ورود به جانویس

۲۴ آمار شگفت‌انگیز درمورد ریلزهای اینستاگرام

ریلزهای اینستاگرام
ریلزهای اینستاگرام

اینستاگرام مدت‌هاست که یک کانال اجتماعی برای اشتراک‌گذاری محتوای تصویری با مخاطبان است.

با این وجود، در سال ۲۰۲۱، آدام موسری، رئیس اینستاگرام، اعلام کرد که این پلتفرم، تمرکز خود را از یک برنامه اشتراک‌گذاری عکس تغییر می‌دهد و به سمت ایجاد «تجربه‌های جدید» در چهار حوزه کلیدی می‌رود: سازندگان، تجارت اجتماعی، پیام‌رسانی و (موضوعی که برای آن اینجا هستید!) ویدئو.

این اطلاعیه در همان ماه منتشر شد که اینستاگرام حداکثر مدت زمان محتوای ویدئویی را دوبرابر کرد و نشان‌دهنده توجه این شرکت به محتوای ویدئویی است.

از آن زمان، استفاده شرکت متا از ریلزها دو برابر شد و استفاده از فرمت ویدئویی کوتاه را به پلتفرم فیسبوک نیز پیشنهاد داد.

توجه متا، نشان می‌دهد که ریلزها (Reels) قرار است که برای همیشه بمانند. برای اطلاع از آمارهای ریلزهای اینستاگرام که استراتژی دیجیتال مارکتینگ سال ۲۰۲۲ را اطلاع‌رسانی می‌کند، ادامه مطالب زیر را بخوانید.


آمار کلی ریلزهای اینستاگرام

۱. ریلزهای اینستاگرام در آگوست ۲۰۲۲، ۲ ساله می‌شوند.

اگرچه ریلزهای اینستاگرام، اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ در برزیل با نام «Cenas» معرفی شد، اما استفاده از آن‌ها، تنها چند ماه پس از همه‌گیری جهانی COVID-19 برای رقابت با TikTok، در جهان زیاد شد.

۲. ریلزها حداکثر طول ران شدن ۹۰ ثانیه دارند.

مدت زمان آن‌ها، در ابتدا تنها ۱۵ ثانیه بود، اما اینستاگرام مدت زمان اجرا را برای ریلزها دو برابر کرد و به ۳۰ ثانیه رساند. این حرکت تنها چند هفته که TikTok حداکثر طول ویدئوهای خود را از یک دقیقه، سه برابر کرد، انجام گرفت.

در سال ۲۰۲۲، اینستاگرام کمی به رقیب خود نزدیک شد و از می ۲۰۲۲، برخی از کاربران به ریلزهای ۹۰ ثانیه‌ای دسترسی داشتند.

۳. تبلیغات ریلز حداکثر ۶۰ ثانیه طول می‌کشد.

تبلیغات تولید شده برای ریلزها تجربه مشابهی را با ریلزهای ارگانیک ارائه می‌دهد و به مخاطبان خود اجازه می‌دهند تا از طریق نظرات، لایک‌ها، بازدیدها و اشتراک‌گذاری با محتوا درگیر شوند. تبلیغات ریلزها در میان پرکاربردترین مکان‌ها به محتوای ریلزها یافت می‌شوند، به عنوان مثال، فید کاربر، استوری‌ها، اکسپلوورر، یا برگه‌های ریلزها.

۴. ویدئوهای ریلزها، حداکثر حجم فایل ۴ گیگابایتی دارند.

با توجه به اینکه طول ریلزها حداکثر ۶۰ ثانیه است، برای آپلود ویدئوی شما با بالاترین کیفیت، ۴ گیگابایت ظرفیت لازم است تا بتواند کاربران زیادی را برای شما جذب کند.

بهتر است که فیلم‌‌هایتان را با کیفیت ۱۰۸۰p که اکثر دستگاه‌های تلفن‌همراه از آن پشتیبانی می‌کنند، تهیه کنید و حتی برخی از آن‌ها را با کیفیت ۴K فیلم‌برداری می‌کنند، البته اگر می‌خواهید کیفیت زیادی را به ریلزهای خود اضافه کنید.

۵. اینستاگرام نسبت ۹:۱۶ را برای ویدئوهای ریلز توصیه می‌کند.

۹:۱۶ همیشه ثابت نیست، اما نسبت ابعاد استاندارد برای ویدئوهای عمودی است. برای اینکه ریلزهای شما، مناسب ساخته شوند، باید سعی کنید با این نسبت ضبط کنند تا محتوای خود را در ریلزها به‌خوبی بارگذاری کنید. اینستاگرام همچنین اندازه ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل را نیز توصیه می‌کند.

به‌خاطر داشته باشید که ریلزهای اینستاگرام، فرمت اول برای موبایل است، بنابراین تولید کنندگان محتوا باید خروجی خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که کاربرانی که از موبایل استفاده می‌کنند را اول به خود جلب کنند (فیلم را برعکس با نسبت ۱۶:۹ ضبط نکنید).

۶. پربیننده‌ترین ریلز اینستاگرام ۲۸۹ میلیون بازدید دارد.

خابی لیم، شخصیت محبوب شبکه اجتماعی، عنوان پربازدیدترین ریلز اینستاگرام را دارد. ویدئوی او که لیم، چندین‌بار به اتوی خود باز می‌گردد تا مطمئن شود که خاموش است، بدون دیالوگ یا روایتی، توانسته به این میزان بازدید دست یابد.

این ریلز اینستاگرام نشان می‌دهد که گاهی‌ اوقات ساده‌ترین ایده‌ها مؤثرترین هستند و در قالب ویدئو با برقراری ارتباط با کاربران توسط یک ایده، بدون استفاده از هیچ کلمه‌ای هم می‌توان موفق شد.

۷. بیشترین ریلز مربوط به خود پیج اصلی شرکت اینستاگرام هستند.

این پلتفرم با ۴۵۸.۳ میلیون دنبال‌کننده، بیشترین کاربر را اینستاگرام را دارد که بیشترین ریلز را تولید می‌کنند. پس از آن، کریستیانو رونالدو، ستاره فوتبال و کایلی جنر، مدل و شخصیت تلویزیونی، به ترتیب با ۳۸۷.۵ میلیون و ۲۹۸.۱ میلیون دنبال‌کننده، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


آمار کاربران اینستاگرام Reels

۸. کاربران در هند ریلزهای اینستاگرام را به TikTok ترجیح می‌دهند.

هند تنها کشوری است که درصد بیشتری از جستجوهای گوگل را برای ریلزهای اینستاگرام نسبت به تیک‌تاک دارد. طبق آمار Google Search Trends، جستجوهای ریلزهای اینستاگرام، ۵۴ درصد است و در مقایسه با ۴۶ درصد که برای تیک‌تاک است، رقم بالاتری دارد.

ریلزهای اینستاگرام

۹. در سال ۲۰۲۲، کاربران اینستاگرام روزانه ۳۰ دقیقه در این پلتفرم حضور دارند.

کاربران بزرگسال اینستاگرام چه در حال پیمایش و تعامل با ریلزها باشند، چه در حال خرید‌کردن و از تجارت اجتماعی در این پلتفرم استفاده کنند و با برندها ارتباط برقرار کنند، به‌طور متوسط حدود ۳۰ دقیقه در روز را در این برنامه هستند.


آمار استفاده از ریلزهای اینستاگرام

۱۰. پس از انتشار ریلزها، استفاده از اینستاگرام در برزیل ۴.۳٪ افزایش یافت.

به یاد داشته باشید که برزیل اولین کشوری بود که به ریلزها دسترسی پیدا کرد، بنابراین، کاملاً این رشد منطقی است. آنچه در اینجا جالب است این است که این رقم به ما در مورد نرخ پذیرش ویژگی‌های جدید برای امکانات رسانه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد.

استفاده از اینستاگرام در برزیل معمولاً ماهانه حدود ۱٪ افزایش می‌یابد، اما بین اکتبر و نوامبر ۲۰۱۹، زمانی‌که «Cenas» (ریلز کنونی) در iOS و Android راه‌اندازی شد، استفاده از آن به بیش از چهار برابر افزایش یافت.

آمارهای ریلزهای اینستاگرام

۱۱. از هر ۱۰ کاربر، ۹ نفر به صورت هفتگی ویدئوهای اینستاگرام را تماشا می‌کنند.

در آگوست ۲۰۲۱، اینستاگرام گزارش داد که ۹۱ درصد از کاربران فعالش که اخیراً مورد بررسی قرار گرفته اند، گفته‌اند که حداقل یک‌بار در هفته ویدئوها را در اینستاگرام تماشا می‌کنند. این آمار نشان می‌دهد که ویدئوها به طور بیشتر به مخاطبان می‌رسند و در این پلتفرم محبوب‌تر هستند.

۱۲. ۵۰ درصد از کاربران هر ماه از صفحه اکسپلوور استفاده می‌کنند.

ریلزهای موفق بیشتر در صفحه اکسپلوور نمایش داده می‌شوند. اگر ریلز شما در این صفحه نشان داده شود، شانس بیشتری دارید که نام تجاری خود را به فالوورهای جدید نشان دهید.

۱۳. ریلزها به سریع‌ترین ویژگی اینستاگرام در سراسر جهان تبدیل شده‌اند.

در طول سال گذشته، علاقه جستجو برای ریلزهای اینستاگرام از استوری‌های آن بسیار زیادتر شده است و در هفته اول سال ۲۰۲۲ به اوج محبوبیت رسید. با توجه به اینکه مخاطبان به دنبال ریلزها هستند و می‌خواهند در مورد ویژگی‌های آن آموزش ببینند، این یک سیگنال درست به بازاریابان محتوایی است که باید ریلزها را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود بپذیرند.

ریلزهای اینستاگرام چیست؟

۱۴. از هر سه نوجوان بیش از یک نفر، مشتاق برای دیدن چالش‌های رقص در سال ۲۰۲۲ بوده است.

اگر به دنبال جذب نسل زد (Gen-Z) یا حتی جمعیت جوان‌تر هستید، این آماری است که باید به آن توجه کنید زیرا برندها باید بدانند که برای مخاطبان، محتوایی که دوست دارند را درست کنند و با آن‌ها تعامل بیشتری داشته باشند.

علاوه‌بر این، صدا و موسیقی در چالش‌های اجتماعی بسیار مهم هستند و می‌توانند در ترندها، از طریق ویدئوهای کوتاه در ریلز مؤثر باشند.

۱۵. ریلزها تعامل شما را در اینستاگرام را بالا می‌برند.

در سال ۲۰۲۱، Hootsuite مطالعه‌ای را انجام داد که تأثیرات ارسال ریلز بر تعاملات با کاربران را آزمایش کرد و مشخص شد که در روزهای پس از پست‌شدن یک ریلز، حساب اینستاگرام Hootsuite، شاهد افزایش قابل توجهی در فالوورها و افزایش تعامل بود.

با‌این‌حال، طبق گفته هایدن کوهن، استراتژیست بازاریابی اجتماعی Hootsuite، میزان فالو و آنفالو Hootsuite تغییر چندانی نکرده است:

ما معمولاً هر هفته بین ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ فالوور جدید و تقریباً ۴۰۰ تا ۶۵۰ آنفالو در هفته می‌بینیم و این رقم طبیعی است. نرخ فالو و آنفالو ما از زمان ارسال ریلزها ثابت مانده است.

اهمیت ریلزهای اینستاگرام

آمار کسب‌و‌کار ریلز اینستاگرام

۱۶. اینستاگرام دارای نرخ تعامل ۱.۵۰ درصدی برای پست‌های ویدئویی است.

۱.۵٪، ممکن است زیاد به‌نظر نرسد، اما اکثر کارشناسان بازاریابی رسانه‌های اجتماعی موافقند که بین ۱-۵٪ نرخ تعامل، عدد خوبی است. هرچه فالوورهای بیشتری داشته باشید، به‌احتمال زیاد دستیابی به نرخ تعامل مناسب دشوارتر است.

۱۷. ۷۱ درصد از مردم اینستاگرام را به‌خاطر افراد مشهورآن، دنبال می‌کنند.

در یک نظرسنجی از بیش از ۲۵۰۰۰ نفر که توسط متا صورت گرفت، نشان داده شد که ۷۱ درصد از پاسخ‌دهندگان، به شدت اینستاگرام را به‌خاطر اینفلوئنسرها و افراد مشهور آن دنبال می‌کنند.

با توجه به اینکه بسیاری از پربازدیدترین ریلزها در اینستاگرام از افراد مشهور و حساب‌های تأیید شده می‌آیند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از اینفلوئنسرمارکتینگ در استراتژی اینستاگرام خود استفاده کنید.

۱۸. ۸۶ درصد از کاربران می‌گویند زمانی که محتوای اینستاگرام به عنوان «قابل اشتراک گذاری» رتبه‌بندی می‌شود، محصولی را خریداری، امتحان یا توصیه می‌کنند.

نظر کاربران در اینستاگرام بسیار مهم است و بازاریاب‌های رسانه‌های اجتماعی باید به سازندگان محتوا کمک کنند تا آن‌ها مخاطبان بیشتری را جذب کنند، تعامل بیشتری با آن‌ها ایجاد کنند و محتوای قابل اشتراک‌گذاری که به افزایش فروش کمک می‌کند را ایجاد کنند.

۱۹. نایک به طور متوسط ​​۴.۶ میلیون بازدید در هر ریلز دارد.

بیشترین عدد برای ریلز نایک بیش از ۶.۷ میلیون بازدید داشته است و کمترین آن تاکنون ۳.۴ میلیون بازدید بوده است.

نایک تنها یکی از بسیاری از برندهای مد خانگی است که از ریلزهای اینستاگرام برای جذب بینندگان استفاده می‌کند و لویی ویتون، گوچی و شنل نیز بیش از ۱ میلیون بازدید از ویدئوهای خود داشته‌اند.

۲۰. تیم‌ ۳۰/۳۰ NBA نیز از ریلزها استفاده می‌کنند.

درست خواندید از زمان راه‌اندازی این ویژگی در آگوست ۲۰۲۰، هر فرنچایز در NBA حداقل یک ریلز را در صفحه خود پست کرده است و از قدرت ریلزها برای جذب مخاطبان استفاده کرده است.

وقتی به اکانت‌های برتر NBA در اینستاگرام (The Warriors، Lakers و Cavaliers) نگاهی بیندازید، می‌بینید که آن‌ها به طور مداوم بیش از ۱ میلیون بازدید در ریلزهای خود دارند و این بازدید به آن‌ها کمک می‌کند تا رشد برندشان را افزایش دهند.

۲۱. تیم‌های لیگ برتر ۲۰/۲۰ از ریلزها استفاده می‌کنند.

و این روند فقط به بسکتبال ایالات‌متحده محدود نمی‌شود. هر تیمی که در لیگ برتر فوتبال به اهمیت ریلزها پی برده باشد و محتوایی از مصاحبه با بازیکنان گرفته تا نکات مهم مسابقه را تولید کند، در این میان برنده است.

با بررسی تیم‌های لیگ برتر که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند (منچستریونایتد، لیورپول، چلسی)، خواهید دید که تعداد تیم‌های آن‌ها حتی بیشتر از NBA است و برخی از پست‌های آن‌ها، ۲۰ میلیون بازدید را به خود اختصاص داده‌اند.

برای بازاریابان، این آمار نشان می‌دهد که طیف گسترده‌ای از برندها و کسب‌وکارها از قدرت ریلزها برای افزایش تعامل و آگاهی از برند استفاده می‌کنند و خود را به عنوان یک برند آینده‌نگر که پتانسیل و قدرت ویدئوی کوتاه‌ را درک می‌کنند، قرار می‌دهند.


آمار تبلیغات ریلزهای اینستاگرام

۲۲. متا گزارش می‌دهد که ۵۳.۹٪ از تعداد مخاطبان برای تبلیغات ریلزهای اینستاگرام مرد هستند و ۴۶.۱٪ آن‌ها زن.

تعداد مردان از نظر سهم مخاطبان تبلیغات ریلز تقریباً از زنان بیشتر است، اما برای درک بیشتر مخاطبان خاص اینستاگرام برای برند خود باید تحقیق کنید. همچنین لازم به یادآوری است که متا هیچ جنسیت دیگری را به جز مرد و زن گزارش نمی‌کند.

آمارهای مهم در ریلزهای اینستاگرام

۲۳. تبلیغات ریلزهای اینستاگرام به دست ۱۰.۹٪ از کل جمعیت (سن ۱۳ سال به بالا) می‌رسد.

همان‌طور که برای استفاده از ریلزها در استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود نیاز به دلایل قانع‌کننده‌تر بیشتری دارید، تبلیغات ارسال شده در ریلزهای اینستاگرام توانایی رسیدن به ۱۰.۹٪ از کل جمعیت افراد بالای ۱۳ سال را دارند.

۲۴. متا گزارش می‌دهد که ۶۷۵.۳ میلیون کاربر، می‌توانند به تبلیغات درریلزهای اینستاگرام دسترسی داشته باشند.

نیازی نیست به شما بگوییم که اینستاگرام چقدر محبوب است، زیرا این برنامه به طور کلی هر ماه ۱.۲۲ میلیارد کاربر را به‌خود جذب می‌کند. با این حال، ممکن است تعجب کنید؛ اگر بدانید که دسترسی بالقوه به تبلیغات ریلزهای اینستاگرام بیش از نصف آن است، یعنی بیش از ۶۷۵ میلیون.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها