ورود به جانویس

گزینه‌های مرتب‌سازی فید اینستاگرام فعال شدند!

گزینه‌های مرتب‌سازی فید اینستاگرام فعال شدند!
گزینه‌های مرتب‌سازی فید اینستاگرام فعال شدند!

این خواسته‌ی شما بود و حالا اینجاست! اکنون گزینه‌ی مرتب‌سازی فید اینستاگرام بدون الگوریتم و زمانبندی در دسترس همه‌ی کاربران قرار گرفته است!

دو گزینه جدید برای مرتب سازی فید اینستاگرام

همانطور که در اینجا می‌بینید، اکنون دو گزینه جدید نمایش فید اینستاگرام برای کنترل نمایش محتوای اصلی خود دارید:

مورد علاقه‌ها (Favorites): این ویژگی آخرین پست‌ها را از اکانت‌هایی که به لیست Favorites خود اضافه کرده‌اید، نمایش می‌دهد. می‌‌توانید حداکثر ۵۰ اکانت را به این لیست اضافه کنید که این ویژگی به اولویت‌بندی به‌روزرسانی‌های کاربران کمک می‌کند.

فالویینگ‌ (Following): این قابلیت پست‌ها را از تمام اکانت‌هایی که در اپلیکیشن اینستاگرام فالو کرده‌اید، طبق فید معمولی اینستاگرام به شما نشان می‌دهد.

اما مهم‌تر از همه، هر دو فید جدید Favorites و Following پست‌ها را به ترتیب زمانی و همانطور که پست می‌شوند به شما نشان می‌دهد. دیگر هیچ تداخلی در الگوریتم وجود ندارد. این اینستاگرامی‌ است که از گذشته می‌شناسید و دوستش دارید و همه چیز در جای درست خود باز می‌گردد.


مشکلات گزینه‌های مرتب‌سازی فید اینستاگرام!

خب یک جورایی مشکل گزینه‌های فید زمان‌بندی معکوس اینستاگرام این است که نمی‌توانید هیچ کدام را به‌ عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید. باید هر بار که وارد اپلیکیشن می‌شوید، صفحه نمایش فیدی را که ترجیح می‌دهید به صورت دستی انتخاب کنید.  

کاری که در واقع افراد زیادی آن را انجام نمی‌دهند، در حالی که اینستاگرام توانسته است تعامل کاربر را از طریق فید تعریف شده توسط الگوریتم خود افزایش دهد. همچنین اینستاگرام امیدوار است که کاربران متوجه شوند که فید الگوریتم در واقع عملکرد موثرتری دارد و محتوایی که با اعتماد به سیستم دیده می‌شود قطعا بهتر خواهد بود.


نحوه‌ی عملکرد الگوریتم اینستاگرام!

اینستاگرام داده‌هایی برای پشتیبانی از این موضوع را دارد! اینستاگرام سال گذشته در پستی در مورد نحوه عملکرد الگوریتم خود توضیح داد که:

هنگامی که ما برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شدیم، اینستاگرام یک جریان واحد از عکس‌ها به ترتیب زمانی بود. اما با پیوستن افراد بیشتر و اشتراک گذاری بیشتر افراد، دیدن همه چیز برای اکثر مردم غیرممکن شد، چه رسد به همه پست‌هایی که به آن‌ها اهمیت می‌دادند. تا سال ۲۰۱۶، مردم ۷۰ درصد از تمام پست‌های خود را در فید از دست داده بودند، از جمله تقریبا نیمی از پست‌های مربوط به ارتباطات نزدیک خود! بنابراین ما یک فید ایجاد و معرفی کردیم که پست‌ها را بر اساس آن چه که بیشتر به آن اهمیت می‌دهید رتبه‌بندی شوند.

بنابراین اینستاگرام از داشتن یک الگوریتم در جای خود سود می‌برد، اما کاربران نیز با استفاده از این داده‌ها این کار را انجام می‌دهند. حداقل تا حدی به همین دلیل است که اینستاگرام راهی برای قفل کردن صفحه نمایش فید جایگزین به عنوان اولویت دائمی شما ارائه نمی‌دهد، زیرا بهتر است الگوریتم را دنبال کنید؛ چرا که زمان صرف شده در برنامه و رضایت کاربر را بهبود می‌بخشد، حتی اگر متوجه آن نباشید! به همین دلیل است که این بیشتر وسیله‌ای برای آرام کردن کاربران است تا ارائه راه حلی. کمپانی متا به طور مشابه این کار را روی فیسبوک هم اعمال کرده است و ظرفیت جابجایی به فید Recent را در تنظیمات و استریم خود اضافه کرد.

کنترل بیشتر کاربران با گزینه‌های مرتب‌سازی فید اینستاگرام

این باعث می‌شود کاربران احساس کنند که کنترل بیشتری دارند، مانند اینکه در صورت تمایل می‌توانند به فید بدون الگوریتم تغییر مسیر دهند، بنابراین می‌توانند در مورد الگوریتمی که زندگی رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را خراب می‌کند، تصمیم بگیرند.

اما اکثر کاربران از آن استفاده نمی‌کنند. چرا که کار اذیت کننده‌ای می‌باشد، هر بار که وارد اپلیکیشن اینستاگرام می‌شوند باید انتخاب کنند که بر چه اساس پست‌هایشان مرتب شوند. همچنین همانطور که اینستاگرام گفته است، با انتخاب هر یک از گزینه‌های مرتب‌سازی آخرین آپدیت‌ها و محتواها را از دست می‌دهید!


آیا با این کار نحوه‌ی عملکرد اینستاگرام بهبود پیدا می‌کند؟

احتمالا نه! به هر حال فید اصلی دیگر در سطح درگیری اصلی نیست، Reels و Stories اکنون کنترل را در اختیار گرفته‌اند و کاربران روزانه استفاده‌ی بیشتری از این دو قابلیت دارند.

این احتمالا نگرانی‌های داخلی اینستاگرام را در مورد کاهش تعامل در نتیجه خاموش کردن فید الگوریتمی از سوی افراد کاهش می‌دهد. اما همانطور که اشاره شد، به‌طور واقع بینانه، کاربران زیادی قصد ندارند هر بار که وارد سیستم می‌شوند روند الگوریتم اصلی را تغییر دهند. اما شما اکنون این گزینه را دارید و می‌توانید آن را برای خودتان آزمایش کنید تا احساس کنترل بیشتری داشته باشید. احساس بهتری دارید؟ خوب این تمام چیزی است که کاربران اینستاگرام خواسته‌اند. نظر شما درباره‌ی اضافه شدن این قابلیت چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها