داده تلفن همراه کمتری استفاده می‌کند. در حالی که تفاوت‌هایی بین اینستاگرام و اینستاگرام لایت وجود دارد، همچنان می‌توانید ریلز را در نسخه Lite تماشا کنید.

در زمان نگارش این مقاله، Instagram Lite فقط برای گوشی‌های اندرویدی در دسترس است.


۸. برنامه اینستاگرام را مجددا نصب کنید.

اگر همه راه‌حل‌هایی را که فهرست کرده‌ایم امتحان کردید و هنوز نمی‌توانید از ریلزهای اینستاگرام استفاده کنید، باید برنامه را دوباره نصب کنید، به‌ویژه اگر متوجه شدید که سایر ویژگی‌ها نیز کار نمی‌کنند. مهم نیست که از گوشی iOS یا Android استفاده می‌کنید زیرا نصب مجدد برنامه باید آن را به حالت عادی بازگرداند.


۹. این مشکل را به اینستاگرام گزارش دهید.

اگر هیچ یک از راه‌حل‌های بالا باعث نشد که ریلزهای (Reels) اینستاگرام دوباره کار کند، باید آن را مستقیماً به پشتیبانی اینستاگرام گزارش دهید.

 • اینستاگرام را باز کنید و روی منوی سه خطی را کلیک کنید.
 • در آنجا تنظیمات را انتخاب کنید و به Help بروید.
 • روی گزارش مشکل کلیک کنید. در منوی باز شده، دوباره روی گزارش مشکل کلیک کنید.
 • موضوع را تا حد امکان به تفصیل شرح دهید. حتی می‌توانید اسکرین‌شات‌هایی اضافه کنید تا به درک بهتر مشکل کمک کنید.
 • پس از تکمیل گزارش، روی ارسال کلیک کنید.
ریلز اینستاگرام

اگر صدای ریلز اینستاگرام کار نمی‌کند چه باید کرد؟

اکثر اوقات، ریلزهای اینستاگرام صدا ندارند زیرا سازنده صدا را قطع کرده است، احتمالاً به عنوان راهی برای برجسته‌تر شدن حساب اینستاگرام خود یا به این دلیل که ترجیح می‌دهند از صدا استفاده نکنند. اگر به پایین اسکرول کنید و به حلقه بعدی بروید و صدا داشته باشد، مشکلی در برنامه یا تلفن شما وجود ندارد.

با این حال، اگر متوجه چیز غیرعادی شدید، نکاتی که ذکر کردیم باید به شما کمک کند تا ریلزهای اینستاگرام را دوباره راه‌اندازی کنید.


از ریلزهای اینستاگرام لذت ببرید.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا ریلزهای اینستاگرام کار نمی‌کنند و گاهی اوقات، کاری نمی‌توانید انجام دهید، اما استفاده از ریلزهای اینستاگرام آنقدر ارزش دارد که سعی کنید حتماً این مشکلات را برطرف کنید. حتی اگر گهگاهی با این مشکل مواجه شدید، همچنان می‌توانید از این پلتفرم و ویژگی‌های مختلف آن لذت ببرید.

امیدوارم مطالب این مقاله به شما کمک زیادی کرده باشد، لطفاً نظراتتان را در استفاده از ریلززهای اینستاگرام برای ما بفرستید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها