ورود به جانویس

برای تولید محتوا در استوری‌های اینستاگرام این ۵ نکته را فراموش نکنید!

۵ نکته برای استفاده‌ی بهتر از استوری‌های اینستاگرام
۵ نکته برای استفاده‌ی بهتر از استوری‌های اینستاگرام

به گفته‌ی کارشناسان اینستاگرام رعایت ۵ نکته‌ای که در استوری‌های اینستاگرام وجود دارند، تضمین می‌کنند که دسترسی و تعاملات شما در این اپلیکشن افزایش می‌یابد. به طور کلی استوری‌های اینستاگرام نه تنها سرگرم‌کننده و خلاق هستند، بلکه یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تعامل شما با کاربران، افزایش آگاهی از نام تجاری و حتی افزایش فروش می‌باشد!

حال آماده‌اید نحوه‌ی رشد استراتژیک در استوری‌های اینستاگرام با استفاده از این ۵ نکته را یاد بگیرید؟ ادامه‌ی مقاله با من همراه شوید:

۵ نکته برتر در استوری اینستاگرام برای افزایش تعاملات

این ۵ نکته عبارتند از:

  • ابتدا اهداف تجاری خود را مشخص کنید.
  • برای نام برندتان محتوا تولید کنید.
  • بازاریابی محصول را فراموش نکنید.
  • مسابقه برگذار کنید.
  • یک استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ بسازید.

۱) اهداف کسب‌وکار خود را برنامه‌ریزی کنید:

به طور کلی اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی جامع و کاربردی در استوری اینستاگرام، برنامه ریزی و تعریف اهداف تجاری‌تان می‌باشد. این امر به شما کمک می‌کند تا محتوای‌تان هدایت شود. همچنین استراتژی انتشار محتوای‌تان را متناسب با آنچه برای کسب‌و‌کارتان مهم است را فراموش نکنید.

در ادامه برایتان چند پیشنهاد داریم که به شما کمک می‌کند تا اهداف استوری خود را مشخص کنید:

ایجاد آگاهی از برند: این امر می‌تواند مربوط به افزایش فالوورها و گسترش جامعه‌ی هدف‌تان باشد.

حفظ و نگهداری فالوور و مشتری: این مسئله مربوط به حفظ و نگهداری فالوورها و مشتری‌ها می‌باشد و همچنین ممکن است بخواهید روی تعاملات آن‌ها با محتوایی که منتشر کرده‌اید، تمرکز کنید. مثلا بررسی کنید کاربران برای دیدن محتوای شما چند بار به پروفایل‌ اینستاگرام‌تان آمده‌اند.

بهبود تعامل: این هدف به احتمال زیاد در مورد هر برند در شبکه‌های اجتماعی صدق کند، به طور کلی داشتن هدفی برای بهبود مشارکت کاربران در محتوایی که منتشر کرده‌اید، چه از طریق استوری‌ها یا چه از طریق لمس تگ‌ها می‌تواند یک شروع عالی باشد.

نکته:

قبل از اجرای یک استراتژی جدید، ارزیابی و اندازه‌گیری معیارهای اولیه را فراموش نکنید. سعی کنید با سرعت تغییرات یا بهبودهایی که در عملکرد محتوای خود ایجاد کرده‌اید را ارزیابی کنید و ببینید آیا استراتژی شما عملکرد خوبی دارد یا خیر.

همانطور که می‌دانید تجزیه و تحلیل استوری‌های اینستاگرام فقط به مدت ۳۰ روز در دسترس است. اما با تغییر تنظیمات بخش استوری اینستاگرام می‌توانید تا سه ماه داده‌ها و عملکرد‌تان را دقیق آنالیز و مرتب کنید.


۲) محتوایی مربوط به کسب‌وکارتان برای استوری‌ها ایجاد کنید:

همانطور که می‌دانید استوری‌های اینستاگرام پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند اما ایده‌ی بسیار خوبی است که استوری‌های مربوط به برند‌تان را در بخش هایلایت نگهداری کنید تا همیشه در دسترس کاربران باشند.

نکته‌ی دیگر، هارمونی پیج‌تان را رعایت کنید. مجله‌ی شیوه‌ی زندگی آنلاین را نگاه کنید: تمامی محتواهای استوری‌هایشان با سبک برند، ظاهر وب‌سایت و فید اینستاگرام‌شان مطابقت دارد. خوش‌بختانه تعداد زیادی برنامه‌ی کاربردی با طراحی آسان و قیمت مناسب وجود دارد که طراحی استوری را مثل آب خوردن می‌کنند. به عنوان مثال Storyluxe ،Unfold و Over برنامه‌های درخشانی هستند که قالب‌های از پیش طراحی شده‌ای برای استوری‌های اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌دهند. همچنین اگر به دنبال اضافه کردن یک حرکت به محتوای خود هستید، StoryBoost و Mojo دارای طیف وسیعی از الگوهای متحرک هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بهره‌گیری از این دسته استوری‌ها جلوه‌ی خاصی به محتوای شما می‌دهند.

۲) محتوایی مربوط به کسب‌وکارتان برای استوری‌ها ایجاد کنید:

۳) تبلیغات محصولات را فراموش نکنید:

این مرحله اغلب نادیده گرفته می‌شود، اما بسیار مهم است که مخاطبان خود را در مورد ارائه محصولات یا خدمات خود آگاه کنید. اما لازم نیست این امر تنها از طریق استوری اینستاگرام باشد! به نحوه‌ی تبلیغات محصولات خود در سایر کانال‌های بازاریابی و تبلیغاتی، مانند بازاریابی ایمیلی یا محتوای وبلاگ هم فکر کنید.

به طور کلی اگر می‌توانید کاربران را راهنمایی کنید تا در مورد محصول شما اطلاعات بیشتری کسب کنند، طبیعتا مخاطبین خود را برای تبدیل شدن به مشتری از قیف پایین می برید!


۴) در اینستاگرام‌ خود مسابقه برگذار کنید:

به گفته اینستاگرام، از طریق میزبانی یک مسابقه اجتماعی در اینستاگرام، فرصت‌های تعامل واقعی بسیاری به وجود می‌آید.

و این امر بسیار درست است! هنگامی که برای مسابقات هدیه‌ای در نظر می‌گیرید و مسابقه را به درستی پیش می‌برید، این امر علاوه بر معرفی برند شما، به افزایش فالوور‌هایتان بسیار کمک می‌کند و با یک مسابقه جامعه‌‌ی مشتریان‌تان بسیار بزرگ می‌شود. برای مثال هدیه اخیر Later در مشارکت با نام تجاری لوازم التحریر STIL را در نظر بگیرید و الگو برداری کنید.


۵) از قدرت تبلیغات تاثیرگذار استفاده کنید (استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ):

اگر تا به حال به استفاده از تبلیغات تأثیرگذار اینستاگرام برای تجارت خود فکر نکرده‌اید، اکنون زمان شروع است! افزودن تبلیغات تأثیرگذار اینستاگرام به استراتژی کلی‌ شما، می‌تواند به افزایش آگاهی از کسب‌وکارتان، افزایش تعداد فالوورها و افزایش فروش‌تان کمک کند.

وقتی صحبت از استوری‌های اینستاگرام می‌شود، استوری‌های مشارکتی که با دیگر برند‌ها می‌گذارید (branded partnerships) می‌توانند فرصت‌های زیادی برای برند شما، محصولاتتان و افزایش مخاطبان جدید به ارمغان بیاورند. در این مسیر آنچه مهم و تاثیرگذار می‌باشد این است که باید برند و کسب‌و‌کاری انتخاب کنید که در ارائه‌ی محصول و خدمات با یگ‌دیگر همسو باشید. به عبارتی دیگر مخاطبان آن‌ها با مخاطبان هدف شما مطابقت داشته‌باشند. همچنین سعی کنید درباره همکاری با افراد تأثیرگذار و نحوه توسعه تجارت خود از طریق مشارکت، بیشتر بیاموزید.


خلاصه که

در این مقاله گفته‌های کارشناسان اینستاگرام در رابطه با راه‌های برتر برای مشارکت در استوری‌ها و عملکرد بهتر کسب‌وکارتان را در اختیارتان قرار دادیم. هنگام ساختن استراتژی استوری برای اینستاگرام‌تان از این نکات به عنوان یک سکوی پرش استفاده کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها