ورود به جانویس

تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام

تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام
تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام

از آنجایی که در حال خواندن مقاله تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام هستید، حتما تا به حال کنجکاو شده‌اید که افراد در اینستاگرام چه زمانی آنلاین هستند. همانطور که در بسیاری از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام قابلیت تشخیص آنلاین بودن افراد وجود دارد، از اینستاگرام نیز این توقع می‌رفت که این قابلیت را به اپلیکشن خود اضافه کند. چندی پیش اینستاگرام تصمیم گرفت ویژگی تشخیص آنلاین بودن افراد را اضافه کند.

در این مقاله تنظیمات اینستاگرام را برای تشخیص آنلاین بودن افراد به شما آموزش می‌دهیم:

چگونه بفهمیم افراد در اینستاگرام آنلاین هستند؟

مهم‌ترین و اصلی‌ترین جایی که می‌توانید بفهمید افراد در اینستاگرام آنلاین هستند، دایرکت پیجتان می‌باشد. همانطور که می‌دانید دایرکت اینستاگرام محلی است برای مکالمه با سایر اکانت‌ها. با انجام مراحل زیر و کمی دقت می‌توانید آنلاین بودن افراد را تشخیص دهید:

ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. سپس گزینه‌ی دایرکت در بالا سمت راست که به شکل یک موشک کاغذی است را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد، در این قسمت اکانت‌هایی که با آن‌ها مکالمه داشته‌اید را مشاهده می‌کنید. در پایین آیدی هر شخص آخرین بازدید آن نوشته شده است و اگر شخصی در همان لحظه آنلاین باشد آیکون سبز رنگ کوچک در کنار عکس پروفایل او قابل مشاهده می‌باشد.

چگونه بفهمیم افراد در اینستاگرام آنلاین هستند؟

باید دقت داشته باشید که زمان آخرین پیام را با زمان آنلاین بودن افراد در اینستاگرام اشتباه نگیرید. اگر در این قسمت آخرین بازدید برخی از اکانت‌ها را نمی‌بینید به این علت می‌باشد که شما بازدید خود را بسته‌اید و یا طرف مقابل بازدید خود را بسته است. در ادامه چگونگی فعال و یا غیر فعال کردن این قابلیت را آموزش می‌دهیم. بخش دایرکت تنها راه فهمیدن آنلاین بودن افراد نمی‌باشد. شما می‌توانید با برگزار کردن لایو در اینستاگرام برای دوستان خود از فعال و آنلاین بودن آن‌ها در اینستاگرام با خبر شوید.

تنظیمات آنلاین بودن افراد در اینستاگرام

برخی از کاربران از این قابلیت اینستاگرام ناراضی هستند و باور دارند که دیگر حریم شخصی در این اپلیکیشن وجود ندارد. اینستاگرام برای حل این مشکل نیز چاره‌ای اندیشیده است و تنظیماتی برای غیر فعال کردن نمایش آخرین بازدید شما را قرار داده است که ادامه این تنظیمات را توضیح می‌دهیم:

پس از ورود به اکانت اینستاگرام خود، در بخش پروفایل، سه خط بالای صفحه را لمس کنید و وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شوید. همانطور که می‌دانید در بخش تنظیمات اینستاگرام می‌توانید تمام اکانت خود را طبق سلیقه‌ای که دارید تحت کنترل داشته باشید. پس از ورود به بخش تنظیمات اینستاگرام به قسمت Privacy  بروید.

تنظیمات آنلاین بودن افراد در اینستاگرام

پس از ورود به قسمت Privacy، گزینه‌ی Activity Status را انتخاب کنید، سپس صفحه‌ای برایتان باز می‌شود و گزینه‌‌ای با عنوان Show Activity Status پیش‌ رو شما قرار می‌گیرد. اگر این گزینه را خاموش کنید، علاوه بر اینکه دیگر کسی آنلاین بودن شما را نمی‌بیند، شما نیز نمی‌توانید آنلاین بودن کسی را ببینید و اگر گزینه‌ی گفته شده روشن باشد شما می‌توانید زمان آنلاین بودن افراد را ببینید و همچنین اگر دوستان شما این گزینه‌ را فعال داشته باشند زمان آنلاین بودن شما نیز برای آن‌ها قابل مشاهده است.

مرحله‌ی دوم آنلاین بودن افراد در اینستاگرام با تنظیمات آن

در این مقاله سعی کردیم تا تمام نکات را درباره آنلاین بودن افراد در اینستاگرام برای شما بگوییم. به عنوان کاربر این اپلیکیشن چقدر آنلاین بودن افراد در اینستاگرام برایتان اهمیت دارد؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها