ورود به جانویس

با فیلتر کردن کامنت‌ها در اینستاگرام از شر کامنت‌های مزاحم خلاص شوید!

فیلتر کردن کامنت ها اینستاگرام
فیلتر کردن کامنت ها اینستاگرام

فیلتر کردن کامنت‌ها در اینستاگرام از دیگر قابلیت‌هایی است که اخیرا ارائه شده است. به این قابلیت اصطلاحا فیلترینگ اتوماتیک کامنت اینستاگرام نیز گفته می‌شود. اینستاگرام قابلیت فیلتر کردن کامنت‌ها را در آپدیت سال ۲۰۱۶ به اپلیکیشن خود اضافه کرد. با این قابلیت کاربر می‌تواند به فیلتر کردن یکسری کلمات خاص که در کامنت‌ها بکار رفته است اقدام کند. در این عمل تنها کافی‌ است تا کاربر کلمه یا کلماتی را تعیین کند و پروسه‌ی فیلترینگ به صورت اتوماتیک توسط اینستاگرام انجام خواهد شد.

علت این آپدیت یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که کاربران اینستاگرام دارند. این مشکل این است که برخی از کامنت‌ها غیر اخلاقی، تبلیغات نامربوط و… هستند. از آنجا که اینستاگرام در جهت رفاه کابران اقدامات زیادی انجام داده است برای رفع این مشکل نیز چاره‌ای اندیشیده است.

اگر می‌خواهید کامنت‌هایتان را فیلتر کنید، مراحل زیر را طی کنید:

رفتن به پروفایل پیج مورد نظر

قدم اول: به پروفایل پیج مورد نظر خود بروید. بر روی آیکون سه خط در بالای صفحه کلید کنید.

قدم دوم برای فیلتر کردن کامنت ها

قدم دوم: سپس Settings را در نیم صفحه پیدا کنید. با توجه به آپدیت جدید اینستاگرام برای پیدا کردن گزینه‌ی Comments باید به قسمت Privacy بروید. پس از ورود به این قسمت بر روی Comments کلیک کرده و وارد صفحه کامنت و ویژگی‌های آن شوید.

صورت گرفتن شخصی سازی برای فیلتر کردن کامنت‌ها

قدم سوم: در این مرحله شخصی سازی صورت می‌گیرد. برای فیلتر کردن کلمات و عبارات مورد نظر گزینه‌ی Manual Filter روشن کرده و کلمه‌ یا کلمات مورد نظر خود را مانند تصویر وارد کنید تا اینستاگرام بتواند بر اساس کلمات وارده کامنت‌ها را فیلتر کند.

دیگر قابلیت‌های اینستاگرام

علاوه بر این مورد اینستاگرام قابلیت‌های دیگری نیز در بخش کامنت اضافه کرده است. به عنوان مثال گزینه‌ی Allow Comment From این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که چه کاربرانی بتوانند برای شما کامنت بگذارند و با انتخاب گزینه‌ی Block Comments From می‌توانید انتخاب کنید چه کاربرانی نتوانند برای شما کامنت بگذارند. از خوبی‌هایی که انتخاب این گزینه دارد این است که کاربری که کامنت را برایش بسته‌اید فکر می‌کند همه نمی‌توانند برای شما کامنت بگذارند.

فیلتر کردن کامنت‌ها رو به اینستاگرام بسپار!

فیلتر کردن کامنت‌ها رو به اینستاگرام بسپار!

همچنین شما می‌توانید با روشن کردن گزینه‌ی Hide Offensive Comments کلماتی را که خود اینستاگرام غیر مجاز اعلام کرده است را فیلتر کند. اما این امکان در حال حاضر تنها برای جملات انگلیسی فعال می‌باشد.

آپدیت جدید اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا با کلیک کردن بر روی گزینه Filter Most Reported Words تمام کامنت‌هایی که شامل کلماتی با بیشترین تعداد ریپورت هستند را مخفی کنند.  عملکرد این گزینه در واقع این‌گونه است که خود اینستاگرام با توجه به کلماتی که شما فیلتر کرده‌اید، سایر کلمات مشابه و مرتبط را هم فیلتر میکند.

خلاصه‌ی کلام

همانطور که دیدید فیلتر کردن کامنت‌ها در اینستاگرام کار دشواری نمی‌باشد، با انجام مراحل گفته شده خودتان را از شر پیام‌های غیر اخلاقی نجات دهید. به طور کلی اینستاگرام همواره در تلاش است که محیطی راحت و پر آرامشی برای کاربرانش فراهم کند. به همین دلیل در هر آپدیت قابلیت جدید و کاربردی به آن اضافه می‌کند. به نظر شما آپدیت بعدی اینستاگرام در بخش کامنت‌ها شامل چه تغییر می‌تواند باشد؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها