ورود به جانویس

ارائه‌ی نکات، ابزارها و راهکارهایی برای جذب سابسکرایبر در یوتیوب

ارائه‌ی نکات،ابزارها و راهکارهایی برای جذب مشترکین در یوتیوب
ارائه‌ی نکات،ابزارها و راهکارهایی برای جذب مشترکین در یوتیوب

رقابت در شبکه‌ی اجتماعی یوتیوب بسیار شدید است؛ بنابراین شما برای دریافت مخاطبین اختصاصی خود باید انرژی و وقت زیادی را صرف کنید به ویژه اگر قصد دارید نشان یوتیوب را دریافت کنید. ماهانه ۲ میلیارد کاربر در این پلتفرم فعالیت دارند که واقعا شگفت انگیز است و نشان می‌دهد که بستر مناسبی برای رشد و معرفی برند و کسب‌وکار می‌باشد؛ زیرا از محبوبیت بالایی برخوردار است.

حال سوال این است: آیا دوست دارید سابسکرایبر (مشترکین) بیشتری را به سمت خود جذب کنید؟ در ادامه ما نکات و راهکارهایی را ترتیب داده‌ایم تا بتوانید بیشترین بازدهی و درآمد را از یوتیوب کسب کنید. پس همراه ما باشید..

برای شروع از شما می‌خواهیم تا دنبال پاسخی مناسب برای این سوال باشید: چرا سابسکرایبرها در یوتیوب از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند؟ کافی است بدانید که هر چه سابسکرایبرهای شما بیشتر باشند بازدید ویدیوهای شما نیز افزایش می‌یابند؛ در نتیجه درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد. لازم به ذکر است که برای دریافت اولین درآمد حداقل باید ۱۰۰۰ سابسکرایبر داشته باشید. جدا از مبلغی که از سمت یوتیوب دریافت می‌کنید، می‌توانید به عنوان اینفلوئنسر نیز با سایر برندها همکاری کنید که در افزایش درآمد شما نیز تاثیرگذار است.

ما قصد داریم در ۸ مرحله به شما آموزش دهیم که چگونه سابسکرایبر بیشتری داشته باشید اما قبل آن باید بدانید که افزایش مشترکین روند بسیار طولانی است با این حال ما تلاش می‌کنیم نکاتی را بگوییم که از طولانی بودن این مسیر بکاهد.

۱. روی افزایش آپلود خود تمرکز کنید:

طبیعی است که برندهای معروف روزانه تعداد پست‌های زیادی را باید منتشر کنند که در واقع تمامی آن‌ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. به عنوان مثال کمپانی مانند Sephora به لطف آپلودهای روزانه، از ۱.۳ میلیون مشترک برخوردار است. چنان چه برای برند شما این حجم آپلود مقدور نیست پیشنهاد می‌کنیم که همان تعداد محتواها را از روی نظم آپلود کنید؛ به گونه ای که برای هر روز محتوای جدید داشته باشید. به همین منظور می‌خواهیم ابزار کاربردی Sprout Social را معرفی کنیم که نه تنها تقویمی برای نظم دادن به محتوا دارد بلکه با ارزیابی ساعات مختلف، بهترین ساعت که بیشترین میزان تعامل و فعالیت سابسکرایبرها را نشان می‌دهد را به شما می‌گوید.

روی افزایش آپلود خود تمرکز کنید

۲. با سابسکرایبرهای خود تعامل داشته باشید:

تعامل با سابسکرایبرها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا به مخاطبین نشان می‌دهد که شما توجه ویژه‌ای به آن‌ها دارید. پس پیشنهاد می‌کنیم که فعالیت شما تنها در گرو آپلود ویدیوهای مختلف نباشد و به تعملات معنی‌دار به طور منظم بپردازید.

به عنوان مثال چند نمونه از تعاملات سازنده را ذکر کرده‌ایم:

 • به کامنت‌هایی که از طرف بینندگان دارید، پاسخ دهید.
 • گوش کردن به نظرات، انتقادات و پیشنهادات سابسکرایبر بسیار مهم است؛ زیرا هم توجه شما را نشان می‌دهد و هم می‌توانید برای بهتر شدن محتوای خود از این فیدبک‌ها استفاده کنید.
 • در ویدیوهای خود از مخاطبین مختلف استفاده کنید.
 با جامعه‌ی اختصاصی خود تعامل داشته باشید

۳. محتواهایی مبنی‌بر حل مسئله و به منظور ایجاد حس کنجکاوی تولید کنید:

تجربیات ثابت کرده که مردم برای سرگرمی به یوتیوب مراجعه می‌کنند؛ بنابراین محتواهایی با سوال «چگونه» و «چیست» بسیار پرطرفدار هستند. همچنین از اهمیت محتواهای آموزشی نیز نباید غافل شد.

3. محتواهایی مبنی بر حل مسئله و به منظور ایجاد حس کنجکاوی تولید کنید:

۴. در محتوای خود از موضوعات ترند شده، استفاده کنید:

همانطور که محتواهای ترند شده در سایر شبکه‌های اجتماعی محبوب می‌باشند، پلتفرم یوتیوب نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس از موضوعات به‌روز، جنجالی و پرحاشیه در محتواهای خود استفاده کنید.


۵. سئوی یوتیوب خود را در اولویت قرار دهید:

نتایج یوتیوب مبنی‌بر جستجوهای گوگل است. به همین منظور سئو برای افزایش سابسکرایبرها و دیده‌شدن در یوتیوب بسیار حائز اهمیت می‌باشد. استفاده از کلمات کلیدی در کپشن، برچسب‌ها و حتی در ویدیوها یکی از راهکارهای بهبود سئو است.


۶. ویدیوهایی با زمان‌های مختلف بسازید:

هنوز اطلاعاتی مبنی‌بر تاثیر زمان ویدیو روی افزایش سابسکرایبرها نداریم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که با آزمون و خطا ویدیوهایی با زمان‌های متفاوت تولید کنید تا باتوجه به بازخورد بینندگان بتوانید یک زمان مناسب را پیدا کنید. همچنین می‌توانید با بررسی محتواهای رقبای خود، یک زمان حدودی را برای ویدیوها مشخص کنید.

ویدیوهایی با زمان‌های مختلف بسازید

۷. برای درخواست مستقیم از سابسکرایبرهای خود در خصوص تبلیغات و حمایت نترسید:

برای فعالیت در یوتیوب بهتر است خجالت را کنار بگذارید. راه‌های متفاوتی برای درخواست حمایت از مردم وجود دارد. به عنوان مثال:

 • در تیزر اول و آخر ویدیوی خود حتما گزینه‌ی سابسکرایب کردن را بیاورید.
 • از Call To Action در انتهای ویدیوهای خود استفاده کنید که به افزایش تعاملات با مخاطبین کمک می‌کند.
 • در قسمت توضیحات ویدیو، یک لینک را برای سابسکرایب کردن اضافه کنید.

۸. محتواهای خود را در سایر پلتفرم‌ها تبلیغ کنید:

برای افزایش تعداد سابسکرایبرها بهتر است که محتواهای خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام منتشر کنید. برای این کار ابزارهایی مانند Sprout معرفی شده که به شما کمک می‌کنند به سادگی در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز محتوای خود را منتشر کنید.

محتواهای خود را در سایر پلتفرم‌ها تبلیغ کنید

نحوه‌ی راه‌اندازی اصولی کانال یوتیوب با سابسکرایبرهای بیشتر:

در ادامه نکاتی را خواهیم گفت تا جدا از تبلیغ‌های مستقیم، بتوانید سابسکرایبرهای بیشتری داشته باشید.

 • ابتدا ایمیل خود را تایید کنید؛ زیرا این کار به شما اجازه می‌دهد تا ویدیوهای ۱۲ ساعته را با حجم ۲۵۶ گیگابایت آپلود کنید. لازم به ذکر است که تاییدیه‌ی گوگل را با نشان یوتیوب اشتباه نگیرید؛ زیرا این نشان به کانال‌هایی با بیش از ۱۰۰۰۰۰ سابسکرایبر تعلق دارد.
ایمیل خود را تایید کنید
 • برندسازی جذابی برای کانال خود داشته باشید تا نسبت به رقبای خود متمایز شوید؛ به همین منظور برای ایجاد یه برندسازی جذاب روی فاکتورهایی مانند بنر هنری، آیکون و توضیحات مناسب برای کانال خود تمرکز کنید.
برندسازی جذابی
 • اول هر ویدیو یک تیزر را نمایش دهید و در آن درباره‌ی خود توضیحاتی را بیاورید؛ همچنین شما اجازه دارید دو تریلر مجزا در کانال خود داشته باشید که یکی برای سابسکرایبرها و دیگری برای کسانی که هنوز شما را سابسکرایب نکرده‌اند، می‌باشد. بسیار اهمیت دارد که تریلر شما جذاب و هیجان انگیز باشد و خلاصه‌ای از محتویات ویدیو را درون خود داشته باشد.
اول هر ویدیو یک تیزر را نمایش دهید
 • محتواهای خود را دسته‌بندی کنید و روی صفحه‌ی اصلی کانال خود به نمایش بگذارید تا کاربر پس از مراجعه به سادگی دسته‌ی موردعلاقه‌ی خود را پیدا کند.
محتواهای خود را دسته‌بندی کنید
 • از دکمه‌ی سابسکرایب قابل کلیک در محتواهای خود استفاده کنید؛ بنابراین می‌توانید در صفحات آخر ویدیوها این دکمه را بذارید یا بقیه‌ی محتواهای خود را اضافه کنید تا پس از اتمام ویدیوی اول مابقی ویدیوها مشاهده شوند؛ همچنین حتما لوگوی برند را در پایین ویدیوها نشان دهید.
از دکمه‌ی سابسکرایب قابل کلیک در محتواهای خود استفاده کنید

در نهایت پاسخی مناسب برای این سوال داریم:

آیا می‌دانید چگونه می‌توانید سابسکرایبرهای بیشتری را جذب کنید؟

برای بدست آوردن تعداد زیادی سابسکرایبر باید به طور جدی و مصمم فعالیت خود را در یوتیوب داشته باشید. محتوای ویدیویی در تمامی پلتفرم‌ها طرفداران خود را دارد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم با استفاده از نکات بالا سعی کنید محتواهای خود را ارتقا دهید تا درنتیجه بازدید کننده‌‌ی بیشتری داشته باشید که افزایش درآمد را به همراه دارد.

سوالات متداول

چرا نباید سابسکرایبر برای یوتیوب خود بخرید؟

در تمامی شبکه‌های اجتماعی توصیه شده که لایک، کامنت و حتی دنبال کننده‌ها را نباید بخرید که برای یوتیوب هم همین موضوع وجود دارد. چنان‌چه سابسکرایبر را بخرید ممکن است توسط الگوریتم یوتیوب این تعداد فیک تشخیص داده شود؛ در نتیجه کانال شما مسدود خواهد شد.

چگونه تعداد سابسکرایبرهای خود را بررسی کنیم؟

تعداد سابسکرایبرهای خود را همیشه زیر نظر داشته باشید. یوتیوب برای تجزیه و تحلیل تعداد سابسکرایبرها نیز ابزارهایی را معرفی کرده است که یکی از آن‌ها Analytics نام دارد. به همین منظور ابتدا وارد اکانت یوتیوب خود شوید سپس به سمت YouTube Studio بروید و در سمت چپ روی ابزار معرفی شده، کلیک نمایید؛ همچنین بعد از آن روی گزینه‌ی Realtime کلیک کرده و مشترکین فعال خود را در زمان‌های مختلف ببینید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها