ورود به جانویس

اینستاگرام بر چه اساس پست‌ها، استوری‌ها و ریلزها را نمایش می‌دهد؟

اینستاگرام
اینستاگرام

آیا به دنبال بررسی عوامل کلیدی که میزان دسترسی پست‌های شما در اینستاگرام را تعیین می‌کنند، هستید؟

در سال ۲۰۲۱، اینستاگرام یک نمای کلی از عناصر مختلف ارائه کرد که در رتبه‌بندی پست‌های فید، استوری‌ها و ریلزها در فید هر کاربر، نقش دارند. در حال حاضر، اینستاگرام همچنین برخی از این عوامل را منتشر کرده است، بنابراین می‌توانید هنگام ساخت استراتژی محتوا برای اینستاگرام، آنها را در نظر داشته باشید.

اول از همه، فاکتورهای کلیدی رتبه‌بندی برای پست‌ها و استوری‌ها عبارتند از:

اینستاگرام

برای توضیحات بیشتر، می‌توان اینگونه توضیح داد که اینستاگرام هر فاکتور کلیدی را در ژوئن سال گذشته این‌گونه توصیف کرد:

  • اطلاعات مربوط به پست: عبارتند از محبوبیت یک پست که به ما بفهماند، چند نفر آن را پسندیده‌اند و هم اطلاعات پیش پا افتاده‌تری در مورد خود محتوا، مانند زمانی که محتوا پست شده است، مدت زمانی که یک پست قرار داده شده است، چقدر است. همچنین مکان نیز در صورت وجود، به این اطلاعات نیز اضافه می‌شود.
  • اطلاعات مربوط به شخصی که محتوا را پست کرده است: به ما کمک می‌کند تا بفهمیم که این شخص چقدر برای شما جالب است و همچنین شامل اطلاعاتی مانند تعداد دفعاتی که افراد در چند هفته گذشته با آن شخص تعامل داشته‌اند، نیز می‌باشد.
  • فعالیت شما: این عامل به ما کمک می‌کند تا بفهمیم به چه چیزی ممکن است علاقه داشته باشید و همچنین شامل اطلاعاتی مانند تعداد پست‌هایی است که دوست داشته‌اید.
  • سابقه تعامل شما با شخصی: این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا بفهمیم به طور کلی چقدر علاقه‌مند به دیدن پست‌های یک شخص خاص هستید. به طور مثال این‌که آیا شما در مورد پست‌های یکدیگر نظر می‌دهید یا نه.

ریلزها الگوریتم خاص خود را دارد، زیرا اینستاگرام رقابت تنگاتنگی با تیک‌تاک کار می‌کند. الگوریتم‌های تیک‌تاک به شدت با علایق کاربر هماهنگ است و اینستاگرام نیز سعی دارد براساس همین الگوریتم، چیزهایی را که به آن علاقه‌مند هستید به شما نشان دهد.

اینستاگرام

توجه داشته باشید که عوامل مهمی برای نشان‌دادن ریلزها به کاربران نیز مرتب شده‌اند که فعالیت شما در مورد ریلزها عامل اصلی است، برخلاف آنچه که در مورد اطلاعات مربوط به پست و نویسنده پست که در فید اصلی وجود دارد.

اطلاعات بیشتر از زبان اینستاگرام:

  • فعالیت شما: ما به چیزهایی نگاه می‌کنیم مانند اینکه کدام ریلزها را بیشتر دوست داشته‌اید، درباره آنها نظر داده‌اید و اخیراً با آنها درگیر بوده‌اید. این اطلاعات به ما کمک می‌کنند بفهمیم چه محتوایی ممکن است برای شما جذاب باشد.
  • سابقه تعامل شما با فردی که پست کرده است: مانند «اکسپلور»، احتمالاً این ویدئو توسط شخصی ساخته شده است که هرگز نامش را نشنیده‌اید، اما اگر با آنها تعامل داشته باشید این به ما این حس را می‌دهد که چقدر ممکن است به چیزی که علاقه‌مند هستید برای شما به اشتراک گذاشته شده است.
  • اطلاعات مربوط به ریلز: این اطلاعات در مورد محتوای داخل ویدئو مانند آهنگ، سایز ویدئو براساس پیکسل‌ها و فریم‌های کامل و همچنین محبوبیت هستند.
  • اطلاعات در مورد شخصی که پست کرده است: ما محبوبیت را برای کمک به یافتن محتوای جذاب از طیف گسترده‌ای از افراد در نظر می‌گیریم و به همه این فرصت را می‌دهیم تا مخاطبان خود را پیدا کنند.

اینستاگرام هنوز آپدیت جدیدی با این روش‌ها ارائه نکرده است، اما با این وجود این موارد ارزش توجه را دارد و توجه‌داشتن به اطلاعات بالا می‌تواند برایتان مفید باشد زیرا در نظر می‌گیرید که چگونه عملکرد محتوای اینستاگرام خود را بهبود ببخشید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

2 دیدگاه

    1. سلام دوست عزیز. این مقاله برای فید اینستاگرام هست اما برای اکسپلور هم خیلی متفاوت نیست و همین ترفندها کمک میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها