ورود به جانویس

Reels اینستاگرام؛ راهکاری برای جذب فالوور

Reels اینستاگرام؛ راهکاری برای جذب فالوور
Reels اینستاگرام؛ راهکاری برای جذب فالوور

حتما شما هم برندهای بسیاری را میشناسید که در گذشته بسیار محبوب بودند، اما امروزه حتی نام آن‌ها برای ما غریب است. یاهو، نوکیا و یا هزاران برند دیگری که برای جذب مخاطبان جدید تلاشی نکردند و الان دیگر نامی از آن‌ها نیست؛ اما خب موضوع مشخص برای همه ما، نبوغ اینستاگرام است. قطعا این شرکت نمی‌خواهد محبوبیت و کاربران خود را از دست دهد؛ بنابراین همه‌جوره تلاش خود را به‌کار می‌برد. اینستاگرام به‌تازگی وارد رقابت جدید با برنامه پرمخاطب Tik Tok شده است و راه‌حلی که برای این مسئله پیدا کرده، افزودن قابلیت Reels اینستاگرام است!

همه ما می‌بینیم که چقدر تعداد پیج‌ها در اینستا زیاد شده است؛ تا حدی که با یک سرچ کوتاه می‌شود به انواع گوناگونی از پیج‌ها و محتویات دسترسی پیدا کرد که خب بسیاری از آن‌ها هم بعد از مدت کوتاهی از رده خارج می‌شوند و دیگر محبوبیت قبلی را ندارند. اینستاگرام هر روز امکانات و دسترسی‌های جدیدتری برای کاربران خود فراهم می‌کند تا زمینه رقابت را در بین آن‌ها هم افزایش دهد. تهیه محتوای جذاب در اینستاگرام اصلی‌ترین هدف هر بلاگری است که می‌تواند با ایده‌های جدیدتر، هر روز فالوور بیشتری را جذب کند؛ Reels اینستاگرام هم دقیقا همین موضوع است، تنها به‌صورت گسترده‌تر!

Reels اینستاگرام قابلیت ساختن محتوای ویدئویی جذاب و سرگرم‌کننده است تا اینستاگرام در رقابت با Tik Tok کم نیاورد!

حالا چرا ما باید از Reels اینستاگرام استفاده کنیم؟

در اهمیت این موضوع ذره‌ای هم درنگ نکنید. اگر می‌خواهید پیج و شغل خود را در سال‌های آینده از دست ندهید حتما با امکانات Reels اینستاگرام آشنا شوید؛ البته در حال حاضر این قابلیت هنوز در کشور ما فعال نمی‌باشد، ولی قطعا به‌زودی نمایان خواهد شد. Reels اینستاگرام هم مانند دیگر قابلیت‌های این برنامه است و شما می‌توانید تعداد لایک‌ها، میزان اشتراک گذاری، نظرات، ذخیره‌سازی و… را کاملا مشاهده و بررسی نمایید. این در حالیست که در لایو اینستاگرام کاربران تنها می‌توانند تعداد کل بازدیدکنندگان، نظرات و اشتراک‌ها را مشاهده کنند. همین مسئله کوچک نشان می‌دهد که Reels تا چه اندازه اهمیت دارد!

Live اینستاگرام

ارتقا محتوا با استفاده از Reels

اینستاگرام در بیانیه‌ای گفته‌است که اگر می‌خواهید استراتژی محتوای خود را به سطح بعدی برسانید و ارتقا دهید، این فرصت را از دست ندهید. اطلاعات تجزیه و تحلیلی Reels اینستاگرام تا یک سال در صفحه شما قابل بررسی است تا بتوانید عملکرد و کارهای خود را بررسی کنید و به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

زمانی که این قابلیت در کشور عزیز ما هم در دسترس قرار گرفت می‌توانید وارد صفحه استوری شوید، در کنار گزینه STORY، گزینه جدید REELS را مشاهده خواهیدکرد. سپس می‌توانید با فشردن دکمه شاتر شروع به ضبط ویدئو کنید. برای تغییر موزیک، سرعت ویدئو و یا افکت و تایمر هم می‌توانید از دکمه‌های سمت چپ صفحه استفاده کنید. برای مشاهده عملکرد خود در همان قسمت REELS با زدن برروی سه نقطه به قسمت Insights بروید و به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنید. این قسمت بسیار مهم است؛ چراکه عملکرد شما را نشان می‌دهد و برای شناخت نقاط ضعف، قوت و رسیدن به محتوای بهتر، مهم‌ترین گزینه است. همچنین اگر می‌خواهید در زمینه تعداد پست‌های اینستاگرام مطالب مفیدی را فرا بگیرید مقاله برای رشد پیجمان، چه تعداد پست در اینستاگرام بگذاریم؟ را پیشنهاد می‌کنم.

و اما…

بهتر است هرچه سریع‌تر شروع به ایده پردازی و یافتن کارهای خلاقانه جدید کنید تا زمانی که این ویژگی به‌طور رسمی در کشور ما هم به‌روزرسانی شد، از جامعه عقب نمانید و بهترین محتوای ویدئویی را تولید کنید.

منبع: later.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها