ورود به جانویس

با استفاده از این ۴ روش بیو اینستاگرام بیزینس‌تان را منحصربه‌فرد کنید!

بیو اینستاگرام بیزینس‌تان را منحصربه‌فرد کنید!
بیو اینستاگرام بیزینس‌تان را منحصربه‌فرد کنید!

در بیو اینستاگرام تنها ۱۵۰ کاراکتر، چند Action Buttons و یک لینک می‌توانید قرار دهید. به طور کلی پروفایل شما باید چیزهای زیادی را در فضایی کم بیان کند، در نتیجه باید به مطالبی که در آن قرار می‌دهید بسیار توجه کنید.

همانطور که می‌دانید در این قسمت می‌توانید آدرس کسب‌وکار و برخی از اطلاعات تماس‌تان را اضافه کنید. اما وقتی یکی از میلیون‌ها اکانتی هستید که بیو منحصربه‌فرد دارد، شانس بیشتری برای جذب فالوور خواهید داشت. محتوای بیو اینستاگرام‌تان باید به کسب‌وکارتان، کیفیت پیج‌تان و باید با آنچه که می‌خواهید با اینستاگرام برای برند‌تان رخ دهد، مرتبط باشد.

اگر می‌خواهید یک بیو حرفه‌ای برای اکانت اینستاگرام برند‌تان داشته باشید ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید:

چه محتوایی را باید در بیو اینستاگرام قرار دهیم؟

پروفایل اینستاگرام شما باید شخصیت منحصربه‌فرد برند شما را منعکس کند. برای این امر عناصر کلیدی وجود دارد که هر اکانت بیزینسی باید آن‌ها را داشته‌باشد.

بیو اینستاگرام شما باید شامل موارد زیر باشد:

  • یک لینک
  • خلاصه ای از کاری که کسب‌و‌کار شما انجام می دهد
  • Action buttons (گزینه‌های تماس، پیام و…)
  • عکس پروفایل

همانطور که می‌دانید عکس پروفایل شما در یک دایره‌ی کوچک قرار می‌گیرد. در نتیجه نحوه‌ی نمایش عکس‌تان را دوباره بررسی کنید تا کاربر با عکسی که بد کات شده یا با عکسی که خواندن متن روی آن سخت است، مواجه نشود.


چگونه بیو عالی در اینستاگرام بنویسیم؟

در این مرحله محدودیت ۱۵۰ کارکتری بیو اینستاگرام وارد بازی می‌شوند. چگونه می‌توانیم با چنین حجم کمی کاربران را جذب کنیم؟ یک بیو اینستاگرام عالی برند شما را منحصربه‌فرد می‌کند. فراموش نکنید بیو پیج‌تان به هدف شما برای استفاده از اینستاگرام‌تان در بیزینسی که دارید هم بستگی دارد.

به طور کلی در بیو اینستاگرام باید خصوصیات برند‌تان را نشان دهید. آیا برند شما خنده‌دار و سرگرم‌کننده‌ است یا جدی و آموزنده؟ از بیو اینستاگرام خود برای مشخص کردن سبک محتوای برندتان استفاده کنید. مثلا اگر روی فروش در اینستاگرام تمرکز کرده‌اید، بیو شما می‌تواند راهنمایی برای مشتریان باشد.

به طور کلی بیو اینستاگرام باید به کاربران بگوید که شما چه کاری در این جا انجام می‌دهید. مثلا بیو پیج زیر را نگاه کنید، به خوبی در این فضای کم خود را به مخاطبان معرفی کرده‌است:

چگونه بیو عالی در اینستاگرام بنویسیم؟

به این فکر کنید که می‌خواهید کاربران هنگام بازدید از پروفایل اینستاگرام شما چه اقدامی انجام دهند و آن‌ها را به خوبی راهنمایی کنید. مثلا اگر علاوه بر فروش آنلاین، فروش حضوری یا فروش از سایت دارید، این اطلاعات را در بیو پیج‌تان قرار دهید. با این کار قدرت انتخاب به مشتریان خود می‌دهید که این امر برایشان بسیار لذت‌بخش است و می‌تواند یکی از عوامل افزایش فروش‌تان شود. همچنین اگر محتوای خاصی در پیج‌تان منتشر می‌کنید بهتر است ایده‌ی روشنی از آن به مخاطبتان بدهید.

در نهایت سعی کنید روی‌ ارائه‌ی یک بیو مختصر از اینکه چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید تمرکز کنید.


قابلیت قرار دادن لینک در بیو اینستاگرام را دریابید!

شما می‌توانید تنها یک لینک در بیو خود قرار دهید، پس به اینکه چگونه می‌خواهید از آن بهره بگیرید، فکر کنید. مثلا تصمیم بگیرید لینک مورد نظرتان ثابت باشد یا آن را مداوم تغییر دهید. تغییر مداوم لینک ‌این امکان را به شما می‌دهد که کاربران را به محتوایی جدید بفرستید. به عنوان مثال بسیاری از بلاگرها از این تکنیک استفاده می‌کنند تا مخاطبان آخرین مقاله‌ی آن‌ها را ببینند. در مقابل قرار دادن لینک‌های ثابت به شما این امکان را می‌دهند تا کاربران را تنها به یک لندینگ پیج منتقل کنید. با توجه با نیاز پیج‌تان انتخاب کنید که کدام نوع لینک برای بیزینس شما کارایی دارد و آن را در بیو اینستاگرام‌تان قرار دهید.


از گزینه‌‌های اکشن در بیو اینستاگرام استفاده کنید!

همانطور که می‌دانید گزینه‌های اکشن (Action buttons) تنها در اکانت‌های بیزینسی در دسترس می‌باشند و Action buttons راه‌های بیشتری برای ارتباط بهتر بین شما و کاربران در اختیارتان قرار می‌دهند. گزینه‌های اکشن بر اساس نوع کسب‌وکارتان و شرکایی که دارید متفاوت است. مثلا رستوران‌ها می‌توانند یک گزینه سفارش غذا به پروفایل‌شان اضافه کنند، اما ابتدا باید با یک سرویس سفارش غذا، مانند Grubhub ،Postmates ،DoorDash و … مشارکت داشته باشند. همچنین یک کسب‌وکار که فروش آنلاین دارد می‌تواند گزینه‌ی View Shop را اضافه کند. اما اگر گزینه‌ای مربوط به کسب‌وکارتان وجود ندارد می‌توانید از گزینه‌هایی مانند تماس، ایمیل و … استفاده کنید.

از گزینه‌‌های اکشن در بیو اینستاگرام استفاده کنید!

اگر نمی‌دانید این گزینه را چطور فعال کنید پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی چگونه گزینه‌ی کانتکت اینستاگرام را فعال کنیم؟ را بخوانید.


قابلیت‌های زیر را دست‌کم نگیرید!

حال بیایید کمی ادویه به بیو اینستاگرام خود اضافه کنیم تا آن منحصربه‌فرد و متمایز شود:

از فرمت‌های خلاقانه استفاده کنید!

طراحی بیویی خارق‌العاده به ویژه در اپلیکیشن اینستاگرام موبایل کار بسیار سختی می‌باشد، اما راه‌هایی مانند تغییر فرمت، شکستن متن با ایموجی‌ها و … وجود دارد که در ادامه این موارد را توضیح می‌دهیم:

ایموجی‌ها: استفاده از ایموجی‌ها روشی برای شکستن متن در بیو اینستاگرام‌تان می‌باشد. به این معنا که می‌توانید برخی از اطلاعات را از طریق ایموجی به کاربران منتقل کنید. مثلا قرار دادن پرچم کشورتان در بیو به آن‌ها می‌گویید که اهل کدام کشور هستید.

تغییر فونت: استفاده از تغییر فونت ممکن است بیو پیج‌تان را زیبا کند اما ممکن است ایده‌ی خوبی نباشد. چرا که این احتمال وجود دارد که عبارات برای کاربران غیرقابل فهم شوند. در نتیجه شما به هدف دلخواهتان از طراحی بیو نخواهید رسید. یکی دیگر از معایبی که تغییر فونت اینستاگرام دارد این است که کار Screen reader (صفحه خوان‌ها) را دشوار می‌کند. Screen reader متن را برای افراد کم‌بینا و نابینا می‌خواند. بنابراین اگر فونتی که شما انتخاب کرده‌اید در این برنامه‌ها پشتیبانی نشده‌باشد، محتوای پروفایل شما در دسترس همه قرار نمی‌گیرد.

انتخاب نوع کسب‌وکار: اکانت‌های تجاری این امکان را دارند که نوع کسب‌وکار خود را انتخاب و آدرس دلخواه‌شان را اضافه کنند. انتخاب نوع کسب‌وکارتان، آنچه را که انجام می‌دهید را روشن‌تر می‌شود. مثلا اگر “Coffee Shop”را به عنوان نوع کسب‌وکار خود انتخاب کرده‌باشید دیگر نیازی ندارید این مسئله را در بیو توضیح دهید. همچنین اگر فروش حضوری نیز دارید منطقی‌ست که آدرس کسب‌وکارتان را نیز در بیو قرار دهید. اما دقت کنید که که اگر فروشگاه شما صرفا آنلاین است نیازی نیست بیو اینستاگرام خود را با آدرس انبار یا صندوق‌پستی پر کنید.

برای برند خود هشتگ بسازید

اگر می خواهید محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را بخشی از استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود قرار دهید، قرار دادن هشتگ برند در بیو اینستاگرام کار شما را بسیار آسان‌تر می‌کند. مثلا سایت Buffer هشتگ #BufferLove را در بیو خود قرار داده‌است تا فالوورهای خود را تشویق کند که در هنگام ارسال پست درباره‌‌ی آن‌ها از این هشتگ استفاده کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای برندتان یک هشتگ بسازید چرا که یک راه بسیار عالی برای افزایش فالوور می‌باشد چون‌ که همانطور که می‌دانید کاربران می‌توانند هشتگ‌ها را مانند یک پیج دنبال کنند. مثلا انجمن بین‌المللی اختلالات پیش از قاعدگی (IAPMD) کاربران را تشویق می‌کند تا از #PMDDPeeps برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های PMDD خود استفاده کنند. این امر نه تنها به آن‌ها امکان دسترسی آسان به محتوایی را می‌دهد که ممکن است بخواهند دوباره به اشتراک بگذارند، بلکه به ارتباط افرادی که با PMDD سر و کار دارند هم کمک می‌کند.

استفاده از هشتگ، تغییر فونت و ایموجی را فراموش نکنید!

برای معرفی برند خود به بیو اینستاگرام اکتفا نکنید

ایجاد یک بیو منحصربه‌فرد در اینستاگرام تنها اولین قدم است. هنگامی که پروفایل اینستاگرام‌تان را بهینه کردید، وقت آن است که روی استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود کار کنید. به عنوان مثال در مقاله‌ی برای تولید محتوا در استوری‌های اینستاگرام این ۵ نکته را فراموش نکنید! ما نکات بازاریابی و تبلیغات یک کسب‌وکار را از طریق استوری آموزش داده‌ایم. در نتیجه برای داشتن کسب‌وکاری موفق باید تمامی این موارد را در نظر بگیرید. اگر کسب‌وکاری دارید یا می‌خواهید کاری را در فضای آنلاین شروع و توسعه دهید، با رعایت این موراد می‌توانید نردبان موفقیت را به راحتی طی کنید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها