ورود به جانویس

چگونه از بیزینس اکانت پینترست برای بازاریابی و رشد برندمان استفاده کنیم؟

چگونه از بیزینس اکانت پینترست برای بازاریابی و رشد برندمان استفاده کنیم؟
چگونه از بیزینس اکانت پینترست برای بازاریابی و رشد برندمان استفاده کنیم؟

اگر هنوز فکر می‌کنید فیسبوک و توییتر همه ابزارهای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی هستند، دوباره فکر کنید. به بهترین دوست جدید کسب‌وکارتان «سلام» کنید: حساب‌های تجاری پینترست.

بریم که با بیزینس اکانت پینترست بیشتر آشنا شویم:

۸۰ درصد از پین‌های پینترست، repin هستند، به عبارتی دیگر این پلتفرم به محتوا‌هایی که منتشر می‌شوند اهمیت می‌دهد. در پینترست میانگین طول عمر یک پین سه ماه است. این زمان بسیار بیشتر از فیسبوک است که به طور متوسط بین ​​۵ تا ۶ ساعت و در توییتر حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می‌باشد.

به طور کلی از زمانی که فیسبوک اینستاگرام را خریداری کرده‌است، پینترست به یکی از آیتم‌های مهم مارکتینگ تبدیل شده‌است.

با ایجاد اکانت‌هایی در پینترست برای کسب‌وکارهایتان به کسب‌وکارها می‌پیوندید و از ویژگی‌های مارکتینگ اضافه‌تری برای تبلیغ برند خود در یکی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دریافت خواهید کرد. بدانید که پینترست یکی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌باشد که نسبت به سایر رقبا رشد سریع‌تری دارد و به شدت در حال رشد است.


چرا باید از بیزینس اکانت پینترست استفاده کنیم؟

اگر از قبل یک حساب کاربری ندارید، یا اگر حساب شما شخصی است، باید برای داشتن یک حساب رسمی پینترست ثبت نام کنید تا بتوانید از پتانسیل مارکتینگ Pinterest استفاده کنید. با داشتن اکانت بیزینسی در این پلتفرم متوجه می‌شوید که:

در بیزینس اکانت خدمات بیشتری دریافت می‌کنید!

شرایط دریافت خدمات برای یک کسب‌وکار کمی متفاوت است و چند قانون برای استفاده از اکانت بیزینسی در پینترست وجود دارد:

 • Spam را تبلیغ نکنید، مثلا به صورت مکرر از فالوورهایتان در خواست نظر دادن نکنید.
 • قرعه‌کشی را اجرا نکنید که هر پین، بازپین یا لایک نشان‌دهنده یک ورودی باشد یا از پین‌کننده‌ها بخواهید با یک ری‌پین یا لایک رای دهند.
 • بیش از حد مسابقات، قرعه کشی یا تبلیغات برگذار نکنید.

پینترست آموزش مارکتینگ هم دارد!

Pinterest نه تنها این پلتفرم را در اختیار شما قرار می‌دهد، به شما آموزش می‌دهد تا چگونه بتوانید اثر بخشی آن را برای کسب‌وکار خود به حداکثر برسانید.

آنها ارائه می دهند:

منابع کسب و کار: Pinterest برای اینکه تولیدکنندگان محتوا حداکثر استفاده را برای مارکتیگ از این پلتفرم داشته باشند ابزارها و راهنمایی‌هایی قرار داده‌ است.

جامعه تجاری Pinterest: مکانی که در آن تولیدکنندگان محتوا و صاحبان کسب‌وکار می‌توانند از یکدیگر حمایت کنند.

همچنین می‌توانید وبلاگ Pinterest را بررسی کنید تا از زمان انتشار این مطالب مطلع شوید و نکات اساسی را دریافت کنید.

دسترسی به Pinterest Analytics ممکن می‌شود!

Pinterest Analytics یکی از جدیدترین و عالی‌ترین ویژگی‌های اکانت بیزینسی Pinterest می‌باشد. پس از تایید اکانت خود، شما به اطلاعات مهمی دسترسی پیدا می‌کنید. با این قابلیت می‌توانید ببینید کدام استراتژی‌ها و محتوا کار می‌کنند تا بتوانید دائما بازاریابی خود را بهبود ببخشید.

Rich Pins با اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گرفته‌اند!

به طور کلی ۵ نوع ریچ پین مختلف وجود دارد که همگی با اطلاعات بیشتر از پین معمولی برای افزایش قدرت فروش بیشتر بارگذاری شده‌اند. آن‌ها شامل به‌روزرسانی قیمت و سهام، پیوندهای مستقیم به سایت شما و مکان‌های نقشه تعاملی هستند. در ادامه جزئیات بیشتری در مورد استراتژی Rich Pin ارائه خواهد شد.

دسترسی به ابزارها و ویژگی‌هایی در آینده‌

پینترست در آینده ابزارهای جدیدی را به طور انحصاری برای اکانت‌های بیزینسی وعده داده‌ است. در حال حاضر، این شامل پین‌های قابل خرید برای تجارت الکترونیک، پین‌های تبلیغاتی، دکمه Pin It و ابزارک ساز است. می‌توانید با پیوستن به خبرنامه Pinterest به روز باشید و از اضافه شدن ابزارهای جدید آگاه شوید.

تنظیمات مختلف

می‌توانید از نام کسب‌وکارتان به‌جای فرمول معمولی اسم + نام خانوادگی استفاده کنید. این بدان معناست که حساب پینترست شما پیوند خودکاری به حساب فیسبوک شما نخواهد داشت، بنابراین باید یک تب فیسبوک را به صفحه اصلی پینترست خود اضافه کنید.


چگونه برای اکانت بیزنسی پینترست خود پین‌های محبوب ایجاد کنیم؟

پین‌ها می‌توانند کسب‌وکارتان را جذاب‌تر کنند، پس سعی کنید درست از آن‌ها استفاده کنید.

 پینترست توسط Social Media Examiner به عنوان یک موتور جستجوی بصری توصیف شده‌ است. در نتیجه برای اینکه محتوایی که تولید می‌کنید توسط کاربران دیده شود باید قوانین پینترست را رعایت کنید.

به عنوان مثال زمانی که در حال نوشتن مقالات وبلاگ خود هستید یا در اکانت بیزینسی اینستاگرام خود پست می‌گذارید، برای دیده شدن شرایطی را رعایت می‌کنید. برای موفقیت در این پلتفرم ابتدا باید فرهنگ پینترست را یاد بگیرید و بدانید چگونه پین‌های محبوب ایجاد کنید.

برای ایجاد پین‌های محبوب نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱) در محبوب‌ترین دسته‌بندی‌ها پین بسازید!

اگر بدانید محبوب‌ترین دسته‌بندی‌های پینترست کدامند، ایده بهتری خواهید داشت که کدام بوردها برای کسب‌و‌کار شما مفید هستند.

۷۱.۱ درصد کاربران پینترست را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و تنها ۱۴.۹ درصد آقایون می‌باشند. پس با توجه به این آمار و بیزینس‌تان مرتبط‌ترین و محبوب‌ترین را انتخاب کنید.

۲) در پینترست تصاویر مهم هستند!

یک گذر سریع در اپلیکیشن Pinterest مشخص می‌کند که چقدر یک سایت بصری می‌باشد. با چنین تاکیدی بر تاثیر بصری، تصاویری که شما به اشتراک می‌گذارید سنگ بنای هر پین می‌باشند.

به نظر شما چه چیزی باعث محبوبیت پین‌های برتر Pinterest شده است؟ احتمالا پاسخ‌تان تصاویر می‌باشد که کاملا درست است!

۳) از اندازه پین ​​بهینه استفاده کنید

همه پین ​​ها دارای عرض یکسان با طول نامحدود هستند. برای یک پین معمولی اندازه خوب و استاندارد عکس ۷۳۶×۱۱۰۲ پیکسل می‌باشد. این اندازه نه خیلی بزرگ است و نه خیلی کوچک! قالب Canva’s Pinterest این اندازه است، در نتیجه با استفاده از آن به آسانی به این اندازه از پین‌ها می‌رسید.

۴) Instructographics را دریابید!

گاهی اوقات خوب است که از تخصیص طول بیشتر استفاده کنید. اصطلاح “instructographic” توسط Pinterest ابداع شد و همان اینفوگرافیک می‌باشد. این دسته از محتوا به دلیل ماهیت DIY و نحوه انجامشان در Pinterest محبوب هستند.


چگونه پین‌های خود را بهینه کنیم؟

ایجاد یک پین فوق‌العاده یک چیز است، اما دیدن و اشتراک‌گذاری آن یک بازی کاملا متفاوت می‌باشد. اگر برای تعامل، بهینه‌سازی نکنید، هیچکس پین شما را پیدا نمی‌کند. برای اینکه پین‌های خود را بهینه‌ کنید و بیشترین بازخورد را دریافت کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

بهترین زمان برای پین کردن را بشناسید!

بهترین زمان‌ها برای پین کردن به عادت‌های مخاطب هدف شما بستگی دارد، بنابراین همیشه باید زمان‌های بهینه ارسال پست خود را آزمایش کنید. به طور متوسط، بهترین زمان برای ارسال پست، ۲ بعد از ظهر تا ۴ بعد از ظهر و ۸ بعد از ظهر تا ۱ بامداد می‌باشد. همچنین تحقیقات HubSpot می‌گوید صبح شنبه بهترین زمان برای ارسال پست است.

پین کردن مطالب را از سایت‌های خود آسان کنید!

مستقیما از طریق Pinterest به هر تصویری در هر یک از سایت‌ها یا برنامه تلفن خود یک گزینه Pin It اضافه کنید و اگر از وردپرس استفاده می کنید، یک گزینه‌ی Pinterest Pin It Hover وجود دارد.

این دکمه‌های ساده برای ادغام، کاربران سایت شما را راهنمایی می‌کنند که یا حساب Pinterest شما را بررسی کنند یا محتوای سایت شما را در حساب‌های خودشان پین کنند. اگر این دکمه‌ها را ندارید، احتمال کمی وجود دارد که سایت با حساب پینترست شما تعامل داشته‌ باشد.

دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را فراموش نکنید!

زمانی که در یک رسانه‌ی اجتماعی جدید مانند پینترست شروع به فعالیت می‌کنید بهتر است از قابلیت اتصال اکانت‌های اینستاگرام، یوتیوب، فیسبوک و … به اکانت بیزینسی این اپلیکیشن کمک بگیرید و جذب فالوور کنید.

این کار به شما کمک می‌کند تا با استفاده از فالوورهایی که در حال حاضر در پلتفرم‌های دیگر دارید، فالوورهای بیشتری داشته باشید. با این کار به دیده شدن بیشتر محتوایی که تولید کرده‌اید کمک می‌کنید.

برای اتصال اکانت‌های رسانه‌های اجتماعی خود مراحل زیر را طی کنید:

 • Setting را انتخاب کنید.
 • به بخش Claim بروید.
 • با زدن گزینه‌ی “Claim” اکانت‌های مورد نظرتان را متصل کنید.

پین ها را در newsletter خود به اشتراک بگذارید

پین‌های خود را به این بخش بفرستید تا به راحتی پیدا شوند. به عبارتی دیگر newsletter شما مکان مناسبی است که می‌توانید تعدادی از آخرین پین‌هایتان را وارد کنید و کاربران خود را به اکانت Pinterest خود هدایت کنید.

سئو در پینترست

شما باید از برخی استراتژی‌های سئو استفاده کنید تا پین‌ها را توسط مخاطبان هدفتان دیده‌ شوند. نگران نباشید، بهینه سازی پین‌ها کار چندان سختی نمی‌باشد، فقط کافیست مراحل زیر را طی کنید:

قدم اول: درباره‌ی کلمه‌ی کلیدی تحقیق کنید. ابزاری مانند Google AdWords Keyword Planner را امتحان کنید تا کلمات کلیدی محبوب مرتبط با کسب‌وکار و پین‌های خود را پیدا کنید.

قدم دوم: کلمات کلیدی خود را به عنوان پین خود اضافه کنید.

قدم سوم: کلمه/کلمات کلیدی خود را به توضیحات پین اضافه کنید.

قدم چهارم: در نام تصویر از کلمه کلیدی/کلمات کلیدی استفاده کنید.

دقت کنید که از کلمه/کلمات کلیدی بیش از اندازه در متن استفاده نکرده‌ باشید. همچنین در انتخاب کلمه‌ی کلیدی زیاده‌روی نکنید. مثلا مانند ربات برای متن‌ خود ۳ کلمه‌ی کلیدی انتخاب نکنید. با افزودن یک کلمه کلیدی قوی در زمینه مناسب، بهینه سازی کنید.

از Call-to-Pin استفاده کنید

همانطور که از Call-to-action در تبلیغات خود استفاده می‌کنید، Call-to-Pin نیز به میزان قابل توجهی باعث افزایش تعامل در پین‌های شما می‌شود.


برای ایجاد روابط و به دست آوردن فالوورهای جدید مشارکت کنید!

اکنون که می‌دانید چه نوع پین‌هایی محبوب هستند و چگونه می‌توانید پین‌های خود را مشاهده کنید، گام بعدی در مارکتینگ Pinterest استفاده از پین‌های خود برای ایجاد روابط با فالوورها و اینفلوئنسر است که دسترسی شما را افزایش می‌دهد.

همانطور که همه می‌دانیم، دسترسی بیشتر = موفقیت بیشتر.

دانستن اینکه کاربران هنگام فالو کردن اکانت‌های دیگر چه چیزی را دنبال می‌کنند، به شما این امکان را می‌دهد که آنچه را که می‌خواهند به آن‌ها بدهید و به نوبه خود، فالوورهای خود را افزایش دهید.

ذهن کاربران خود را بخوانید، این کار چندان سختی نمی‌باشد!

طبق تحقیقات دانشگاه Minnesota’s درباره‌ی پینترست سه عامل اصلی وجود دارد که کاربران این اپلیکیشن تصمیم‌ می‌گیرند که باید فالو کنم یا نکنم در نظر می‌گیرند:

 • چند اکانت شما را دنبال می‌کنند یا شما چند اکانت را دنبال می‌کنید.
 • چند پین دارید.
 • چند boards دارید.

برای کنترل این عوامل و ایجاد روابط برای افزایش دسترسی خود، باید نکات زیر را رعایت کنید:

پست مکرر!

برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در Pinterest، باید هر روز بین ۵ تا ۳۰ پین جدید پست کنید. اطمینان حاصل کنید که نه تنها محتوای دیگران را دوباره پین ​​می‌کنید، بلکه پین‌های منحصربه‌فرد خود را با محتوای خود پین می‌کنید.

دقت کنید که همه ۳۰ پین جدید را در عرض ۵ دقیقه پین ​​نکنید. pinning خود را در طول روز پخش کنید.

نکته! می‌توانید پین‌ها را با یک اکانت تجاری برنامه ریزی کنید.

با فالوورهایتان تعامل داشته‌ باشید و به نظراتشان پاسخ دهید!

درست مانند پاسخ دادن به توییت‌ها، پست‌های فیس‌بوک و کامنت‌های اینستاگرام، مستقیما با فالوورهای خود از طریق پاسخ دادن به سؤالات و نظرات آنها در تعامل باشید و اگر امکانش را دارید مستقیما با آن‌ها تماس بگیرید و از نام آن‌ها استفاده کنید تا واقعا خدمات مشتری خود را به سطح بعدی ارتقا دهید.

در مورد پین‌های فالوورهای خود نظر دهید!

فراموش نکنید تعامل یک خیابان دو طرفه‌ می‌باشد. شما باید به بوردهای خود نیز برسید. درباره‌ی پین‌های فالوورهای خود نظر دهید. این تعامل باعث می‌شود تا آن‌ها احساس بهتری داشته‌باشند.

بوردهای محبوب را دنبال کنید و با آن درگیر شوید!

بهترین راه برای مشاهده یک استراتژی موفق در Pinterest، دنبال کردن و تعامل با بوردهای محبوب است. ببینید کاربران چه نوع پین‌ها و بوردهایی را دنبال می‌کنند. جذابیت آن‌ها را بسنجید! همچنین اگر در مورد پین‌های محبوب نظر می‌دهید، برند شما توسط تعداد زیادی از افرادی که آن بوردها را دنبال می‌کنند دیده‌ می‌شوند.

به طور کلی این ایده خوبی است که بوردهای محبوب را فالو کنید، طبیعتا آن‌ها به صنعت و تجارت شما مرتبط هستند و به این دلیل که محبوب‌ترین هستند می‌توانند برایتان بسیار مفید باشند.

از دیگران دعوت کنید تا در بوردها شما را با Open Board پین کنند!

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب بورد برای مارکتینگ، Open Board است که به کاربران اجازه می‌دهد پین های خود را به اشتراک بگذارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با افزودن نام یا ایمیل به آن‌ها دسترسی پین کردن را بدهید. البته شما به‌ عنوان سازنده، حق کامل دارید و فالوورهای شما نمی‌توانند نام یا توضیحات بورد را تغییر دهند. این ویژگی برای بازاریابی عالی است.

به عنوان مثال مجله سلامت زنان یک Open Board به نام “Vision 21” ایجاد کرد که در آن فالوورهایشان اهداف و چشم‌اندازهای خود را مشخص می‌کنند. این تعامل برای برند شما می‌تواند بسیار مفید باشد.

ایجاد روابط با اینفلوئنسر

با ارتباط با اینفلوئنسرهایی در حوزه خودتان، به مخاطبان بیشتری برسید و فالوورهای بیشتری به دست آورید. برای تعامل با اینفلوئنسرها پیشنهاد می‌کنیم ابتدا بوردهای آن‌ها را فالو و پین‌های آن‌ها را repinning کنید.

پس از گذشت زمانی بپرسید که آیا مایل هستند در بوردهای ما پست بگذارند یا به آن‌ها پیشنهاد همکاری در یکی از بوردهایشان را دهید. ایده‌هایی برای بوردهای آ‌ن‌ها ارائه دهید این کار نشان می‌دهد که شما در هنگام شروع همکاری با محتوای آن‌ها آشنا هستید و به این صورت به نظر مثبت شخص مورد نظرتان نزدیک می‌شوید.

دوستانی را از دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پیدا کنید!

می‌دانید که وقتی یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام یا دیگر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌کنید، از آنها می‌پرسند که آیا می‌خواهید با استفاده از مخاطبین تلفن یا دوستان فیس‌بوک خود، «دوستانی پیدا کنید».

خب، برای صرفه جویی در زمان و به دست آوردن فالوور، Pinterest قابلیت انجام این کار را در اختیارتان قرار داده‌ است.


چگونه نام تجاری خود را با موفقیت تبلیغ کنید: استراتژی‌های اکانت‌های بیزینسی پینترست

Rich Pins را ادغام کنید

برندهای بزرگی مانند Target و Wal-Mart را خواهید دید که از Rich Pins استفاده می‌کنند، و شما نیز باید برای پیشرفت از این قابلیت استفاده کنید! نمی‌توان تضمین کرد که شما فقط با چند عدد Rich Pins در انبوهی از Benjamins قرار می‌گیرید، اما دلیلی وجود دارد که آن‌ها را Rich Pins می‌نامند. آن‌ها پر از اطلاعات ارزشمند هستند. در حال حاضر، آن‌ها بهترین استراتژی مستقیم برای رشد فروش شما در حوزه Pinterest هستند.

ریچ پین‌ها در ۳ ویژگی مختلف وجود دارند:

دستور العمل، مقاله و محصول، همه با مجموعه‌ای از ویژگی‌های ارزشمند خود بارگذاری شده‌اند که تعامل و در ادامه ترافیک سایت شما را افزایش می‌دهند.

مزایای Rich Pins:
وقتی برای Rich Pins درخواست می‌کنید، اطلاعات بی‌درنگ و به‌طور خودکار بر روی پین‌هایتان به‌روزرسانی می‌شوند. در نتیجه راه‌های بیشتری برای هدایت افراد به سایتتان دریافت می‌کنید، زیرا سایتتان به Rich Pins شما لینک داده می‌شود. بدون دردسر، بدون هیاهو، فقط منجر به تعامل بیشتر می‌شود.

به عنوان مثال، Urban Outfitters، از ویژگی‌های پین برای نشان دادن محصول در محل کار استفاده می‌کند. با استفاده از آن‌ها شما به راحتی یک لینک رسمی به سایت فروشگاه دارید که همیشه اطلاعات قیمت‌ها و موجودی‌ها به روز شده‌اند.

پین‌های مقاله نیز از این جهت ارزشمند هستند که می‌توانند پست‌های وبلاگ شما را تبلیغ کنند و کاربران Pinterest را به وبلاگ شما هدایت کنند. پین‌های مقاله با عنوان بزرگ‌تری همراه با لوگوی برند شما، توضیحات، و یک تماس برای ارتباط کاربر با شما، در پایین همراه با لینک مستقیم به سایت اصلی‌تان ارائه می‌شود.

نحوه ترکیب Rich Pins:

برای اینکه هر یک از Rich Pin های شما حتی پتانسیل هدایت ترافیک به سایت شما را داشته باشد، باید آن‌ها را در خود سایت Pinterest تایید کنید. برای تایید پین‌ها باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. به این صفحه بروید.
 2. تصمیم بگیرید که برای چه نوع Rich Pin می خواهید درخواست دهید.
 3. اسناد مربوط به نوع Rich Pin خود را بخوانید.
 4. متا تگ‌های مناسب را به سایت خود اضافه کنید.
 5. Rich Pins خود را اعتبارسنجی کنید و برای تایید آن‌ها درخواست دهید.
چگونه نام تجاری خود را با موفقیت تبلیغ کنید: استراتژی‌های اکانت‌های بیزینسی پینترست

هنگامی که Rich Pin شما توسط پینترست تایید شد، برای دیده شدن، پین مجددا به سایت شما ارسال می‌شود و در کل دنیای پینترست در دسترس قرار می‌گیرد.

 از Rich Pins ها استفاده کنید نه فقط برای آن که به کسب‌وکار شما کمک می‌کند، بلکه از آن‌ها استفاده کنید چرا که اگر می‌خواهید در دیوانه‌وار مارکتینگ و رسانه‌های اجتماعی ادامه دهید به آن‌ها نیاز دارید.

به عنوان مثال شرکت های Fortune 500 همگی از Rich Pins استفاده می کنند.

محتوای خود را با هم ترکیب کنید!

قانون همه رسانه‌های اجتماعی این است که محتواهای خود را باید ترکیب کنید. اگر محتوای شما ثابت و به اندازه کافی متنوع نباشد، علاوه بر از دست دادن علاقه و توجه‌ی فالوورهایتان، شانس خود را برای به دست آوردن فالوورهای جدید از دست خواهید داد. پس لطفا، هر کاری که انجام می‌دهید، فقط عکس محصول را پست نکنید.

یک لینک مستقیم به سایت قرار دهید!

قرار نیست همه پین ​‌های شما به عنوان Rich Pins معنا پیدا کنند. هنگامی که تصاویر را به بورد “brand inspiration” خود پین می‌کنید دیگر نیازی به Rich Pins ندارید. مطالب مرتبط با کسب‌و‌کار شما قطعا نیازی به یک Rich Pin ندارند.

یک بخش از اطلاعات همراه با Rich Pins وجود دارد که سایر پین‌های ساده‌تر شما نیز به آن نیاز دارند: یک لینک مستقیم به سایت شما.

حتی پین‌های الهام بخش شما نیاز به لینک به سایت شما دارند. مثلا اگر یکی از نقل قولی که سه شنبه گذشته ارسال کردید زندگی یکی از فالوورهای شما را تغییر داد، آن‌ها احتمالا می‌خواهند برند شما را بررسی کنند.

اگر لینکی برای بردن آنها به سایت خود دارید، آن‌ها مجبور نیستند به جستجوی اطلاعات بروند و شانس آن‌ها را برای یافتن سایت شما افزایش می‌دهید. به سادگی لینکی را در توضیحات پین خود قرار دهید. حال اکانت شما برای فالوورهایتان آماده می‌باشد.

محبوب‌ترین بوردهای خود را در بالا قرار دهید!

با گذشت زمان، می‌توانید ببینید کدام بوردها محبوب‌تر هستند و تعامل بیشتری داشته‌اند. بهترین قدم خود را بردارید و این بوردها را به بالای صفحه خود ببرید تا زمانی که  کاربران به صفحه شما می‌آیند، بهترین مطالب شما را ببینند.

آن‌ها را فصلی و مرتبط نگه دارید!

راه دیگر برای تازه نگه داشتن محتوای خود این است که از تعطیلات، فصول و رویدادها خودداری کنید. مانند «Holiday Glam: LEAF x Benefit» Benefit Cosmetics، به طور کلی بوردهای خاص‌تر باعث ارتباط بیشتری می‌شوند و توجه را به خود جلب می‌کنند زیرا آن‌ها محصولات را حتی خاص‌تر می‌کنند و احساس خاص بودن را به مخاطب القا می‌کنند. سعی کنید از آن بهره ببرید!

یک بورد فقط برای پست های وبلاگ ایجاد کنید!

تمام Rich Pins که در آن مقاله‌ای دارید، بردارید و  در بوردهای خودشان سازماندهی کنید! اگر می‌خواهید به این وسیله فالوورهایتان را به سایت خود هدایت کنید، این بورد را در بالای صفحه‌ی خود قرار دهید تا افراد آن را ببینند. با این کار به جذب ترافیک در سایت‌تان کمک خواهید کرد و کاربران می‌توانند محتوای شما را راحت‌تر پیدا کنند، زیرا همه آن‌ها در یک بورد آسان برای یافتن هستند. مطمئن باشید فالوورهایتان از شما تشکر خواهند کرد.


برای موفقیت خود استراتژی‌هایی را که با Pinterest Analytics کار می‌کنند بیاموزید!

یکی از جدیدترین ویژگی‌های پینترست برای تجارت، تجزیه و تحلیل فوق العاده مفید آن است.

این ویژگی فقط برای حساب‌های تجاری است و به شما اجازه می دهد تا ببینید:

 • کدام پین‌ها و بوردهای پروفایل شما را افراد بیشتر دوست دارند.
 • آنچه مردم دوست دارند از وب سایت شما ذخیره کنند.
 • مخاطبان پینترست شما چه کسانی هستند، از جمله جنسیت، موقعیت مکانی و سایر علایق آن‌ها.
 • افراد هنگام پین کردن موارد شما از چه دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند.
 • چگونه با افزودن دکمه Pin It به وب سایت شما منجر به ترافیک ارجاعی از Pinterest می‌شود.
برای موفقیت خود استراتژی‌هایی را که با Pinterest Analytics کار می کنند بیاموزید!

چرا این آمارها برای شما مهم است؟ زیرا آن‌ها به رشد اکانت و دسترسی شما کمک می‌کنند.

اطلاعات به‌دست‌آمده از Pinterest Analytics به شما نشان می‌دهد که کدام استراتژی‌ها کار می‌کنند و کدام‌ یک از آن‌ها نه! با دانستن این موارد، می‌توانید استراتژی آینده پینترست خود را بر اساس آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

استراتژی‌هایی که جواب می‌دهند، ادامه پیدا می‌کنند زیرا کارایی خود را اثبات کرده‌اند. دقت کنید که برای دسترسی به Pinterest Analytics خود، ابتدا باید وب سایت خود را تایید کنید.

دلیل دیگری وجود دارد که تأیید حساب شما ایده خوبی است. این به شما کمک می‌کند تا اقتدار پیدا کنید و اعتماد ایجاد کنید. وقتی کاربران پینترست آن آیکون کره‌ی زمین کوچک را با علامت چک در کنار وب سایت شما می‌بینند، می‌دانند که شما قانونی هستید.

اگر تصمیم به تأیید نکردن سایت خود دارید، همچنان می‌توانید لینک سایت خود را در صفحه‌تان قرار دهید، اما نمی‌توانید از Pinterest Analytics استفاده کنید. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اکانت کاربری خود را تایید کنید تا اطلاعات مهمی را که Pinterest Analytics به شما می‌دهد از دست ندهید.

احساس غرق شدن نکنید. در این مقاله تمامی جنبه‌های استفاده از اکانت بیزینسی پینترست را با یک‌دیگر بررسی کردیم. استفاده از این راهنما کاملا ضروری می‌باشد و موارد آن به راحتی قابل تجزیه و تحلیل هستند.


فقط برای جمع بندی سریع…

حساب پینترست برای کسب‌وکار شما دارای قدرت بازاریابی زیادی است که کاملا با حساب شخصی متفاوت است. برای استفاده از این قدرت، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱) تصاویر باید به صورت زیر باشند:

 • روشن و واضح
 • با کیفیت بالا
 • ۷۳۶×۱۱۰۲ pixels
 • اینفوگرافیک
 • قرار دادن آن‌ها در دسته‌بندی محبوب

۲) پین های خود را به وسیله

 • پین کردن از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۴ بعد از ظهر
 • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان پین، توضیحات و نام فایل‌های تصویری
 • لینک دادن به دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی شما
 • افزودن دکمه Pin It به سایت‌های خود
 • ارسال پین‌های خود در خبرنامه‌ها
 • افزودن call-to-pin ​​در توضیحات پین

۳) با فالوورها و اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید تا دسترسی خود را افزایش دهید:

 • پین کردن تا ۳۰ بار در روز
 • پاسخ به نظرات فالوورها
 • نظر دادن در مورد پین فالوور
 • دنبال کردن بوردهای محبوب و نظر دادن
 • دعوت از فالوورها و اینفلوئنسرها برای پین کردن در بوردهای شما
 • ایجاد روابط تأثیرگذار
 • استفاده از find friends در توییتر و فیس بوک

۴) برند خود را با موفقیت تبلیغ کنید:

 • استفاده از Rich Pins
 • قرار دادن لینک مستقیم سایت در توضیحات
 • محتوای متنوع: همانطور که گفته شد محتوا باید فصلی و مرتبط باشد.
 • قرار دادن محبوب‌ترین بوردها در بالا
 • بوردهایی که فقط به پست‌های وبلاگ شما اختصاص داده شده است.

۵) از اطلاعات Pinterest Analytics برای ایجاد یک استراتژی موفق‌تر استفاده کنید.

اگر استراتژی‌هایی که در این جا گفتیم را دنبال کنید و از تعاملی که به دست می‌آورید بیاموزید، اکانت پینترست برای کسب‌وکار شما مخاطبان هدف بیشتری را جذب می‌کند و کاربران را به سایت شما هدایت می‌کند.


نتیجه‌ی استفاده از اکانت تجاری پینترست برای بازاریابی و رشد برند

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد آگاهی از برند و روابط پایدار با مشتریان بسیار مهم است. پینترست کانالی است که می‌تواند به شما کمک کند همین کار را برای کسب و کار خود انجام دهید. به عنوان یک پلتفرم بصری، متمایز است زیرا مانند یک موتور جستجوی بصری متناسب با علایق کاربر عمل می‌کند. با استراتژی مناسب، پینترست می‌تواند سئوی شما، دسترسی به مشتری را بهبود بخشد و به کسب و کار شما کمک کند طرفداران جدیدی پیدا کند. نظر شما درباره‌‌ی قابلیت‌های این اپلیکیشن چه می‌باشد؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها