ورود به جانویس

نحوه ساخت YouTube Shorts + هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

YouTube Shorts ویدئوهای کوتاه و عمودی هستند که با استفاده از تلفن‌های هوشمند ایجاد می‌شوند و مستقیماً از برنامه یوتیوب مانند استوری‌ها آپلود می‌شوند.


از زمان راه‌اندازی یوتیوب در سال ۲۰۰۵ تا اکنون، یوتیوب میزبان ترندهای ویدئویی بی‌شماری بوده است و بسیاری از آنها شکل سرگرمی بوده است. چه کسی چارلی، انگشت من را گاز گرفت، دیوید بعد از دندانپزشک، و هنوز هم بسیاری کمپین Leave Britney Alone که در حمایت بریتنی خواننده آمریکایی در برابر پدرش بوده است، را تقریباً همه کاربران یوتیوب به یاد می آورند.

در حال حاضر، تیم سازنده یکی از پربازدیدترین وب‌سایت‌ها در جهان یعنی «یوتیوب»، با ایجاد «YouTube Shorts»، از ویدئوهای کوتاه‌مدت استقبال کرده است. این ویدیوهای ۱۵ تا ۶۰ ثانیه‌ای جوری طراحی شده‌اند تا مخاطبان را سرگرم کنند و به برندها و سازندگان آنها کمک کنند تا تعامل و ارتباط با آنها را افزایش دهند.


YouTube Shorts چیست؟

YouTube Shorts یک محتوای ویدیویی عمودی و کوتاه است که با استفاده از تلفن هوشمند ایجاد شده و مستقیماً در برنامه YouTube آپلود می‌شود.

با استفاده از ابزارهای سازنده ویدئو در یوتیوب، شما می‌توانید YouTube Shortsهای خود را با امکاناتی مانند ضبط، ویرایش، اضافه کردن موسیقی، اضافه کردن متن متحرک، کنترل کردن سرعت فیلم ویرایش کنید و چندین کلیپ ویدئویی ۱۵ ثانیه‌ای درست کنید و YouTube Shorts خود را بسازید.

بینندگان Shorts شما می‌توانند هنگام مشاهده ویدئو، کانال شما را به اشتراک بگذارند، نظر بدهند، لایک کنند، نپسندند یا مشترک شوند. برخلاف سایر برنامه‌های ویدئویی کوتاه مانند استوری اینستاگرام و اسنپ چت، محتوا بعد از ۲۴ ساعت از بین نمی‌رود و در YouTube باقی می‌مانند.


چرا باید از YouTube Shorts استفاده کنید؟


YouTube Shorts که ابتدا در ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰ در هند راه اندازی شد و در ۱۸ مارس ۲۰۲۱ در سراسر ایالات متحده منتشر شد، به سرعت از ۶.۵ میلیارد بازدید روزانه در سراسر جهان گذشت. Shorts سرانجام در ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۱ در حالت بتا در ۱۰۰ کشور در سراسر جهان منتشر شد.

معاون مدیریت محصولات یوتیوب این فرمت ویدئو را به عنوان «تجربه ای جدید برای سازندگان و هنرمندانی که می‌خواهند ویدئوهای کوتاه و جذابی را با استفاده از تلفن همراه خود فیلمبرداری کنند» توصیف کرد و ادامه داد: «YouTube Shorts روش جدیدی است. برای بیان خود در ۱۵ ثانیه یا کمتر».

تلاش یوتیوب برای محتوای ویدئویی کوتاه با سایر ویدئوهای زودگذر در رسانه‌های اجتماعی، از جمله TikTok Instagram Reels ،Stories ،Snapchat Spotlight و حتی Twitter Fleets و LinkedIn Stories (RIP) فاصله زیادی ندارد و ویدئوی کوتاه نیز در یوتیوب توانست جای خود را بین کاربران باز کند.

اما چیزی که YouTube Shorts را متمایز می‌کند، توانایی آن در تبدیل بینندگان به مشترکان کانال شما است، کاری که باید برای برندها و کمپانی‌ها انجام شود تا بتوانند به سودآوری برسند.

وقتی که شما در حال راه‌اندازی YouTube Shorts هستید، می‌توانید یک کانال کاملاً مجزا برای Shorts خود ایجاد کنید یا ویجت Shorts را در کانال اصلی خود قرار دهید. اما توصیه می‌کنیم Shorts خود را در کانال اصلی خود نگه دارید. این به این دلیل است که هم‌تراز کردن محتوای فید اصلی YouTube و محتوای Shorts شما در یک مکان باعث می‌شود مخاطبان‌تان راحت‌تر با ویدئوهای شما درگیر شوند و فرصت بیشتری به آنها می‌دهد تا از Shorts به ویدئوهای YouTube پرش کنند و در نهایت در کانال شما مشترک شوند.

بینندگان می‌توانند Shorts شما را با ضربه زدن روی Shorts در پایین برنامه YouTube پیدا کنند.

YouTube Short

مخاطبان از طریق این راه‌ها نیز می‌توانند به Short دسترسی داشته باشند:

 • در صفحه اصلی یوتیوب
 • در صفحه کانال شما
 • از طریق نوتیفیکیشن‌ها

مدت زمان YouTube Shorts چقدر است؟

YouTube Shorts ویدئوهای عمودی با طول ۶۰ ثانیه یا کمتر هستند. Shorts می‌توانند یک ویدئوی پیوسته ۶۰ ثانیه‌ای یا چند ویدئوی ۱۵ ثانیه‌ای ترکیبی باشند. با این حال، اگر Short شما از موسیقی کاتالوگ YouTube استفاده می‌کند، فقط به ۱۵ ثانیه محدود می‌شود.

نکته مهم: YouTube به طور خودکار هر محتوای YouTube را که ۶۰ ثانیه یا کمتر باشد، به عنوان Short دسته بندی می‌کند.


چگونه یک YouTube Short بسازیم؟

مرحله ۱: برنامه YouTube را دانلود کنید.

شما فقط می‌توانید Shorts را به صورت بومی در برنامه YouTube بسازید. این یک بازی هوشمند از YouTube است که همه چیز را در یک مکان مفید نگه می‌دارد، به جای اینکه از مردم بخواهید برای ایجاد Shorts برنامه دیگری را دانلود و ثبت نام کنند.

برای دسترسی به برنامه YouTube، موارد زیر را انجام دهید:

 1. به اپ استور انتخابی خود (iOS App Store یا Google Play) وارد شوید و یوتیوب را جستجو کنید.
 2. برنامه رسمی YouTube را دانلود کنید.
 3. با استفاده از لاگین Google یا یک ورود جداگانه YouTube وارد شوید.

مرحله ۲: شروع به ایجاد YouTube Short خود کنید.

 1. روی نماد (+) روی دکمه صفحه اصلی برنامه ضربه بزنید، سپس روی Create a Short ضربه بزنید.
YouTube Short
 1. برای ضبط یک کلیپ ویدئویی ۱۵ ثانیه‌ای، دکمه ضبط قرمز را نگه دارید یا روی آن ضربه بزنید تا ضبط شروع شود و سپس دوباره برای توقف آن ضربه بزنید.
 2. اگر می‌خواهید یک ویدئوی ۶۰ ثانیه‌ای کامل ضبط کنید، روی عدد ۱۵ بالای دکمه ضبط ضربه بزنید تا طول فیلم به ۶۰ ثانیه تغییر یابد.
 3. برای افزودن افکت‌ها و عناصر ویژه به ویدئوی خود، نوار ابزار سمت راست صفحه را مرور کنید و به ترتیب a تا g بروید:

a. برای تغییر نمای دوربین، روی فلش‌های چرخان ضربه بزنید.

b. با ضربه زدن روی دکمه ۱x سرعت Short خود را افزایش یا کاهش دهید.

c. برای تنظیم یک تایمر شمارش معکوس برای ایجاد ویدئوهای هندزفری، روی نماد ساعت ضربه بزنید.

d. با ضربه زدن روی نماد سه دایره، فیلترها را به Short خود اضافه کنید.

e. با ضربه زدن روی عصای جادویی، روتوش را به ویدئوی خود اضافه کنید.

f. روی نماد شخص ضربه بزنید تا پس‌زمینه خود را تغییر دهید و یک صفحه سبز یا عکس از کتابخانه تلفن هوشمند خود اضافه کنید.

g. برای کمک به تراز کردن انتقال بین کلیپ‌های ویدئویی، روی نماد ghost ضربه بزنید.

 1. برای افزودن صدا به Short خود، روی نماد افزودن صدا در بالای صفحه ضربه بزنید. توجه داشته باشید که فقط قبل از شروع ضبط یا پس از آن در فرآیند ویرایش، می‌توانید یک آهنگ صوتی را به Short خود اضافه کنید.
YouTube Short

۶. اگر اشتباه کردید کافی است برای لغو، روی فلش معکوس در کنار دکمه ضبط ضربه بزنید.

مرحله ۳: Short خود را ویرایش و منتشر کنید.

۱. پس از اتمام ضبط، روی علامت تیک بزنید تا Short خود ذخیره شود.
۲. سپس، Short خود را با افزودن یک آهنگ موسیقی، متن و فیلترها نهایی کنید.
۳. اگر می‌خواهید عمیق‌تر وارد ویرایش شوید، روی نماد خط زمانی ضربه بزنید تا زمانی که متن در خط زمانی ویدئو ظاهر می‌شود تغییر کند.
۴. پس از اتمام ویرایش، روی Next در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.
۵. جزئیات Short خود را اضافه کنید و انتخاب کنید که آیا می‌خواهید ویدئو عمومی، فهرست نشده یا خصوصی باشد.
۶. انتخاب کنید که آیا ویدئوی شما برای کودکان مناسب است یا نیاز به محدودیت سنی دارد.
۷. برای انتشار ویدئوی خود، روی آپلود کوتاه ضربه بزنید.


نحوه کسب درآمد از YouTube Shorts

به‌عنوان مالک یا خالق یک کسب‌وکار، ممکن است فکر کنید، «چگونه می‌توانم از YouTube Shorts کسب درآمد کنم؟». از این گذشته، استفاده از YouTube برای کسب درآمد اضافی برای بسیاری از سازندگان و برندها استاندارد است.

بیایید با یک خبر بد شروع کنیم. از آنجایی که YouTube Shorts کوتاه‌تر از محتوای ویدئویی استاندارد YouTube هستند، نمی‌توانید تبلیغی را روی آن‌ها اجرا کنید و همین موضوع کسب درآمد از YouTube Shorts را دشوار می‌کند.

خبر خوب این است که برای مقابله با این موضوع «YouTube Shorts Fund» را راه‌اندازی کرد، یک بنیاد ۱۰۰ میلیون دلاری که هر کسی می‌تواند با ایجاد Shorts منحصربه‌فرد شرکت کند. YouTube به سازندگان بر اساس اینکه کدام «Shorts بیشترین تعامل و بازدید را داشته‌اند» پاداش می‌دهد.


YouTube Shorts: بهترین روش‌ها

مستقیم به سراغ آن بروید.

چند ثانیه اول ویدئوی خود را هیجان انگیز کنید و توجه مخاطب را از همان لحظه به خود جلب کنید.

سرعت آن را تند کنید.

Shorts یک ویدئوی کامل نیستند و اگر محتوای تولید شده نیز به صورت پیوسته نباشد بهترین کارایی را دارد. شما می‌توانید با برش‌ها و ویرایش‌های مختلف کاری کنید تا بینندگان خود را درگیر کنید.

به تکرارها فکر کنید.

Shorts در یک حلقه پخش می‌شوند، بنابراین در نظر بگیرید که اگر محتوای شما به طور مداوم تکرار شود، چگونه با آن مخاطبان را درگیر کنید.

ارزش اضافه کنید.

فقط به خاطر خلق‌کردن چیزی ویدئو نسازید. در عوض، از طریق Short خود به مخاطبان خود ارزش بدهید و محتوا را با یک هدف هماهنگ بسازید، به عنوان مثال، افزایش تعامل تا ۱۰٪ یا به دست آوردن ۱۰۰۰ مشترک بیشتر.

قلاب شما چیست؟

چه چیزی باعث می‌شود یک بیننده به سمت شما برگردد؟ به این فکر کنید که چگونه می‌توانید مخاطبان خود را برای مشاهده مکرر Short خود جذب کنید.

حال و هوای مناسب ایجاد کنید.

YouTube Shorts جایی برای ایجاد نسخه‌های کوتاه شده ویدئوهای طولانی شما نیست. شاید بتوان گفت بیشتر شبیه به ریلزهای اینستاگرام و ویدئوهای TikTok مکانی است که به مخاطبان شما محتوای کوتاه، سریع می‌دهد، به عنوان مثال، ترندهای ویروسی یا فیلم‌های پشت صحنه.


۷ روش برای استفاده از YouTube Shorts

برای جذب کاربران، Shortsهای یوتیوب راه‌حلی عالی برای ایجاد تعامل بیشتر با کانالتان، افزایش تعدادمشترکین و نشان دادن اعتبار نام تجاری برندتان می‌تواند باشد.

امروزه کمتر از ۴۰٪ از مشاغل از ویدئوی کوتاه برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده می کنند. اگر خیلی بیشتر صبر کنید، ممکن است عقب بیفتید. بنابراین، همین الان اولین Shorts خود را ایجاد کنید!

۱. کانال معمولی خود را تبلیغ کنید.

از YouTube Shorts برای تبلیغ و رشد کانال معمولی خود استفاده کنید. هر بار که یک Short را پست می‌کنید، فرصتی است که محتوای شما دیده شود و این بازدید می‌تواند به یک مشترک کانال یا شخصی تبدیل شود که با محتوای کانال اصلی شما درگیر است.

وقتی یک Short را پست می‌کنید، کادر مشترک همیشه قابل مشاهده است و اگر مردم آنچه را که می‌بینند دوست داشته باشند، مشترک‌شدن آنها را آسان می‌کند.

Shortها همچنین به شما کمک می‌کنند تا الگوریتم YouTube را هدایت کنید، زیرا کانال شما شاهد افزایش تعامل خواهد بود که یکی از عوامل اصلی رتبه‌بندی برای نحوه اولویت‌بندی محتوا توسط YouTube است و این باید تعداد افرادی را که در معرض کانال شما قرار می‌گیرند را افزایش دهد.

۲. ویدئوی ساده را هم به نمایش بگذارید.

لازم نیست هر ویدئویی که برای YouTube ایجاد می‌کنید از قبل برنامه‌ریزی شده باشد و به کمال برسد. فیلم‌های ویدئویی پشت صحنه (BTS) به مخاطبان شما نگاهی پنهانی به پس‌زمینه کانال، برند و محصولات یا خدماتتان را می‌دهد.

فیلم‌های پشت صحنه می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. اینجا تعدادی ایده برای نحوه شروع عنوان شده است:

 • رویدادهای شرکت
 • راه‌اندازی محصول
 • به روز رسانی محصول یا به زودی
 • به روز رسانی محل کار، به عنوان مثال یک بازسازی

ویدئوهای BTS به معتبر بودن برند شما کمک می‌کند (یک مزیت بزرگ برای جذب کاربران است) و به ایجاد رابطه عمیق اعتماد کاربر کمک می‌کند. به هر حال، مردم از یوتیوب خرید می‌کنند و نشان‌دادن جنبه انسانی برند شما با BTS راهی عالی برای ایجاد یک رابطه قوی با مشتریان، مشترکین و بینندگان بالقوه شماست.

برنامه خوانندگی محبوب ایالات متحده The Voice از Short برای نمایش فیلم منحصر به فرد BTS استفاده کرد.

۳. مخاطب خود را اذیت کنید.

Short را به عنوان وسیله سرگرم کننده بازاریابی ویدئویی در نظر بگیرید و از فرمت آن برای تحریک اشتهای مشتریان بالقوه استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک Short سی ثانیه‌ای درباره یک محصول آینده، همراه با یک CTA ارسال کنید تا بینندگان را به سمت ویدئوی طولانی‌تر YouTube سوق دهید که به جزئیات بیشتری می‌پردازد و بینندگان شما را به صفحه فرود هدایت می‌کند تا در کانال شما ثبت‌نام کنند.

Dental Digest یکی از موفق‌ترین سازندگان Short در دنیا است. Short به این دلیل کار می‌کند که سریع، جذاب، مرتبط است و برای مخاطبان جوان‌تر جذاب است و Dental Digest به عنوان یک مرجع در این حوزه خود را معروف کرده است.

۴. ایجاد تعامل با کاربران

YouTube Shorts به مخاطبان شما این امکان را می‌دهد که به جای اختصاص دادن زمان برای تماشای یک ویدئوی کامل، با نام تجاریتان در حال تعامل باشید و از آنجایی که ۵ درصد از بینندگان پس از یک دقیقه دیگر تماشای ویدئوها را متوقف می‌کنند، محتوای سریع و کوتاه تضمین می‌کند که مخاطب شما تا انتها آن را تماشا کنند، همه پیام‌های شما را دریافت کنند و با CTA شما درگیر شوند.

۵. به سمت ترندها بروید.

در سال ۲۰۲۱، گروه مشهور کی‌پاپ BTS (با مخفف پشت صحنه اشتباه گرفته نشود!) با YouTube همکاری کرد تا چالش رقص را اعلام کند و از مخاطبان سراسر جهان دعوت کرد تا یک ویدئو ۱۵ثانیه‌ای را ضبط و به اشتراک بگذارند.

لیور کوهن، رئیس موسیقی جهانی یوتیوب، گفت: «ما از شراکت با آنها (گروه BTS) در چالش «اجازه رقص» در YouTube Shorts، کمک می‌کنیم تا به گسترش شادی و ایجاد ارتباطات پایدار بین طرفداران آنها در YouTube در سراسر جهان کمک کنیم.

Shorts فرصتی را برای برندها و سازندگان فراهم می‌کند تا از یک ترند، به عنوان مثال، یک حرکت رقص یا چالشی که در رسانه‌های اجتماعی در حال انجام است، استفاده کنند. ما نمی‌گوییم که باید به هر چالش رقصی که در رسانه‌های اجتماعی هست متعهد شوید، اما حفظ ترندهای ویدئویی باعث می‌شود برند شما به‌روز باشد و شانس شما را برای ویروسی شدن محتوایتان افزایش می‌دهد.

۶. محتوای تولید شده توسط کاربر خود را ارتقاء دهید.

YouTube Shorts فرمتی ساده برای درخواست محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) است، زیرا Shorts می‌تواند توسط هر کسی، در هر مکان و با دسترسی به تلفن هوشمند ایجاد شود. بنابراین، برای مثال، می‌توانید محصول جدید خود را برای گروهی از وفاداران به برند بفرستید و از آنها بخواهید YouTube Shorts بسازند که تجربه آنباکسینگ را به نمایش بگذارد تا به گسترش شهرت برند شما کمک کند.

۷. پس انداز کنید.

ایجاد YouTube Shorts یک استراتژی بازاریابی ویدئویی مقرون به صرفه است. این شکل محتوایی می‌تواند توسط هر کسی با گوشی هوشمند ایجاد شود و نیاز به استخدام یک آژانس خلاق یا شرکت بازاریابی ویدئویی برای ایجاد محتوای ویدیویی شما را حذف می کند.

YouTube Shorts باید یک بخش اساسی از استراتژی اجتماعی ویدئویی شما باشد، نه اینکه تبدیل به کل استراتژی اجتماعی شما شود. با تیم‌های اجتماعی و محتوای خود کار کنید تا فرصت‌هایی را برای گنجاندن Shorts در کمپین‌ها کشف کنید و همیشه هدفی برای ویدئوی خود داشته باشید. به عنوان مثال، برای حفظ و خوشحال کردن مشتریان فعلی، مخاطبان خود را تشویق کنید تا در کانال شما مشترک شوند و تعامل بیشتری در YouTube ایجاد کنند.


کلام آخر

تجربه شما از تولید محتوای ویدئویی در یوتیوب چیست؟ آیا به نظر شما این تکنیک می‌تواند به شهرت برندتان کمک زیادی کند و شما را به جهان معرفی کند؟

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها